Jump to content
BulForum.com

Какво у хората ви дразни?


Recommended Posts

  • Replies 241
  • Created
  • Last Reply

В мен конкретно, като представител на човешката раса, ме дразни това, че не си признавам, когато греша, оценявам стореното по последиците, които често са непоправими! А в другите хора - напоследък най-много ме дразни да не могат да прощават... :cry :cry :cry :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

В мен конкретно, като представител на човешката раса, ме дразни това, че не си признавам, когато греша, оценявам стореното по последиците, които често са непоправими! А в другите хора - напоследък най-много ме дразни да не могат да прощават... :cry :cry :cry :cry :cry :cry

Замисли се ти ако си на тяхно място би ли простила ;)

Link to comment
Share on other sites

За повечето провинения - Да, бих си простила, ако съм на тяхно място. Но за всички, след като така или иначе съм си на моето си място, не мога да си простя... А да простиш, да се оправдаеш, да убедиш и да си наясно със себе си, май е най-трудното нещо на света. (Не знам дали ме разбрахте, чувствата ми са сложни, явно така се и изразявам)

Link to comment
Share on other sites

За повечето провинения - Да, бих си простила, ако съм на тяхно място. Но за всички, след като така или иначе съм си на моето си място, не мога да си простя... А да простиш, да се оправдаеш, да убедиш и да си наясно със себе си, май е най-трудното нещо на света. (Не знам дали ме разбрахте, чувствата ми са сложни, явно така се и изразявам)

Дам , разбрах те , на всеки се случва да изпадне в такава ситуация , понякога за добро , понякога за лошо... ;)

Link to comment
Share on other sites

Много ме дразни някой като вземе да каже: Прощавам. но не забравям и след време: Аз ти простих тогава, но никога няма да го забравя! Баси, аз като простя нещо и никога не се сещам какво е било.

Link to comment
Share on other sites

Много ме дразни някой като вземе да каже: Прощавам. но не забравям и след време: Аз ти простих тогава, но никога няма да го забравя! Баси, аз като простя нещо и никога не се сещам какво е било.

 

Ако постъпката е причинила болка - да, можеш да простиш, но болката си остава завинаги и тя напомня за себе си винаги в най-неподходящия момент :devil

Link to comment
Share on other sites

Това са пълни глупости. Или прощаваш, или не. Прочетете или малко Библия, или някой научен труд върху прошката ако искате, Дерида има един много хубав. За да разберете какво значи прошка.

Link to comment
Share on other sites

прошката не е за да му олекне на виновния, а да ти олекне на теб. какъв е смисълът да даваш прошка и да не ти е леко след това? няма никакъв смисъл.

Link to comment
Share on other sites

Ако ставаше толкова лесно сигурно нямаше да има написани трудове за това...

Освен това прощаването няма нищо общо със запаметяването. Аз не забравям, за да не се повтаря! :excl:

Link to comment
Share on other sites

Тоя съвет да се чете за да се разбере какво е прошката леко уби ламята с лопата( права ).Ти ако се водиш по научните трудове дали да простиш на някой ще е много готино.Пита те някой "Прощаваш ли ми?" и ти "Ъ, момент..." вадиш фототипното издание на библията на старобългарски или някое друго произведение и почваш да разлистваш "...ей сега...някъде ей тука м/у 45 и 53 старница беше."

Link to comment
Share on other sites

Е то по тая логика дай да турим черта на всички научни трудове писани по всякакви абстрактни теми бе, Хост. Не така сега, интелигентен човек си.

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме поведението на хората на пътя...шофирането ми влияе на психиката...

 

и аз така .... също мразя и злобата която виждам в хората когато съм постигнал нещо което те не са :angry1

Link to comment
Share on other sites

и аз така .... също мразя и злобата която виждам в хората когато съм постигнал нещо което те не са :angry1

 

А аз бих нарекъл това по скоро ЗАВИСТ

Която напоследък е доста често срещано явление дори и при младеща.

И наи се дразня, че повечето от хората позволяват тези неща да им се набиват/ натрапват в очите.

 

Иначе ще се повторя, че мразя глупоста, ненависта, зависта и още други неща за които не ми сеща дори.

Link to comment
Share on other sites

Дразня се от тъпите ни дребни страсти. Незаинтересоваността, необразоваността, безбожната тъпота. Това че ни манипулират крадци и убийци, а на нас не ни дреме, защото има пари за 1 голямо и масурец. Дразня се на селяни. Хора, които отиват в САЩ и ми разправят как там било "друго" или от такива които са отишли в София и разправят същото (виж "дразня се от селяни") ... Дразня се от наркомани, от невероятно дебели, които сами са се направили такива, както и от ревльовци, от "емоционално затормозени", постоянно депресирани. От педали които не спират на пешеходна пътека и такива които бързат да те изпреварят, за да се наредят пред теб на светофара. Кремиковци.. Дразня се че се опитваме да нахраним негрите в Африка, на които сами сме взели храната, че пречим на естествения подбор, че превръщаме Земята в бунище... Сигурно има и още :)

Link to comment
Share on other sites

САМОТАТА

 

И това, че не споделят. А човек има нужда.

Извинявай, не разбирам чустваш нужда да ти споделят ли? Мен пък много ме дразнят хора които решават, че ако ме изтормозят да им споделя ще ми олекне, а всъщност постигат обратния ефект. Не се заяждам, просто се опитвам да ти разбера мисленето.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм доста инат и нервак , но точно това ме дразни у другите .

Само , че аз се смятам за реалист и мразя много крайни писимисти или оптимисти .

До ужасни нерви ме докарват хората , които седят и нещо като им се роди в главата не може да го изкараш каквото и да правиш ... просто това ме подлудява от вътре и имам чувството че ще експлодирам даже и да не го показвам .

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, не разбирам чустваш нужда да ти споделят ли? Мен пък много ме дразнят хора които решават, че ако ме изтормозят да им споделя ще ми олекне, а всъщност постигат обратния ефект. Не се заяждам, просто се опитвам да ти разбера мисленето.

 

 

Не колека. Не чувствам нужда, но понякога човек има нужда да си сподели разни работи с друг човек.

Да види , че получава някакво разбирателство или подкрепа.

И да биш казал, че ако ти е мъчно,тежко за нещо и споделиш с приятел почти винаги ти олеква, па макар и малко.

Ето мисля, че сега по ще ме разбереш колега. :D

Link to comment
Share on other sites

Дразни ме колко лесно забравят всичко хубаво и се правят на ударени , дразни ме и тва , че не признават и грешките си (понякога и при мен се получава , така че може да се каже , че се дразня и на себе си понякога)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Аз ся си мисля що няма тема "Какво у хората ви радва?", определено би била по-позитивна от тази. Зависи от нагласата с която съм, ако съм негативно настроен негативните неща, които виждам в хората ще ме заслепяват да виждам позитивните им и обратното. Ама се мъча да не съдя хората, освен ако не са ме предизвикали, щото тогава става лично. Като цяло се мъча да съм като слънце и да огрея навсякъде с умерено позитивна енергия, дори и тази негативна тема ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...