Jump to content
BulForum.com

Windows 11 Discussion


vikktor

Recommended Posts

29 minutes ago, netrootbg said:

Тук не съм съгласен. Някъде от 2007-ма минах изцяло под Линукс на десктоп машините ми. Да ти кажа нямам някакви оплаквания. И на лаптопа и на десктопа съм така. През годините обаче смених доста дистрибуции. В последните вече доста години съм с Mint с MATE.

По онова време даже майка ми ползваше линукс, но някак си ми мина мерака да се бъзикам с десктоп OS–а си, пък и Win-а е по-красивичък (по-красиви фонтове, и изобщо). Тази година инсталирах Федора 34 покрай новата визия на Gnome .. все още си грознее

А честно казано с WSL2 и Windows Terminal нещата са доста приятни

М/у другото, LTT правят готин "challenge" с линукс, и показват доста добре проблемите му при десктопа Linux HATES Me – Daily Driver CHALLENGE Pt.1 - YouTube:D 

27 minutes ago, Godfather said:

По онова време само Убунту се справяше от раз с нетипичния хардуер на Микромек. Освен това аз не мога да я разбера тази фенщина по разни Линукс дистрибуции. Мен това е последното нещо, което ме вълнува и нямам проблем с която и да е дистрибуция, защото работата ми е основно с терминала и кърнъла, пък графичната среда ми е само когато трябва да се вадят и шарени картинки от време на време. :lol:

То и мойта е там, и ги имам хиляди :D  Но най-мразя да се замислям къде са сложили известен ми файл в Дебиан света, как са си кръстили сървиса (httpd vs apache примерно) .. Или глупавите им дефолт настройки на Vi, който се държи антично, все едно съм на Solaris, а не на модерно линукс дистро. А колко е глупав апт-гет .. искаш нови пакети - първo си ъпдейтни списъка .. после ги инсталирай .. Искаш да знаеш кой е пакета зад определено binary - или гугъл или поредният им апт-нещо си .. 

Не, че все още зад почти всяка нова убунту/дебиан инсталация в компанията ни не стои моето име и автоматизация, но това е друга тема. Пак мога да си ги хейтвам :D 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ето обещаната снимка на моднатия Сърфъс гледан откъм "бронираната" обшивка. Залепих един компактен 4-портов USB 3.0 хъб, към който да навързвам необходимите донгъли, които в пълно бойно снаряжение изглеждат така. Въпросната обшивка е наистина много здрава и придава "милитъри" вид на машината. Като хардуер не е мръднал вече не знам колко години и това е в рязък контраст с всичкия софтуер на Микромеките. :lol:

 

surface2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Пфф, аматьори. :lol:

Както вече споменах, това е the ultimate penetration testing machine! Досега не се е срещала мрежа, която да ми се опъне. Различните донгъли са за различни типове wireless комуникации, като любимия ми всъщност е този за разбиване на стари Logitech wireless мишоци. Не е истина колко масово се срещат все още тия боклуци и колко лесно се влиза в машина, използваща такъв. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Ами той никога не е имал кой знае какви бъгове. Не знам какво си чел. :) 
Аз си го ползвам. Разлика в стабилността сравнено с 10-тката не виждам. Само тоя system tray ме дразни доста, затова ползвам една добавка.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

Ами той никога не е имал кой знае какви бъгове. Не знам какво си чел. :) 
Аз си го ползвам. Разлика в стабилността сравнено с 10-тката не виждам. Само тоя system tray ме дразни доста, затова ползвам една добавка.

 

Добавка да не е централно подравнен, нали?

Май такава ползват много хора. Ако го инсталирам, и аз бих я ползвал

Link to comment
Share on other sites

Не. Централното подравняване се контролира от настройките на Уиндоус 11.

 

Плъгинът е за имената на табовете, защото иначе са само икони.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли идея защо компа ми стана големи лайна след win 11 22h2 ли беше ъпдейта? Контрата почна да насича и пускането и спирането започнаха да стават за минути, а не за няколко секунди. При все, че играех преди ъпдейта Aсето Корса Компетационе на 4к резолюция преди тоя ъпдейт. Мога ли да се върна назад, че ми иде да хвърля компа през прозореца 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DON_CHEFO said:

Някой има ли идея защо компа ми стана големи лайна след win 11 22h2 ли беше ъпдейта? Контрата почна да насича и пускането и спирането започнаха да стават за минути, а не за няколко секунди. При все, че играех преди ъпдейта Aсето Корса Компетационе на 4к резолюция преди тоя ъпдейт. Мога ли да се върна назад, че ми иде да хвърля компа през прозореца 

 

Ъпдейтнал ли си си драйверите на видеокартата?

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, w00x said:

 

Ъпдейтнал ли си си драйверите на видеокартата?

Не помня... Имаше някъв ъпдейт скорошен. Ще проверя пак като се върна, но компа определено стана ГАДЕН. А беше мед бърз

 

И друг странен проблем се появи. USB порта реагира и той след няколко минути, а не моментално. Това вече не знам дали не е кофти сглобка или софтуерно. Но се появи от скоро

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Ъпдейтнал ли си си драйверите на видеокартата?

Е за тръгване/спирането на компа какво да му влияе видеото? За игрите ок, но за другите неща

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DON_CHEFO said:

Не помня... Имаше някъв ъпдейт скорошен. Ще проверя пак като се върна, но компа определено стана ГАДЕН. А беше мед бърз

 

И друг странен проблем се появи. USB порта реагира и той след няколко минути, а не моментално. Това вече не знам дали не е кофти сглобка или софтуерно. Но се появи от скоро

 

Имаш ли антивирусна програма? Може да има конфликт някакъв. Така ми звучи това цялото забавяне.

 

15 hours ago, mIRCata said:

Е за тръгване/спирането на компа какво да му влияе видеото? За игрите ок, но за другите неща

 

Игрите визирах аз.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Имаш ли антивирусна програма? Може да има конфликт някакъв. Така ми звучи това цялото забавяне.

 

 

Игрите визирах аз.

Имаше ъпдейт на видеото от снощи. Направих го. Аз имам 3 игри. Две Асето Корси и новата контра. Контрата не спира да насича, а компа може да я кара на фулл Макс.(все пак я играх до преди няколко седмици). Направо съм бесен като не знам какво стана. 

 

Проблемите си седят. Примерно искаш да изчистиш коша за боклук. Натискаш емпти и чакаш 1, 2 минути да се появи бутона Yes. Самата контра не зараженда за няколко секунди, а минимум минута с предвиждащ черен екран. USB Порта не ми реагира веднага... А странното е, че нямам никакви проблеми с двете Асето Корси. 

 

Windows ъпдейт и нвидия драйверите са последните възможни. Антивиеустната е win defender 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Иди в Safe Mode и виж дали проблемите с бавния Уиндоус си остават, или ги няма. Бутоните, зареждането, вкарването на USB и т.н.

Знам, че звучи тъпо, но не мога да кажа. Мисля, че отговора е и да и не. Коша за боклук се изчисти моментално, USB порта реагира моментално в сейф мод. (проблема с USB порта не е всеки път, но е на често в нормалния уин мод). Кликане и влизане в папки става моментално без тази основната папка дето седи на таск бара... Там мисли МАЛКО(товс в сейф мод). Но определено като купих компа от натискане на бутона старт до менюто за въвеждане на паролата за влизане в Уиндоус беше под 10 секунди (ако не бъркам), а сега продължава да е по-дълъг периода. Контрата не спира да насича. Аз ли направих някоя беля или нещо друго стана. Май ще си запиша всички модове за Асето Корса на външен харф и ще играе дебелия ресет.... Ах, как ги мразя тия неща особено като нямам време... Чудя се дали да не взема нов на тоя черен петък чак, мамичката му и боклук. Всичко на тоя комп без юторент е платено и с лиценз. 

 

Едит: трябваше ми гугъл за да влезна в сейф мод... Толкова съм зле 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Някоя от инсталираните програми ти прави мизерия и е несъвместима с новия ъпдейт на Уиндоус. Не е в самия Уиндоуса проблема. Иначе нямаше да се решава проблема под сейф моуд.

 

Уиндоус 10 и 11 имат функция "рефреш", която изчиства разни неща, но ти пази файловете и не е като нормалната преинсталация.

Моята препоръка е преди да правиш рефреш на уиндоуса, да пробваш да махнеш програми, които не са ти наложителни. Особено такива, които работят постоянно на фон. И провери какво се стартира с Уиндоус. Може да има нещо неочаквано. Разтовари малко списъка. На новите Уиндоуси е в таск мениджъра.

 

https://techcommunity.microsoft.com/t5/windows-11/how-to-disable-startup-programs-in-windows-11-3-ways/m-p/3249863

 

Между другото, МюТорент от доста време се маха от антивирусните, защото слагаха яко малуер и копачи на криптовалути по едно време. Може и той да ти прави някаква мизерия. Пробвай да го махнеш и да го смениш с QbitTorrent.

 

Нищо де, то поне след 10-тката е лесно да се пусне сейф моуд. Не може всичко да знаем. :) 

Link to comment
Share on other sites

Махнах мюторент както каза и сложих кюбитторен, махнах и Макафее, която дойде с компа. Ще почна да разчиствам и модовете за Асето Корса, че имам стотици коли. За СЕГА всичко без контрата май се оправи. Изтрих я и нея през стийм и ще човъркам в нета. Ако ли не майната му на всичко. 

 

Но определено нещо стана и мисля, че стана след тоя 22h2 ли както там му казват на големия ъпдейт (пишеше дори windows installing) 

 

Забравих да кажа, че проблема с контрата НЕ се оправи с махането на мюторент. Нещо или е играта или преинстслация 

 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Най-вероятно това Макафий ти е било проблема.
Не очаквах проблема с ЦС да се оправи след махане на програмите. Само забързването на операционната система, както и стана.

 

Насичането на ЦС ти идва от някаква несъвместимост между новата версия на Уиндоус, графичния драйвер и играта. Сигурно след някой друг ъпдейт ще се оправи и това.

Виж си и драйверите от производителя на лаптопа, ако има някакви.

Link to comment
Share on other sites

Ако бях жена, досега да сме се шибали много пъти. Ебаси колко помощ си ми помогнал, не е истина. Дано си прав за това с контрата (най-вероятно така ще стане) 

 

Това с драйверите на производителя на лап топа не го разбрах 

 

Вече останаха само две игри (двете Асето корси - купувани) win rar discord, telegram, кюбитторент и к-лайт кодеците. Мисля, че нямам нищо друго допълнително инсталирано на този комп. 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Лаптопът си има драйвери за различните компоненти. Тракпад, ЮСБ, Безжични адаптери, клавиатура, подсветка и т.н. Неща, специфични за модела. Отвори страницата на производителя, виж какви драйвери има за сваляне за твоя конкретен модел и виж дали има нещо за Уиндоус 11. Голяма част от тях по принцип се ъпдейтват през ъпдейтите на Уиндоус, но някои може да имат нужда от "побутване" ( ръчна инсталация ).

 

Махай ги тия К-Лайт кодеци също. За нищо не ти помагат. С какъв плейър гледаш? Ако гледаш с БС Плейър - той сам си сваля каквото му е нужно. Иначе може да погледнеш нещо друго. Аз ползвам Пот Плейър. Зависи какви функции ти трябват в плейъра, който ползваш. Винаги има алтернативи, на които не им трябва това гомно К-Лайт. Инсталира 4 неща, които ти трябват и 50 неща, които не ти трябват и само пречат.

Link to comment
Share on other sites

Стефче, защо я ъпдейтваш тая боза бе, батьовата... С всяка версия по-голям боклук става от 7 насам! Айде 10-ка горе долу се търпи, понеже има проблеми предимно с принтерите и комботата, ама да туриш и тая шитня... Докато нещо изконно важно за теб не те принуди да смениш Вируса - не го прави, само и единствено проблеми си влечеш и ей го на хабиш си нервите. А знаеш как НЕ обичаме ние да си хабим нервите. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...