Jump to content
BulForum.com

Windows 11 Discussion


vikktor

Recommended Posts

Аз още не мога да се реша да мина на нея. Не виждам и защо. Миналата неделя преинсталирах, за първи път от не знам колко години и пак 10-ка сложих.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

5 hours ago, mIRCata said:

Аз още не мога да се реша да мина на нея. Не виждам и защо. Миналата неделя преинсталирах, за първи път от не знам колко години и пак 10-ка сложих.

Какво означава преинсталирах? 10ката има reset и става ката на Android. Всичко чисто. 

Link to comment
Share on other sites

 

4 minutes ago, vikktor said:

Какво означава преинсталирах? 10ката има reset и става ката на Android. Всичко чисто. 

 

Не винаги.. Понякога не работи това и трябва формат + чиста инсталация.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vikktor said:

Какво означава преинсталирах? 10ката има reset и става ката на Android. Всичко чисто. 

 

Reset, ако е съвсем скорошна инсталацията. 

Ако е от преди повече време, предпочитам да дръпна нова инсталация с актуални обновявания.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

Стефче, защо я ъпдейтваш тая боза бе, батьовата... С всяка версия по-голям боклук става от 7 насам! Айде 10-ка горе долу се търпи, понеже има проблеми предимно с принтерите и комботата, ама да туриш и тая шитня... Докато нещо изконно важно за теб не те принуди да смениш Вируса - не го прави, само и единствено проблеми си влечеш и ей го на хабиш си нервите. А знаеш как НЕ обичаме ние да си хабим нервите. :laughing1:

Аз съм клик клик тип юзер. Не обичам да ги мисля или да ги чопля. Щом е там - хора с много по-голяма заплата от моята са го сложили - кликам го. И до там. Контрата не че я играя сам ами с шурето от време на време пуцаме. Бавнотата поне май се оправи. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, vikktor said:

Какво означава преинсталирах? 10ката има reset и става ката на Android. Всичко чисто. 

Всеки сам си решава. Аз предпочитам много чисто. А и проблемите, които имах знам ли ги от къде са. С nvme диск съм, един Taurus. Ос се инсталира за 10 мин. Може и по-малко

Link to comment
Share on other sites

След махането на Макафее и няколко приложения, сред които и Дисни+ (за сега) проблемите с бавно спиране, пускане, кошчето и USB порта се оправиха. Проблема с контрата седи. Ако след няколко ъпдейта не се оправи - ще го мисля. К-лайт го държа защото гледам филми с обикновения медия плеър (класик). Намирам го за идеален. Не, че съм тествал нещо друго в последните 10 години. Но ще сваля този плеър дето Ангел каза. 

 

Въпрос. Нямам офис пакет защото искат абонамент, а това не ми се нрави. Да изтрия ли заготовката на офис пакета дето ми седи от как съм купил компа? 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Проблемът вероятно е бил в Макафи или торента. Едно по едно можеш да започнеш да връщаш другите.

 

CS вероятно има проблем с новия ъпдейт. Зависи за какво насичане говориш. Не става ясно дали губи фреймове, лагва или замръзва за секунда и продължава. Или пък нещо друго.

 

Да, можеш да го изтриеш ако е само реклама.

Сложи си OpenOffice или LibreOffice. Вероятно ще са достатъчни за нуждите ти. Безплатни са.

Link to comment
Share on other sites

Офис пакет в нас не ми трябва... Мерси съм. Студентството свърши. Резюмето май е обновено и туй то. 

 

Едит: Контрата лагва сякаш нямаш достатъчно ресурси в компа. А моя специално може да я подкара на всичко на Макс или много близко до Макс. Когато тествах - свалянатето на резолюцията не помогна и грам. Все същото беше. За сега съм го отебал 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

На мен така ми беше със Замунда на предния лаптоп - фейдинга от прозрачно към видимо беше страшно лагаво и не можах да разбера на какво се дължи. Спрях да отварям замунда и започнах да ползвам търсачки

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DON_CHEFO said:

Едит: Контрата лагва сякаш нямаш достатъчно ресурси в компа. А моя специално може да я подкара на всичко на Макс или много близко до Макс. Когато тествах - свалянатето на резолюцията не помогна и грам. Все същото беше. За сега съм го отебал 

 

Фреймовете наблюдаваш ли си ги? Ако не се движиш, а само седиш на едно място, пак ли го има това насичане?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

 

Фреймовете наблюдаваш ли си ги? Ако не се движиш, а само седиш на едно място, пак ли го има това насичане?

Един акъл за къде по напред? Не се сетих. Апп ли трябва да сваля за това наблюдаване на фреймовете. На Асето Корса го има вградено в играта. На контрата не знам как е

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mIRCata said:

Забелязах, че нЕкви лайна станаха. Щом нууб като мен го хвана значи ще има много репорти и скоро нов ъпдейт...си мисля аз. До тогава майната й на контрата. Добре, че Асето Корсите ми вървят и не ползвам компа за нищо друго...щяк да им правя маваши в гръдния кош бахахах

Link to comment
Share on other sites

On 11/13/2022 at 11:17 PM, DON_CHEFO said:

Въпрос. Нямам офис пакет защото искат абонамент, а това не ми се нрави. Да изтрия ли заготовката на офис пакета дето ми седи от как съм купил компа? 

Щях да ти препоръчам Libre Office. Щом обаче го ползваш рядко, но можеш да ползваш google docs. Ще ти свърши същата работа.

McAfee е отвратителна антивирусна. Да не говорим колко процеса пуска и колко товари. За съжаление имат продукти които нямат алтернатива.

Link to comment
Share on other sites

Е то ако е за онлайн версии вместо google docs може да се ползва и Microsof Office online с безплатен акаунт.

Но пък фамилния Офис365 е доста приемлив, най-вече с 6х1ТВ one drive.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, netrootbg said:

Щях да ти препоръчам Libre Office. Щом обаче го ползваш рядко, но можеш да ползваш google docs. Ще ти свърши същата работа.

McAfee е отвратителна антивирусна. Да не говорим колко процеса пуска и колко товари. За съжаление имат продукти които нямат алтернатива.

Благодаря за съвета, но наистина в нас гледам дори да не поглеждам бял лист хартия и химикал и нищо дето да ми напомня за работа. Иначе win 11 ми харесва. Няма разлика голяма между 10 и 11 в моите очи. Сега... Ако си профи сигурно ще ти направи впечатление. 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Ако пусна upgrade от windows 10 към Windows 11 отофициалния ъпдейтът, има ли възможност за clean install? Трябва да си преинсталирам Windows-а и не ми се занимава много много с флашки.

Сещам се и за друг вариант - clean windows и после upgrade....

Give your PC a Fresh Start - Microsoft Support

 

Другото което е - Windows 10-ката ми е лицензирана. Ако изтегля win 11 от zamunda, ще си загубя лиценза. Необходим ли е изобщо?

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

Не ти дава опция да направиш чиста инсталация. Можеш да го ресетнеш/рефрешнеш след инсталацията.

 

Ще си изгубиш лиценза, освен ако не свалиш чиста версия и не си ползваш ключа. Не разбирам обаче защо би свалял от замунда.

Link to comment
Share on other sites

Да.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

Или може просто да си пуснеш ъпдейта през Windows 10 и след това да направиш рефреш/ресет.

Не забравяй да си влезеш в Microsoft акаунта преди това, за да ти се върже лиценза и после да ти се активира Windows 11 безпроблемно само с username и парола.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2023 at 12:13 PM, w00x said:

Да.

 

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11

Или може просто да си пуснеш ъпдейта през Windows 10 и след това да направиш рефреш/ресет.

Не забравяй да си влезеш в Microsoft акаунта преди това, за да ти се върже лиценза и после да ти се активира Windows 11 безпроблемно само с username и парола.

 

Сутринта прочетох още малко за Windows 11 и си казах, че няма да го инсталирам. Пуснал Reset this PC, обаче не успя. Каза, че не може да намери инсталационна медия, вероятно от играта с дяловете, която имах преди няколко седмици. Както и да е. Викам си няма да пазя файловете, почвам с Fresh Installation.

 

Преинсталирах сравнително бързо, стартирах и какво да видя - Windows 11. И се сетих, че когато наскоро направих инсталационно USB на Windows, бях решил да слагам 11 :D Нищо, ще го пробвам. Не ми е основен компютър и по-рядко го ползвам за работа, така че нищо чудно да преинсталирам пак скоро.

 

On 7/25/2023 at 12:13 PM, w00x said:

Не забравяй да си влезеш в Microsoft акаунта преди това, за да ти се върже лиценза и после да ти се активира Windows 11 безпроблемно само с username и парола.

 

В activation state пише active, така че явно е хванало ключа. Благодаря за това, нямаше да го направя.

 

Има ли начин да направя Start menu-то да отваря All Apps по default? Без да инсталирам third-party apps? Ще пробвам с power tools максимум. IGNORE 

Сложих Windows 10, не заради това Start Menu. 

Edited by vikktor
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Добър вечер.

 

Нещо ме налъгаха от съпорта на Майкрософт, та, да попитам и тук, по-запознати от мен лица:

 

Имам стар лаптоп с Windows 10 Pro (не може да се ъпгрейдне до 11, защото е стара машината), който е легален (горе-долу, от онези Windows 7-ми, които минахме тихо между капките и ни легализираха).

Купих си нов лаптоп, който е без ОС и попитах онлайн чата на МС, как да си ползвам оргиналния Уиндоус на новата машина.

Погледнаха ми акаунта и казаха "инсталираш на флашка Уин 11 от този линк и накрая се логваш с акаунта си и си готов"

Да, ама не... Windows is not activated

 

и сега ми предлагат опция да ми звъннат, но няма БГ в списъка с кодовете...

 

Какво съм объркал някой има ли идея?

Edited by zynth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...