Jump to content
BulForum.com

Windows 11 Discussion


vikktor

Recommended Posts

1 hour ago, w00x said:

И пак не разбирам мен като краен частен потребител, на кой етап ще ме засегне тази TPM 2.0 сигурност. :) 


Именно! Убеден съм, че 95% от потребителите дори да прочетат какво пишат копченатискачите пак няма грам да разберат за какво иде реч и едва ли някой го интересува и засяга. Подобни дискусии си водим тука от сигурно 10 години и никой, никъде от нищо и за нищо не се е оплакал. Не помня да има някой обран в какъвто и да се сетите аспект на думата... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 hour ago, RaptoR said:


Именно! Убеден съм, че 95% от потребителите дори да прочетат какво пишат копченатискачите пак няма грам да разберат за какво иде реч и едва ли някой го интересува и засяга. Подобни дискусии си водим тука от сигурно 10 години и никой, никъде от нищо и за нищо не се е оплакал. Не помня да има някой обран в какъвто и да се сетите аспект на думата... 

 

О, обрани има. Просто не са от този форум. Въпреки, че и тук има тема за рансъмуер, та явно и тукашните потребители са пострадали.

Link to comment
Share on other sites

Говориш за аферата с блокираните файлове ли? Някой тук и въобще извън корпоративните среди дали е дал и лев? Чудя се, понеже аз лично от години вече държа всичко на 3 места поне, та дори да се случи да ми заключат едно, просто форматирам и продължавам. 

Link to comment
Share on other sites

Да, разбира се. Много хора са си платили откупа с надеждата да им отключат файловете, защото много малко хора държат бекъпи на всичко, което имат.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, w00x said:

Да, разбира се. Много хора са си платили откупа с надеждата да им отключат файловете, защото много малко хора държат бекъпи на всичко, което имат.


Ами съжалявам за тях - продължавам да твърдя, че тук и в България като цяло едва ли има такива балъци. Да не говорим, че се искаха баснословни суми. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Ами съжалявам за тях - продължавам да твърдя, че тук и в България като цяло едва ли има такива балъци. Да не говорим, че се искаха баснословни суми. 

 

100-150 долара. Няма ли да ги платиш ако ти заключат всичките служебни и лични документи и снимки?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, w00x said:

 

100-150 долара. Няма ли да ги платиш ако ти заключат всичките служебни и лични документи и снимки?


Ако са на едно единствено място - може би, но пък каква гаранция има, че като дам пари ще ги отключат? Освен това аз имам спомени за много по-големи суми и дори искаха биткойни някои... Както и да е - затова има бекъпи. Един диск е 250 лева по черните петъци. Аз имам всичко на три външни диска. И не защото някой ми е заключвал нещо, а защото са ми паткали хардове дето ми седят още като паметници и знам колко е болезнено. 
В тоя ред на мисли дали все още искат баснословни суми от 300 и нагоре лева да възстановят данни от такива дискове? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:


Ако са на едно единствено място - може би, но пък каква гаранция има, че като дам пари ще ги отключат? Освен това аз имам спомени за много по-големи суми и дори искаха биткойни някои... Както и да е - затова има бекъпи. Един диск е 250 лева по черните петъци. Аз имам всичко на три външни диска. И не защото някой ми е заключвал нещо, а защото са ми паткали хардове дето ми седят още като паметници и знам колко е болезнено. 
В тоя ред на мисли дали все още искат баснословни суми от 300 и нагоре лева да възстановят данни от такива дискове? 

 

Никаква. Надяваш се да ги отключат. Всичките искат биткойни, не само някои. Просто искат 100-150 долара в биткойн.

По-големите суми на откупите са за фирми и организации. Все пак искат да получат пари, а не да плашат хората. Ако искат на някой 10 000 долара за личните му снимки и документи, колко човека ще се съгласят? :D Докато 100-150 са си друга работа. Много хора ще ги платят, особено в белите страни.

 

Аз имам някакви бекъпи, но ако ме удари някой рансъмуере ще ми създаде мнооооооооооооооооооооооого големи главоболия. Ще изчезнат неща, които не съм сметнал за нужно да бекъпвам, а и ще ми отиде цялата филмова библиотека, която в момента наброява 480 филма и 80 сериала. Трябва да свалям всичко наново.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, w00x said:

а и ще ми отиде цялата филмова библиотека, която в момента наброява 480 филма и 80 сериала

Всичко на bluray m-disk и няма да ти е гадно

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, w00x said:

Аз имам някакви бекъпи, но ако ме удари някой рансъмуере ще ми създаде мнооооооооооооооооооооооого големи главоболия. Ще изчезнат неща, които не съм сметнал за нужно да бекъпвам, а и ще ми отиде цялата филмова библиотека, която в момента наброява 480 филма и 80 сериала. Трябва да свалям всичко наново.


За филмите и игрите не се притеснявам толкова... Има всичко навсякъде. Верно е адски досадно, защото човек не може да помни какво точно има и ужас да го нареди отново както си е свикнал. Но не е фатална болка. Преживял съм го два пъти.  
Но виж служебните архиви и галерията, в която е всичко - там е убийство. Затова купувам нов диск - веднага едно копие на него.  

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mIRCata said:

Всичко на bluray m-disk и няма да ти е гадно

 

Нали после трябва и да я върна на компютъра? :D
По-лесно ми е да си пусна торент клиента. Всичко седи заредено вътре и се сийдва.

Само където някои неща почти нямат сийд вече. Само аз ги сийдвам.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Само където някои неща почти нямат сийд вече. Само аз ги сийдвам.


След един разговор с Коста и поредният заминал диск много бързо приключих с всякакъв сийд. Достатъчно съм им раздавал през всичките години. Отделно че вече почти нищо не свалям. Сериалите спряха, филмите ги има почти всички в библиотеката на бокса, а игрите ги купувам. Честно казано отварям Замунда толкова рядко, че вече забравям кога е бил предния път. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

По-лесно ми е да си пусна торент клиента. Всичко седи заредено вътре и се сийдва.

Зависи. Има по-стари неща, които например вече са умрели по торентите. Няма кой да ги сийдва. Скоро така търсих един филм и греда.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mIRCata said:

Зависи. Има по-стари неща, които например вече са умрели по торентите. Няма кой да ги сийдва. Скоро така търсих един филм и греда.

 

Нали това съм написал и аз в реда под този, който си цитирал? :D 

Кой филм?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mIRCata said:

Зависи. Има по-стари неща, които например вече са умрели по торентите. Няма кой да ги сийдва. Скоро така търсих един филм и греда.


Не един, а да не кажа повечето. Всичко старо е без сийд. Аз като не го открия в Замунда и Арена заминавам в Залива... Но и там понякога е тежко. На първа страница 4-5 сийдващи определени версии и надолу ярко червени нули. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, vikktorpenchev said:

windows 11 може да бъде свален официално от тук. 
https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows11


Не мерси - всеки път като ползвам скенера псувам като ненормален скапаната 10-ка, това лайно доде не ми го поиска нещо неизбежно няма да го доближа. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vikktorpenchev said:

В rutracker имам чувство, че голяма част от информацията ги има и без сийдъри. Все една са на сървър. 

Ееее рашките са големи. Другите субтитри нямат, те имат 3 дублажа в същото време :D

Link to comment
Share on other sites

Ако господата от МС не занижат силно хардуерния списък, който да работи на 11, ще си го блъскат в главите.

 

От 8-мо поколение интел нагоре и Райзен от 2-ро+. Нагли!

 

За видео - DirectX 12. За какъв чеп ми DX12 за да си браузвам у нетя и гледам някой филм или напиша някой документ за уърд?

 

Пък и първите версии на бозата винаги са силно бъгави. Съдейки по 10, чак, след около 2та година релийзи се пооправи, че беше мъка.

Link to comment
Share on other sites

Ако някой не покрива изискванията, да използва този метод. Работи.

 

https://www.ghacks.net/2021/10/05/how-to-download-windows-11/

 

Ако някой иска да си върне старите визии на Старт менюто и Систъм трея, заедно с други визуални промени:

 

https://github.com/valinet/ExplorerPatcher/blob/master/README.md

 

Link to comment
Share on other sites

И в крайна сметка, от Майкрософт самички казаха как да си ъпдейтнеш Уиндоуса на неподдържани системи. :D Един ключ в регистъра се сменял само. Аз снощи изгубих 3 часа да се блъскам..

 

https://www.pcgamer.com/microsoft-reveals-how-to-bypass-its-own-system-requirements-for-windows-11/?utm_campaign=socialflow&utm_medium=social&utm_source=facebook.com

Link to comment
Share on other sites

За сега се държи съвсем прилично 11-ката. 

Добавят още интеграции към "новият" Settings стил, който не ми е от най-любимите неща, но е ОК.

Започвам да свиквам с централният таскбар, всъщност не е лошо нещо с ultra-wide монитора ми. 

Едното нещо което леко ме дразни е, че вече в таскбара не може да се изключи "combine items".

Upgrade-а от 10-ката мина почти идеално, все пак успя да ми загуби Вланите, и един или два TAP интерфейса, но иначе е ок

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...