Jump to content
BulForum.com

Windows 11 Discussion


vikktor

Recommended Posts

1 hour ago, ARPAnet said:

Едното нещо което леко ме дразни е, че вече в таскбара не може да се изключи "combine items".

 

Виж този пач:

 

On 10/6/2021 at 2:07 PM, w00x said:

Ако някой иска да си върне старите визии на Старт менюто и Систъм трея, заедно с други визуални промени:

 

https://github.com/valinet/ExplorerPatcher/blob/master/README.md

 

 

Аз лично не мога да ползвам само икони. Отварям по много прозорци от една програма и искам да мога да им виждам заглавията, без да е нужно да цъкам иконата и после да ги търся в изскачащите прозорчета.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minutes ago, w00x said:

 

Виж този пач:

 

 

Аз лично не мога да ползвам само икони. Отварям по много прозорци от една програма и искам да мога да им виждам заглавията, без да е нужно да цъкам иконата и после да ги търся в изскачащите прозорчета.

Да, пача го знам, но от много години имам правилото да не инсталирам нищо бъзикащо се с основни функции на Уиндоус. Обикновено води до бъгове :D

За мен е същото, но изглежда ще трябва да свиквам 

Link to comment
Share on other sites

Сменя се един DLL и Уиндоуса сам си сваля нужните файлове от собствените сървъри. Явно опцията за старото старт меню е оставено в Windows 11 и просто е деактивирана. 
После се маха DLL-а и всичко си става както си е било по подразбиране. Никакви бъгове няма, все едно си ползвам систъм трея на Windows 10.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Сменя се един DLL и Уиндоуса сам си сваля нужните файлове от собствените сървъри. Явно опцията за старото старт меню е оставено в Windows 11 и просто е деактивирана. 
После се маха DLL-а и всичко си става както си е било по подразбиране. Никакви бъгове няма, все едно си ползвам систъм трея на Windows 10.

Интересно, ще тествам в такъв случай. Нали знаеш, като си се опарил веднъж.. :D

 

Link to comment
Share on other sites

Знам. Аз малко бях против инсталирането на отделен софтуер, но реших, че трябва, за да мога да ползвам операционната система нормално.
То пък се оказа, че същият ефект може да се постигне и без софтуер, а само с този DLL. И е безплатно, за разлика от софтуера.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Още малко фийдбек

WSL2 наистина се чувства по-пъргав, не мисля, че си внушавам
Актуалната версия на Windows Terminal е много приятна, виждам че има и Split Pane, това може би не е конкретна W11 екстра, вероятно същата версия може да се инсталира на 10-ката. 

И за сега не срещам някакви бъгове или нещо което да ме дразни. 

Link to comment
Share on other sites

Аз имам насичане на интерфейса. На прозорците, когато ги движа понякога, страници, когато скролирам и текст, когато маркирам.
Действията не са плавни, както бяха преди. Има прескачане, сякаш губи фреймове.

Видях доклади, че се дължи на G-Sync и наистина се оправи като го изключих, но после се появи пак, дори с изключен G-Sync. След това го включих отново и проблемът го нямаше известно време, докато не се появи отново.

Link to comment
Share on other sites

Не знам колко е релевантно към този проблем, но преди време Visual studio имаше проблем с мониторите на 144хц. Някаква щуротия покрай как изчертават прозорците и разните диалози и правеше парчета. Не пипаш нищо по ос-а, сменяш с по бавен монитор, работи, с по бърз, прецаква се. Нищо чудно нещо такова да са забъркали и тук.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Аз имам насичане на интерфейса. На прозорците, когато ги движа понякога, страници, когато скролирам и текст, когато маркирам.
Действията не са плавни, както бяха преди. Има прескачане, сякаш губи фреймове.

 

Като че ли и аз усетих една по-тромава работа.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, vikktorpenchev said:

 

Като че ли и аз усетих една по-тромава работа.

Ако си с АМД система, нормално. Микромеките са заложили бомба в новата боза, която скопява системите с АМД до 30%. Дори, след като проблема беше масово репортнат и те извадиха уж специален ъпдейт, след него ситуациата даже станала още по-зле. Абе индийска му работа. Затова Боза 11 някой друг път, освен ако Микромек не започнат да ми превеждат по $110/час за специални бетатестове. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз му дадох rollback защото ми се стори прекалено бавен и някак все едно имаше лаг между действие и визуализация. Може да се е дължало на прекалено плавна анимация. Не знам. Но съм с 10 опе от първия ден в бета програмата на 11. 
 

Ми май не е amd. Би трябвало да е intel. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След няколко дни ползване на Боза 11 (новия ми лаптоп дойде с това нещо), мога твърдо да заявя, че наистина е голяма боза. Все още не съм забелязал някакви проблеми с производителността и накъсване на интерфейса (може би защото системата е Интел, а бозата очевидно е оптимизирана за тази платформа). Обаче има такива уникални идиотизми, че направо ми идва да си направя един плакат ":FU: Микромек" и да отида на 200 км. малко по-южно в Редмънд за да го забия в тревата пред централата им. :lol:

Най-големият проблем, който мен лично ме бърка е с хайпервайзорите. Например VirtualBox изобщо не може да се инсталира (бозата не го разрешава), а VMWare Player се инсталира криво-ляво с една камара условия, но посмъртно не може да подкара нищо и плюе винаги някакви критични грешки. Сега тия идиоти ще ми загубят маса време за да се ровя как да им оправям лайненцата. :devil

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mIRCata said:

Любо(Taz) е с 11ка. Кати цъкаме нещо, почти не де чува какво говори на слушалките. Каза, че е проблем ма 11ката.

 

Какви слушалки? USB?

Аз нямам такива проблеми.

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Godfather said:

След няколко дни ползване на Боза 11 (новия ми лаптоп дойде с това нещо), мога твърдо да заявя, че наистина е голяма боза.

Слагай една 10-ка и не се занимавай с тъпотии. Ще мине маса време, докато си оправят бакиите. 

 

Аз и преди казах - ПОНЕ 1 година трябва да мине, за да тествам на някоя от машините вкъщи боза11. 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sothbiss said:

Слагай една 10-ка и не се занимавай с тъпотии. Ще мине маса време, докато си оправят бакиите. 

 

Аз и преди казах - ПОНЕ 1 година трябва да мине, за да тествам на някоя от машините вкъщи боза11. 

Май натам вървят работите. Обаче най-големия майтап беше, че го конфигурирах с локален акаунт, а бях чел на доста места, че това вече са гомахнали в 11-та боза. Като ме накара да си въведа имейла за микромекия акаунт, след леко чудене изплю някаква идиотска грешка (не помня какво точно, но не беше проблем с интернета) и каза, че не може да стане на този етап и трябва "временно" да си създам локален такъв. И така си карам с него. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо оправили и грешка с SSD/nvme дисковете в 11-ката, че объркали нещо и бавели. Поне не може да им се отрече, че традициите ги спазват с пълна сила

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 3:07 AM, Godfather said:

VMWare Player се инсталира криво-ляво с една камара условия, но посмъртно не може да подкара нищо и плюе винаги някакви критични грешки. Сега тия идиоти ще ми загубят маса време за да се ровя как да им оправям лайненцата. :devil

Може би VMware са забравили да си ъпдейтнат Player-а

Заради теста си инсталирах Workstation 15 Pro (нямам ключе за 16-ката) и тръгна от раз без никакви условности. За теста инсталирах и един Centos 7. Спокойно се свърза и с домашните ми ESX-чета

image.png.cdfbef50977b59feaf277881a44d2ce6.png

Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2021 at 3:07 AM, Godfather said:

Обаче има такива уникални идиотизми, че направо ми идва да си направя един плакат ":FU: Микромек" и да отида на 200 км. малко по-южно в Редмънд за да го забия в тревата пред централата им. :lol:

Баш пък ти ли да отправяш такива закани... :hmmm:. Да ти припомня една зимна вечер през 2005-та година. Бяхме се събрали в едно заведение на бул. Дунав за да ти правим изпращане. Тогава ми се кълнеше как ще основеш първата анти-майкрософт компания във Ванкувър :hump:... И само няколко години по - късно стигнахме до момента в който тук се хвалеше колко много се кефиш на майкрософт продуктите(surface) и на ОС-ите им... :Facepalm:

Искам да кажа, че просто не ти вярвам на твърденията вече по отношение на закани към майкрософт :lol:.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, netrootbg said:

Баш пък ти ли да отправяш такива закани... :hmmm:. Да ти припомня една зимна вечер през 2005-та година. Бяхме се събрали в едно заведение на бул. Дунав за да ти правим изпращане. Тогава ми се кълнеше как ще основеш първата анти-майкрософт компания във Ванкувър :hump:... И само няколко години по - късно стигнахме до момента в който тук се хвалеше колко много се кефиш на майкрософт продуктите(surface) и на ОС-ите им... :Facepalm:

Искам да кажа, че просто не ти вярвам на твърденията вече по отношение на закани към майкрософт :lol:.

Ахахаха, ама чакай сега, явно си пропуснал факта, че този сърфъс от много години не върви с оригиналната си Боза. Аз тогава имах предвид много ясно, че Микромек правят по-добър хардуер отколкото софтуер. Машината отдавна е превърната в pen-testing station. :lol:

 

 

surface.jpg

Link to comment
Share on other sites

Убунту? Meh.. :D 

18 hours ago, netrootbg said:

Тогава ми се кълнеше как ще основеш първата анти-майкрософт компания във Ванкувър

lolol, cringey :D И като се замисля, не толкова много се е променило от 2005та насам, линукс десктопа все още е мъчение :D

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, ARPAnet said:

Убунту? Meh.. :D 

lolol, cringey :D И като се замисля, не толкова много се е променило от 2005та насам, линукс десктопа все още е мъчение :D

Тук не съм съгласен. Някъде от 2007-ма минах изцяло под Линукс на десктоп машините ми. Да ти кажа нямам някакви оплаквания. И на лаптопа и на десктопа съм така. През годините обаче смених доста дистрибуции. В последните вече доста години съм с Mint с MATE.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, ARPAnet said:

Убунту? Meh.. :D

По онова време само Убунту се справяше от раз с нетипичния хардуер на Микромек. Освен това аз не мога да я разбера тази фенщина по разни Линукс дистрибуции. Мен това е последното нещо, което ме вълнува и нямам проблем с която и да е дистрибуция, защото работата ми е основно с терминала и кърнъла, пък графичната среда ми е само когато трябва да се вадят и шарени картинки от време на време. :lol:

 

ПП. Вече стана късно при мен, но утре ще го снимам това нещо и отзад, че там е по-интересно да се види как съм го моднал за всичките необходими донгъли. Изглежда почти като военна машина. :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...