Jump to content
BulForum.com

ELITE DANGEROUS


gado

Recommended Posts

Не не натискаш, само я местиш. Много е лесно. Свиква се бързо. Бутоните на мишката са за стрелбата с двете групи оръжия

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 360
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

При мен е пълен хаос - няма овладяване. Е поне не е очеизбождащо тъпия момент де... Може би трябва да играя с чувствителността или нещо такова. Но нямам грам нерви в момента. Предпочитам да се возя при Галицин хахаха

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RaptoR said:

Ъъъъъ - казах ти че имам нерешен проблем с летенето. Все още не знам къде е, но определено някъде нещо генерално бъркам и затова сега си играя FREELANCER, където си летя като лястовица и им разковавам главите. В тоя ред на мисли плахо да попитам - в тая игра има ли mouse flight като в класиката? Да не би да съм пропуснал някъде тоя момент и да се блъскам като келеш в калчища? 

Всъщност, когато се качиш на истински кораб, моус флаят е за препоръчване. Предполагам си все още със Сайдуиндър, а това е най-нервната гадинка в тази игра. Разработчиците в гениалността си не напразно са направили първият кораб да бъде толкова неубоздан.

4 hours ago, RaptoR said:


Краткият въпрос и може би разковничето на простотията е - държиш ли ляв бутон натиснат, за да командваш движението на кораба както във FREELANCER, понеже аз само се клатя като бит педераст, мърдайки мишката... 

Не. Не държиш никакви бутони натиснати. Ляв бутон ти е за праймъри файър груп ( в съответния режим), десен за секъндари. При мен ляв е за малките пушки, десен, за сериозните топове. Ляво и дясно с мишката ти е превъртане в съответната посока. Ускоряване напред и назад са ти съответно  W и S. Завоите по хоризонтал са ти A и D (ама може и с мишката с превъртане през крило). Плъзгане в ляво и дасно са съответно Q и E. Чисто движение по вертикал е R и F (дефоултно, но може да се преконфигурира, както и всичко останало). И всичкото това, може да се прави и само с мишката, стига да си задал ускорение. Естествено, колкото ти е по-сериозен кораба, толкова повече се намесва и момента с инерцията и гравитационните влияния, ама се свиква.

3 hours ago, RaptoR said:

При мен е пълен хаос - няма овладяване. Е поне не е очеизбождащо тъпия момент де... Може би трябва да играя с чувствителността или нещо такова. Но нямам грам нерви в момента. Предпочитам да се возя при Галицин хахаха

Не пипай чувствителността на мишката! Даже трябва да я повишиш. А мъките ти със Сайдуиндъра ще приключат, когато направиш поне един ранг в съответната професия (съветвам те да развиеш баунти хънтинг, понеже е пряко свързана с бойните рангове). Тогава самата игра ще те изхвърли от уюта на родилната система и ще започнеш да се учиш да плуваш. Ама споко, ако толкова ти е мъка за родината, по някое време след натрупване на съответните федерални рангове ще получиш оторизация да можеш да се завърнеш ако ти е кеф. Даже има и планета за пенсионери в играта ама трябва да докараш до елит всичките професии, че да ти се отключи достъпа. Не съм ровил по въпроса, ама мисля, че става въпрос за Земята.

 

Всичко иначе така е направено, че да няма ултимативни кораби, оръжия, модули или екипировка. И така е мислено, че всичко да зависи от уменията и акъла на самия играч. Слакъра така и не разбра какво е да си купиш сам първия АСП Експлорър или първия Питон, та за това и взе да се дуе и се втурна в гриндене, че да събере светата троица в колекцията си. А това събиране изобщо не слага край на играта! Галактиката е направена максимално близо до известните към момента научни данни за Млечния път.  Момента с бетките между супер силите е съвсем различна бира. А  междуособиците сред различните фракции в самите супер сили е още по-различна работа.

Има и още адски много. Играта е адски комплексна. Намесени са политика, микро и макро икономика. А най-якото е, че не се изисква да си спец по всичко, че да си правиш кефа.

Link to comment
Share on other sites

Не знам кое ти е Ок, ама честно се кажи от кога не си влизал. Еле пък да си направил кораб, че да не се притесняваш да поемаш и мисии с три ранга над твоя.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kotora said:

Аз съм с мишка с 4000dpi и си ми е ок хаха 


По тая логика аз съм с мишка за 210 лева... Какво искаш да кажеш? 
 

======================

 

Галицин, я ми дай малко джокери за FREELANCER. Стигнах места, които не съм достигал преди. Най-вече къде са корабите... :laughing1:
Стигнах 12 ниво към момента и съм в бой с псевдогрманците в псевдоанглийската система. С Крузър хеви съм, но определено имам данни и пари за по-мощен кораб.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, RaptoR said:


По тая логика аз съм с мишка за 210 лева... Какво искаш да кажеш? 
 

======================

 

Галицин, я ми дай малко джокери за FREELANCER. Стигнах места, които не съм достигал преди. Най-вече къде са корабите... :laughing1:
Стигнах 12 ниво към момента и съм в бой с псевдогрманците в псевдоанглийската система. С Крузър хеви съм, но определено имам данни и пари за по-мощен кораб.

Не те знам до къде си стигал, Мисире. А бях разкрил цялата карта с все червееви дупки. Летях с едно говедо, което го има само при корсарите, струваше майка си и баща си. Изобщо най-мощният плайабъл кораб в тази игра. Беше въоръжен с Ейлиън бластери, които си събрах сам от трепане на извънземни, стар килър торпеда и възможно най набоханите туретки. Единствената му слабост беше, че хардпойнтите му бяха по крилата и често губех оръжия, когато се олея и се нахвърля на повече от десет врази наведнъж. Не си спомням името на кораба обаче. Ама беше към 250 милиона ако се не лъжа.

Кофтито на фрилансъра е, че след завършване на основната мисия, играта губи смисъла си като цяло. А с рейнландците не се ебавай извън основното стори! Не е Ок да са ти врази.

А корабът ти е малко над средно ниво като клас.

 

П.п. Изтребителят май беше Титан. Клас 10 пушки и над 12к броня.

 

П.п.2 Титана можеш да го намериш в Омикрон гама. Планетата май беше Крит. Ама освен левел ще трябва да си и в съюзнически отношения с корсарите. Има го и по някои от станциите, понеже им е сновен хайтър. Като клас се води - Свръх тежък файтър, ама като маневреност е като среден.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gado said:

Не те знам до къде си стигал, Мисире. А бях разкрил цялата карта с все червееви дупки. Летях с едно говедо, което го има само при корсарите, струваше майка си и баща си. Изобщо най-мощният плайабъл кораб в тази игра. Беше въоръжен с Ейлиън бластери, които си събрах сам от трепане на извънземни, стар килър торпеда и възможно най набоханите туретки. Единствената му слабост беше, че хардпойнтите му бяха по крилата и често губех оръжия, когато се олея и се нахвърля на повече от десет врази наведнъж. Не си спомням името на кораба обаче. Ама беше към 250 милиона ако се не лъжа.

Кофтито на фрилансъра е, че след завършване на основната мисия, играта губи смисъла си като цяло. А с рейнландците не се ебавай извън основното стори! Не е Ок да са ти врази.

А корабът ти е малко над средно ниво като клас.

 

П.п. Изтребителят май беше Титан. Клас 10 пушки и над 12к броня.

 

П.п.2 Титана можеш да го намериш в Омикрон гама. Планетата май беше Крит. Ама освен левел ще трябва да си и в съюзнически отношения с корсарите. Има го и по някои от станциите, понеже им е сновен хайтър. Като клас се води - Свръх тежък файтър, ама като маневреност е като среден.


Демек съм много далече от истината... :laughing1:
Кви милиони бе, аз сума ти време докато събера 150к оборотни хахахахах

Link to comment
Share on other sites

Като връщам лентата назад, май Титан беш нещо като 700к или милион.... Помня, че всеки път за да го купя въртях курсове с фрейтър между Ню Берлин и Ню Токио (или някакви станции в тези системи), натоварен до дупка с диаманти. Диамантите при швабите са без пари (почти), че дори можеш и да си ги харвиш сам в ледените полета там. А в японската система струват адски много. Минало е време обаче, доста при това, та в момента ти говоря по спомени. А инак Титан-а нямаше трепане, стига да си го въоръжил подобаващо.

Link to comment
Share on other sites

Така, така. Аз навремето увисвах още в началото, когато те посрещат ония три кораба на Либърти и играта увисваше там. Преди време я сложих в читав вариант на село и напреднах донякъде, но там пък се спънах в кабелите на външния хард по нощите и попилях уникално Хитачи, което ми беше и подарък... Заминаха сейвовете и дотам. На практика сега асъл играя. Обаче не може да имаш повече от един кораб, нали? Т.е. трябва да взема фрейтър ако ще да търгувам. 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, RaptoR said:

Така, така. Аз навремето увисвах още в началото, когато те посрещат ония три кораба на Либърти и играта увисваше там. Преди време я сложих в читав вариант на село и напреднах донякъде, но там пък се спънах в кабелите на външния хард по нощите и попилях уникално Хитачи, което ми беше и подарък... Заминаха сейвовете и дотам. На практика сега асъл играя. Обаче не може да имаш повече от един кораб, нали? Т.е. трябва да взема фрейтър ако ще да търгувам. 

Точно така. Няма как да имаш повече от един кораб. Взимаш фрейтър и се молиш богу да не те дерайлират прекалено често. Е другият тънък момент е, че ако държиш приятелски и съюзнически отношения с Аткаст и другите подобни фракции, и да те дерайлират, не те барат. Ама за да си в добри отношения хем с властите, хем с бандюгите се иска малко тактика.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Миро, да те открехна, ако решиш да се връщаш да слакваш. Платинката вече не е такава оферта и всички кериър оунъри псуват дев-овете. А демандите в разумен рейндж от онова харвилище, са направо смешни. Което обезсмисля безумно многото скокове с миньорски лоадоут и 500 тона карго до читавите купувачи.

Интересното е, че освен Одисей, продължават да човъркат и Хърайзънс. Което според мен е крайно необичайно и странно.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Слакър, глей тука.

Имам чувството, че създадох чудовище. Ама не мога да намеря срещу кой да пробвам оръжейния си лоадаут. Или поне не и срещу такъв с 8А Призматик. Нали, ясно е, че смъкна ли му гащите на щита, за секунди всички външни и повечето вътрешни модули ще дадат фира = на екрана със застраховките.

Та интимната ми мисъл е, че бих платил десетте милиона за ескадрон, щото да не изгубиш нещо, освен достойнството си в такавата битка.

Не ми е А грейднат до дупка и все още съм Мастър (макар и бая напреднал в процентите, че се занимавах с глупости). Пък и батъл рангът не играе в PvP.  Та ще съм ти безкрайно благодарен ако ми угодиш и дойдеш да ги скюскаме (за корветите е ясно, че ще ти скъсам шортите само с маневри и снайпване)

 

П.п. Мисля, че създадох животно, което няма никакъв финес, но пък обладава ужасяваща брут форс.

Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2021 at 12:16 PM, kotora said:

Обладаваш ги мощно с финес :D 

 

Аз тия дни ще я свля и пробвам на новия комп. Че на лаптопа беше на ръба с прегряването. 

Ами, давай.

Ще те добутаме до Тип 9 Хеви или Тип 10 Дифендър. А после ще те открехна на различните типове майнинг, щото там са истинските кинти, освен ако не си падаш по слакването с круизни кораби. В момента се правят наистина добри пари от платина и осмиум, вървят по 250-260к за тон, при това на някои от кериърите в самата система. А тон се прави за секунди с правилната екипировка. Идеята обаче е да имаш колкото се може, повече карго контейнери. В миньорския си лоадаут съм с малко над 500 тона карго спейс и го пълня дюкме за около два часа. И то не за друго, ами щото подържам само два колектор лимпет контролера, а хората харвят с по 4.

Направиш ли кинтите, после вече ще трябва сам да се бъзикаш със супер силите, че да накъташ и допълнителни благинки, дето да направят джойстика ти по-корав и по-голям.

Аз лично, вече съм се ориентирал към ебавки с извънземните (не е никак здравословно обаче). И имам планове за дийп спейс експлоринг, че цивилизацията на Гардианите наистина живо ме заинтересува.

 

П.п. Свирни ако решиш да се появяваш.

 

П.п.2 Инак Кътър-а го направих брутален рокет круизър, дето няма пойнт дифенси да те предпазят от него. А някои от ЕФ на ракетите ми са наистина много противни. Бутат щитове по-добре от големи лазери. Задръстват ексхауст системите на целите,, че да не могат да ускоряват и пердашат външните модули също като Шард кенън-ите.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Е това не го очаквах!

След пореден ъпдейт, от два дена играта е тотално ънплайабъл! И не говорим само за Хърайзънс, но и за Одисей. Непрекъснати крашове, когато човек се опита да влезе в Сторед Моджуълс. както и при опит да отвори маркетът на Хард пойнтс. И путките от Фронтийр вече два дни си траят и нищо не изцирикват по въпроса, пък кво ли да вземат да направят нещо.

И за тая игра в момента искат пари, мамка му!

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
11 hours ago, kotora said:

Ебаси грайндъра си Галине :D 

 

@TAZнещо тия китайските ммо-та са ми много странни. Преди се бях пробвал да играя Tera май беше и след това Властелина на Пръстените, ама не е същото като WOW.  Макар, че WOW се превърна в ебати грайндърската фашкия. Ако искаш повече от 1 герой, трябва да правиш едни и същи лайна всяка седмица. 

Кольо, за какъв гринд говориш? Гринд е, когато решиш за седмица да направиш имперски или федерални рангове. Гринд е, когато след това се разпориш от безсмислено мотане с единствена цел да събереш Троицата. Която после да не знаеш какво да правиш. То всъщност тогава и приключва тази игра за гриндърите.

А това с придобиването на таргоидски кораб е вид алтернативно развитие. Вярно, че след това нещата, както се очертава, стават страшни. Но си е вид развитие. Е... Не се препоръчва за хора, които са гриндили и не са се занимавали с правене на боен ранг. Щото на такивата няма да им остане друга опция, освен да използват бутона - Self-destruct.

 

П.п. Между другото, въпреки мрънкането ми в предния пост. С ръка на сърце мога да кажа, че това е единствената игра, която съм виждал. На, която дори и след излизането на наследника, продължават да и правят ъпдейти и да излиза ново съдържание. На скоро се сдобихме и с универсални лимпет контролери. Такъв контролер от клас 7 съчетава в себе си възможностите на всички съществуващи лимпети. Само карго се иска, че да можеш да натовариш достатъчно дронове.

Аз лично съм се екипирал с клас 3, който може да пуска само майнинг и колекшън роботчета. И вместо предишните три контролера в момента съм само с този, плюс  един колектор. Така че, имам свободни слотове за файтър хангар и щит. Което си е сериозен плюс, когато миньорстваш сам.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Подкарах я, половината неща съм ги забравил. Ся се чудя кво да правя хаха. Кофтито е, че трябва да гриндя за нов кораб, Питон май беше. 

Link to comment
Share on other sites

Като влезеш пак, обади се.

Ще те открехна на чалъми. В момента без да се зоря, мога да правя по милиард - милиард и половина на седмица, стига да реша, че ми трябват пари. Ама ще трябва да преосмислиш малко момента с питона.

Link to comment
Share on other sites

Е да, не е речено, че ще е питон. Тия Massacre Мисиите са малко ташак. Едно и също постоянно. Не че копането на астероиди не е същото :)

 

Link to comment
Share on other sites

Специално за копаенето доста можем да поспорим! Естествено, че слакването с лейзър майнинг е ламерска работа, губене на време за никакви пари и адски еднообразно.

За туристите изобщо няма да говоря, щото от това и на самата досада и става досадно.

 

Коле, кланетата стават интересни, когато направиш боен ранг поне Мастър. А ако ти се иска да усетиш тръпка от тупалката, мога да те заведа на лов за извънземни. Тъкмо в момента правя една летяща крепост, че Кътър-а ми (макар и да имам фул сет, гардиански пушкала) се оказва не достатъчно корав, че да гътне таргоидски интерцептор. Ама разните му там базилиски, хийлъри и прочее дребна гад, не са проблем. Хем пускат и интересни материали за инженеринг и за екзотични пушки.

Иначе като за целеви мулти пърпъс кораб те съветвам да се насочиш към Тайп 10 Дифендър. Хем има туловище изключително здрав корпус, та носи на лабут. Хем достатъчно вътрешни отделения и хард пойнти. Носи и достатъчно добър щит. Та става и за битка и за майнинг... Което често е едно и също  :) Ся... Че е повратлив като каруца и, че не скача както трябва е отделен въпрос.  :)

А ако ме слушаш какво да миньорстваш, ще направиш и добри пари за кратко време. После ще поциклиш за рангове в Империята и Федерацията, че да захлебиш корвета или кътър. Това поне става бързо. Ама за Кътър-а да си го направиш както трябва, ще ти трябват към милиард и двеста милиона. Естествено, ако продължаваш и тогава да слушаш какво ти казвам. Тази сума ще ти излезе с около 20% по-малко.

 

П.п. Има интересни варианти и за експлорване, комбинирано с АХ хави. Там добър вариант е съответно направената Анаконда. Хем скача по много, хем дава комфорта на добрите корпус и щит. Хем има достатъчно места за голени гардиански пушкала. Просто не трябва, когато си с нея да се заяждаш с големите буболечки и ще ти е забавно. За чисто скаутване на системи ти трябва Даймъндбек Експлорър (пак съответния билд). Скоковете му могат да се направят до към 65 светлинни години. Ама става тегаво с горивните резервоари и смисления фюъл скууп.

 

П.п.2. Нищо от по-горе написаното не става без здрав инженеринг и фюжън технологии!

 

 

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Не бях играл от миналата година февруари. Има нов енджин, някакси не мога да вляза в ритъм още с тоя Vulture и за малко да ме прикинат някви пирати. Плюс това, още не мога да се сетя как се правят някои неща имам bounty на главата, та се щтрябва да го плащам. Поне пари имам :D 

Link to comment
Share on other sites

Ше те кинат я! Хем не можеш да летиш, хем не знаеш как да се биеш, хем си се качил на хедхънтърски кораб.

Виж там да се сдушиш с империята, че да облажиш някой Кътър и да си понапазаруваш Призматик щитове. После можеш и да не обръщаш внимание докато те маризят. Ама ще ти трябват и пари да го понаправиш. Всъщност ще ти трябват МНОГО пари за целта.

Edited by gado
Link to comment
Share on other sites

Е не бях играл от година, а и се оказа, че оръжията са ми грешните. Понаправих го и не съм имал проблеми след това. Ноо и мисиите не дават много пари. Имам към 45 млн, които няма да стигнат за нищо. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...