Jump to content
BulForum.com

Ню Дрийм Ти Ви [TiVi.bg]


Recommended Posts

Здравейте на всички! Изчетох цялата тема и тъй като обмислям да се абонирам за услугата, може ли да ми отговорите на следните въпроси:

1. Смятам да я ползвам на 3 телевизора (единият е смарт) с техни приемници, по кабел, с интернет от 100 МБ. Това достатъчно ли е за безпроблемното гледане и на трите устройства ?

2. Може ли да се каже, че към днешна дата услугата е стабилна и си заслужава да се ползва ?

3. Интересува ме най-вече какво е качеството на чуждестранните спортни канали и вървят ли гладко ?

4. 4К приемници ли да си взема и за трите телевизора ?

5. Има ли ХБО каналите, тъй като не ги видях в списъците с канали и имат ли работеща видеотека ?

6. При гледане на футбол наблюдава ли се размазване на топката при движение ?

Общо взето това е на първо четене, което ме интересува. Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват на поста ми!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 839
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

8 minutes ago, Stoyanov31 said:

Здравейте на всички! Изчетох цялата тема и тъй като обмислям да се абонирам за услугата, може ли да ми отговорите на следните въпроси:

1. Смятам да я ползвам на 3 телевизора (единият е смарт) с техни приемници, по кабел, с интернет от 100 МБ. Това достатъчно ли е за безпроблемното гледане и на трите устройства ?

2. Може ли да се каже, че към днешна дата услугата е стабилна и си заслужава да се ползва ?

3. Интересува ме най-вече какво е качеството на чуждестранните спортни канали и вървят ли гладко ?

4. 4К приемници ли да си взема и за трите телевизора ?

5. Има ли ХБО каналите, тъй като не ги видях в списъците с канали и имат ли работеща видеотека ?

6. При гледане на футбол наблюдава ли се размазване на топката при движение ?

Общо взето това е на първо четене, което ме интересува. Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват на поста ми!


Аз пък единствено бих те помолил, ако успееш да станеш абонат да споделиш как си процедирал и колко време ти е отнело. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изчезна ли ви телевизията?

Преди час-два изчезна изведнъж и край. Сайта на тиви се отваря за половин минута, ако има някаква връзка..

Няма ли някаква алтернатива вече на тази услуга, за подобна цена?

Това ЕОН на виваком гледах, ама цените ми се видяха смехотворни, 30+ лв..

 

Едит: както най-често се случва, 3 мин. след като написах, телевизията се появи :rolleyes:

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Изпробвах 1 седмица услугата с приложението Смарт СТБ на смарт тв LG. Направи ми впечатление, че много бавно се отваряха каналите (забавяне между 5-10-15 сек). Другото е, че не можех да превъртам назад с една минута докато гледам предаване в реално време. Отделно от това записаните предавания не бяха с цялата си дължина. Тези проблеми съществуват ли при ползване на услугата с MAG ?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stoyanov31 said:

Тези проблеми съществуват ли при ползване на услугата с MAG ?


За точно тази услуга не знам, но с маг такива неща не съм виждал. Описваш обаче неща, които могат да зависят както интернета (забавяне), така и от доставчика на телевизията (таймшифт). 
Едно е сигурно - нище не става така гладко, бързо и подредено както с маг. 

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам с Kodi под Windows.

Смяната на каналите става за средно 2-3 сек. Г/д толкова време отнема и на LG телевизора при нашите при ефирна цифрова ТВ (с вградения тунер).

Таймшифт и т.н. при Коди няма, така че там не мога да кажа.

 

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Какъв интернет трябва, за да върви добре въпросната телевизия? Колко мбит-а трябва да е? Обмислям да взема един маг, който да си го ползвам в нас и да си го нося на село когато си ходя, но там интернета не е най - перфектният :)

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Stasio said:

Какъв интернет трябва, за да върви добре въпросната телевизия? Колко мбит-а трябва да е? Обмислям да взема един маг, който да си го ползвам в нас и да си го нося на село когато си ходя, но там интернета не е най - перфектният :)


Стабиле, мили мой. Преди всичко стабилен. В селото предполагам си с Близу/А1? Ще стане ако е като при мен. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:


Стабиле, мили мой. Преди всичко стабилен. В селото предполагам си с Близу/А1? Ще стане ако е като при мен. 

 

Ами на някакъв шано интернет съм, защото селото не е много голямо и на никой не му се инвестира. А1 беше вариант, но там където ни е къщата няма такава възможност(намира се в ниското и даже обхват нямаме). Скоростта на интернета е между 20-35 мбит-а. За стабилност трябва да проверя дали има загуба на пакети.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stasio said:

 

Ами на някакъв шано интернет съм, защото селото не е много голямо и на никой не му се инвестира. А1 беше вариант, но там където ни е къщата няма такава възможност(намира се в ниското и даже обхват нямаме). Скоростта на интернета е между 20-35 мбит-а. За стабилност трябва да проверя дали има загуба на пакети.


Какъв обхват, аз на село вече имам оптика на стълба пред нас и ще настоявам да я вкарат вътре. Говорим за кабел. Ако ти пускат нещо по въздух на село може и да не се получи, защото не са стабилни. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:


Какъв обхват, аз на село вече имам оптика на стълба пред нас и ще настоявам да я вкарат вътре. Говорим за кабел. Ако ти пускат нещо по въздух на село може и да не се получи, защото не са стабилни. 

 

Както казах моето село е малко и още никой не му се занимава да инвестира :) За съжаление интернета е по въздух. Хубавото е, че не съм далече от антената, която излъчва сигнала :)  Сигурно ще пробвам и ще кажа как е. За булсат плащахме 6/8лв и качеството е ужасно, а това ще може и в нас да си го ползвам :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stasio said:

 

Както казах моето село е малко и още никой не му се занимава да инвестира :) За съжаление интернета е по въздух. Хубавото е, че не съм далече от антената, която излъчва сигнала :)  Сигурно ще пробвам и ще кажа как е. За булсат плащахме 6/8лв и качеството е ужасно, а това ще може и в нас да си го ползвам :)


Така е, но отсега ти казвам , че с такъв нет мяташ яко боб. Имаме такъв доставчик и на село. Предпочитат го някои, защото работи за колкото и когато си платил и няма обвързване с такси и срокове. УЖ бил добре, но да вярвам на приказките на селски потребители относно качество на интернет няма как да стане... 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, RaptoR said:


Така е, но отсега ти казвам , че с такъв нет мяташ яко боб. Имаме такъв доставчик и на село. Предпочитат го някои, защото работи за колкото и когато си платил и няма обвързване с такси и срокове. УЖ бил добре, но да вярвам на приказките на селски потребители относно качество на интернет няма как да стане... 

 

 

Хахахаха :) Да, като разпитвах за интернет беше забавно :) Един искаше да ми пусне кабел до къщата, който аз да си платя и да му броя по 25лв за 8 мбит-а на месец. И като го питах дали не може да си доплатя за повече ме пита: "Кво се разправяш с мен. Или ти пускам или не :D" Аз това мисля и в нас да го ползвам и ако стане и на село ще е топ. Просто ми беше интересно дали някой го е пробвал с по - слаб интернет :)

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2021 at 10:50 AM, Stoyanov31 said:

Изпробвах 1 седмица услугата с приложението Смарт СТБ на смарт тв LG. Направи ми впечатление, че много бавно се отваряха каналите (забавяне между 5-10-15 сек). Другото е, че не можех да превъртам назад с една минута докато гледам предаване в реално време. Отделно от това записаните предавания не бяха с цялата си дължина. Тези проблеми съществуват ли при ползване на услугата с MAG ?

Може да се превърта назад в реално време – при първото натискане на бутона на дистанционното е точно минута назад, после почва през 2, през 4 и т.н. за по-бързо превъртане. Под 2 секунди е превключване между каналите. Не съм забелязал записани предавания да не са целите. През плейър на тв е доста по-удобно да се въртят записани предавания. Да не говорим, че може да се отиде на таймшифт определено време назад и да се включва всеки канал към това време, ако има записано...

Снимка

Edited by Ilves
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Поради невъзможността да намеря читав андроид апп за ремоте контрол на Kodi, се замислям за хардуерния приемник на tivi.

Спъва ме критично 2-3 неща обаче.

Може ли с приемника им, човек да си подреди каналите както иска, или е като при А1, както те решат, в такъв ред излизат?

Може ли приемника някак да се контролира от апп на смартфон? Смяна на канали, волуме и директен преход към канал като минимум?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tedy said:

Поради невъзможността да намеря читав андроид апп за ремоте контрол на Kodi, се замислям за хардуерния приемник на tivi.

 

Кое от 6-те устройства тук наричаш "хардуерния приемник на tivi"?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tedy said:

Поради невъзможността да намеря читав андроид апп за ремоте контрол на Kodi, се замислям за хардуерния приемник на tivi.

Спъва ме критично 2-3 неща обаче.

Може ли с приемника им, човек да си подреди каналите както иска, или е като при А1, както те решат, в такъв ред излизат?

Може ли приемника някак да се контролира от апп на смартфон? Смяна на канали, волуме и директен преход към канал като минимум?

T.e и тяхното приложение не ти върши работа?

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, mIRCata said:

T.e и тяхното приложение не ти върши работа?

Кое тяхно визираш, на tivi ли? Аз ползвам Kodi в момента, и за момента закърпих положението като си купих Yatse, и там има да си добавя Numpad, който вече работи за директен избор на канал, засега върши работа.

 

52 minutes ago, plameni said:

 

Кое от 6-те устройства тук наричаш "хардуерния приемник на tivi"?

Предполагам маг 324, изобщо имат ли възможност за къстъм подреждане на каналите?

 

Както писах, засега закърпих положението с Yatse, но трябваше да го купя за да се активира функцията да си добавя Numpad.

Link to comment
Share on other sites

Има възможност за Favorites листа, която можеш да пренареждаш.

Мисля, че има app за remote control, но или по IrDA, или по WiFi.

Виж дали МАГ-а който продават е с WiFi.

Link to comment
Share on other sites

Аа, това ме подсети, по IR мога да ползвам споменатия в друга тема универсален remote, което се командва по мрежата - Broadlink RM4 mini или подобно.

Често лежа на дивана почти винаги с телефон в ръце, дистанционните са "далеч" и много често се случва да псувам че тряя да ставам да ги търся :) . Особено като тръгнат реклами :angry1 полудявам с всяка секунда докато се добера до ремотето.

За тази Favorites листа, предполагам вкарвам в нея каналите които искам и я пренареждам. 20-30 канала ме интересуват да си ги вкарам и наредя от номер 1 нагоре..

Това с пренареждането най-много ме шокира в приемника на А1, и ми е критично, затова от А1 никога докато това е така няма да си пусна ТВ.

Затова може да помисля за тоя маг на tivi по някое време, защото колкото и да ми стига варианта с Kodi, има 2-3 дребни неудобства, които може в някой момент да ми натежат :) .

 

Edit: Мда, видях тоя апп за маг. IR нямам на телефона, но явно по wifi при активирана опция в маг-а , би трябвало да стане, т.е. по лан мрежата, дори мага да няма wifi, а свързан по кабел..

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mIRCata said:

За приложението на коди за дистанционно, което е в андроид стора. Не ти ли върши работа?

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.xbmc.kore

Ами аз вече писах, че кандисах на Yatse, което е "по-доброто" Kore. Пробвах и двете.

Сега проблема е управлението на звука. С физическото (wifi) дистанционно се контролира звука на самия Windows (волуме, Муте..), докато с апп-а - на самото Коди, което вкарва няколко допълнителни проблема, които е ясно какви са.

Търся начин с апп-а да може да се контролира системния звук някак. Това може да е препъникамъка, заради който да пробвам с хардуерен приемник маг.

 

Едит: и този проблем е решен. Yatse за щастие поддържа HTTP request плъгин, с който мога да си поставя бутони в дистанционното, които да изпълняват общи HTTP GET заявки. Това е много хубаво, защото написах прост скрипт на уеб сървъра, който се вика от тия бутони, и скрипта просто вика едно command line туулче от nirsoft.net, което увеличава/намалява волумето или прави Муте. И работи добре.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В сайта на Информир са се появили нови устройства, старите са ги писали спрени. Имат 3 серии Linux боксове със и без wifi, отделно от Андроидските. 2 от тях имат поддръжка на HEVC, което за нас тук не знам дали има нужда. Как мислите, дали с такива устройства ще върви tivi-то?

Че покрай купуването на n3 ot Vivacom, май ще скачам от кораба на друг. Малко по малко да оборудвам 3-те тв-ра.

пп

Хмм те даже ги дават за предварителни поръчки. Явно ги нямат още и няма как да се разбере, но и предните са ги писали бегали.

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...