Jump to content
BulForum.com

Как се познават жените, които не отслабват след раждането?


Recommended Posts

Пълни дивотии :))

Всъщност в кадастъра като собственици на апартамента ни сме записани и двамата, 50/50. Не сме женени.

Какво точно ще даде допълнително листчето хартия? Улеснява именуването на децата ми и толкова. :) От там нататък каква отговорност, какви 5 лева?

Да не би да се подписваш, че няма да се разведеш след това? :)

 

Лично аз не виждам смисъл в самият подпис, виждам смисъл в празнуването на една връзка, един вид официалното и обявяване пред всички.Та с удоволствие ще си направим един такъв ден в бъдеще, но самото подписване въобще не ми е приоритетно. 

 

Бе то пълни дивотии са, да обясняваш като последна инстанция, че брака бил отживелица и че един подпис семейство не прави ама на...

Писах какво показва, подписите под листа, кой прочел - прочел, кой се прави на разсеян негов си проблем.

 

И аз пожелавам щастие на всички! Всеки си е решил сам за себе си и съм далеч от мисълта, особено в тоя форум, че на някой може да му се даде акъл....

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

   И аз съм против подписването на граждански брак. За мен даже това нещо - връзката между двама души, които се обичат и искат да прекарат заедно живота си, да се отъждествява с някакъв си къс хартия е глупаво. И кому е нужна тази цялата показност каквато е сватбата. Просто явно манталитета на нашето общество е такъв .... показност , показност и пак показност ... Видиш ли аз много я обичам, ето подписа ми го доказва, ето и моите и нейните родители го видяха ... и още 200-300 роднини близки и далечни, и всякакви и всичко ще върви по мед и масло.

  Истината поне според мен е че обичта и връзката се гради с години наред, с преживяните трудности, несгоди и хубави моменти. И винаги трябва да се проявява някакво разбиране , да има компромиси до някаква степен.

  А ако е това наистина правилният човек, няма никакво значение един лист хартия, той ще се оповава на истински чувства а не на подписи.

 

  Това е мое лично мнение и не искам да ангажирам с него никого. Нито пък искам да засегна някого. :) 

 

  А по темата ... Всяка жена (така си мисля) по един или друг начин държи на външния си вид, пък било то и след раждане. Това че някои запазват част от килограмите качени при бремеността, според мен зависи най-вече от ген - първо и второ - от режима на хранене и начина на живот.

Link to comment
Share on other sites

Наличието на граждански брак е необходимо условие за извършване на тайнството венчание, наедно с условието да са кръстени в православната вяра венчаващите се.

Всичко зависи от това колко ще платиш на попа ;). Всичко е пари. Присъствал съм как венчава човек който няма нищо общо с православната църква.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък познавам един турчин,който се покръсти заради жена си. За да могат да се венчаят.

 

При теглене на жилищен кредит е по-добре да няма брак.

Link to comment
Share on other sites

The king of Randomness swings again....

 

Аз пък познавам момиче, което се потурчи, за да е с любимия си мъж, защото родителите му така разпоредили. Има хиляди подобни случаи, които само допълнително доказват какви простотии са принуждавани да вършат някои хора, просто за да бъдат с този, когото са избрали. Нещо, което би следвало да е най-естественото и елементарно действие - двама души да бъдат заедно, защото са го пожелали, е усложнено до безкрай от тъпанарски предразсъдъци, листове хартия, хорско мнение и т.н. и т.н.

 

Миналя ден наш близък ми зяви, че казал на сина си, че няма да му позволи да преспи=пренощува с момиче в къщата му, ако не е сключил граждански брак с нея. Такава мегатъпотия скоро не бях чувал....  

Link to comment
Share on other sites

Много ми е интересно, кой определя кое е "мегатъпотия" и кое не е?!? То и за мен е "мегатъпотия" да нямаш пари за една баничка, ама дори гащите ти на гъза да са на изплащане, а за последния модел лаптоп, таблет или друго да имаш средства да ги изплащаш. Да ама за някой това е начин на живот и това ги интересува, чувстват се щастливи.  

 

Та нека не правим генерални заключения, щото тъпотията за едни е смисъл за други. То за това е шарен свят, луди всякакви.

 

П.П. Бате, много ми е интересно като пораснат дъщерите ти, спокойно ще ги пускаш да спят при всичките си гаджета/приятели? Или спокойно ще ги оставиш да си ги водят у вас? Много либерално ми се струва ама едва ли ще стане, понеже ся си още от другата страна....

Link to comment
Share on other sites

Това пък изобщо какво общо има с нещата, които коментираме?!?!?!? Абсолютна мегатъпотия е това, което разказах! Мъж на 25 и нагоре, на крачка да стане пълноправен лекар, да му правиш подобни парчета е мегатъпотия меко казано!!! 

 

Жоре, ако са подминали 20, мислиш ли че ще ме питат и дали има начин да ги спра? Те ако до този момент не са възпитани както трябва, няма кой вече да ги спре за каквото и да е... 

Link to comment
Share on other sites

Бате, ти не даде уточнение за това питах! Ти така уверено го заяви, че е "мегатъпотия" все едно ако са на 15 спокойно, могат да си водят гаджетата у вас или да си спят при тях без да те питат, щото нали иначе е "мегатъпотия". То за после е ясно, че няма да питат.

Link to comment
Share on other sites

Видене, за всичко свързано по някакъв начин положително с брака, твърдеше, че е мегатъпотия. Мисля, че това имаше предвид Жоро.

 

А иначе за другото - да, наистина трябва да се вземат превантивни мерки с възпитанието, за да няма после човек ядове.

 

Както знаем всички - има шантави родители, има и шантави деца.

Ама никой от нас не е оторизиран да дава последно мнение за това кой какъв е. Както казваше един познат : "Разни хора, разни идиоти". Всеки е свободен да "прецака" детето по свой характерен начин. Ако си спомняш един конкретен разговор между Моника и Чандлър по повода.

Chandler: (About adoption) How do you feel about that?

Monica: I think I feel okay about it. Actually, I think I feel really good about it.

Chandler: Me too. I wanna find a baby that needs a home and I wanna raise it with you. And I wanna mess it up in our own specific way.

Link to comment
Share on other sites

Ти не четеш ли, що ли? Писах ти за БАЩА, който забранява на СИНА си, който ти казвам след година ще е пълноправен лекар, не пишлигар на 17, да пренощува в дома му с момиче, за което не се е оженил.... И то не да доведе някоя от случайна от улицата, а отдавнашната си приятелка... 

Link to comment
Share on other sites

Бе то пълни дивотии са, да обясняваш като последна инстанция, че брака бил отживелица и че един подпис семейство не прави ама на...

Писах какво показва, подписите под листа, кой прочел - прочел, кой се прави на разсеян негов си проблем.

 

И аз пожелавам щастие на всички! Всеки си е решил сам за себе си и съм далеч от мисълта, особено в тоя форум, че на някой може да му се даде акъл....

Коментирам заявяването на отговорност и т.н. Каква отговорност когато опцията за развод винаги съществува?

С тази разлика, че разделянето между не женени може да е доста по-лесно, докато един развод може да се протака много време и този който го иска вероятно ще се откаже от много повече само и само за да се приключи историята.

А имоти и деца се уреждат юридически и без брак.

Link to comment
Share on other sites

Ау, колко романтично.

Това ли казваш на жената, която обичаш : "Не искам да се женим, че ако нещата се осерат, по-лесно ще се разделим".

 

Винагиииииии в този живот я има опцията за раздяла. Бракът е поне една стъпка, която би те накарала да се замислиш толкова ли лесно можеш да се откажеш от всичко, ако нещата станат трудни. Има хора, които се отказват при първата срещната трудност. Но обещал ли си, че ще си с този човек, за да минете през всякакви гадости ЗАЕДНО, е едно ниво по-високо, отколкото само да живееш с него.

Ако на вас не ви пречи да обещаете на жените си, че ще сте с тях "във всичко, което ви поднесе животът", какво ви пречи да го направите пред закона?

Link to comment
Share on other sites

Бракът е поне една стъпка, която би те накарала да се замислиш толкова ли лесно можеш да се откажеш от всичко, ако нещата станат трудни. Има хора, които се отказват при първата срещната трудност.

 

Поне една стъпка, която би била причина да живееш нещастен цял живот ако си слабохарактерен и не можеш да сложиш край.

 

Ти толкова лесно ли си се отказвала при предишни връзки? Просто ей така? При първата срещната трудност? Изобщо не е толкова лесно. Не говори небивалици.

Link to comment
Share on other sites

Мога да те попитам същото.

 

А относно слабохарактерността, така е, не отричам, ама тук си зависи от човека. Бракът не е за всеки, съгласна съм. Съгласна съм и че някои хора се променят на зле като подпишат. Всеки трябва сам да си прецени дали тази стъпка е за него. Но вие говорите, че е задължително, видиш ли, нещата да се осерат след подписа.

Аз сто пъти се съгласих, че всеки може да си живее без брак, но вие упорствате и не искате да приемете, че я има и другата страна.

Защото звучите като последна инстанция, раздаваща категоризации за това кое в живота има смисъл и кое не.

Link to comment
Share on other sites

Ау, колко романтично.

Това ли казваш на жената, която обичаш : "Не искам да се женим, че ако нещата се осерат, по-лесно ще се разделим".

 

Винагиииииии в този живот я има опцията за раздяла. Бракът е поне една стъпка, която би те накарала да се замислиш толкова ли лесно можеш да се откажеш от всичко, ако нещата станат трудни. Има хора, които се отказват при първата срещната трудност. Но обещал ли си, че ще си с този човек, за да минете през всякакви гадости ЗАЕДНО, е едно ниво по-високо, отколкото само да живееш с него.

Ако на вас не ви пречи да обещаете на жените си, че ще сте с тях "във всичко, което ви поднесе животът", какво ви пречи да го направите пред закона?

Пак обръщане на блабла. Пита се какво точно дава/гарантира брака, че си говорим за отговорности тук.

А за романтиката - заживявайки заедно, купувайки си общо жилище, влагайки време и сериозно количество средства в това начинание ние сме демонстрирали достатъчно желание да бъдем семейство. Добавянето на една хартийка няма да промени нищо само по себе. Но определено може да усложни нечии живот ако нещата се оакат. И не е въпрос на "свобода". Всеки има правото да се разведе, да си събере багажа и да си тръгне във всеки един момент. Брака не е въженце.

Картинка : жениш се, оказва се , че мъжът ти е дебил който трупа задължения за какво ли не, стига се до развод, но дори след развода на теб ти запорират сериозна част от заплатата за дълъг период от време заради задължения с които не си имала нищо общо. Историята е напълно реална.

Link to comment
Share on other sites

Истории можем да си говорим до утре.

Аз не отричам, че сте сериозни като сте си взели жилище или имате дете, но според мен винаги в тази схема ще липсва нещо.

Няма ли да се разберем, че всичко е въпрос на светоусещане? Аз няма да ви убедя. Вие мен също. То не е и въпрос на убеждаване. Все едно да убедя някого да вярва в Бог, ако не вярва.

Но не приемам отказа ви да приемете, че моята гледна точка си има своите основания, макар да не са ви понятни на 100 %.

А за свободата, Ангел каза, че винаги всеки човек си искал свободата и че мъжете се чувствали едва ли не кастрирани, след като се оженят. Затова я засегнах тази тема.

И аз познавам много мъже, които са искали да сключат брак с половинките си много повече от самите половинки. И то не заслепени, не хлапета, а просто хора, които обичат и са обичани.

Link to comment
Share on other sites

Мога да те попитам същото.

 

А относно слабохарактерността, така е, не отричам, ама тук си зависи от човека. Бракът не е за всеки, съгласна съм. Съгласна съм и че някои хора се променят на зле като подпишат. Всеки трябва сам да си прецени дали тази стъпка е за него. Но вие говорите, че е задължително, видиш ли, нещата да се осерат след подписа.

Аз сто пъти се съгласих, че всеки може да си живее без брак, но вие упорствате и не искате да приемете, че я има и другата страна.

Защото звучите като последна инстанция, раздаваща категоризации за това кое в живота има смисъл и кое не.

Кое "същото"?

 

Кой е казал, че задължително се развалят нещата след официално подписване?

Link to comment
Share on other sites

Галя, твоята гледна точка е грешна. И това тук ти го казаха буквално всички. Грешна е, защото отъждествяваш брака с листа, което, извинявай, е пълна глупост - както и да го гледаме. Това ти е основната грешка. Бракът олицетворява целокупното съжителство на двама души във времето, колкото и да е то като продължителност. И няма НИЩО общо със скапаната хартия... И не е нужно непременно да се нарича брак. Ей това трябва да проумееш. На вас ви харесва да си имате листчето - добре, чувствайте се горди. Няма нужда да изпадате в защитна позиция с Жоро, тъй като никой тук не ви обвинява, че сте подписали. За сметка на това вие двамката се опитвате да обясните буквално на всички останали колко са безотговорни, страхливи и прочее, което е смешно. Бъдете здрави, щастливи и се обичайте. И дано никога да не идва ден да разбирате точно каква глупост сте подписали. И все да се гордеете с листчето. 

Link to comment
Share on other sites

Същия въпрос за отказването в предишните връзки. Сега не смятам, че е редно да си мерим връзките. Това си е нещо лично.

Ами в почти всеки пост се чете: Листът хартия е предпоставка, че нещата ще се прецакат; След като подпишеш се променяш към по-лошо и тем подобни.

Не може ли веднъж в този форум да се съгласим, че има две гледни точки, а не само тази, която казва човекът, използващ най-много пунктуационни знаци :) От типа : ?!?!?!

 

Видене, аз изложих гледната си точка и разбиранията си. Кой си ти да ми кажеш, че са грешни? Аз никъде не казах, че вие сте в грешка. Аз приемам другата позиция.

Добре, че няколко души, настроени срещу брака, са представителна извадка на ВСИЧКИ, както ти каза.

Никъде не казвам, че никога хората след брак не се разделят. И никъде не казах, че брак за мен значи хартия. Това го казва законът. Семейни начала не е брак.

 

И не съм аз тази, която чете каквото си иска и не вниква. Напротив, мога да ви уверя, че разбирам какво искате да кажете. Просто не съм съгласна с някои неща. Казах вече с какво съм и не съм съгласна.

Link to comment
Share on other sites

Видене, аз изложих гледната си точка и разбиранията си. Кой си ти да ми кажеш, че са грешни?! Аз никъде не казах, че вие сте в грешка. Аз приемам другата позиция.

Добре, че няколко души, настроени срещу брака, са представителна извадка на ВСИЧКИ, както ти каза.

Никъде не казвам, че никога хората след брак не се разделят. И никъде не казах, че брак за мен значи хартия. Това.го казва законът. Семейни начала не е брак.

 

Аз къде съм казал, че са грешни? Казал съм ,че ЗА МЕН цялата тази работа е пълна простотия. Оттам нататък всеки сам си преценява действията. Ако обърнеш внимание ВСИЧКИ писали по темата имат подобно мнение с изключение на вас с Жоро. Това какво ти говори? За мен е отлична представителна извадка и се радвам, че все повече хора се отървават от предразсъдъци от миналото и отказват да си надяват излишни окови.

 

И "семейни начала", да не пропусна - ЗА МЕН, са нещо много по стойностно от скапан брак. Защото няма "семейни начала" насила, под влияние на семейството, парите, сметкаджийството и т.н. На семейни начала обикновено живеят хора, които искат да бъдат заедно заради това, че .... искат да бъдат заедно един с друг. 

 

ЕДИТ: Закона казва, че неграмотни, безработни, безхаберни и крадливи цигани следва да взимат социални помощи, каквито ти не можеш да вземеш. Умно, а?

Link to comment
Share on other sites

Същия въпрос за отказването в предишните връзки. Сега не смятам, че е редно да си мерим връзките. Това си е нещо лично.

 

Ами аз не. Ако видя, че не става - се отказвам.

Има обаче много хора, които седят нещастни в отношения, защото ги е страх от промяната, от неизвестното, от това да наранят партньора си и от всякакви други неща, които влияят на мисленето им и провалят живота им.

Link to comment
Share on other sites

Е нали заради това питаме и обясняваме нашите точки, за да разберем и вашата. 
И понеже се заприказва за отговорности, да добавя малки отговорности които доста хора пропускат.

Разведени момичета които заедно с децата си се превръщат отново в отговорност на родителите си, а не би трябвало да е така по принцип. Нали иначе са големи и поемат разни отговорности?

Внучета които се превръщат в отговорност на бабите и дядовците си, а не би трябвало да е така ако родителите им можеха да си поемат отговорностите. И други подобни. 

Нищо лично към никого, това са просто неща които забелязвам доста често. 

Всъщност, дали доста от иначе отговорните люде правещи такива стъпки биха ги направили ако предварително разкарат сейфти нета наречен "бъдещи баба и дядо"? Защото освен, че нашите родители първо живеят в други държави, то поне на мен още в тийн годините ми беше казано в прав текст, че родителите ми нямат никакво намерение да ми гледат децата, та да си правя сметката добре.

Link to comment
Share on other sites

Галя, твоята гледна точка е грешна.

Ето, да си го видиш.

 

Така съм по-съгласна. За мен и за теб са две различни неща от : ТАКА Е, ЩОТО АЗ КАЗВАМ.

Може ли да се съгласим, че каквото и да смятате за нашата позиция с Жоро, щом вярваме в нея, значи поне съществува. Не искам някой да признае, че сме прави, а просто да не се отрича, че има и друга гледна точка, различна от вашата.

 

Баба и дядо.

Както се иска да си дорасъл умствено, за да имаш сериозна връзка, да се ожениш, да заживееш с някого, така се изисква същото и за да станеш родител.

Факт е, че някои неща се учат в движение, но се надявам да има все повече хора, ставащи родители, защото са готови, а не защото "е станала белята".

Само мога да се надявам, че съм изложила гледната си точка разбираемо, така че както ти каза, да се получи обмяна на информация за живота. Целта и без това никога не е била да си даваме наклон на ***, поне моята цел не е била такава.

Закона казва, че неграмотни, безработни, безхаберни и крадливи цигани следва да взимат социални помощи, каквито ти не можеш да вземеш. Умно, а?

Не съм казала, че е умно, а че е факт. Оценки не съм дала. Говоря за семейните начала де. Помощите на циганите не са обект на сегашната дискусия.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...