Jump to content
BulForum.com

Как се познават жените, които не отслабват след раждането?


Recommended Posts

Бих добавил и липса на кураж, да заявиш отговорности! Много е по-лесно да не си се подписал и като решиш или тя реши да си бие камшика на някъде.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

 

 

 

 

Познавам ви и двамата и знам, че не сте такива балъци... Ако става въпрос за едното имущество, което между другото е в главите на над 90% от ЖЕНИТЕ по принцип, то много отдавна и в България вече има предбрачни довори. Силно селташко и дърводелско е да разсъждавате по този хамалски начин. 

 

Мисир, понеже гледам нЕкви намеци ми правиш, тип чоглави, нали се сещаш, че аз мога да имам дори повече от една "прислужница" и да я сменям редовно така щото все да е около 20-те си години? А какво да кажем за твоята ситуация, през която премина? Кой от двата варианта би бил по-лесен за теб и жена ти? За ДВАМАТА, при положение разбира се, че някой няма задни мисли? 

 

Именно защото всеки трябва да има и му се полага личната му свобода, то е много по-добре да няма свитък, който да му виси на шията и да предзвиква насилствено съжителство по една или друга причина, било то зарад имуществени облаги или загубата на такива... Ако двама души са един за друг и са щастливи заедно - ще я карат доживот и без скапаната хартия. Ако пък не са - никоя хартия на света не може да ги спре да се разделят, но със сигурност може да съсипе живота им.... 

Link to comment
Share on other sites

ОТДАВНА не е така. 

 

Все още е така, за съжаление. Далече сме от Полша и други държави, в които църковния брак е приравнен към гражданския и има същата сила. Наличието на граждански брак е необходимо условие за извършване на тайнството венчание, наедно с условието да са кръстени в православната вяра венчаващите се.

Link to comment
Share on other sites

Тея един лист брак не правят, вървят пред блока на пейката. То и това, че си взел една жена у вас брак не правят или да носиш пари в къщата. Напълно селташко и безотговорно е отношението да не искаш да се подписваш щото било излишно. Излишно е щото някой няма кайсии и го е страх, че ако станело нещо трябва да се развеждаме. Много по-лесно и безотговорно е да си дигнеш чантичката и дим да те няма....

Link to comment
Share on other sites

Все още е така, за съжаление. Далече сме от Полша и други държави, в които църковния брак е приравнен към гражданския и има същата сила. Наличието на граждански брак е необходимо условие за извършване на тайнството венчание, наедно с условието да са кръстени в православната вяра венчаващите се.

 

хм. не съм прав. стара ми е информацията по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

хм. не съм прав. стара ми е информацията по въпроса.

 

И аз така си мисля. Инак поповете ме лъжат  :grin:

 

=============================

 

Жоро, големи глупости си написал..... Ся като подписа и голям мъжкар ли стана? Подхвръкна ли нещо, що ли? Осъзнай се.... 

Link to comment
Share on other sites

Тея един лист брак не правят, вървят пред блока на пейката. То и това, че си взел една жена у вас брак не правят или да носиш пари в къщата. Напълно селташко и безотговорно е отношението да не искаш да се подписваш щото било излишно. Излишно е щото някой няма кайсии и го е страх, че ако станело нещо трябва да се развеждаме. Много по-лесно и безотговорно е да си дигнеш чантичката и дим да те няма....

 

а па още по мъжкарско, гражданско и отговорно е да налагаш жената всяка вечер и да не можете да се гледате всеки ден, но да продължавате така години, щото нали - подписали сме, как ще се развеждаме сега, да ставаме за резил пред хората и да ни излезе име на парясници. 

Link to comment
Share on other sites

а па още по мъжкарско, гражданско и отговорно е да налагаш жената всяка вечер и да не можете да се гледате всеки ден, но да продължавате така години, щото нали - подписали сме, как ще се развеждаме сега, да ставаме за резил пред хората и да ни излезе име на парясници. 

 

post-12-1236068663.gif

Link to comment
Share on other sites

Жоро, големи глупости си написал..... Ся като подписа и голям мъжкар ли стана? Подхвръкна ли нещо, що ли? Осъзнай се.... 

 

Ми не съм станал мъжкар, ама заявих пълна отговорност и пред жена ми и пред моите и пред нейните родители. Иначе какво, "утре се скарваме и хайде ходи си у вас, нали така иначе не сме женени, няма какво да делим". Щото тея дето не искат да подписват, не тръгват с презумцията, че искаш с тоя човек да остарееш, а че видиш ли кат се вкиснат нещата няма да ги оправяме, а всеки ще си ходи у дома.

Link to comment
Share on other sites

Интересно как все се гледа от мъжка гледна точка.... Ами ако жена ти те изгони да си ходиш у вас? Ами ако тя има повече от тебе? Някой май не мисли по тия въпроси.... 

 

Интересно каква точно отговорност си заявил също така... В амбалажната хартия подписа Запис на заповед за 100, 200 хиляди лева? Коя е тази отговорност? С какво е по-различна от моята отговорност към кака ти, към дъщеря ми, към бъдещата ми дъщеря? Нещо хартията ли е вълшебна, та я прави по-специална? Не ги разбирам тия работи.... 

Link to comment
Share on other sites

Как ще те изгони ако жилището е общо? Щото хей така като живеем заедно все е на някой от двамата...

 

Еми заявил съм, че и в добро и лошо ще съм с тоя човек, ще се борим заедно за общото благо! И то пред свитедели. Твоето е по различно щото, като не си подписал утре може да ги изгониш и никой копче не може да ти каже. Може да си длъжен към децата, към жена ти нищо, както Галицин го е описал. По-лесничко е сякаш, никой да не ти търси сметка и доста безотговорно както казах.

Link to comment
Share on other sites

Как ще те изгони ако жилището е общо? Щото хей така като живеем заедно все е на някой от двамата...

 

Еми заявил съм, че и в добро и лошо ще съм с тоя човек, ще се борим заедно за общото благо! И то пред свитедели. Твоето е по различно щото, като не си подписал утре може да ги изгониш и никой копче не може да ти каже. Може да си длъжен към децата, към жена ти нищо, както Галицин го е описал. По-лесничко е сякаш, никой да не ти търси сметка и доста безотговорно както казах.

А ти утре ако се разведеш свидетелите ще дойдат да ти търсят сметка ли какво?

Link to comment
Share on other sites

Темата е интересна, малко е избягано от нея, но все пак е много добра.

Според мен истината, а аз говоря от собствен опит на човек живял дълго с жена без брак, после оженил се за друга жена и после и деца имайки.

Да ви кажа хора, от децата натам никой няма време за дреболии, като вглеждане в целулита на съпругата си или тя в неговия космат корем. Просто има по-важни неща и който не го схваща значи е избързал с предлагането или с казването на "ДА". като са му предлагали.

 

Това е моето гледище основано на старите традиции, когато каквото си надробил това ще сърбаш. Да не говоря за времената, когато булката и младоженеца са се познавали доста бегло преди да се оженят и да заживеят заедно.

 

Темата е дълга, а баба ми винаги на рожден ден ми пожелаваше "Да ти е хубав късмета", тогава се ядосвах на това пожелание, но в днешно време го оценявам като едно от най-добрите пожелания, които съм получавал.

Link to comment
Share on other sites

А ти утре ако се разведеш свидетелите ще дойдат да ти търсят сметка ли какво?

 

post-12-1236068663.gif

 

(Да не почвам да разправям кумецът ми какво преживя, дето бях готов да се обзаложа, че тяхното ще е докрай...)

 

Темата е интересна, малко е избягано от нея, но все пак е много добра.

Според мен истината, а аз говоря от собствен опит на човек живял дълго с жена без брак, после оженил се за друга жена и после и деца имайки.

Да ви кажа хора, от децата натам никой няма време за дреболии, като вглеждане в целулита на съпругата си или тя в неговия космат корем. Просто има по-важни неща и който не го схваща значи е избързал с предлагането или с казването на "ДА". като са му предлагали.

 

Това е моето гледище основано на старите традиции, когато каквото си надробил това ще сърбаш. Да не говоря за времената, когато булката и младоженеца са се познавали доста бегло преди да се оженят и да заживеят заедно.

 

Темата е дълга, а баба ми винаги на рожден ден ми пожелаваше "Да ти е хубав късмета", тогава се ядосвах на това пожелание, но в днешно време го оценявам като едно от най-добрите пожелания, които съм получавал.

 

post-12-1236068663.gif

 

========================================

 

Жоро, тая "заявка" има стойността на изпиканата бира, след като е изпита в Йегерхоф, примерно... Барабар със "свидетелите", които са на практика предимно за мохабета...

 

И между другото ако попрегледаш малко Закона, ще видиш, че нещата далеч не са такива, каквито си ги мислиш. Или както си ги мислят на село, където още живеят в 70-те....   

Link to comment
Share on other sites

Именно защото всеки трябва да има и му се полага личната му свобода, то е много по-добре да няма свитък, който да му виси на шията и да предзвиква насилствено съжителство по една или друга причина, било то зарад имуществени облаги или загубата на такива... Ако двама души са един за друг и са щастливи заедно - ще я карат доживот и без скапаната хартия. Ако пък не са - никоя хартия на света не може да ги спре да се разделят, но със сигурност може да съсипе живота им.... 

 

Напълно съгласен съм с това.

 

Ми не съм станал мъжкар, ама заявих пълна отговорност и пред жена ми и пред моите и пред нейните родители. Иначе какво, "утре се скарваме и хайде ходи си у вас, нали така иначе не сме женени, няма какво да делим". Щото тея дето не искат да подписват, не тръгват с презумцията, че искаш с тоя човек да остарееш, а че видиш ли кат се вкиснат нещата няма да ги оправяме, а всеки ще си ходи у дома.

 

За мен това, че някой е отишъл да се подпише в даден момент (а някои хора го правят и без да са щастливи. МНОГО хора го правят без да са истински щастливи с половинката си) не е особено голямо геройство и заявяване на каквото и да е. Според мен е много по-мъжкарско и показващо ташаци, след като си подписал тоя документ да тропнеш с крак и да кажеш "Ами не, не се получава, няма смисъл да се залъгваме, дай да се разведем", вместо документа да се използва като оправдание за продължаване на мъчението и на двамата участници. Това в случай, че не потръгне по една или друга причина.

 

"Ами то много проблеми да се разведем. Ама то ние сме свикнали вече, по-добро няма да намеря. То нещастието е само моментно, преди 2 години имаше един ден, когато всичко беше както преди."

 

Прекратяването на отношения далеч не е толкова лесно дори и без документ. Ако някой иска да НЕ Е с някой човек, документа може да го спре единствено ако е страхливец и не може да скочи. А ти искаш ли да си с човек, който го спира само един документ и е с теб, защото "не иска да се занимава" и е "прекалено много главоболия"? Аз не бих. Прав им път като искат да си ходят.

Link to comment
Share on other sites

Само да добавя, разделянето при липса на брак, също не е толкова просто. С годините неизменно се натрупва голяма материална база и при раздяла е също толкова трудно да се определи кое на кого ще е.

Link to comment
Share on other sites

А ти утре ако се разведеш свидетелите ще дойдат да ти търсят сметка ли какво?

 

Mи няма, ама ще съм доказал че нося отговорности към определени хора и последствия от действията си. Също така съм имал след това смелостта да се разведа щом ми се е наложило. А не да съм носел от 9 кладенеца вода, че видиш ли една хартийка семейство не прави.

 

 

Видене, това че сега живееш с даден човек и имаш деца от него, има точно същата стойност. Колкото изпикана бира от Йегерхов. Утре ще решиш друго и както са сега законите, няма по-малко да се мъкнете по съдилища.

 

П.П. Евала на Пешо мога да кажа. Той не е съгласен с брака, но заради половинката го е направил. Колко от хората биха го направили? Колко са ги питали изобщо какво мислят по този въпрос и са готови да приемат чуждото мнение, заради общото благо?

Link to comment
Share on other sites

Само с Жоро ли от целия форум мислим, че бракът има смисъл и влагаме много в него?

 

Иначе съм съгласна с Ангел, че свидетелството не може да спаси нещата, ако тръгнат надолу. Искат се ежедневни, ежеминутни и ежесекундни усилия, обич и загриженост. Не трябва човек да се отпуска (да не става мърда в никакъв смисъл на думата), дори ако е постигнал заветната цел да се бракува. Това никой не го е отрекъл.

 

Аз се чудя защо тогава искате децата ви да носят вашите имена, като ви е все едно дали нещата са официални (т.е. твърдите, че е по-добре да са неофициални). Сега ще кажете, че е различно, ама не е точно така. Или вярваш в институцията брак, семейство (в традиционния смисъл на думата), или не.

Боже, свобода, като си бракуван и не можеш да мръднеш никъде... Хайде стига, в кой век живеем...

Ако искаш свобода, хич не се захващай със сериозни неща, че може да дойде нещо по-така и лесно можем да се изпратим по живо, по здраво.

Link to comment
Share on other sites

 

Аз не съм казал, че съм твърдо против брака. Просто той за мен няма кой знае какво значение и не ми е основна житейска цел. И аз след време най-вероятно ще се оженя и ще е голяма сватба, но не смятам че е някаква гордост или каквато и да е заявена отговорност, а просто едно голямо и скъпо празненство с много приятели и роднини :)

Link to comment
Share on other sites

Наистина е радващо че има така "вярващи" и в църквата и хартията ... които отричат да видят, че единствените мотиви зад тези институти са имуществените. 

Link to comment
Share on other sites

Наистина е радващо че има така "вярващи" и в църквата и хартията ... които отричат да видят, че единствените мотиви зад тези институти са имуществените. 

 

Аз вече ги оставям на щастието им, казах каквото имах да казвам - нека са все така щастливи през годините...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ми не съм станал мъжкар, ама заявих пълна отговорност и пред жена ми и пред моите и пред нейните родители. Иначе какво, "утре се скарваме и хайде ходи си у вас, нали така иначе не сме женени, няма какво да делим". Щото тея дето не искат да подписват, не тръгват с презумцията, че искаш с тоя човек да остарееш, а че видиш ли кат се вкиснат нещата няма да ги оправяме, а всеки ще си ходи у дома.

Пълни дивотии :))

Всъщност в кадастъра като собственици на апартамента ни сме записани и двамата, 50/50. Не сме женени.

Какво точно ще даде допълнително листчето хартия? Улеснява именуването на децата ми и толкова. :) От там нататък каква отговорност, какви 5 лева?

Да не би да се подписваш, че няма да се разведеш след това? :)

 

Лично аз не виждам смисъл в самият подпис, виждам смисъл в празнуването на една връзка, един вид официалното и обявяване пред всички.Та с удоволствие ще си направим един такъв ден в бъдеще, но самото подписване въобще не ми е приоритетно. 

Link to comment
Share on other sites

Пълни дивотии :))

Всъщност в кадастъра като собственици на апартамента ни сме записани и двамата, 50/50. Не сме женени.

Какво точно ще даде допълнително листчето хартия? Улеснява именуването на децата ми и толкова. :) От там нататък каква отговорност, какви 5 лева?

Да не би да се подписваш, че няма да се разведеш след това? :)

 

Лично аз не виждам смисъл в самият подпис, виждам смисъл в празнуването на една връзка, един вид официалното и обявяване пред всички.Та с удоволствие ще си направим един такъв ден в бъдеще, но самото подписване въобще не ми е приоритетно. 

 

Още веднъж

 

post-12-1236068663.gif

 

Относно именуването - при изписването на детето казусът се решава за около 30 секунди.... 

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш свобода, хич не се захващай със сериозни неща, че може да дойде нещо по-така и лесно можем да се изпратим по живо, по здраво.

 

tova izkazvane ma kara da sa razreva...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...