Jump to content
BulForum.com

Как се познават жените, които не отслабват след раждането?


Recommended Posts

Галченце, говориш някакви странни неща ми се струва. Какви страхове, какви пет лева? Че и свършване на живота... Отново прост въпрос - за чий чеп ти е лист хартия, за да живееш с човека, който си избрал? Листът ще ти помогне или ще ти попречи? Изобщо има ли парче амбалажна хартия място в отношенията между двама души? Лист семейство прави ли? Или има свойството да разваля? И няма нужда да питаш - погледни простата статистика - около 50% от хартиите завършват печално още в първите 5 години, а като цяло - в около СЕДЕМДЕСЕТ И ПЕТ процента от листовете се изгарят и то често с много огън и жупел. Кому е нужно това? Защо? 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

На теб са ти странни тия разсъждения, защото не си ги чувал от 1 л. ед. ч. Е, аз съм ги чувала (за щастие не от Жоро) :)

Естествено, не съм отрекла, че можеш да си живееш без документ с човека, който обичаш. Листът не може да ти помогне. Ама не виждам защо да пречи, ако сте си заедно така или иначе. Ако си във връзката с идеята да имаш exit, то тогава е ясно, че ще ти пречи.

Парчето хартия институционализира, нищо повече.

Няма свойството да разваля, както ти се изрази. Разваля се връзката ВИНАГИ от двама души. Нито хартията има общо, нито идеите, че може само единият да е виновен. Не листът разваля нещо, а хората. Не може един лист да развали, нито да спаси каквото и да е.

Вярата в това, което този лист represents, е това, на което се основава бракът.

Link to comment
Share on other sites

Много има да учите още... Радвайте се сега с Жоро, имате най-хубавия повод. А листа не го мислете - щом ви харесва, сложете го в рамка на най-лично място да видим дали това ще ви сплоти повече... Едно е сигурно - не ви е нужен, за да сте зедно и да се обичате. 

Link to comment
Share on other sites

ОТДАВНА не е така.

Според закона от 2009-та да, но не и според БПЦ, освен ако нещо не са решили да променят през последната година.
Link to comment
Share on other sites

Променено е, освен ако трима попа дето са ми близки и ме подканят да ме венчаят не ме лъжат нещо. И е от доста време - дето викаш откъмто 2009-та нейде, май оттогава си е така...  А БПЦ приниципно принудително изискваха шибания лист от съвета - комунистически тъпанарски глупости. Църквата не я касае местната администрация по принцип. Навремето старите хора си бяха само с църковни бракове. 

Link to comment
Share on other sites

Допреди 2-3 години със сигурност БПЦ не бяха променили собствените си изисквания, макар и закона вече да не им го забраняваше - това със сигурност. Но когато и да са го променили, това засяга само тия, които тепърва смятат да се възползват от възможността. Какво да кажа аз, когато по мое време посмъртно нямаше как да стане този номер. Та това ми беше мисълта общо-взето.

Link to comment
Share on other sites

Това "твое време" отдавна го няма ми е мисълта, пък и това е подробност в случая. Вие с жена ти сложили ли сте листа в златна рамка в хола или над спалнята? Той здраво ли ви крепи?  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, аз на колкото сватби съм ходил, винаги е било първо в църквата и после в дома. А какви неща правят поповете за пари... И гей брак ще венчаят ако се налага.

Link to comment
Share on other sites

Имаме да учим :) Добре, щом казваш.

Нито един реален аргумент не прочетох.

Рамки и сплотяване... За последно пиша, че всичко си зависи от двойката и начина, по който хората в нея разбират нещата.

 

Иване, това сега е модерно. Първо църквата, после в ресторанта се подписва. Но знам, че не е препоръчително. И църквата после изисква да ти види документа от гражданското.

 

А за поповете (за жалост) си прав. Много мизерия има в най-святата институция и хората, които са и се посветили.

 

Намерих заместител на едното ми обяснение. Бях написала, че бракът е духовна институция. По-скоро имам предвид, че е нямаща материален израз институция.

Link to comment
Share on other sites

За мен лично много по-голяма тежест и важност имаше момента, в който коленичих с пръстена, от момента, в който някакъв административен служител ни направи разпит пред публика, след което ни връчи две халки да си ги разпределяме. Не подписването на една хартишка прави семейството, а хората, които участват в него. Не съм фен на брака, не вярвам в него, но понеже жена ми вярва в тия неща - счетох, че тя ми е по-важна от ината :)

А не съществува сила на планетата, която да ме накара да сключа църковен брак. Присъствал съм на достатъчно църковни сватби, за да реша, че на тези лицемерни шопари една стотинка няма да дам. Нито пък да ги правя по някакъв начин въвлечени в семейството ми.

Link to comment
Share on other sites

Какви аргументи, Галя? За какво? Аз нямам за какво да се аргументирам. Също така няма и нито един смислен аргумент в полза на безумната тъпотия, която нежно наричам амбалажна хартия. Ама нито един. 

 

Намерих заместител на едното ми обяснение. Бях написала, че бракът е духовна институция. По-скоро имам предвид, че е нямаща материален израз институция.

 

Именно скапаният лист му дава материален израз и създава потенциала за съсипията впоследствие. И затова е глупост, която с времето ще изчезне - световната тенденция е ясна. 

Link to comment
Share on other sites

Да приемем, че нито ти мен ще убедиш, нито аз теб. Всички сме свободни да правим каквото искаме.

Само отбелязвам, че не си ме разбрал какво имам предвид под "няма материален израз". По-чисто като фраза от това не мога да го кажа. Аз си го разбирам за себе си.

А, само да добавя, че нещата, които съм написала в тази тема, не са лишени от смисъл, както го изкарваш. Не можеш да ме убедиш, че говоря глупости или че няма нито един аргумент в подкрепа на брака. Може би не съм се аргументирала добре, но това не значи, че няма такива аргументи. Още по-малко някой от нас е човекът, който да каже какво на този свят има или няма смисъл. Може би няма смисъл за теб или мен, но по принцип да има. Просто моят и твоят начин на мислене се бият по този въпрос.

Link to comment
Share on other sites

Нещо ти не ме разбираш май. Аз ти казвам, че скапаният лист няма никакъв смисъл и създава само и единствено проблеми. И това е доказано в световен мащаб - погледни статистиката ти казах, имаш Гугъл. Статистиката е световна, ти и Жоро сте една единица като двойка. Това, което наричаш брак може и съвсем спокойно съществува и без амбалажна хартия. Това искам да ти кажа, нищо повече. 

Link to comment
Share on other sites

Приемам мнението ти, приеми и ти моето.

Нека не отегчаваме повече хората, че доникъде няма да стигнем :)

Link to comment
Share on other sites

И прилика от двойка до двойка няма..

 

Това напълно НЕ Е така и няма как да се съглася с него. Хората са еднакви ако се погледне по-общо и в повечето ситуации - вариантите за действие са сведени до 2. Няма значение дали двойката харесва една и съща музика или не (примерно).

 

Абсолютно (с ръка на сърце) еднакво се чувстваме и се държим един с друг, откакто сме женени. Същото е.

 

Той това се опитва да ти каже. Че е едно и също, но подписването е предпоставка за влошаване.

 

И няма нужда да питаш - погледни простата статистика - около 50% от хартиите завършват печално още в първите 5 години, а като цяло - в около СЕДЕМДЕСЕТ И ПЕТ процента от листовете се изгарят и то често с много огън и жупел. Кому е нужно това? Защо? 

Статистиката за официалните бракове я водят лесно - хубаво, но тази за неофициалните съжителства как я водят? :)

 

Нещо ти не ме разбираш май. Аз ти казвам, че скапаният лист няма никакъв смисъл и създава само и единствено проблеми.

 

Проблемите ги създава, защото листа е сигурност.

Със следващото не конкретизирам и не говоря за вас, а за процента, при който листа има негативен ефект.

 

Жените се отпускат след "листа" и си показват рогата, ако не са ги показали до тогава. До няколко години запускат външният си вид, защото вече "всичко е сигурно". Неколкократно съм го виждал. Тая "житейска цел" да има лист я няма вече. Следва се следващата "житейска цел". Да има бебе.

 

Мъжете се чувстват задушени. Може да нямат намерение да правят каквото и да е. Да не искат да напускат връзката, но листа някакси им отнема и малкото възможност да го направят лесно и безболезнено, което е чисто психологичен ефект.

 

Тоя ефект го има и при жени, които са направили много голям компромис като са влезнали във връзката си с мъжа. Без да се замислям се сещам за 4 примера в които жени (без брак) са били във връзка повече от 5-6 години без реално да са били щастливи в тази връзка. Като попитах "Защо?", едната отговори "Защото той ме обичаше", а другата отговори "Не знам.".

Link to comment
Share on other sites

Статистиката за официалните бракове я водят лесно - хубаво, но тази за неофициалните съжителства как я водят? :)

 

Такава статистика не е нужна, Ангеле. Ако не дай си боже хората стигнат до раздяла, разделят се и кой откъде е. Както дошъл, така и отишъл. Спор може да възникне само и единствено относно децата, но това го има при всяка една раздяла така или иначе. 

Link to comment
Share on other sites

Такава статистика не е нужна, Ангеле. Ако не дай си боже хората стигнат до раздяла, разделят се и кой откъде е. Както дошъл, така и отишъл. Спор може да възникне само и единствено относно децата, но това го има при всяка една раздяла така или иначе. 

 

Да де, но ти казваш, че като е официално, шанса е по-голям и статистиката го показва. Статистиката показва примерно 50% неуспешни бракове, но няма как да се докаже дали реално подобни отношения не приключват при по-голям процент при хората, които не сключват официален съюз.

 

Ако ще говориш за статистика, трябва да е измерена и от двете страни. Иначе така едностранно, като няма с какво да се съпостави, е някакси безсмислено.

Link to comment
Share on other sites

Да де, но ти казваш, че като е официално, шанса е по-голям и статистиката го показва. Статистиката показва примерно 50% неуспешни бракове, но няма как да се докаже дали реално подобни отношения не приключват при по-голям процент при хората, които не сключват официален съюз.

 

Ако ще говориш за статистика, трябва да е измерена и от двете страни. Иначе така едностранно, като няма с какво да се съпостави, е някакси безсмислено.

 

Какво значение има, след като т.нар. втора страна НЯМА проблеми и хората се разделят (ако опрат до това) като нормални индивиди, а не с години съдебни дела, а понякога и по-лошо??? Имаме една "страна" с голям проблем (лист хартия) и една "страна" без никакъв проблем. Останалото е едно и също. Каво по-точно не е ясно? 

Link to comment
Share on other sites

Какво значение има, след като т.нар. втора страна НЯМА проблеми и хората се разделят (ако опрат до това) като нормални индивиди, а не с години съдебни дела, а понякога и по-лошо??? Имаме една "страна" с голям проблем (лист хартия) и една "страна" без никакъв проблем. Останалото е едно и също. Каво по-точно не е ясно? 

 

Значи казваш, че единственото предимство на неофициалния брак е по-лесната раздяла?

Защото преди това спомена, че хората доказано са по-щастливи без лист хартия.

Link to comment
Share on other sites

Значи казваш, че единственото предимство на неофициалния брак е по-лесната раздяла?

Защото преди това спомена, че хората доказано са по-щастливи без лист хартия.

 

Именно защото я няма да им пречи, да създава проблеми и интриги в живота. Абе кое не е ясно?!?!? 

 

А щастието е нещо силно относително за различните хора. 

Link to comment
Share on other sites

Не е ясно кой и кога е решил, че хората без лист са по-щастливи от тези със.

 

Никой не е твърдял подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

Такава статистика не е нужна, Ангеле. Ако не дай си боже хората стигнат до раздяла, разделят се и кой откъде е. Както дошъл, така и отишъл. Спор може да възникне само и единствено относно децата, но това го има при всяка една раздяла така или иначе. 

Кажи си най-сетне, че става дума за пари и имущество ;) Щото е мноо яко да си имаш вкъщи прислужница на която да можеш да и биеш шута, когато спре да те кефи или ти се качи на главата. Пък тя да не може да докаже имуществени претенции за това, че ти е подгъзувала маса време, търпяла ти е простотиите и ти е прала посраните гащи. Цинично, но май, май е вярно, а?

 

П.п. Пич, жената не е нито даденост, нито зачислено ти имущество.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...