Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Поредният турски камион там.Още ми е в акъла как преди 2 години щеше да ни отнесе един такъв от северна страна на Шипка на един от обратните завои.Като им прегряват спирачките защо подяволите спускат бързо и на спирачки?!?! :angry1

Link to comment
Share on other sites

За голяма част от катастрофите с големи камиони са виновни Кат и Даи...Масово турските тир-ове се карат претоварени,а каращите ги не спазват времето за почивка.Резултатите са налице-зверски преуморени шофьори (често пресичащи страната без дори да стъпят на наша земя!).Обаче на никой не му пука-хората плащат и продължават,все пак времето е пари...На много места пътищата са станали като улеи за бобслей,намачкани от тежките камиони и масата катастрофи с жертви,ранени и щети за хиляди евро нанесени от чужди шофьори из страната...Обаче какво от това,срещу 20-50 евро може да карате и танк по републиканската пътна мрежа,жълтодрешковците ще мижат все минавате с малолитраж-ка :angry1 Същите камиони минават и през Европейски страни,само дето там правят бели крайно рядко...

Link to comment
Share on other sites

Абе Саше къде на прати?Като трябва да ида при баба ми в Габрово как да не мина през Шипка като баш там излизам?Все едно ти сега ако тръгнеш за море ще хванеш подбалканският път а няма да караш по старото шосе или магистралата както правят почти всички столичани.

 

П.П. Решението си е построяването на тунела под Шипка както си е планувано ама като гледам с каква скорост правят магистрала представям си как ще копаят тунел......И пътя ще е по-кратък, и зимата няма да има нужда от пари и затваряне за чистене и времето за минаването ще е много по-кратко.

 

П.П2. По Шипка има толкова тирове щото непомня вече за коя година поред правят ремонт на прохода на републиката.Как така не го направиха незнам....

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Абе Саше къде на прати?Като трябва да ида при баба ми в Габрово как да не мина през Шипка като баш там излизам?Все едно ти сега ако тръгнеш за море ще хванеш подбалканският път а няма да караш по старото шосе или магистралата както правят почти всички столичани.

 

П.П. Решението си е построяването на тунела под Шипка както си е планувано ама като гледам с каква скорост правят магистрала представям си как ще копаят тунел......И пътя ще е по-кратък, и зимата няма да има нужда от пари и затваряне за чистене и времето за минаването ще е много по-кратко.

 

П.П2. По Шипка има толкова тирове щото непомня вече за коя година поред правят ремонт на прохода на републиката.Как така не го направиха незнам....

Щяло да става ужасно течение и ще се наруши климатът и в южна и северна България ако изкопаят тунел. / omasdkhq2378uasjdgh23471823asd :@ /.което наистина ще отнеме към 2 века в наща прекрасна държава.

Link to comment
Share on other sites

Абе Саше къде на прати?Като трябва да ида при баба ми в Габрово как да не мина през Шипка като баш там излизам?Все едно ти сега ако тръгнеш за море ще хванеш подбалканският път а няма да караш по старото шосе или магистралата както правят почти всички столичани.

 

П.П. Решението си е построяването на тунела под Шипка както си е планувано ама като гледам с каква скорост правят магистрала представям си как ще копаят тунел......И пътя ще е по-кратък, и зимата няма да има нужда от пари и затваряне за чистене и времето за минаването ще е много по-кратко.

 

П.П2. По Шипка има толкова тирове щото непомня вече за коя година поред правят ремонт на прохода на републиката.Как така не го направиха незнам....

 

това никога няма да стане , няма кой да се хване да го прави , виж едно време бай Тошо ако го беше направил щеше да е супер ама сега да чакаме подобно нещо граничи с научната фантастика :punk

Edited by zlobil
Link to comment
Share on other sites

това никога няма да стане , няма кой да се хване да го прави , виж едно време бай Тошо ако го беше направил щеше да е супер ама сега да чакаме подобно нещо граничи с научната фантастика :punk

 

Не е точно така. Работата е обаче че ЕС няма особена далавера да се направи такова нещо, от друга страна сле някое време ако отнякъде изпаднат парици МОЖЕ евентуално да го направят, трябва обаче следващия президент който изберем жена му да е от Ямбол а той да е от Шумен примерно и току-виж стане работата :)

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, има 4млрд. бюджетен излишъл, ако червените искат и решат могат да го направят. За справка Симеончо правеше чешмички по негово време :lol:

Link to comment
Share on other sites

Представи си - 4 млрд. излишък. Ми да вземат да пооправят малко болниците примерно. Ебаси тъпотията. Някой ако е виждал в какво положение са ще му се дореве направо. Пък то за искане - защо да искат - кажи ми? Те нещо ще гушнат ли от цялата работа? То че ще гушнат е ясно, вероятно още се карат кок колко точно да гушне... ей станал съм прекалено циничен напоследък ама нека някой ми каже че в това горното няма нищо верно!

Link to comment
Share on other sites

dam za pretovarvane nqma da govorq zashtoto i az sam pochti vinagi taka. NO ima si i edno tapo pravilo za balkan - Kachvash s X skorost - slizash na X/2

s kakvata kachvash s po malka slizash a ne da slizash na burgiq.

v ungariq sa namerili reshenieto za tranzitno preminavashti tirove - tranzit li si - haide na vlaka i do drugata granuca.

Kolkoto do shipka - patq si e prilichen, tova che sega cqliqt trafik e ot tam nqma vina nikoi osven darjavata. prez kolko prohoda minavat kamioni sever -iug (ako pochnem ot zapad sa - vitinq, beklemeto, shipka , haimboaz, kotlenski, rishki, aitoski i obzorski)

za seki prohod si ima marshut v smisal koi kade otiva. sepak tva sa izminati km , koito seotrazqvat na cenata i se tarsi optimalen variqnt.

Link to comment
Share on other sites

dam za pretovarvane nqma da govorq zashtoto i az sam pochti vinagi taka. NO ima si i edno tapo pravilo za balkan - Kachvash s X skorost - slizash na X/2

s kakvata kachvash s po malka slizash a ne da slizash na burgiq.

v ungariq sa namerili reshenieto za tranzitno preminavashti tirove - tranzit li si - haide na vlaka i do drugata granuca.

Kolkoto do shipka - patq si e prilichen, tova che sega cqliqt trafik e ot tam nqma vina nikoi osven darjavata. prez kolko prohoda minavat kamioni sever -iug (ako pochnem ot zapad sa - vitinq, beklemeto, shipka , haimboaz, kotlenski, rishki, aitoski i obzorski)

za seki prohod si ima marshut v smisal koi kade otiva. sepak tva sa izminati km , koito seotrazqvat na cenata i se tarsi optimalen variqnt.

Мен са ми казвали че златното правило е На каквато предавка се качиш на такава слизаш ....

преди да ми го кажат като се качвах до Бойково на 3та се качвах и на 3та слизах без някой да ми каже ..просто си изчислих че най-добре на 3та .... чат пат в някой завой спирачица ... и така

Link to comment
Share on other sites

Мен са ми казвали че златното правило е На каквато предавка се качиш на такава слизаш ....

преди да ми го кажат като се качвах до Бойково на 3та се качвах и на 3та слизах без някой да ми каже ..просто си изчислих че най-добре на 3та .... чат пат в някой завой спирачица ... и така

 

А какво се прави ако си се качил преди седмица и си забравил? :)

 

Аз по усет го карам обикновено - като вземе да се вдига скоростта повече от желаното даваш 1 надолу като вземе да става прекалено бавно - няма да почнеш газта да натискаш я...

Link to comment
Share on other sites

тва пък тия правила са сигурно най-голямата тъпотия , все 1 някакво си правило може да ми уцели стила на каране и да се съобразявам с него кога и как да карам.... ми аз като съм с автоматик кво праим ? А и няма универсално правило което да действа при всички ситуации .

Link to comment
Share on other sites

кой ти спазва правилника вече.... неска видях две коли да минат на червено и то долу на ония сфетофар до автото едната другата до тепето в смирненски ония сфетофар

пък и 50% от знаците са огънати или бая здравата надраскани или вече избелели то се кьориш половин час да не говорим че няма никфи опътвания кое къде е и накъде къде ще излезеш

Edited by afd
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...