Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

http://news.plovdiv24.com/62649.html

няма да коментирам, че ще дойде ал бънди и ще ме обвини в разпалване на спорове във форума или в ниско съдържание на сиво вещество в мозъчната кутия :pirate

 

То ако количеството правеше качество... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Днес на магистралата към 15 00 часа посока Пловдив след Шел Пазарджик имаше преобърнат ТИР с извънгабаритен товар и платната бяха затворени, движението ставаше в авариините ленти, но нямаше как да снимам. Та ако някой знае подробности да сподели, аз не можах да си обясна как се е случило точно, че камиона беше прескочил с половината си дължина и товар мантинелата.

Link to comment
Share on other sites

Да аз пътувах към София сутринта и тира вече се беше обърнал имаше и линейки,нямаше други коли ,само ченгетата се лутаха как да спрат движението,интересното е че нямаше спирачен път а и мантинелата около тира не беше смачкана все едно някой го е пуснал отгоре,странно...

А и по тв нищо не казаха и в нета нищо не пише ...

Link to comment
Share on other sites

Тва наистина е много интересно и аз минавах от там и аз забелязах тези факти .. някой ако разбере нещо да драска :}

Link to comment
Share on other sites

Taзи вечер, към 20:00, в подлеза на пощата, имаше няк'ва кола по таван... Беше събрала мантинелите и съответно разхвърляла сумати бетонни парчета от основите им по платното в посока църквата.

 

Предполагам, че колата е идвала от Гладстон и шАфьора е загубил контрол, ударил се е в бордюра, колата е направила салто, отнасяйки мантинелите се е приземила в насрешното. За съжаление не успях да направя снимки за да покажа.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Тая вечер под Централна поща,на обичайното място син Кадет беше умел отново разделитените огради.Имам чувството че точно на едно и също място секи месец там някои навлиза в другото платно,трябва да направят нещо,или поне да сложат мантинела щот тоя тая вечер беше искарал късмет че в същия момент е нямало коли от другата страна та само 2 те ръце му бяха леко привързани,спътниците му оглеждаха щетите с току дошлите от Кат,снимката е с ужасно качество но в тая тъмница пък и колата е бяха изместили вече настрани да не пречи напълно на движението

 

http://img90.imageshack.us/my.php?image=dsc00743tf5.jpg]http://img90.imageshack.us/

Edited by lpfc1990
Link to comment
Share on other sites

 

Не знам откъде си снимал и с какво обаче на тая пощенска марка различавам няколко светли петна... и може би... при това с много въображение... силует на човек като че ли... и дотам - нищо друго... :(

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Не знам откъде си снимал и с какво обаче на тая пощенска марка различавам няколко светли петна... и може би... при това с много въображение... силует на човек като че ли... и дотам - нищо друго... :(

 

Отгоре е снимано,предупредих че е ужасно качеството,долу е тъмно,снимано е нощно време, а нямах мн време да си пренастройвам телефона на нощен режим,наистина почти нищо не се различава за което съжалявам но не е в мен вината,се пак трябва да си доста ненаред да слезнеш да снимаш хорското нещастие,на всеки може да се случи :unsure:

Link to comment
Share on other sites

То има едно място, точно където е завоя и днес беше мокро - няма да ме учуди ако някой не си е преценил скоростта и на мокрото е поднесъл. Аз минах към 10 от там и нямаше нищо вече...

Link to comment
Share on other sites

То има едно място, точно където е завоя и днес беше мокро - няма да ме учуди ако някой не си е преценил скоростта и на мокрото е поднесъл. Аз минах към 10 от там и нямаше нищо вече...

24/7 там е мокро , щото подпочвенни води избиват от бетона и винаги преди спирката в посока църквата е един огромен гьол ... идеален за аквапланинг :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Въпросния шАфьор е карал с 100. Един познат е стоял до него на предната седалка и разправя, че се чуди как е оживял. Аман от такиа , било мокро. Еми дай като вали дъжд да обвиняваме онзи горе, че е виновен за катастрофите.. не се научиха да карат разумно.

Link to comment
Share on other sites

Да аз пътувах към София сутринта и тира вече се беше обърнал имаше и линейки,нямаше други коли ,само ченгетата се лутаха как да спрат движението,интересното е че нямаше спирачен път а и мантинелата около тира не беше смачкана все едно някой го е пуснал отгоре,странно...

А и по тв нищо не казаха и в нета нищо не пише ...

 

 

Превозвал е някаква много голяма метална плоча...Вероятно не е била добре укрепена и го е обърнала :ph34r: СНИМКА

Link to comment
Share on other sites

Превозвал е някаква много голяма метална плоча...Вероятно не е била добре укрепена и го е обърнала :ph34r: СНИМКА

Типично по български, за ко да укрепваме, тя тая плоча тежи къде ще иде...

Link to comment
Share on other sites

То има едно място, точно където е завоя и днес беше мокро - няма да ме учуди ако някой не си е преценил скоростта и на мокрото е поднесъл. Аз минах към 10 от там и нямаше нищо вече...

Одеве минавах от там и точно се чудех защо все е мокро на тва място :laughing: Който не знае може да му изиграе много лоша шега, че е точно при влизането на завоя :s

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Одеве минавах от там и точно се чудех защо все е мокро на тва място :laughing: Който не знае може да му изиграе много лоша шега, че е точно при влизането на завоя :s

 

 

За да занесеш на това мокрото там трябва да си или с износени гуми, или да караш над 50 км/ч или двете заедно. С нормални гуми до 50 км/ч няма никакъв риск

Link to comment
Share on other sites

За да занесеш на това мокрото там трябва да си или с износени гуми, или да караш над 50 км/ч или двете заедно. С нормални гуми до 50 км/ч няма никакъв риск

 

Opel Kadet - това ми звучи като цена малко повече от цената на един комплект хубави гуми. Ако се е засилил с към 80 (волно или неволно) и не се е сетил че там е мокро може да е било прекалено късно да намали когато (ако) го е видял. А без хубави гуми на завой, мокро... сещаш се...

 

 

Което в никакъв случай не оправдава общината ни и въпросния капан там. Престъпление е пътя да е така "поддържан" и в тунел, на завой да е мокро!

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Е мокро сега...

 

Ти какво искаш? Да ти сложат две циганчета след завоя с гюдерии да ти бършат колата ли?!?!

 

Добра идея но чак на толкова не се надявам. Просто да вземат да оправят шибаната канализация или от каквото там тече отгоре. Съгласи се че не е нормално навсякъде да е сухо а там да е мокро. И това там съвсем случайно се пада на завой...

Link to comment
Share on other sites

Аз там редовно си минавам с 50-60 ..... обаче има и кофти изверги дето хем виждат че е стеснено , хем се бутат да ме изпреварват на мокрия завой от лявата страна , при положение че лява лента почти изчезва 10 метра преди и след завоя ...

 

ПП. Пак повтарям .. влагата е от подпочвени води ... даже ако трябва да сме честни целия подлез от дясно от пощата до края (от към църквата) е мокър .. особено участъка за пешеходци (над десния тротоар) и тва няма оправяне ...

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Opel Kadet - това ми звучи като цена малко повече от цената на един комплект хубави гуми. Ако се е засилил с към 80 (волно или неволно) и не се е сетил че там е мокро може да е било прекалено късно да намали когато (ако) го е видял. А без хубави гуми на завой, мокро... сещаш се...

Което в никакъв случай не оправдава общината ни и въпросния капан там. Престъпление е пътя да е така "поддържан" и в тунел, на завой да е мокро!

 

Едно че едвали е сложил на тоя Кадет нови гуми и си кара с изтърканите щото ще му излезе колкото колата ако ги смени,второ че си е минал с превишена скоророст и то доста над нормата и то всички го правят на тоя участък и отделно че там наи редовно си се блъскат ,явно завоя е доста коварен и с това мокро...

Link to comment
Share on other sites

Едно че едвали е сложил на тоя Кадет нови гуми и си кара с изтърканите щото ще му излезе колкото колата ако ги смени

Хахахахаха :D Аз имам кадетт и дадох за гуми преди 2 месеца 370 лева за KUMHO ;) :)

Според мен причината си е до самият човек и дали си мисли , че е магьосник , защото и ферари да му дадеш пак ще се претрепе , че може и да не оживее :)

Link to comment
Share on other sites

...целия подлез от дясно от пощата до края (от към църквата) е мокър .. особено участъка за пешеходци (над десния тротоар) и тва няма оправяне ...
Има, има. Явно не помниш преди санирането на тунела на "Цар Борис III" какви сталактити ставаха през зимата.
Link to comment
Share on other sites

Хахахахаха :D Аз имам кадетт и дадох за гуми преди 2 месеца 370 лева за KUMHO ;) :)

Според мен причината си е до самият човек и дали си мисли , че е магьосник , защото и ферари да му дадеш пак ще се претрепе , че може и да не оживее :)

 

Нищо лично за каращите Кадет дано не съм ви обидил,просто е доста често срещано, но както във всяко стадо си има изключения B)

Link to comment
Share on other sites

Цирка беше преди малко на "Т" образното след кръговото на Била на 6ти септември . 2 полицейски коли една в друга :bgrin: . Снимах , ама снимките не се получиха нещо в тая тъма , щото нямам светкавица . Ако някой знае как е станала тая изгверщина и има снимки , да споделя :lol:

Edited by pazu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...