Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Да завторя да не обиждате бакшишите в случая. Тоя с фиатката съм го засичал и не ми е направил добро впечатление. Намерил си го е и за радост без жертви.

(Може и да не е точно този, ама сребристо купе РВ....СН регистрация беше)

предполагам таксито е правило ляв и е влязло в лявата лента, а Фиата десен и би трябвало да влезе в дясната лента, но или поради липса на опит или комбинирано с голяма скорост и недозавиване се е бутнал под таксито. Ясно като бял ден е

Я да видим кой не знае правилата??? Я пак си помисли и тогава пиши или няква друга история замисли, че на тая ще ти се смеят...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ако това е кръстовището то си има отделно ръкавче за десен завой към бул. Дунав за идващите от бул. Васил Априлов. няма начин да са се засекли на ляв+десен завой и да са в средата на кръстовището.

по-скоро или фиата е летял откъм ул. П. Шилев в посока бул Дунав и се е движел направо, а таксито е правело обратен завой или и двете коли са правили ляв завой идвайки откъм КАТ и са завивали към бул. Дунав. и в двата случая таксито е в нарушение и е отнело предимството на фиата. това е ако не бъркам кръстовището или точното място на удара.

Link to comment
Share on other sites

Може да е станало как ли не и взе да ми става много любопитно как така са успели да застанат 1 върху друг но при всички положения за да спре фиата ПОД таксито трябва да се е движил не много бавно. Кой е виновен и кой не надявам се който е запознат със случката да разкаже, но за да застанат така трябва единия да се е движил по-бързичко за да не успее да спре навреме. Другия вариянт е единия да си е гледал GSM-a, другия да се е обърнал за да гледа в друга посока и да са нямали време да реагират и все пак на кръстовище толкова сериозно не би трябвало да се блъснат... Аз не че не съм ставал свидетел как една кака с прекалено къса и леко прозрачна пола (ранна пролет когато тъкмо се е позатоплило) застанала да пресича и единия забрави да кара докато я зяпаше, след него втори го тресна отзат а трети забрави да спре на червеното и спря във вече "спрелите" 2ма :) Това преди 10тина години беше но още имам ярък спомен от случката... и после единия излиза да се кара "абе ти къде гледаш, какво правиш" и другия се хили и вика "ми където и ти гледаше - то ако не зяпахме това нямаше да стане ама"... и "каката" отстрани се хили тъпо и се кефи чак...

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ами дай малко подробности как е станало и защо са се хакнали така грубо де? Не може да не ти е разказал твоя приятел какво се е случило...

 

 

Таксито е чакало за ляв завой и моя приятел е карал направо като таксито до последния момент не е тръгвал да прави завоя и вече фията като се е доближил таксито е решило да тръгне да прави завоя и му е отнел предимството!Моя приятел просто не е успял да реагира достатъчно бързо...за жалост както казах колата е на 2 седмици внос и не му е направил автокаско кофти работа!

Link to comment
Share on other sites

Таксито е чакало за ляв завой и моя приятел е карал направо като таксито до последния момент не е тръгвал да прави завоя и вече фията като се е доближил таксито е решило да тръгне да прави завоя и му е отнел предимството!Моя приятел просто не е успял да реагира достатъчно бързо...за жалост както казах колата е на 2 седмици внос и не му е направил автокаско кофти работа!

Я да видя дали съм разбрал: имаш предвид, че и двамата са карали по Дунав, таксито е правило ляв към Васил Априлов, а фиата се е движил направо по Дунав?! При това положени, при което бяха нещо не мога да си го обясня...

Edited by beku
Link to comment
Share on other sites

Ние всяка сутрин минаваме по това кръстовище за работа и като видяхме катастрофата констатирахме че най-вероятно бакшиша е виновен. Естествено разиграхме всички ситуации и само в една имаше възможност да не е виновен. Кофти работа, много дразнат тези жълтури щото карат като прасета (повечето) и е нормално да стават такива мизерии. По надоло по тази улица предишния ден един рейс буквално бил помлял 3 дървета и се бил спрял в 4-тото. Някой няма ли снимков матерял от случката?

Link to comment
Share on other sites

По надоло по тази улица предишния ден един рейс буквално бил помлял 3 дървета и се бил спрял в 4-тото. Някой няма ли снимков матерял от случката?

Дам и това го чух след тази катастрофа и ми е интересно и на мен!

Link to comment
Share on other sites

Таксито е чакало за ляв завой и моя приятел е карал направо като таксито до последния момент не е тръгвал да прави завоя и вече фията като се е доближил таксито е решило да тръгне да прави завоя и му е отнел предимството!Моя приятел просто не е успял да реагира достатъчно бързо...за жалост както казах колата е на 2 седмици внос и не му е направил автокаско кофти работа!

 

Таксито не може да е чакало за ляв завой. Ако го е направил твоя приятел трябва да е карал с бая висока скорост за да може лекият и спортен ФИАТ да повдигне и премести толкова по-тежкото комби. Ако е чакал за ляв завой сблъсъкът щеше да бъде доста в средата на кръстовището. Там левия завой е под тъп ъгъл и за да го вземеш влизаш по-навътре в кръстовището а не зе лепваш за бордюра.

Пък и няма следи от гумите на таксито, което е било влачено по асфалта.

 

Най-вероятно таксиджията е чакал за обратен завой. Тогава е бил близо до бодрюра и ако се ухакат 2-мата положението на колите е възможно.

Оттук обаче следва логичния въпрос. Човек като чака за обратен завой много внимава и прецизира маневрата си. Някак си подсъзнателно преценя габарите на колата си траекторията си и тн. През това време също много внимава за направо движещите се коли, защото маневрата е сложна и отнема време и тръгнеш ли е невъзможно да промениш траекторията си с цел да избегнеш сблъсък.

Та затова ме съмнява бакшиша да е тръгнал при все, че е видял твоя приятел.

По-скоро си мисля, че твоя авер е искал да мине на жълто, всъщност е минал на "алено" Таксиджията не го е видял, защото светофара е бил на жълто вече и кръстовището е било спокойно или го е видял, но той е трябвало да спира вече. В следващият момент приятеля ти е настъпил до безобразие да може да мине на жълтото и се е ухакал средно-задната част мъртва точка на видимост за теб докато правиш обратен.

Така точно смазаха колата на един авер...няккъв с лада без спирачки не можал да спре на червеното и го ухака.

 

Та от всичко казано до тук твоя авер по-добре, че си е потрошил колата и е жив. Да я продаде сега за части и да си купи нормална кола, щото другия път като не прецени така ситуацията карайки спортен автомобил и в желанието си да настъпва, каквото всеки спортен автомобил ти вдъхва, може да си остане на пътя.

Link to comment
Share on other sites

@maddrum бакшишите изобщо не ги знаеш какво ще направят. Може и пред теб да излезнат. Един така седеше, седеше, гледаше, че приближаваме и не спираме и точно пред нас тръгна. И съответно се блъснахме.

Link to comment
Share on other sites

@maddrum бакшишите изобщо не ги знаеш какво ще направят. Може и пред теб да излезнат. Един така седеше, седеше, гледаше, че приближаваме и не спираме и точно пред нас тръгна. И съответно се блъснахме.

 

А вие леко на оранжево сте минали предполагам... :)

Link to comment
Share on other sites

Пичове, аз имам две "спортни" коли, от които едната е особено спортна за града и съм голяма хаймана като карам. Засега без драскотина. Много добре ми е ясно как стават белите но не съм видял досега бакшиш да се пречка по най-баламския начин защото си пазят хляба. Една седмица без каране си е направо икономическа смърт. От друга страна, при положение, че има две ленти не може да се говори за предимство, защото единия си е в лявата, другия си влиза в дясната. Конфликт може да има само с някой аджамия келеш, който си отстоява предимството демонстративно влизайки в двете ленти посредата. Освен това, разстоянията се преценяват на база 60 км/ч, а не 100 км/ч както е карало разцерчето. Хак да му е и да се научи, че кола се кара не с педали, а с акъл :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Вчера се прибирах към 1 часа с такси минахме през Ц. Гара и точно пред новите Стаматологий там на кръстовището преди моста един беше закъсал в средата на платното и не си беше изместил колата и два бакшиша се бяха натряскали много здраво в него...в тази ситуация виновния е тоя дето е закъсал защото поне 5 минути е стоял без да си премести колата виновни са и бакшишите защото определено са карали с над 100 щом не са видяли на прав път спряла кола с аварийните пуснати!Кофти сблъсак май нямаше ранени ама две от трите коли бяха бая смазани!

Link to comment
Share on other sites

Таксито е чакало за ляв завой и моя приятел е карал направо като таксито до последния момент не е тръгвал да прави завоя и вече фията като се е доближил таксито е решило да тръгне да прави завоя и му е отнел предимството!Моя приятел просто не е успял да реагира достатъчно бързо...за жалост както казах колата е на 2 седмици внос и не му е направил автокаско кофти работа!

 

Аз ситуацията е виждам по следния начин:

Таксито седи в кръстовището и си чака жълтия сигнал за да направи левия завой, като очаква твоя приятел да спре, а не да се прави на състезател и да минава на жълто с цел да спести от 30 до 90 секунди чакане на светофар.

Твоя приятел предполагам е преценил, че ще мине на жълто ползвайки предимството си, а колите чакащи на ляв завой да се спасяват - могат да дочакат следващия ( или по следващия ) светофар за да преминат.

На мен също ми се е случвало подобни рейсъри да преминават на жълто, след като виждат, че сме две понякога и три коли в кръстовището, чакащи за ляв завой. Бакшишите спират ( дали за да си пазят хляба, дали заради цената престой на минута не знам, но е факт, че досега такси не ме е засичало ).

А за най-безотговорни шофьори - класацията водят "Разносна търговия" следвани от маршрутните таксита.

Link to comment
Share on other sites

Мдам аз лично избягвам да минавам по тоя педалски начин пред хората наредени за ляв завой.

В Плд са малко тъпи левите завой. Почти никъде няма секции и трябва да се минава на жълто иначе няма друг шанс. Затова като ги видя каунтърите 4е са на 5-6 секунди се замотавам нарочно та да мога да си спра спокойно и тоя зад мене да се усети да не настъпва газта ми да намали, да не се ухака в мене.

Е, разбира се не всеки път е възможно, трябва да се преценя според случката.

Инак съм съгласен с @AlBundy

Бакшишите правят глупости само ако някои им махне. Пък и тогава гледат колкото се може да осигурят маневрата. Така де те цял ден са из града, не им трябва да правят конфликти по улиците.

Та така ако искаш да караш по-бързо трябва и по-бързо да мислиш инак начин няма. Па и на тоя светофар ако минеш на жълто другия така и така ще те спре...по-добре си спри да не се занимаваш с тенекеджии после:)

Link to comment
Share on other sites

Той не се сеща, че ако спре ще е първа кола после на зеленото и ще може да я изреже на "чиста писта" :P

 

 

 

 

 

 

 

 

Темата е прегледана: 44444 пъти :)

 

Някой можещ може да премести темата в Автомобили. Навремето като я отварях, нямаше такъв подфорум. Макар и за снимки май мястото и е по-скоро там.

Link to comment
Share on other sites

А вие леко на оранжево сте минали предполагам... :)

 

Нямаше светофар. Бакшиша излизаше от една пресечка на В.Априлов и ние сигурно се движихме със 30, защото имаше много коли и валеше.

Link to comment
Share on other sites

Кво го направихте тоя бакшиш? Каде го сложихте за ляв завой, че да се удари така? Ако е зел предимството от ляв завой (завива за към Дунав) нямаше да се качи на капака на фиата със задницата дори и да са го забрали отзад, освен ако този с фиата не се е паникьосал и не е завил на дясно за да избегне катастрофата вместо на ляво. Ачо може да каже как стават там сблъсъците той ги знае от опит на това кръстовище B)

Link to comment
Share on other sites

По-голямата част от шофьорите в Пловдив или са с ограничена култура на шофиране или въобще нямат такава... тва за преминаването на "алено" - значи на кръстовището до "Адроит Компютърс" (когато се идва от Сточна гара - левия завой към Цанко Дюстабанов, преди Тримона), като правя ляв завой, редовно чакам 2-3 малоумника които си минават направо на чисто червено и те гледат с овирепял поглед затова че се опитваш да преминеш преди тях. Супер нагли твари.... Или пък като се качвам на новия надлез (пак от Сточна гара) и никой не се трогва да ти направи път та да може да се престроиш... Абсолютни мизерници... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Предпочитам посещавам тази тема да виждам интересни снимки на катастрофи (е то ест, че не го пожелавам), вместо развиване на теории на не знам си какво...кой бил прав, кой бил крив..... Това в какво го превърнахте?

Link to comment
Share on other sites

Днес към 16 часа на сточна гара (до плазма лайт) едно учебно пежо 406 беше бутнало един моторист ... или пък май моториста се беше ударил в учебната кола.На моториста му нямаше нищо защото саморъчно си избута мотора от крастовището.

Link to comment
Share on other sites

това е напълно нормално , като гледам инструкторите какви са идиоти ...... случка ония ден , инструктора стои до момичето и са на кръстовището което се получава на 6ти септември преди прелезе , чакам за ляв завой , е няма такова чакане , той тоя тъпак не може да я прекара през кръстовището представям си как ще минава самичка , разбибитках му се понеже бързах а мръсното педерасче ми прави жестове с ръце и ми обяснява че е млад шофиор и още не може да прави такива завои , викам му ми ти закво си бе педал , къде си я наръгал в 6.30 на най-трудния ляв завой в града тоя мълчи като тръба :angry1 :angry1

 

 

 

неска се бяха блъснати един джип шевролет и някаква малка количка на васил априлов моста , като слизаш от ВХВП-то към кършака , явно тоя с джипката е спрял на пешеходната пътека а ония с малката количка не беше успял

Link to comment
Share on other sites

значи на кръстовището до "Адроит Компютърс" (когато се идва от Сточна гара - левия завой към Цанко Дюстабанов, преди Тримона), като правя ляв завой, редовно чакам 2-3 малоумника които си минават направо на чисто червено и те гледат с овирепял поглед затова че се опитваш да преминеш преди тях. Супер нагли твари.... Или пък като се качвам на новия надлез (пак от Сточна гара) и никой не се трогва да ти направи път та да може да се престроиш... Абсолютни мизерници... :angry1

 

Специално на този светофар ако не светне червено и ти си вътре в кръстовището ляв завой към Цанко Дюстабанов неможеш да направиш.Наистина и някой като мине на червено ти седиш вътре в кръстовището и тези от ляво щът нещът трябва да те чакат.Аз за това избягвам да влизам от там към Техническия и влизам по успоредната и Булаир от към Аксентий Велишки.Точно тея улици Дюстабанов и Булаир са еднопосочни ама днеска влизам си аз към ТУ-то и нещеш ли ми изкача един бакшиш в насрешното.......Аз какво да направя той е в нарушение няма аз да давам на заден да се разминем..............Зад мен още 2 коли сумати клаксона избибиткаха и го изпсуваха че се прави на нахален и иска да мине по еднопосочна улица в насрещното.

Link to comment
Share on other sites

случка ония ден , инструктора стои до момичето и са на кръстовището което се получава на 6ти септември преди прелезе , чакам за ляв завой , е няма такова чакане , той тоя тъпак не може да я прекара през кръстовището представям си как ще минава самичка , разбибитках му се понеже бързах а мръсното педерасче ми прави жестове с ръце и ми обяснява че е млад шофиор и още не може да прави такива завои , викам му ми ти закво си бе педал , къде си я наръгал в 6.30 на най-трудния ляв завой в града тоя мълчи като тръба :angry1 :angry1

 

Аз пък днес пред Ескейп видях едно учебно С3.. Гледам курсистката руса, към 30 годишна..... И като погледнах инструктура(ката)... Пак същата история - русолява, към 30 години. :punk Тия двете кикиморки ако не са направили няква ситуация неска, направо не знам.. Страх ме хвана, честно!! :tongue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...