Jump to content
BulForum.com

Катастрофи


бат Ицо

Recommended Posts

Щом смяташ, че лъжа, заповядай...

Това, смачканото на Форда от лявата задна част, беше едно Рено (червеното), което се вряза в задницата точно зад мен на има-няма 50см. Така, че щом ти е кеф да се забавляваш със смъртта на някого, ОК.

ВНИМАНИЕ !!! НЕ СЕ ПРЕПОРЪЧВА НА ЛИЦА ПОД 16 ГОДИНИ !!!

Катастрофата

 

Извинявай, май не беше много уместно да се бъзикам ама сестра ми преди време за щяло и нящяло почваше да ми казва нещо после размисляше и се дразнех всеки път. Затова ти казах че по-добре нищо да не беше казвал отколкото "аз мога да кажа нещо но ще си замълча" :) Още 1 път моля приеми моите извиняния, точно по тази тема не беше особено уместно май май...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Пича дето лежи мъртъв ли е? :ghost

 

С тоя черен найлон над главата - да.

 

И в тая катастрофа нещо не мога да разбера какво се е случило. Някой се е правил на състезател?

Link to comment
Share on other sites

Днес сутринта към 10 часа в тунела под пощата една вектра беше отнесла 5 метра от разделителната ограда междо двете платна . И беше застанала перпендиколярно на пътя върхо високия разделителен бордюр. Вектрата беше лом цялата . Инцитента по моя преценка се беше случил преди малко , защото още нямаше никой там .. освен двамата пича който се опитваха да свалят колата от бисокия бордюр (защото беше застанала като на кантара на него ... опряла яко от доло ) . Така се случват се такива неща по празниците . Аре умната ...

Link to comment
Share on other sites

С тоя черен найлон над главата - да.

 

И в тая катастрофа нещо не мога да разбера какво се е случило. Някой се е правил на състезател?

Да поясня за катастрофата .... ами ОНОВА нещо девто е обърнато и намачкано в стълба е МЕРЦЕДЕС , който е карал с доста превишена скорост , след което (на онзи мътвия жената твърди) , че е излязло куче и за да избегне удара мерцедеса отнесал няколко коли , след което от удара е бил изхвърлен в уградата и следовтелно се е забил в стълба ... Малко тъпичко звучи след като видите снимките .....

Link to comment
Share on other sites

По-добре да отнесеш кучето или каквото и да е друго животно, отколкото да лежиш мъртъв, покрит с найлон на сред булеварда. Наскоро гледах едни снимки в САЩ, където беше блъснат елен. Пикапа сякаш се беше ударил в стълб, вътре беше всичко в кръв, половината елен беше отстрани на колата, другата половина беше отзад в багажника. Ако с тази скорост извиеш, за да избегнеш елена - веднага си се обърнал в канавката.

Link to comment
Share on other sites

Samo4e pove4eto hora gledat ve6ta , a ne dali sa dobre ili ne , naskoro gledah ( be6e lqtoto ) edin velosipedist padna s kolelto zaradi nqkakva dupka , krakyt mu i rykatq se bqha ujulili i ima6e kryv , oniq se vaika6e za koleloto , sq kvo 6tql da pravi , hi4 ne se gleda6e 4e be6e padnal i ima6e kryv ....

ta , zna4i ima i takiva 6ofiori , 6te izbegne jivotno ili dupkai 6te se metne v nqkoe dere ili kanavka ......

Link to comment
Share on other sites

Или пък е просто рефлекс. Той ако човек има време да мисли направо ще спре...! Изведнъж като ти изскочи нещо първата ти реакция е да го избегнеш. В такива ситуации трудно се мисли...

Link to comment
Share on other sites

С тая разлика, че колеездачът ако влезне в дупката ще пострада много повече от това да падне на страни. Я ще си удари гениталиите, я главата, я ще се преметне през кормилото и т.н.

 

В момент на паника, човек не може да реши. Ако му се представи решението и има 1 минута да реши, ще вземе решение в което ще пострада по-малко, но за части от секунда - трудно се решава. И той се е вайкал за колелото, защото не го е боляло и е бил добре. Ако си беше счупил ръка или крак, мислиш ли, че щеше да се вайка за колелото?

Link to comment
Share on other sites

//офф

 

Наскоро гледах едни снимки в САЩ, където беше блъснат елен. Пикапа ...

Ти твоята любима америка не я гледай. Там пикапите са в категория "trucks" и не е нужно да минават crash safety тестовете за леки автомобили. Затова са и по-зле от към сигурност. Така че с кола това ще има по-малък ефект.

Имаше преди месец-два един инцидент по пътя за магистралата - такси се беше блъснало челно в мерцедес,като таксито беше помляно.Мерцедеса беше със смачкана предница,но човека беше оцелял. Ако беше в модерните напоследък пикапи ( щото гледам се мотаят разни диви селяни с тях из града ) нищо нямаше да остане от него.

То толкова снимки има из нета на прехваленият "военен джип" хамър как е смачкан до неузнаваемост,та един селски пикап няма да го смачкат...

 

/оффтопик

Link to comment
Share on other sites

Поредната гадно смачкана кола на колелото до пожарната в Тракия :sick Кога ли тъпанарите от общината ще пуснат светофарите там...

 

 

75869_109.JPG

Link to comment
Share on other sites

днеска имаше изключително тежка катастрофа на околовръстното от пазарджик към асеновград точно под моста за пещера един камион беше смачкал опел кадет за мое огромно съжаление минах точно когато пристигаха катаджиите и пожарникарите да вадят човечеца който беше умрял , чесно казано нещо в мене се преобърна и до асеновград ни приемах ни предавах :cry

Link to comment
Share on other sites

днеска имаше изключително тежка катастрофа на околовръстното от пазарджик към асеновград точно под моста за пещера един камион беше смачкал опел кадет за мое огромно съжаление минах точно когато пристигаха катаджиите и пожарникарите да вадят човечеца който беше умрял , чесно казано нещо в мене се преобърна и до асеновград ни приемах ни предавах :cry

Шофьор загина при катастрофа в Пловдив.

Вчера около 14.30 часа на кръстовището на бул.”Пещерско шосе” и околовръстния път между кварталите „Коматево” и „Прослав” лек автомобил „Опел Кадет” , управляван от Г.Т./ 74 г./ от село Тополово, се блъснал с камион „Мерцедес” с пазарджишка регистрация и с водач И.И./ 46 г./ от Сърница. По първоначални данни причините за инцидента са отнемане на предимство и неправилна маневра от страна на опела. Г.Т. е починал на място.

Link to comment
Share on other sites

Тоя дядка къде се е пънел дето не му е работата????? :wacko:

 

Мани, не е само един - много са... имал съм такива случаи на безочливо и нагло засичане на пътя от подобни индивиди, че ми е идвало да ги отбия от пътя и да им направя книжките на конфети, ако изобщо имат такива...

Най-страшното е, че не виждат и това не ги спира да шофират.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше закон , при който след като ти изтече срока на книжката да се явяваш на изпит наново щеше да е друго дереджето . Засичал съм дядковци с диоптери колкото лупа за изследване на космоса който си беше включил левия мигач и си караше по бул. Марица без да го е еня . Определено трябва да има контролни прегледи и изпити за шофиори през определен интервал от време .

Link to comment
Share on other sites

Ако имаше закон , при който след като ти изтече срока на книжката да се явяваш на изпит наново щеше да е друго дереджето . Засичал съм дядковци с диоптери колкото лупа за изследване на космоса който си беше включил левия мигач и си караше по бул. Марица без да го е еня . Определено трябва да има контролни прегледи и изпити за шофиори през определен интервал от време .

Абсолютно съгласен. За кат. Ц и Д след 55 годишна възраст се държи психотест ВСЯКА година. Трябва да измслят нещо подобно и за леките коли. И на мен ми изпушва главата от дядковци с жигулки без огледала, без фарове, със запотени стъкла, които не са влизали в голям град от 10 години.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам на всички дето им дават книжки, да са 2 години на изпитателен, и за всяка точка - платено неделно училище и ако се провалят - наново целия курс след година съзряване.

 

Не се хващайте за възраста! Има всякакви идиоти на всякакви възрасти. Не може с лека ръка да кажеш - пишлигар или дядка ;)

Edited by AlBundy
Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам на всички дето им дават книжки, да са 2 години на изпитателен, и за всяка точка - платено неделно училище и ако се провалят - наново целия курс след година съзряване.

 

Не се хващайте за възраста! Има всякакви идиоти на всякакви възрасти. Не може с лека ръка да кажеш - пишлигар или дядка ;)

 

Предполагам, че 2 години с лепенка "млад шофьор" на колата и двойни наказания биха свършили почти същата работа, но на много по-ниска цена.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам на всички дето им дават книжки, да са 2 години на изпитателен, и за всяка точка - платено неделно училище и ако се провалят - наново целия курс след година съзряване.

 

Не се хващайте за възраста! Има всякакви идиоти на всякакви възрасти. Не може с лека ръка да кажеш - пишлигар или дядка ;)

 

Смятам че по опасни са "майсторите" и "старите кучета" на пътя от нас новите които се опитваме да спазваме повечето правила за движение.

Link to comment
Share on other sites

Смятам че по опасни са "майсторите" и "старите кучета" на пътя от нас новите които се опитваме да спазваме повечето правила за движение.

 

Без да се имам за много "печен" ама това да имаш малко повече опит и рефлекси си има значение... Ти сигурен ли си че колкото и да внимаваш и да спазваш правилата колата ти няма да занесе а като ти занесе ще успееш ли да реагираш адекватно и да се оправиш или ще вземеш да набиеш паникьосано спирачките че да занеесе още по-хубаво?

 

Аз също съм на мнение че има всякакви идиоти - преди време на колелото на панаира го гледах един с типично аграрна физиономия каращ един трошляк от рода на ЗИЛ (не много голям камион) как ме гледа и озъбено тръгва отнемайки ми предимството защото е по-голям. С рейсове също ми се е случвало а хем не са нито млади шофьори нито дядовци някакви - просто обикновени темерути са това и толкова. Напоследак взех да не се нервя ами да пускам наред - 5 минути разлика не е нищо в сравнение с това колко време бих могъл да загубя ако се треснем а после и да си прав и всичко пак ще си без колата си докато изчукат ламарините.

 

Сещам се за една случка - при едно задръстване преди няколко години се возя с един приятел и той пускаше кой де що се напъне нещо и му махаше да минава. Гледам го и викам - добре де защо сега ги пускаш а той ми вика че то в това задръстване и да пусне 10 човека голяма разлика няма да има, какво да се напъва... Гледам и не вярвам щото и той е по-нервен даже съм бил свидетел как успява да измъкне през прозореца такъв дето го е засекъл кофти и за малко да стане голямо меле. И човека в един момент извади една усмивка 32 зъба и вика "абе батка, една мадама преди малко така ме изтощи че хич не ми пука за нищо. ама нямаше как и трябва да идем да свършим сега работата че спешно инак още щях да си стоя до нея и да се протягам че едвам мърдам..." :) та така момчета - повече любов и по-малко нерви - това е рецептата :)

Link to comment
Share on other sites

Аз като зелен още мога да ти кажа, че ако всички спазваха ЗДП нямаше да има едно ПТП освен ако някой не заспи на волана! Закона си е написан много правилно. Обаче като не се спазва и като има такива дето не мислят с главата и не гледат по надалече от капака на колата винаги ще има "война по пътищата". Аре стига офф...

 

П.П. Дядо мраз от удеве само с теб си говорим из форума,явно и двамата имаме много свободно време :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз като зелен още мога да ти кажа, че ако всички спазваха ЗДП нямаше да има едно ПТП освен ако някой не заспи на волана! Закона си е написан много правилно. Обаче като не се спазва и като има такива дето не мислят с главата и не гледат по надалече от капака на колата винаги ще има "война по пътищата". Аре стига офф...

 

Ами хем е така хем не може да предвидиш всичко. Закона не включва някое хлапе или куче да изскочи ненадейно на улицата. Не предвижда и да ти се спука гумата нито предвижда пътищата да са в толкова окаяно състояние че да има дупки по 1 педя дълбоки - не че това явление се забелязва само в България - моето впечатление е че в Австрия пътищата са същите да не са и по-зле даже... само дето зимата си ги поддържат идеално изчистени а не като тука да ни "изненада зимата" - как 1 път не пропусна тая зима ебати да почне едвам едвам и да си вали сняг навсякъде другаде освен по пътищата ни... друг въпрос е че ми е правило впечатление как се кара в Европа-та дори чехите спират и изчакват пешеходците и дават път даже ако се зачудиш дали да минеш докато тука има разни бибиткат че им пречиш да минат с колата дори ти да пресичаш на зелено а те да завиват.....

 

Както и да е - не можа да разбереш май какво имам предвид - закона си е закон но винаги има ситуации при които трябва да имаш бързи рефлекси и ако си с повече опит ще знаеш какво да направиш и може да избегнеш удар дори слаб (и после 2 седмици разправии с тенекеджии, бояджии и кви ли не *джии настрана застраховката)...

 

 

П.П. Дядо мраз от удеве само с теб си говорим из форума,явно и двамата имаме много свободно време :lol:

 

Аааа и Godfather се включва :) Просто дойде ли нов email като ми цъфне до часовника и видя нещо интересно отговарям но си прав че май трябва да се концентрирам върху работата не върху форума :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...