Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Аз от снощи съм е захванал, днес продължавам и по всичко личи, че събота ще завърша в Макалали. Така, че може да си дам почивка за неделя и да карам :)

 

майка плаче :D :D...ще видим утре тогава :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Бахти и квалификацията :blink: :blink: :blink: Браво на Пастор, жалко че не успя да застане пред Хамилтън.

 

Тея гуми на Пирели, колкото и да правят интересни състезанията и да дават възможност за изява на по-слабите отбори, също така убиват голяма част от същността на спорта. Всичко се върти около стратегии за съхраняване на гумите :sick

 

Фетел(за него съм) - Гей! Не се напъна да спечели квала.

Link to comment
Share on other sites

Фетел(за него съм) - Гей! Не се напъна да спечели квала.

Утре стартира в топ 10 с твърди гуми. Меките няма да изкарат и 12-13 обиколки...

Link to comment
Share on other sites

И кво излиза, тея дето са се напънали за челни места и са с меки гуми са прецакани спрямо тези зад тях с твърди. Тъпа работа.

Link to comment
Share on other sites

Бахти и квалификацията :blink: :blink: :blink: Браво на Пастор, жалко че не успя да застане пред Хамилтън.

 

Тея гуми на Пирели, колкото и да правят интересни състезанията и да дават възможност за изява на по-слабите отбори, също така убиват голяма част от същността на спорта. Всичко се върти около стратегии за съхраняване на гумите :sick

 

Фетел(за него съм) - Гей! Не се напъна да спечели квала.

 

И кое по-точно е интересно на състезанията? :D

 

Утре стартира в топ 10 с твърди гуми. Меките няма да изкарат и 12-13 обиколки...

 

Кво горе-долу стана в тоя квал, че оправях едни документи тогава и не можах да гледам. Видях само, че маймунарника спря преди да стигне до бокса и гледам, че сега пак му носят от 9 кладенеца вода, за да не го накажат. А си плаче за наказание и то с пълен глас

 

И кво излиза, тея дето са се напънали за челни места и са с меки гуми са прецакани спрямо тези зад тях с твърди. Тъпа работа.

честито откриване на топлата вода :D

 

И все пак стискам палци гумите на Алонсо да изкарат 13 обиколки....поне

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

И какво не им е интересно на състезанията? Стефчо, пусни си 2004-та да си гледаш само Шумахер първи или на Индианаполис само 6 автомобила, сигурен съм, че много ще ти е интересно. За мен сегашния формат пък ми харесва много повече от преди. Гумите, че са боклуци обаче спор няма.

 

Фетел утре ако иска да тръгне с гуми ултра гига хард. В средата на колоната не веднъж се видя, че не го бива и е посредствен. Вече даже се чудя дали да не му викам Вилньов 2, много му приляга.:rolleyes:

 

Стефчо, на квала стана че Фетел няколко пъти излиза и все се прибираше в бокса. Ако беше искал да не излиза просто щеше да си седи в бокса, не да излиза.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

И какво не им е интересно на състезанията? Стефчо, пусни си 2004-та да си гледаш само Шумахер първи или на Индианаполис само 6 автомобила, сигурен съм, че много ще ти е интересно. За мен сегашния формат пък ми харесва много повече от преди. Гумите, че са боклуци обаче спор няма.

 

Фетел утре ако иска да тръгне с гуми ултра гига хард. В средата на колоната не веднъж се видя, че не го бива и е посредствен. Вече даже се чудя дали да не му викам Вилньов 2, много му приляга.:rolleyes:

 

Стефчо, на квала стана че Фетел няколко пъти излиза и все се прибираше в бокса. Ако беше искал да не излиза просто щеше да си седи в бокса, не да излиза.

 

Жорка, ел.техниката ти е в кръвта майна, ама Ф1 ти бяга по тъча :blush:

 

Забрави ли, че за 2, 3 обиколки Кими изгуби 10 места в Китай? Така може и Фетел да ги спечели. Въпроса е на кой гумите как ще сработят. Не колко му е бърза колата, а дали в точното време ще е с точните гуми с точната температура в тях...другото е без НИКАКВО значение. Нито колко им мощен мотора, нито КЕРС-а нито кура ми Янко ;) За жалост - в това се превърна Ф1. И днескашния квал пак го е доказал(от това, което чета до момента)

 

А Хамилито явно е наказан(последен на грида)...най-накрая да ги ударят и да спрат да се правят на по-лукави от Дявола, че да не ги опна У въздуха :D

 

Това щях да кажа на XMD по-рано, да не бърза за Хамилтън да го слага победил в квала, защото крадците се направиха на хитри ама тоя път не им мина номера, след като именно заради тях беше направено това доуточнение в правилата

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Жоре, ше додите ли утре?

 

Не, покрай новата ни квартира имаме бая работа и няма възможност.

 

 

Жорка, ел.техниката ти е в кръвта майна, ама Ф1 ти бяга по тъча :blush:

 

Забрави ли, че за 2, 3 обиколки Кими изгуби 10 места в Китай? Така може и Фетел да ги спечели. Въпроса е на кой гумите как ще сработят. Не колко му е бърза колата, а дали в точното време ще е с точните гуми с точната температура в тях...другото е без НИКАКВО значение. Нито колко им мощен мотора, нито КЕРС-а нито кура ми Янко ;) За жалост - в това се превърна Ф1. И днескашния квал пак го е доказал(от това, което чета до момента)

 

А Хамилито явно е наказан(последен на грида)...най-накрая да ги ударят и да спрат да се правят на по-лукави от Дявола, че да не ги опна У въздуха :D

 

Еми това е майна, който успее да се сбори с условията печели. Поне така има изпреварвания, има интрига, не знаеш кой ще спечели. Това е интересно, на теб като ти е интересно Шумахер от 1-ви да си свършва 1-ви и цял сезон да има 20 изпреварвания на пистата на кръст на други не им харесва.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Не, покрай новата ни квартира имаме бая работа и няма възможност.

 

 

 

 

Еми това е майна, който успее да се сбори с условията печели. Поне така има изпреварвания, има интрига, не знаеш кой ще спечели. Това е интересно, на теб като ти е интересно Шумахер от 1-ви да си свършва 1-ви и цял сезон да има 20 изпреварвания на пистата на кръст на други не им харесва.

 

само, че Шумахер не печелише защото ГУМИТЕ работят най-добре на неговото шаси, дори напротив(при определени условия). Той печелише заради колата, заради тактиката, заради карането си. Има ли смисъл да се казва, че и двигателите не бяха с хомоти тогава и т.н и т.н тънки разлики от сега ;)

 

Къде е т'ва за хамилтон последен?

 

още като спря БЕЗ да се е прибрал след квалификационната си обиколка...работата намириса защото го направи същото в Канада и тогава ФИА промени правилата в това отношение. Трябва да има 1 литър в резервоара за проба(той е имал литър и 300), но и да добере колата до бокса, защото иначе го водят по-лек...или нещо от сорта ;) А със само 300 грама трудно се прави половин или една обиколка във Ф1 :D :D

 

едит: сигурно половината от тия 5 десети преднина му се дължат на по-малкото количество гориво.

 

Пасторчето се оказа с ПОЛ заради тия келяви 17 хилядни демба :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Поне така има изпреварвания, има интрига, не знаеш кой ще спечели. Това е интересно, на теб като ти е интересно Шумахер от 1-ви да си свършва 1-ви и цял сезон да има 20 изпреварвания на пистата на кръст на други не им харесва.

 

Да, има изпреварвания, но няма битки за място. Настига го, пуска ДРС и го минава. Оня не може да се защитава, щото ще си преебе гумите. При 50 изпреварвания на състезание, няма нито една оспорвана битка за място. Прекалено изкуствено става.

Link to comment
Share on other sites

За Раптор:

 

Двукратният шампион Себастиян Фетел ще стартира от осма позиция в състезанието за голямата награда на Испания. След като той използва последния си нов комплект меки гуми още във втората част на квалификацията, "за да достигна сигурно до третата", в последната част той въобще не се появи на пистата. Това бе направено с цел да се запазят гуми за състезанието.

 

"Без нови меки гуми в последната част на квалификацията борбата бе вече загубена."

 

 

Тази Формула 1 ли ти харесваше, че не успях да разбера много добре :)

Ако ще си играем на стратегии, да пускат оная шитня Стар Крафт ли е, Млад Миндил ли е и да се почват :D :D

Link to comment
Share on other sites

Дисквалифицираха Хамилтън! Кво им става на тия макларани, само някакви простотии правят, а имат потенциал тази година да се борят за титлата.

 

на някой най-накрая му писна от техните лъжи и простотии.... :D :D :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=14438

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=14439

http://formula1.sportal.bg/news.php?id=14434

Малко интрересни новини след края на състезанието

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...