Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

И друго ми идва на ума, в Бахрейн и Монако са били със същия под и е бил легален, а сега изведнъж за Канада става нелегален. Явно някои отбори много ги боли, че РБР печелят състезания и титли на фона на малката и незначителна част която са от историята на Ф1.

 

P.S. Ферари, Заубер и Макларън също имат отвори в пода...

 

Не е подадена контестация когато трябва, сега със задна дата нищо не може да се направи. Тва не е първия такъв случай - споко.

 

As Webber's Monaco victory was not protested, his and the team's previous 2012 results will remain in place, but the outfit must make prompt changes to its floor.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.fia.com/en-GB/mediacentre/f1_media/Documents/mco-race-report.pdf

 

Чарли Уайтинг и най-важното Джо Бауер декларират колата за легална. Както и да е за мен темата е приключена. Тъкмо на края на сезона ще ми е още по-гот ако РБР спечелят титлите, въпреки че тази година се опитват всячески да ги спъват.

Link to comment
Share on other sites

Охоо ти да видиш. Те 'ората света обърнаха, щУ правила смениха, за да се спънат едни определени отбори. Ти за това се кОсиш, че и всячески се опитвали да ги спъват разбираш ли...доообре. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Охоо ти да видиш. Те 'ората света обърнаха, щУ правила смениха, за да се спънат едни определени отбори. Ти за това се кОсиш, че и всячески се опитвали да ги спъват разбираш ли...доообре. :D :D :D

 

Че си прав, прав си. Ама това не ми пречи да се кося като фен на отбора. Ти се едно не си скачал срещу всяко действие в ущърб на Ферари :P

 

Наздраве от мен :beer: до ГП на Канада

Link to comment
Share on other sites

Че си прав, прав си. Ама това не ми пречи да се кося като фен на отбора. Ти се едно не си скачал срещу всяко действие в ущърб на Ферари :P

 

Наздраве от мен :beer: до ГП на Канада

 

2005-та и 2009-та са повече от достатъчни, да не говорим за другите "дреболийки"...всеки сезон

Link to comment
Share on other sites

Алонсо: Има опасност да се превърнем в GP2

 

 

Гран при на Канада ще е истински тест за това какъв реално е прогресът на Ферари с F2012, смята Фернандо Алонсо.

 

- Промените в F2012 бяха насочени в няколко области, в които не бяхме особено силни в началото на сезона. Канада ще е добър тест, тъй като там ще разберем колко сме напреднали. Затова се надявам колата ни да е конкурентоспособна там - заяви двукратният световен шампион в поредното издание на Ферари Нюз.

 

Испанецът е начело в класирането при пилотите след шест старта. Той обаче признава, че това може да е добра отправна точка за останалата част от първенството, но не и повод за успокоение в Скудерията.

 

- Чудесно е да съм начело в шампионата, но крайната цел е титлата в края на сезона, а той е чак през ноември. Знаем колко е дълго първенството. През първите шест надпревари спечелихме достатъчно точки, за да сме сред лидерите до момента и да водим в класирането, но сме наясно, че трябва да станем още по-добри, колата да е по-бърза, да се трудим упорито и да не допускаме грешки. Нужно ни е постоянство, каквото през 2012 г. очевидно не е лесно да се постигне. Надявам се всичко досега да е било добра отправна точка за останалата част от шампионата - каза още Алонсо. - Що се отнася до следващия старт, то е ясно, че когато стартовете са в Европа, за отбора е малко по-лесно да прави нови части за отделните състезания, понякога и в последния момент. За Канада е нужна малка промяна в подготовката, за да сме наясно няколко дни предварително с какви новости ще разполагаме там

 

Съгласен съм и с двете

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Пресвета Божия майко и дево от Гвадалупе. Доживях да видя, че мнението ми напълно на 110% се припокрива...не с кого да е, а с бивш пилот от Ф1 на имe Жак Вилньов.

Ествено на Раптора няма да му хареса...ама няма значка :D :D

 

Вилньов: Днешните пилоти третират F1 като видеоигра, а това е опасно

07.06.2012 , Калоян Петров; снимка: Ферари | 0 коментара

Световният шампион във Формула 1 за 1997 г. Жак Вилньов смята, че днешните пилоти се отнасят с неуважение към спорта и го третират като видеоигра. Според канадеца подобно поведение на пистата е опасно.

 

- Има нещо странно в цялата история, както и какво смятат те за нормално каране. На състезателното трасе има много малко здрав разум. В годините, когато F1 бе наистина опасна - преди 20, 30 години - рискът да загинеш бе много висок и пилотите просто не желаеха да си го причиняват един на друг. Тогава имаше огромно уважение. Освен това много от състезателите се бяха трудили упорито, за да стигнат до F1. Не са участвали в шампионати на по 12 години. Не са били момчетата на татко, каквито има днес. Сегашните пилоти са още деца, бебета, когато започнат да карат във Формула 1 и си ги оставят така - обясни позицията си канадецът.

 

Според него маневрите, демонстриращи това поведение, са тези на Нико Розберг в Бахрейн, движението на Хейки Ковалайнен пред Дженсън Бътън в Монако и случаят с двата Заубер-а в Китай. Всички те бяха обявени за легални според правилата, но именно интерпретацията тревожи Вилньов, който ще бъде част от екипа на Скай този уикенд на пистата, носеща името на баща му Жил.

 

- Всеки използва правото си на едно движение (за защита - б.р.), когато вече е твърде късно да го прави и всъщност вече е опасно - твърди Жак. - Маршалите не наказват ред прояви (включително размахване на ръце и блокиране), а когато решат да наложат санкция, то тя е погрешна. Като при Михаел Шумахер например. В Испания Бруно Сена бе ужасно бавен и пречеше на хора, борещи се за точки. Това преди всичко не е интелигентно каране. И наказанието бе изненадващо - защити седемкратния световен шампион канадецът.Вилньов е категоричен, че Формула 1 в този си вариант е опасна, но като че ли никой не забелязва.

 

Освен това на Жак не му допада непредсказуемостта в надпреварите:

 

- Пилотите могат да направят много малко по отношение на гумите. Те просто изведнъж се износват, а би трябвало да е малко по-постепенно. Винаги е интересно да гледаш как не толкова силни състезатели печелят, но подобни неща се случват от време на време. Сега става далеч по-често.

 

Отностно наказанието на Шумахер за Испания....по-голяма нелепица е само титлата на Хамилтън и парадоията на сезон, който имаме до момента.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

lol.gif

Докато титлата на Кими беше повече от логична и напълно очакванаlol.gif

 

Ако някой не беше дриснал, титла трябваше да има още в момента с изхвърлянето на Мкл от отборния шампионат. Вместо БАН за 2 години, те ги помилваха с парична глоба.

 

За титла си Кими трябва ръцете на Маса да целува, че му пусна гювеч в Бразилия.

Link to comment
Share on other sites

Щом на Жак му е направеило впечатление, значи проблема наистина не е в нас. Той по принцип открито мрази Шумахер...

Link to comment
Share on other sites

Щом на Жак му е направеило впечатление, значи проблема наистина не е в нас. Той по принцип открито мрази Шумахер...

 

Той и Хил щом казват добри думи за Шумахер, значи работата е дебела. :D

 

И много ясно, че проблема няма да е в нас. Аз да не гледам Ф1 от снощи, ебаси :D

Link to comment
Share on other sites

От тия латернаджийски щуротии съм пропуснал да видя, че този уикенд е състезателен. Как може да са такива келеши тия бре? Състезанието е от 21.00! Лично за мен не е проблем, можем да почнем късния следобед, но ще трябва да се връщате около полунощ към Пловдив laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Тия не спряха да карат в К1 майна...Интересно, а Бътън сложи супер меките още в К1.

 

да еВа тия спрели Ред були...от де я извадИха тая скорост :D

 

от цялата крива ситуация...напредъка на Ф2012 ми харесва най-много. Добре, че състезанието е в 9 вечерта та да има някъв шанс да се гледа пряко :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Прогнозата ми се оказа вярна, както писах преди 2 седмици, Ред Бул начело :punk

 

 

Алонсо нещо не успя в К3, очаквах да е пред маймуна.

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Всичко зависи от това колко стопа ще се направят. Фетел, а май и Алонсо успяха да запазят по един комплект супер софт.

Ако не се случи нещо крайно неочаквано очаквам на подиум да се наредят Фетел, Алонсо и Уебър.

Link to comment
Share on other sites

Стратезите на РБР са за ебане, а тия на Ферари са за БОЙ и ебане. Защо 2 обиколки след бокса на Левис, на Алонсо не му сложиха супер софт, макар и карани....хем знаят, че ще дойде момента Х, в който и HRT с нови гуми ще е със секунди по-бърза...бесен съм. А можеше да е минимум втори....за капак и Фелипе се прецака и РТЛ ми опнаха и те нервите :@@

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Стратезите на РБР са за ебане, а тия на Ферари са за БОЙ и ебане. Защо 2 обиколки след бокса на Левис, на Алонсо не му сложиха супер софт, макар и карани....хем знаят, че ще дойде момента Х, в който и HRT с нови гуми ще е със секунди по-бърза...бесен съм. А можеше да е минимум втори....за капак и Фелипе се прецака и РТЛ ми опнаха и те нервите :@@

+1! Алонсо го прецакаха много яко, а къде се изгуби скоростта на Фетел не е ясно. Ебай мама му на тия Пирели, 4-5 секунди на обиколка!? Негъра го оставиха да спечели с тая стратегия на Ферари и Ред Бул :sick

Link to comment
Share on other sites

+1! Алонсо го прецакаха много яко, а къде се изгуби скоростта на Фетел не е ясно. Ебай мама му на тия Пирели, 4-5 секунди на обиколка!? Негъра го оставиха да спечели с тая стратегия на Ферари и Ред Бул :sick

 

Коя скорост? Още преди година го казах, че скоростта в 1 обиколка(квала) не е задължително да е същата както в състезанието.

 

Хамилтън първи, Бътън на обиколка...Да видим ся дали ще се обвинява Бутоня така както Фелипе.

 

...........забравих си мисълта, че ме разсеяха :D :D

Link to comment
Share on other sites

Скоростта на Фетел не беше в 1 обиколка. Като цяло болида се държеше много добре с гумите и направо останах шашнат като гледах състезанието, идея си нямам как се наредиха така нещата. Ферарито също стоеше много добре при Алонсо, а накрая кво се оказа.... За пример са Лотусите и Заубер... Но така явно ще е с лотарията Пирели.

Link to comment
Share on other sites

img_20120610_0002.jpg

Важна победи преди завръщането в Европа. Поздравления! :beerchug

 

RTL най-изнервящата телевизия за гледане на Ф1. 35-40% от състезанието гледахме реклами. :angry1

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

img_20120610_0002.jpg

Важна победи преди завръщането в Европа. Поздравления! :beerchug

 

 

Да ви е честита победата! Но така като гледам не се базира изцяло на представянето на болидът на Макларън, а на перфектно изпълнена стратегия от Луис и тотално осиране от страна на РБР и Ферари. Никой не може да ме убеди, че Ферари и РБР отстъпваха на Макларъна в това състезание, даже обратното.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...