Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

То е ясно че хората от Ферари трябва да се стегнат ама ще отречетели че прослувутите квалификации бяха в рамките на 12 обиколки не знам колко години и изведнъж един отбор започна много да печели и хоп промяна на правилата След това дойде промяната за двустранната телеметрия разрешаването и забраната на тракшъна и най накрая най-голямата глупост бе за гумите Вие ми кажете нормално ли е на писта като Индианаполис или Монца гуми да не се сменят и на старт-финалната права да се спука някоя гума с над 330 км/Н За тва че съм оптимист така си е докато титилите не бъдат в ръцете на друг тим аз няма да спра да се надявам Пропуснал съм и ограниченията с аеродинамичния пакет която цели по-голямо челно съпротивление

Видях от един друг форум наддаване за тва колко болида ще отпаднат в МОНАКО  АЗ казвам 8 а вие  :sayjin

 

Правилата са едни и същи за всички бе Чефо! Кво ми се оплакваш пак. Правилата били направени, за да намалят предимството на Ферари. Ами как според теб те почнаха да стават шампиони? Нали ФИА съсипаха първо Макларън! Сега същото става и с Ферари. А сега кажи дали е хубаво.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

На мен лично състезанията са ми по-интерсни като го няма Шумахер отпреде.Има повече тръпка и се чудя кога ще влезят в час фераристите.Като се осъзнаят се надявам на края на сезона да има голяма битка за точки,но да не забравяме че Бърни е голямо пе*ерасче и все ще измисли нещо... пример БАР миналия сезон ги гласиха за шампиони,а сега ...

Link to comment
Share on other sites

Дон_Чефо наистина няма какво толкова да се жалваш относно новите правила!!Лепер_Месия е много прав за някой неща!!Както ФИА смениха сега правилата заради Ферари така преди Фиа забрани изплозването на Берилият заради Макларън!!Също така новите правила важат и за другите отбори не само за Ферари!!Щом примерно Рено могат да се справят с новите правила и на Ферари ще им се наложи да се справят с тях за да могат да печелят!!Ако ли не щя си се мъчат като грешници!! :sayjin :punk :sayjin

Link to comment
Share on other sites

искам само да допълня развиващата се за пореден път теория на конспирацията. Причината Бърни да не се намеси отново в полза на червените е че банките отказаха да му върнат пакет от акции на форумлата и той вече не е мажоритарен собственик на Ф1 :) остава да разберем дали банките случайно не са френски за да ни стане ясен внезапния пробив на Рено.

не искам да ядосвам феновете на Рено и да умаловажавам постиженията на отбора. просто изказвам мнение от гледна точка само на конспиративната теория.

Link to comment
Share on other sites

Хич не ме интересува гледната точка Не мога да разбера само едно такова превъзходство градено в рамките на 1 година не може да се изгуби за такъв малък период от време А що се отнася за берилия то само той не печели световни титли има и куп други компоненти които влияят Рено били се приспособили ,ми нека браво на тях само да не се главозамаят че тогава ще разберат от къде изгрява слънцето

И каквото щете говорете нововъведениата бяха единствено и само за да спрат Ферари и да се даде път на малките :sayjin

Link to comment
Share on other sites

....

И каквото щете говорете нововъведениата бяха единствено и само за да спрат Ферари и да се даде път на малките  :sayjin

дончефо,

мойта гледна точка (знам че не те интересува де, ама все пак) е не че с нововъведенията спират ферари а само им отрязват досегашните привилегии. схващаш ли разликата? естествено в настъпилата блъсканица някой друг ще изплува, тогава ще има пак промяна и т.н. и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Е не знам ама тва ме разби-по телевизия Рай-Уно даваха как новия ФИАТ ПУНТО каран от пилето се състезава с Ферари Ф2005................и Пунтото побеждава с малко.....

 

Колко правилно сравнение

Link to comment
Share on other sites

Е не знам ама тва ме разби-по телевизия Рай-Уно даваха как новия ФИАТ ПУНТО каран от пилето се състезава с Ферари Ф2005................и Пунтото побеждава с малко.....

 

Колко правилно сравнение

Често срещана реклама :confused К`во толкова виждал съм и с Мерцедес и с Тойота - Ярис побеждава болид - :D или Мерцедес А200 минава покрай пистата по-бързо от Макларън-а? Ама някой да обижда феновете на "отбора на вечните надежди"??????

 

ПС - Запомнете още три неща макларънисти или както се викате :angry:

1 - Не пишете преди да сте сигурни, че няма да изглеждате смешно в очите на другите :)

2 - Това НЕ е топик за Футбол - (правете си изводи за държанието ВИ)

3 - Продължавайте да "викате" за Макларън ИЛИ Мерцедес - изборът е ваш!!!! :)

 

Ние си викаме за ФЕРАРИ и тва е - чисто, просто, ясно - FERRARI :punk

Въпреки, че не харесвам Ferarri не ми харесват повечето неуместни нападки. Шумахер нямаше шансове за първото място, но на мен лично много ми хареса тактиката му и беше брилянтно изпълнена. Адски много съжелявам, че напусна състезанието, защото битката вече не беше много ужесточена.

 

Май повечето тук гледате Formula1 само за да натривате носовете на другите като победи любимия ви отбор? Бъдете малко по-обективни, защото темата е заприличала на тези за футбола. Не се бийте в гърдите, защото още е много рано. Неприятно ми е да го кажа, но Schumaher е адски добър пилот и с този отбор зад него все още може да развали на много хора сметките.

 

Успех!

 

PS: Leper_Messiah, защо не започнеш да пишеш името на отбора както си му е? Верно е, че Ferrari са собственост на FIAT, но посоките в които се развиват двете марки са различни. Ако искаш да уважават твоя любим отбор - уважавай и другите.

 

А ТОВА БИХ СИ ГО СЛОЖИЛ ЗА ПОДПИС, НО Е МНОГО ДЪЛГО :bgrin:

Поздрав за shadowhand :beerchug - т`ва е да си точен !!! :) :) :) :)

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Leper_Mesiah с тия 20 години уцели голямата греда трябва да си бил в състояние на транс за да мислиш че ФЕРАРИ 20 години няма да вземат титла Та те ако не вземат "вечните надежди" ли да вземат Малко ми се струва смехотворно А тва че с измененията отрязаха предимството на Ферари си е доста вярно но нищо все ще се намери път в тъмнината и тогава нито Алонсо,нито Кими няма да могат да спрат ФЕРАРИ :sayjin :sayjin

 

Маzata като научиш някоя новина от сорта на триколка победи болида на макларън пак пиши :sayjin

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Ние си викаме за ФЕРАРИ и тва е - чисто, просто, ясно - FERRARI :punk

А ТОВА БИХ СИ ГО СЛОЖИЛ ЗА ПОДПИС, НО Е МНОГО ДЪЛГО  :bgrin:

Поздрав за shadowhand  :beerchug  - т`ва е да си точен !!! :)  :)  :)  :)

 

Еми нормално е shadowhand да е точен все пак както е известно на някой от нас той е админ в друг форум и му се налага :P :P

 

Leper_Mesiah с тия 20 години уцели голямата греда трябва да си бил в състояние на транс за да мислиш че ФЕРАРИ 20 години няма да вземат титла Та те ако не вземат "вечните надежди" ли да вземат Малко ми се струва смехотворно А тва че с измененията отрязаха предимството на Ферари си е доста вярно но нищо все ще се намери път в тъмнината и тогава нито Алонсо,нито Кими няма да могат да спрат ФЕРАРИ :sayjin  :sayjin

 

Маzata като научиш някоя новина от сорта на триколка победи болида на макларън пак пиши  :sayjin

 

Ами Leper_Mesiah до някаде е прав защото историята е показала че Ферари могат да са 20 години без титла :) Ама никой не е пък казал че и като Макларън са били перфектни в едно състезание ще станат шампиони както се мъчиха да ни обедят феновете на Макларън!! :P :P Нека победят още няколко пъти пък тогава вече може да се радвате фенове на Макларън,че имате хубава кола защото сега невярвам вече колата ви да издържи 2 състезания на бавно темпо а камоли на зора който и прасна Райконен!!Дон_Чефо спри да се оправдаваш с новите правила като девственица!!Както се казва в една стара сентенция "Който може го може"! :sayjin :punk

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Еми нормално е shadowhand да е точен все пак както е известно на някой от нас той е админ в друг форум и му се налага :P  :P

Ами Leper_Mesiah до някаде е прав защото историята е показала че Ферари могат да са 20 години без титла :) Ама никой не е пък казал че и като Макларън са били перфектни в едно състезание ще станат шампиони както се мъчиха да ни обедят феновете на Макларън!! :P  :P Нека победят още няколко пъти пък тогава вече може да се радвате фенове на Макларън,че имате хубава кола защото сега невярвам вече колата ви да издържи 2 състезания на бавно темпо а камоли на зора който и прасна Райконен!!Дон_Чефо спри да се оправдаваш с новите правила като девственица!!Както се казва в една стара сентенция "Който може го може"!  :sayjin  :punk

 

Чакай сега, аз никъде не съм сe опитвал да Убеждавам, че Макларън ще станат шампиони тази година! аз просто се радвам на победата им и казвам че са по-добри от ФИАТ. Райконен не и "прасна" кой знае колко голям зор, щото Алонсо беше на достатъчно разстояние. Чефо, спри да слагаш тия глави с пламъците, че започва да ми прилича на Пилето като го поляха с гориво на едно състезание.

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Какво ще кажете сега за карането на Кими???? А бе, ФИАТ-аджии? Ей тва е истински шампион, а не като Трули и Алонсо дето ги е страх да натискат в последния сектор!    McLaren RULZ :punk    FIAt за скраб 

П.С.  Това че "t" е с малка буква не е защото съм изпуснал SHIFT-a! Ай да видим дали някой ще се сети защо :huh:

 

 

EEEй тва е!!! ДОчакахме тая победа! Супер-каране на Кими в префектния Макларън. Затвориха устите на всички, които им се подиграваха. Сега след провала на Шуми чакам феновете на ФИАТ да почнат да ме убеждават, че това било временно остъпление и следващото състезание е състезанието на истината. За задната гума на Пилето нямам теория, обаче за предната според мен сам си е виновен.  Това е най-натоварваната гума в това състезание (предна лява) защото има много бързи десни завои, а Шумахер кара доста агресивно, което е съсипало гумата. Да не говорим че предишната обиколка при опит за контраатака на МОнтоя въпросната гума блокира, което окончателно и е видяло сметката.    Честито на всички Макларънисти и най-вече на мен, K_PAX и Mazata BG :punk

 

Е сега не си ли противоречиш!!!Аз не си спомням някога Райконен да е спечелил шампионска титла за да казваш че има шампионско каране и че бил истински шампион!!После ми твърдиш че в нищо не ме Убеждаваш просто ей така си казваш че е истински шампион и едва ли не другите пилоти са аматиори!! :angry1

 

Не мисля че е уместно да ползваш и името ФИАТ защото това вече се изтърка!!Отбора се казва Ферари и ако преди беше заигравката с Фиат сега никак не оригинално!! :angry1 Това е все еедно аз да казвам на Макларън Крайслер защото доколкото си спомням сега фирмата която произвежда Мерцедес е Даймлер Крайслер а и почти целия отбор на Макларън стана собственост на Мерцедес! :angry1

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Ами jozo Макларън само моя собственост не са били те са малко като к....и

И също Jozo пак историята показва че титлите на ония сребърни олигогрени + титлите на рено пак не докарват титлите на ФЕРАРИ Всички фенове на макларън ги поздравявам за двете победи за два сезона "БРАВО" много напредък има И моля ви не се възгордяваийте с тази победка защото има вероятност да е единствена И кажете в кой друг тим единият пилот изпреварва другия с обиколка Страхотна бързина Ех как ми се иска само онези японци да направят по-хубави гуми и тогава един по един ще се редите на опашка за да плачите :sayjin :sayjin :sayjin :sayjin :sayjin :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ами jozo Макларън само моя собственост не са били те са малко като к....и

И също Jozo пак историята показва че титлите на ония сребърни олигогрени + титлите на рено пак не докарват титлите на ФЕРАРИ Всички фенове на  макларън ги поздравявам за двете победи за два сезона "БРАВО" много напредък има И моля ви не се възгордяваийте с тази победка защото има вероятност да е единствена И кажете в кой друг тим единият пилот изпреварва другия с обиколка Страхотна бързина  Ех как ми се иска само онези японци да направят по-хубави гуми и тогава един по един ще се редите на опашка за да плачите  :sayjin  :sayjin  :sayjin  :sayjin  :sayjin  :sayjin

 

Единстввения който плачеш са само ти!!Я правилата ти са виновни,я лошите гуми я нещо друго!!И аз миналата година говорих нека Рено да направят по мощен мотор(соравка първия пост в темата) и Фераристите ще плачите ама никой не ми повярва !!Е сега дойде тоя момент и Рено са печелифшия отбор!!!Най-накрая спри да ми обесняваш колко малко титили имали Рено във Формулата!Отбора учства от много по късен период в надпревата и знам че за този кратък период имат много титили а Ферари е от началото на Формулата и има периоди в които 20 години няма титла!!При Рено такъв момент няма така че неможе да ме убедиш че ей на виж кав страшен отбор са Ферари!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Ами jozo Макларън само моя собственост не са били те са малко като к....и

И също Jozo пак историята показва че титлите на ония сребърни олигогрени + титлите на рено пак не докарват титлите на ФЕРАРИ Всички фенове на  макларън ги поздравявам за двете победи за два сезона "БРАВО" много напредък има И моля ви не се възгордяваийте с тази победка защото има вероятност да е единствена И кажете в кой друг тим единият пилот изпреварва другия с обиколка Страхотна бързина  Ех как ми се иска само онези японци да направят по-хубави гуми и тогава един по един ще се редите на опашка за да плачите

 

А защо мислиш, че цифрата е единствения фактор? Някои хора можем да се радваме на факта, че са били красиви победи. Имало е тръпка до края на всяко едно състезание и всеки един сезон. Последните години много хора взеха страна на другите отбори само и само за да може Ferarri да не са сами напред.

 

А като си говорим за възгордяване, не мислиш ли, че от високо най-лошо се пада? Защото аз виждам теб като високо възгордял се фен на Ferarri как лошо падаш надолу и не се усещаш, но в един момент ще заболи. Защо не отвориш очи и да преглътнеш, а след това да си презнаеш истината, че има и такава вероятност другите отбори да станали конкурентноспобни на любимия ти, а не FIA да ги "прецаква"*.

 

ПС: Премахването на шесте броя "sayjin" е умишлено. Мен лично много ме дразни като ги видя натрупани в един пост, предполагам и при другите е така.

 

* - Не можах да намеря правилната дума, затова използвах тази :).

Link to comment
Share on other sites

Не мислите ли, че определението Фиат-и не върви хич на Всепризнатата марка - ФЕРАРИ. Сега се мъча да си спомня кой заклет ФЕН на КЪЦИ го измисли, но немога да си спомня.....те са толкова много тук. Не се обиждайте, но това си е точно така. Да не говоря как се излагате пред очите на познатите ми.

 

Бротовчет ми: "...тея гледат ли Ф1? Въобще??? Неможе да се отрече, че Ферари последните 5 години нямаха равни, просто другите отбори тази година настигнаха Скудерията, а очевидно е, че се появи познатият проблем с гумите....

 

ПС - Държа да подчертая, че той симпатизира на МакЛарън, но "евала" му казвам за обективностjа...

 

Що се отнася до "отбора на вечната надежда" вече се придържам към "Ако искаш да уважават твоя любим отбор - уважавай и другите." => McLaren или МакЛарън.

Ако и това не помогне NO PEACE! :angry1 :angry1 :starwars:

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Аз бях съм и ще бъда високо възгордял се фен щото има за кво да съм горд И ако мога да попитам коя победа е лоша и коя красива щото аз виждам красиви победи единствено ако са за ферари всичко друго за мен е грозно Jozo стига го хвали тва Рено видяхме че може да върви сега остава само да се научи и да тича нещо което ЧЕРНИТЕ КОНЧЕТА много добре умеят

За тва дето съм се оплаквал нещото което не ми харесва са само гумите щото колата на ферари е конкурентно способна да не кажа и по-добра ама за сега има някаква спънка Споко не се притесняваийте радваите се на победките докато ги има и само си мечтайте тимчетата които харесвате да се превърнат в легенда каквато е ФЕРАРИ

Аз не мога да ви влияя на мнението само ще си гледам кефа и ще си цоцкам биричка след като проблемите останат зад гърба И не се палете толкова нервите са вредни

Link to comment
Share on other sites

Аз бях съм и ще бъда високо възгордял се фен щото има за кво да съм горд И ако мога да попитам коя победа е лоша и коя красива щото аз виждам красиви победи единствено ако са за ферари всичко друго за мен е грозно Jozo стига го хвали тва Рено видяхме че може да върви сега остава само да се научи и да тича нещо което ЧЕРНИТЕ КОНЧЕТА много добре умеят

За тва дето съм се оплаквал нещото което не ми харесва са само гумите щото колата на ферари е конкурентно способна да не кажа и по-добра ама за сега има някаква спънка Споко не се притесняваийте радваите се на победките докато ги има и само си мечтайте тимчетата които харесвате да се превърнат в легенда каквато е ФЕРАРИ 

Аз не мога да ви влияя на мнението само ще си гледам кефа и ще си цоцкам биричка след като проблемите останат зад гърба И не се палете толкова нервите са вредни

Като се замислих гумите играят главна роля за неуспеха на Скудерията. Но се замислих отново...... та нали с тях разбивахме, и дано да успеем да розбиваме, тимове като МакЛарън, Рено, Уилямс, БАР и т.н. Тези 5 поредни титли не са нито с гуми Мишлен, нито с Гудиър - а БРИДЖСТОУН и тези жълти и дръпнати пичове да земат да се стегнат щото.... Трябва да изпреварваме! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Е сега не си ли противоречиш!!!Аз не си спомням някога Райконен да е спечелил шампионска титла за да казваш че има шампионско каране и че бил истински шампион!!После ми твърдиш че в нищо не ме Убеждаваш просто ей така си казваш че е истински шампион и едва ли не другите пилоти са аматиори!! :angry1

 

Не мисля че е уместно да ползваш и името ФИАТ защото това вече се изтърка!!Отбора се казва Ферари и ако преди беше заигравката с Фиат сега никак не оригинално!! :angry1 Това е все еедно аз да казвам на Макларън Крайслер защото доколкото си спомням сега фирмата която произвежда Мерцедес е Даймлер Крайслер а и почти целия отбор на Макларън стана собственост на Мерцедес! :angry1

 

Райконен не е шампион, но карането му е шампионско! Той може много повече от Трули и Фисикела например, от Шумахер също. Това, че преди 1 година изпусна титлата само с 2-3 точки от пилето нищо не значи. Доколкото си спомням "отбора на вечните надежди", както го наричат някои същества доста добре се разправи с "непобедимата" скудерия. Не си противореча, просто ти или не можеш да схванеш правилно какво казвам, или просто се правиш, че не го разбираш, за да има за какво да се заяждаш.

Колкото за ФИАТ, не ме интересува, че се е изтъркало. На мен така ми харесва освен това е по-кратко за писане. Работата с Даймлер-Крайслер е съвсем друга. Очевидно тук също имаш пропуски. Фирмата Даймлер-Бенц(мерцедес) купува Крайслер и затова се казва така. А не както при Ферари, които са собственост на някаква фирма за таксита. И ако е обидно целия отбор да е на фирмата, която прави двигатели.....ако не знаеш пък Рено и Ферари са изцяло собственост на производителите на двигатели. Така че заяждането ти е напълно неуместно.....отново.

 

Не мислите ли, че определението Фиат-и не върви хич на Всепризнатата марка - ФЕРАРИ. Сега се мъча да си спомня кой заклет ФЕН на КЪЦИ го измисли, но немога да си спомня.....те са толкова много тук. Не се обиждайте, но това си е точно така. Да не говоря как се излагате пред очите на познатите ми.

 

Бротовчет ми: "...тея гледат ли Ф1? Въобще??? Неможе да се отрече, че Ферари последните 5 години нямаха равни, просто другите отбори тази година настигнаха Скудерията, а очевидно е, че се появи познатият проблем с гумите....

 

Ми кво да ти кажа. Очевидно на братовчеД ти акъла е колкото твоя, ако не и по-малък. Да не говорим, че ФИАТ не е определение, а компания, която случайно е собственик на "всепризнатата марка" и чиято емблема и 5 пъти по-голяма от тази на ферари

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Ми кво да ти кажа. Очевидно на братовчеД ти акъла е колкото твоя, ако не и по-малък. Да не говорим, че ФИАТ не е определение, а компания, която случайно е собственик на "всепризнатата марка" и чиято емблема и 5 пъти по-голяма от тази на ферари

От Ф1 може да не резбираш :) ама поне правиш смях :).

 

ПС През Х** ми е какво казваш за емблемата и чия собственост са Ферари, а по тази логика мога да ти кажа, че емблемата на Малборо е 100 пъти по-голяма от тази на Ферари ама не ни викате Малборо. Да не говорим за "отбора на вичните надежди" West, Siemens и т.н., а производителя ви на двигатели има по-толяма емблема от вашета.

И още нещо като загубите от Ферари боли, но ако загубите от :angry1 ФИАТ :angry1 ще пукнете от болка.!!! :angry1

И недей да обиждаш на акъл щото твоя одавна се е изпарил като гледам! :bgrin:

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

ПС През Х** ми е какво казваш за емблемата и чия собственост са Ферари, а по тази логика мога да ти кажа, че емблемата на Малборо е 100 пъти по-голяма от тази на Ферари ама не ни викате Малборо. Да не говорим за "отбора на вичните надежди" West, Siemens и т.н., а производителя ви на двигатели има по-толяма емблема от вашета.

И още нещо като загубите от Ферари боли, но ако загубите от  :angry1 ФИАТ :angry1  ще пукнете от болка.!!! :angry1

И недей да обиждаш на акъл щото твоя одавна се е изпарил като гледам!  :bgrin:

 

Ти не знам откъде падаш. Марлборо са спонсори, а ФИАТ са собственици. А дали ще загубим от Ферари или ФИАТ е все тая. Те и без това са едно и също. Да не говорим, че няма изгледи това да стане в следващите 20 годинки. Колкото до акъла, твоя няма и да дойде

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Ти не знам откъде падаш. Марлборо са спонсори, а ФИАТ са собственици. А дали ще загубим от Ферари или ФИАТ е все тая. Те и без това са едно и също

Както и да е аз викам, че в Монако ще има доста катастрофи. Най- малко 8 болида ще отпаднат..... :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

се появи познатият проблем с гумите....

 

След състезанието в Испания репортерите на РТЛ попитаха М.Ш. дали Ферари има проблем с гумите,а той каза:"НЕ"!Гумите на бридйстоун са доста добри ,защото запазват скоростта на болида през цялото състезание ,а при гумите на мишлен не е така.Те са бързи до средата на състезанието след което губят доста от скоростта си!

 

А от гумите не може да спечелиш повече от 0.2 , 0.3 секунди на обиколка , а Ферари са много назад!

Edited by K_Pax
Link to comment
Share on other sites

Както и да е аз викам, че в Монако ще има доста катастрофи. Най- малко 8 болида ще отпаднат..... :bgrin:

 

Дали обаче всичките ще са от катастрофи? Или някои ще се приберат в бокса? Ако няма ферарита на предните редици, едва ли ще има катастрофа на първия завой

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...