Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Ми да и аз започвам вече да се правя на серсем и че неразбирам за какво става вапрос и да си знам само мойто си :) :) :)

Ми така е аз се опитвам да уважавам другите тимове ама превържаниците им като говорят небивалици.... (Рено) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Че нали и миналата година Ферари бяха със същите гуми? Явно не е това основната причина за слабите резултати.

Аз не виждам нищо лошо, че Алонсо се е израдвал на победата! Да се радва,както си иска! Не е първият, който печели по този начин. Победата си е победа. Такива жестове се правят обикновено, за да се надъхват фанатичните фенове на отборите.Аз не им обръщам внимание даже.

Link to comment
Share on other sites

Че нали и миналата година Ферари бяха със същите гуми? Явно не е това основната причина за слабите резултати.

Аз не виждам нищо лошо, че Алонсо се е израдвал на победата! Да се радва,както си иска! Не е първият, който печели по този начин. Победата си е победа. Такива жестове се правят обикновено, за да се надъхват фанатичните фенове на отборите.Аз не им обръщам внимание даже.

Че те и Ферари миналата година си бяха пак червени ама сега изостават. :laughing:

Тайната на гумите не е в марката, а в съдържанието! Щом се съревноваваме със Заубер и Ред Бул, а те са с Мишлен начи извода е ясен!

Link to comment
Share on other sites

Аз смятам че основната причина са гумите но и още нещо А това нещо не се сърдете ама никой не знае какво е но се надявам в най-скоро време да бъде изкоренено и Алонсо да няма поводи да се радва с пръстите или по какъвто и да било начин

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Че нали и миналата година Ферари бяха със същите гуми? Явно не е това основната причина за слабите резултати.

Аз не виждам нищо лошо, че Алонсо се е израдвал на победата! Да се радва,както си иска! Не е първият, който печели по този начин. Победата си е победа. Такива жестове се правят обикновено, за да се надъхват фанатичните фенове на отборите.Аз не им обръщам внимание даже.

 

Абсолютно съм съгласен с теб :)

 

Че те и Ферари миналата година си бяха пак червени ама сега изостават.  :laughing:

Тайната на гумите не е в марката, а в съдържанието! Щом се съревноваваме със Заубер и Ред Бул, а те са с Мишлен начи извода е ясен!

 

Еми да ама в мойта глава се раждат два възможни извода:

1:Че Ферари имат по-кофти гуми :sick

2:Че Ферари са спали когато е трябвало да се разработва новата кола и затова сега Заубер и Ред Бул имат по хубава кола от тяхната защото са успяли да се сработят с гумите а Ферари не са успяли да се сработят с Бриджстон! :P :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Еми да ама в мойта глава се раждат два възможни извода:

1:Че Ферари имат по-кофти гуми :sick

2:Че Ферари са спали когато е трябвало да се разработва новата кола и затова сега Заубер и Ред Бул имат по хубава кола от тяхната защото са успяли да се сработят с гумите а Ферари не са успяли да се сработят с Бриджстон!  :P  :P  :P  :P

Ти може да си правиш каквито си искаш изводи, но това за гумите си е факт! :angry:

И по никакъв начин неможш да ме убедиш, че Ф2005 не е конкурентноспособна на Ред Бул и Заубер, докато не видим Ферари с Мишлен. А що се отнася за Алонсо много се радваше на чуждата победа! - Т`ва хич не е хубаво. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Аз още от миналат година твърдях че Ферари трябва да сменят доставчика си на гуми!!Тогава Дон_Чефо ми се смееше и викаше че няма нужда а сега той е този който най-много плюе тези гуми!!Бриджстоне си работиха само за Ферари и всички избягаха логично при Мишлен!!Аз мисля че сега е логично Бриджстон да се откажат както сториха преди време Гуди Еър!Ако влезе нов доставчик на гуми няма да е никак зле например Пирели или Континентал знам ли и аз :) :D :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Не им трябва на Бричсоун отказване а нова смес която да дава бързина в една обиколка щото както се видя Мишлен хич не са добре в края на състезанието за разлика от "японките"

Link to comment
Share on other sites

Jozo ти просто се О..........РА.Как можа да кажеш че проблема на макларан е точно в колата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry1 :angry1 :angry1 Да си слушал коментари или да си чел айв Тайминга където пише Raikkonen is experiencing serious vibration from his front right broadband due to a DEFECTIVE TIRE

Тва знаиш ли кво значи- в следствие на дефектна гума Кими е имал вибрации в колата!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by MazataBG
Link to comment
Share on other sites

Ако влезе нов доставчик на гуми няма да е никак зле например Пирели или Континентал знам ли и аз :) :D  :)

Напълно съгласен с DON_CHEFO :P :P :) :)!!! По едно време виках Бриджстоун на сапун!! :huh: Ама като видях как Мишленките пре**аха Кими :angry: :bgrin: си викам, "че то няма разлика" Кими си е виновен сам, също както Шуми в Барселона :angry: Но проблема на "Японските боклуци" е и издражливоста. Рос Браун ги защити :rolleyes: като каза преди ГП на Монако "гумите ни са добри, но просто трябва да караме с по-твърдите смеси, за да ЗАВЪРШИМ" - сигурно се досещате, че по-твърдите смеси дават по-лоши времена.

 

ИЗВОД:

1) Трябва смесите на Б да са по-меки и по издръжливи.

2) Трябва да поработят над по-бързото постигане на оптимална работна температура.

Link to comment
Share on other sites

Evil_smith по хубаво от теб не мога да си го обясня

Не съм много сигурен но ако си направите справка до сега в квалификациите и състезанията Ферари имат най-висока скорост което означава че двигателчето им е много добро Не знам как стоят нещата със шасито и работата на окачването за гумите Знам само че борбата за пари и телевизионни права ще разкаже играта и на този спорт :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Аз викам да сменим темата. Например защо двигателите на Уилиамс развиват около 20000 оборота? И как вече трета поредна година BMW ( bump my window :P ) правят най-мощният двигател. А колкото до Ферари, може да са ми любимци, но трябва да призная, че направиха ОГРОМНА грешка като не смениха на "Мишлен". Вярно и аз виках "А мани ги тия Мишлен бе, френски недорасляци, по добре с Good Year" ( ееееех, спомени :rolleyes: ), ама вече ножа опря до кокала. Но иначе приветствам идеята в Ф1 да има окло 3-4 доставчика на гуми.

 

П.П. Честит ми пост номер 100!

Link to comment
Share on other sites

Еми така като гледам този най-мощен двигател не им помага много щото те като им куцат другите компоненти И особено тва че нямат хич хубави пилоти не 20 ами 22 хилаяди оборота да развиват все тая Аз не споделям твоето мнение Ферари да обуе мишлен щото и двата доставчкиа на гуми си имат предимства и недостатъци Най- мощният двигател не е гарант за хубава кола

Ферари как без да имат пиковата мощност на Бмв направиха такива успехи и пак ще ги правят

Link to comment
Share on other sites

Аз викам да сменим темата. Например защо двигателите на Уилиамс развиват около 20000 оборота? И как вече трета поредна година BMW ( bump my window  :P ) правят най-мощният двигател. А колкото до Ферари, може да са ми любимци, но трябва да призная, че направиха ОГРОМНА грешка като не смениха на "Мишлен". Вярно и аз виках "А мани ги тия Мишлен бе, френски недорасляци, по добре с Good Year" ( ееееех, спомени  :rolleyes:  ), ама вече ножа опря до кокала. Но иначе приветствам идеята в Ф1 да има окло 3-4 доставчика на гуми.

 

П.П. Честит ми пост номер 100!

Ако става въпрос болид=1. шаси + 2. двигател + 3. аеродинамичен пакет + 4. Гуми + 5. ЕЛЕКТРОНИКА

Двигателя е една част от това цяло наречено болид :)

През периода 2000-2004 явно Ферари успяха да обединят възможно най-добрите 1. 2. 3. 4. и това си имаше последствията. :) Явно тази година 4. им куца и то доста.

Шаси `05 е произведено съобразно изискванията на ФИА да сезон `05 и остава също така лесно за настройка както беше и `04.

Двигател `05 (сега не ми се търси точна информация), но от досегашните представяния, си правя извод, че те не страдат от загуба на мощ и скорост.

Аеродинамичен пакет `05 също така съобразен с изискванията за настоящия сезон и също така лесен за настройка и от двамата пилоти.

Гуми `05 (за трети път :bgrin: ) съобразени с изискванията на ФИА (квалификации и състезание без смяна) явно Мишлен са се справили по-добре с тази задача.

Електроника `05 тук няма к`во да кажа защото надявам се, че всички знаят кой има от няколко години насам най-добрата ел. - РЕНО.

 

Явно тази година МакЛарън и Рено са успели в най-голяма степен да убединят тези съставни части и резултата се вижда. :(

 

ЕХ... Едно нещо да не произвеждат сами и само с него да имат проблем - ГУМЕТЕ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

На БМВ от много години супер много им куца аеродинамиката!!Това според мен им е основният проблем!!Те дори взеха и рани какви ли специалисти и даже една жена аеродинамист от Ферари(не и помня точно името) която направи страния нос на Уилямс миналата година!!Както се видя обаче този нос изобщо не се оказа сполучлив :punk

Link to comment
Share on other sites

Жената май беше Антония Терци и аз също се чудя защо носът с двоен кил не донесе успех Лично съм гледал компютърна симулация на работата на двата вида "носове" и този с двоен кил се справяше по-добре според графиките ама се оказа че пък за нищо не става И също така тажеше 15 кила повече Jozo освен аеродинамиката не мислиш ли че след заминаването на Монти и Ралф от БМВ и пилотите им куцат

Link to comment
Share on other sites

По едно време Уебър правише доста сполучливи състезнаия и остави впечатления че има талант но сега нещо му куца!!И аз немога да знам какво е точно това!!За Хаидфелд нищо не мога да кажа въпреки че той бая беше прецакан от Мкларън преди години като му бяха обещали договор а после го зарязаха да се оправя!!Иначе мисля че е имал талант но в толкова слаби отбори в които караше просто нямаше шанс да го развие! :punk

Link to comment
Share on other sites

Верно то Уебър караше добре но за Ягуар сега в новия си тим не ссъм видял нищо хубаво То не бяха удари с Фисико и Монти и други такива А за Хаидфелд просто нямам думи за тва как постъпиха с него Макларън Момчето е израснало в тяхната школа дет се вика и те взеха Кими пред него КОФТИ А

Link to comment
Share on other sites

Верно то Уебър караше добре но за Ягуар сега в новия си тим не ссъм видял нищо хубаво То не бяха удари с Фисико и Монти и други такива А за Хаидфелд просто нямам думи за тва как постъпиха с  него Макларън Момчето е израснало в тяхната школа дет се вика и те взеха Кими пред него КОФТИ А

Така е сега щяха да викат Ник шампион, а за Кими никой нямаше да се сеща..., но има доста време и може с БМВ да се докаже.

Link to comment
Share on other sites

Верно то Уебър караше добре но за Ягуар сега в новия си тим не ссъм видял нищо хубаво То не бяха удари с Фисико и Монти и други такива А за Хаидфелд просто нямам думи за тва как постъпиха с  него Макларън Момчето е израснало в тяхната школа дет се вика и те взеха Кими пред него КОФТИ А

 

Първо Хайдфелд изобщо не е от школата на макларън! Това, че е карал за Мерцедес в DTM, не значи, че е от школата на макларън. Второ, на него никой не му е обещавал договор, просто всички очакваха това да стане, но това не означава, че ще стане. Кими е мноого по-добър пилот от Хайдфелд. Ако има някой, който не го забелязва.....просто не знам! Пък и нищо не пречи да си го приберат ако монти продължава така да се дъни.... :D

Link to comment
Share on other sites

Ха ако ти не знаеш преди кими да подпише с Макларън договора на Хайфелд почти беше готов и това не е наша приумица а след идването на Ник в Ф1 имаше условие да покара година две и след това да се състезава за Макларън

И да ти кажа още нещо ти тва че Кими е по-добър от Ник кога го забеляза когато двамата караха в Заубер или след като Кими караше В макларън а Ник в Джордан

За малко да забравя имено заради Сребърните стрелички Ник сяда в кокпит от Ф1

Link to comment
Share on other sites

Първо Хайдфелд изобщо не е от школата на макларън! Това, че е карал за Мерцедес в DTM, не значи, че е от школата на макларън. Второ, на него никой не му е обещавал договор, просто всички очакваха това да стане, но това не означава, че ще стане. Кими е мноого по-добър пилот от Хайдфелд. Ако има някой, който не го забелязва.....просто не знам! Пък и нищо не пречи да си го приберат ако монти продължава така да се дъни.... :D

Немското си е немско... :huh:

 

Доказано е седемкратно... :bgrin: :bgrin: :bgrin: :bgrin:

Edited by evil_smith
Link to comment
Share on other sites

Браво Евил супер

Какви са настроенията преди GP на Канада Койще грабне победата Аз мисля че този път няма да е нито Алонсо Нито Кими

Link to comment
Share on other sites

Браво Евил супер

Какви са настроенията преди GP на Канада Койще грабне победата Аз мисля че този път няма да е нито Алонсо Нито Кими

 

Санувал!! :P :P :P Аз пък мисля че ще е точно един от двамата! :punk :punk

Link to comment
Share on other sites

Браво Евил супер

Какви са настроенията преди GP на Канада Койще грабне победата Аз мисля че този път няма да е нито Алонсо Нито Кими

 

 

Санувал!! :P  :P  :P Аз пък мисля че ще е точно един от двамата! :punk  :punk

 

Не знам. Имам някакво странно предчувствие относно Ралф или Монтоя :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...