Jump to content
BulForum.com

Formula 1 - Обща дискусия


Recommended Posts

Abe hora az ne pomnq koga za posledno sa diskvalificirali McLaren za neredoven bolid, no imam qsni spomeni za 99 godina kogato diskvalificiraha FIAT zaradi nekva nerednost v aerodinamikata(mai deflektori).Taka 4e evil_smith bih kazal:

FIAT NEXT

Айде радвайте щото петгодишния потенциял най-сетне се показа :bgrin: !!! И ся ако кажете, че късмета е на сатраната на Шуми грях ви на душата. :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evil_smith човече мноо ме кефи аватара ти щтото показва къде е мястото на Шуми по-време на състезание

Link to comment
Share on other sites

Айде радвайте щото петгодишния потенциял най-сетне се показа  :bgrin: !!! И ся ако кажете, че късмета е на сатраната на Шуми грях ви на душата. :angry1

 

 

За сметка на това ФИАТ си изстреля патроните за още 20 години напред, пък може и повече. Така че се надявайте да си подобрите поне този рекорд :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Най-напред честито на Макларън за страхотния уикенд и блестящата победа!!!Добре се преставиха и заслужиха да победят!! :punk

 

Какво ще кажете сега за карането на Кими???? А бе, ФИАТ-аджии? Ей тва е истински шампион, а не като Трули и Алонсо дето ги е страх да натискат в последния сектор!    McLaren RULZ :punk    FIAt за скраб 

П.С.  Това че "t" е с малка буква не е защото съм изпуснал SHIFT-a! Ай да видим дали някой ще се сети защо :huh:

 

По полека с обидите за Алонсо моля защото и аз да не почна да сипя обиди по адрес на Макларън!! :angry1 Победихте едно състезане и вирнахте носовете!!Все пак Алонсо още е на пъро място и спечели 3 последователни победи а не се знае дали Макларъна изобщо ще издаржи следващото състезнаие като знаем каква добра издражливост има!! Пийс

 

За Шумахаре нищо няма да кажа но мисля че е време Ферари да се замислят не трябва ли да си сменят доставчика на гуми :)

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

По полека с обидите за Алонсо моля защото и аз да не почна да сипя обиди по адрес на Макларън!! :angry1 Победихте едно състезане и вирнахте носовете!!Все пак Алонсо още е на пъро място и спечели 3 последователни победи а не се знае дали Макларъна изобщо ще издаржи следващото състезнаие като знаем каква добра издражливост има!!

 

Какво, сега да не отречеш че Алонсо върна газта в последния сектор на втората квалификация? Просто не му устиска!

Link to comment
Share on other sites

Какво, сега да не отречеш че Алонсо върна газта в последния сектор на втората квалификация? Просто не му устиска!

 

Да ще отреча защото се е доказал че му стиска в предишните състезания!!Също така ти да не си пил с Алонсо кафенце и да сте лафили та да знаеш че го е хванало страх??? :confused Със същя успех мога да кажа че и Кими е шубе щото презорва колата да не би да го настигне някой и да го издуха като малка гара! :punk

Link to comment
Share on other sites

Да ще отреча защото се е доказал че му стиска в предишните състезания!!Също така ти да не си пил с Алонсо кафенце и да сте лафили та да знаеш че го е хванало страх??? :confused Със същя успех мога да кажа че и Кими е шубе щото презорва колата да не би да го настигне някой и да го издуха като малка гара! :punk

 

Кими презорва колата защото има големи амбиции и още по-големи възможности. Не казвам, че Алонсо ги няма, но просто досега разполагаше с по-добрата и по-издръжливата кола. Вече силите са равни, остава само да видим другото състезание дали и издръжливостта е равна

Link to comment
Share on other sites

Кими презорва колата защото има големи амбиции и още по-големи възможности. Не казвам, че Алонсо ги няма, но просто досега разполагаше с по-добрата и по-издръжливата кола. Вече силите са равни, остава само да видим другото състезание дали и издръжливостта е равна

 

За няколко неща си много прав!!Наистина Алонсо имаше по издражлива кола и както ти казваш ще се разбере следващото състезнаие дали Макларън са направили издръжлива кола!!Една победа не е кой знае колко показателна!!За пример ще дам победата на Рено миналата година в Монако!!Те спечелиха състезанието ама титилите ги взе друг!!Така че не се знае дали Макларън са се справили с издръжливоста и ако са се справили за момента дали ще запазят бързината си и разбира се здравината на колата!!То не се знае какво ще стане и с Рено важното е че тази година шампионата ще е много напрегнат и наистина най-добрия ще вземе титлата!!За сега бих спретнал тима заподозрени Алонсо,Шумахер и Райконен!!В никакъв случай не трябва да се подценява пилето!!Който го е сторил е сбъркал в това се обедиха и Рено в миналото състезание!! :punk

Link to comment
Share on other sites

Мамка му стара писна ми да ги гледам тия простотии за ФИАТ и за Фиа че ми били дупе и гащи ами ако ще пу....а и к..р да са вас кво ви интересува

Направо съм бесен заради тва че техниката в момента изневерява на Шуми Щото с карането си и с тактиката си доказва че рено и малка... са на светлинни години от зад Как така с една победа изведнъж направихте Кими шампион а макла.... супер кола Та те 2004 бяха само преди именития отбор на Минарди по брой километри в един сезон а ФЕРАРИ ИМАХА 98% успеваемост и тя ако не този сезон другия отново ще е факт

 

Евала бe JOZO как да не те похвали човек за тези думи

Нека и аз сега малко да съм по обективен ако Шуми изтърве титлата тази година то мили мои фенове на макларън споко няма да дойде във вас а в Рено колкото и да не ми се ще но има много състезания ще поживеем и ще видим и дано поста ми е пълен с грешки за да може и лепер да каже нещо и той е човек

 

Много честито на Макла... този път колата като по чудо издържа двете квалификации че дори и състезанието "БРАВО"

 

На целия отбор на Макла... поздрав с песента на РАДО ШИШАРКАТА-К...... СБОГОМ дано да сте я слушали

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Президентът на Ферари посочи коя е причината за липсата на успехи през този сезон на отбора във Формула 1. И тя е Бриджстоун.

В интервю дадено за италианският ежедневник La Repubblica, Монтеземоло посочи, че за подобно твърдение основание дават не само двете пукнати гуми в ГП на Испания, но и че цялостната липса на конкурентоспособност в продуктите на японците го кара да се чувства недоволен.

"Заради новите правила, този шампионат е много повече надпревара на производителите на гуми, отколкото такъв на автомобилопроизводителите" - каза той.

"Обезспокоен съм, защото след 5 кръга ние имаме много добра кола, но имаме огромен проблем с гумите. Бриджстоун имаха огромно предимство през изминалите години, но с новите правила гумите имат определяща роля" - добавя Лука ди Монтеземоло.

"Убеден съм, че ситуацията ще се подобри. Ние имаме проблем с бързината в една обиколка, както и да запазим тази бързина по време на цялото състезание. Аз знам, че служителите в Бриджстоун работят много, за да преодолеят тази трудност. Това със сигурност е проблем Номер 1 и определено този, който най-много ме тревожи".

"Знаех, че някой ден няма да можем да побеждаваме повече. Удоволствието дори ще е по-голямо, когато след това се върнем по пътя на победите. Ние все още го можем и ще покажем това" - подчерта президентът на Ферари.

"Мисля, че част от приетите за тази година правила не са подходящи за спорт като Ф1 и са главно, за да спрат доминацията на Ферари" - заключи ди Монтеземоло...

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Гумите са само един от факторите във формулата!!Неможе цялата отговорност за слабото представяне на Ферари да е "само" от гумите!!!Аз мисля че Монтидземоло просто прехварля топката от неговия двор в чуждия!!!На Сан Марино примерно гумите изиграха голяма роля за доброто представяне на колата ама тогава никой от Ферари и самите фенове не каза че гумите са помогнали а разправяха само какво страхотно състезание са направили Шуми и Ферари нали??? :D

Link to comment
Share on other sites

Гумите са само един от факторите във формулата!!Неможе цялата отговорност за слабото представяне на Ферари да е "само" от гумите!!!Аз мисля че Монтидземоло просто прехварля топката от неговия двор в чуждия!!!На Сан Марино примерно гумите изиграха голяма роля за доброто представяне на колата ама тогава никой от Ферари и самите фенове не каза че гумите са помогнали а разправяха само какво страхотно състезание са направили Шуми и Ферари нали??? :D

Да, но не мислиш ли че ако всички отбори минат на един доставчик на гуми - (Мишлен) то тогава ще проличи най-явно преимуществото на един или друг тим?

И всички (назявам се) знаят, че Б работят по-добре на мокра и студена писта, а М на гореща и суха. + Това ако прочетеш внимателно предишния ми пост:

Убеден съм, че ситуацията ще се подобри. Ние имаме проблем с бързината в една обиколка, както и да запазим тази бързина по време на цялото състезание.

Та проблема не е както миналата година "бързината в една обиколка" а и в цялото състезание, още повече че Б "работиха" точно преди Шуми да влезе в бокса. Два поредни най-бързи тура. И всички знаем, че през по-голямата част от сезона е горещо, така че Мишлен ще определят темпото. Да се надяваме Б да отговорят по достоен начин. :punk

Link to comment
Share on other sites

Много правилно аз също съм на тва мнение Дано гумите да станат по-добри за да се разкрие бързината на Ф2005 

Абе не знам Шуми след края на състезанието каза , че няма проблем с гумите!Втората гума сам си я спука като я натоварва толкова много...а и така да е мислиш ли че тези гуми за причината Кими за 17обиклки да направи разлика от 38секунди!Ако смяташ че това е от гуми то значи не си гледал и 1 състезание!!!

Link to comment
Share on other sites

:cry Кво направиха ФЕРАРИ бе! Как може да са шампиони от средата на миналия сезон и да не могат да направят една кола в която да си сигурен че ще мине финала! Товярно нови правила ама чак пък толкова! Как другите отбори се оправиха, а най-богатия, най-добрия се чуди как изобщо да си избута колите до финала :angry1 :angry1 Щях да пусна 10 лв на еврофутбола за Ферари в Испания ама си викам да ги вида и ся кво ще направят и чак за следващото ще пусна за тях! Сега като ги видях горките се отказах да пускам до края на годината! :sick
Link to comment
Share on other sites

Ако щеш пускай за ФЕРАРИ в Еврофутбол

И естествено че гумите или могат да ти дадат голямо предимство както е Б на мокро или да ти го вземат в обратната ситуация

А тази простотия която е измисли ФИА за гумите които не трябва да се сменят просто нямам думи.И К ПАХ,JOZO твърдо съм обеден че в момента гумите са най-слабата част на ФЕРАРИ щото те бързина тактика и пилоти си имат. :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ако щеш пускай за ФЕРАРИ в Еврофутбол

И естествено че гумите или могат да ти дадат голямо предимство както е Б на мокро или да ти го вземат в обратната ситуация

А тази простотия която е измисли ФИА за гумите които не трябва да се сменят просто нямам думи.И К ПАХ,JOZO твърдо съм обеден че в момента гумите са най-слабата част на ФЕРАРИ щото те бързина тактика и пилоти си имат. :sayjin

 

Доколкото си спомням Ферари имаха доста други проблеми ОСВЕН гумите. В Австралия отпадането на МИхаел си беше чиста пилотска грешка и то негова. Че Ники си е некадърник, некадърник си е, обаче Пилето го затвори много кофти. Айде в Малайзия завърши, обаче чак седми. Рубиньо се отказа, кой знае защо. Дали заради повреда, дали само за да може да тръгне с нов двигател следващия старт......не се знае. В Бахрейн на Шуми му изпатка хидравликата, а бразилеца ЧАК девети, при това на 1 обиколка от Алонсо. Сан МАрино беше добро състезание за Ферари. Шумахер е втори, а Рубенс не помня, но не беше кой знае какво. Обаче доста помогна хладното време, което пощади не само гумите, но и калпавото засега Ферари. А световния шампион направи леймърска грешка на един не толкова труден за преминаване завой като Риваца. В Испания отнова голям провал. Вярно е, че гумите го прецакаха много здраво, ама както каза и K_PAX, той сам си е виновен за предната гума. Да не говорим, че като цяло не беше кой знае колко бърз през целия уикенд. След този кратък анализ, който направих на Ферари този сезон, не вярвам някой безпристрастен човек да може с чисто сърце да каже, че единствения проблем в този отбор са гумите. Направо е смешно. Това че червените подцениха новия сезон е направо очевидно. Те отново спазиха леко надменния си ритуал да започват новия сезон със старата кола. Обаче си направиха сметките без кръчмаря, защото докато те си караха ски в Мадона Ди Кампильо, Рено и Макларън караха (е Кими малко запиваше, но това както виждате не му се отразява негативно :D ). Сега всички виждаме резултата. Ферари също май си осъзнаха грешката, но вече е късно. Шуми изпусна и последния влак за титлата, а Ферари имат шанс да го хванат......обаче много тичане иска. А натежалите от титлите и успехите италианци май са доста мудни. Така че ще видим какво ще стане в Монако!

Edited by Leper_Messiah
Link to comment
Share on other sites

Мнението си го бива ама според мен след излизането на новата кола проблемите един по един по един отпадат ама тези гадни гуми им еб..... майката на ФЕРАРИ То се видя че старата кола за нищо не става този сезон и че новата е по-добра ама има още нещо което куца Тази хава с последния влак не бъди много сигурен щото днес е зле в "нашия" двор ама утре не се знае какво ще стане Всичко идва от това че след 6 години лутане най-накрая и другите отбори намериха ключа за бараката ама ФЕРАРИ трябва да намерят нов за да излезнат отново на чело :sayjin

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че не харесвам Ferarri не ми харесват повечето неуместни нападки. Шумахер нямаше шансове за първото място, но на мен лично много ми хареса тактиката му и беше брилянтно изпълнена. Адски много съжелявам, че напусна състезанието, защото битката вече не беше много ужесточена.

 

Май повечето тук гледате Formula1 само за да натривате носовете на другите като победи любимия ви отбор? Бъдете малко по-обективни, защото темата е заприличала на тези за футбола. Не се бийте в гърдите, защото още е много рано. Неприятно ми е да го кажа, но Schumaher е адски добър пилот и с този отбор зад него все още може да развали на много хора сметките.

 

Успех!

 

PS: Leper_Messiah, защо не започнеш да пишеш името на отбора както си му е? Верно е, че Ferrari са собственост на FIAT, но посоките в които се развиват двете марки са различни. Ако искаш да уважават твоя любим отбор - уважавай и другите.

Edited by shadowhand
Link to comment
Share on other sites

Shadowhand освен да те похваля друго не виждам Признавам си че и аз съм малко загубен щото не признавам никой освен Шумахер но ще поработя в тази посока АИДЕ PEACE :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Въпреки, че не харесвам Ferarri не ми харесват повечето неуместни нападки. Шумахер нямаше шансове за първото място, но на мен лично много ми хареса тактиката му и беше брилянтно изпълнена. Адски много съжелявам, че напусна състезанието, защото битката вече не беше много ужесточена.

 

Май повечето тук гледате Formula1 само за да натривате носовете на другите като победи любимия ви отбор? Бъдете малко по-обективни, защото темата е заприличала на тези за футбола. Не се бийте в гърдите, защото още е много рано. Неприятно ми е да го кажа, но Schumaher е адски добър пилот и с този отбор зад него все още може да развали на много хора сметките.

 

Успех!

 

PS: Leper_Messiah, защо не започнеш да пишеш името на отбора както си му е? Верно е, че Ferrari са собственост на FIAT, но посоките в които се развиват двете марки са различни. Ако искаш да уважават твоя любим отбор - уважавай и другите.

 

 

1. Шумахер е толкова назад в класирането, че няма много големи шансове за титлата. (това е и за Чефо)

2. Не гледаме Ф1 за това, което ти казваш. Това е форум, чиято цел доколкото аз разбирам е да се водят полемики! Не е някакъв Шахматен клуб. Имаме право да си спорим и в повечето случаи успяваме да запазим добрия тон. Е, има и ексцесии, ама то с толкова фераристи на глава излиза ли се :P :laughing: . Майтап, не се сърдете.

3. Аз вече от 3-4 поста насам не наричам Ферари ФИАТ, въпреки че имам основания, но разбирам че ви е неприятно и спрях. Така че няма какво да ме съдиш, ами чети какво пише ;)

Link to comment
Share on other sites

Ферари Фиат Мазерати както и да се казват дори и по някаква случайност да изпуснат титлите догодина здрави прави и корави ще са готови да отварнат на удара също като ДЖЕДАИТЕ :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Ферари Фиат Мазерати както и да се казват дори и по някаква случайност да изпуснат титлите догодина здрави прави и корави ще са готови да отварнат на удара също като ДЖЕДАИТЕ :sayjin

стига бе чефо, виждам че си безнадежден оптимист ама що гледаш отсега на другия сезон. не се знае, може някое чудо да стане. Да речем че изгорят всички болиди на Макларън, Уилямс и Рено и останат само Фераритата (забележи че и аз спирам с Фиат-а), Тойотите, Бар и Редбул да се "състезават" както миналите години. Току виж пък върнали и старите правила, за да е по-удобно. Макар че сега като се замисля и Редбул и Тойота може да им пречат. Абе и БАР добре карат. Ми тогава дори и този сценарий не върви. Май ще е най-добре твойте хора да се стегнат и да си свършат работа по-съвестно, не мислиш ли?

Айде пожелавам на всички отбори успехи и каквото бензина покаже!

Edited by mobo
Link to comment
Share on other sites

То е ясно че хората от Ферари трябва да се стегнат ама ще отречетели че прослувутите квалификации бяха в рамките на 12 обиколки не знам колко години и изведнъж един отбор започна много да печели и хоп промяна на правилата След това дойде промяната за двустранната телеметрия разрешаването и забраната на тракшъна и най накрая най-голямата глупост бе за гумите Вие ми кажете нормално ли е на писта като Индианаполис или Монца гуми да не се сменят и на старт-финалната права да се спука някоя гума с над 330 км/Н За тва че съм оптимист така си е докато титилите не бъдат в ръцете на друг тим аз няма да спра да се надявам Пропуснал съм и ограниченията с аеродинамичния пакет която цели по-голямо челно съпротивление

 

 

Видях от един друг форум наддаване за тва колко болида ще отпаднат в МОНАКО АЗ казвам 8 а вие :sayjin

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...