Jump to content
BulForum.com

Идва ли краят на торент ерата?


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

i kкое е ип-то на мегаъплоуд ?

IP-то е 107.21.243.42, но файда няма никаква! Не знам кой ви набива такива простотии, че домейна може и да е блокиран, ама по IP си ставало!?

Link to comment
Share on other sites

Добре като оставим на страна интернет обмена и споделянето, онзи ден като четох някои от главните точки в закона ли, споразумение ли е, ми стана супер странно, че се предвижда и санкация(затвор в повечето случаи), дори когато споменеш името на някоя фирма, компания и т.н в своя статия, блог или някъде другаде. Ето това вече ми се струва супер малоумно.

Link to comment
Share on other sites

Напълно наясно съм от къде идват и по какъв начин се разпространяват всички нелегални съдържания.

 

Преди време, когато имаше free.techno-link.com и по такъв начин се разпространяваха нелегалните филми/игри/музика, аз бях главния захранчик на /freeteam. Никой не можеше да докара игра до БГ free пространството по-бързо от мен. Нито data.bg, нито evro.net, че дори и хубостниците от ArenaBG, които тогава също бяха фрий сървър..

 

Кажи ми ти обаче какво е един торент тракер без нелегалното съдържание. Защото надали някой ще качва, ако знае, че тракера трябва да даде личните му данни при нужда и може да му почукат на вратата.

 

Какво печелят компаниите от теб ако сваляш нелегално съдържание и не им плащаш? Популярност? Потупване по рамото?

С какво [pre] си ги качвал във техно.линк?

Link to comment
Share on other sites

[pre] = pretime

Ясно. Просто си свалял откъдето каквото намериш и си ги качвал на български сървър.

В data.bg имаше юзъри с добър [pre] като RADDiS0N, например B)

Представям си що за екип са били freeteam :laughing:

 

Накратко е обяснено тук:

http://en.wikipedia.org/wiki/Nuke_(warez)

секция: Pre channel

 

Peace :punk

Link to comment
Share on other sites

[pre] = pretime

Ясно. Просто си свалял откъдето каквото намериш и си ги качвал на български сървър.

В data.bg имаше юзъри с добър [pre] като RADDiS0N, например B)

Представям си що за екип са били freeteam :laughing:

 

Накратко е обяснено тук:

http://en.wikipedia....iki/Nuke_(warez)

секция: Pre channel

 

Peace :punk

 

Сега като прочетох обяснението се сетих, че влизах в такива канали, но говорим за преди 10 години. Не помня всичката информация.

 

Имах достъп до дъмпове на които групите качваха релийсите в момента в който се обявяваха в каналите.. От там ги прехвърлях към БГ сървърите. И мога да ти гарантирам, че другъде ги нямаше. Качвах ги преди който и да било. Гаранция.

 

А и за какъв трансфер и състезание може да става въпрос, при положение, че Techno-link ми даваха 25KB/sec канали?

16КБ/сек интернет в къщи си беше лукс от всякъде на онова време.

Връщаш ме години назад и очакваш да ти дам някакви отговори. Няма как да стане. :)

Link to comment
Share on other sites

До IRC каналите на кои групи си имал достъп?

 

Не си спомням да съм имал достъп до канала на определена група, но на даден етап може и да съм имал. Не помня в момента. DUMP-овете не бяха на групи. Поддържах контакт с хората, които предоставяха сървърите на групите.

Link to comment
Share on other sites

Не си спомням да съм имал достъп до канала на определена група, но на даден етап може и да съм имал. Не помня в момента. DUMP-овете не бяха на групи. Поддържах контакт с хората, които предоставяха сървърите на групите.

Последното изречение ме разсмя искрено.

Благодаря ти за отговорите. Никога не си имал никакъв достъп до нито един от каналите на която и да е група. Човек, който има такъв достъп може направо да се чувства "богоизбран" и никога не забравя нищо, дори и след 10 прераждания, а не след 10 години. А ти не знаеш дори основни неща за сцената.

 

Жив и здрав бъди и не се хвали толкова друг път.

Link to comment
Share on other sites

Последното изречение ме разсмя искрено.

Благодаря ти за отговорите. Никога не си имал никакъв достъп до нито един от каналите на която и да е група. Човек, който има такъв достъп може направо да се чувства "богоизбран" и никога не забравя нищо, дори и след 10 прераждания, а не след 10 години. А ти не знаеш дори основни неща за сцената.

 

Жив и здрав бъди и не се хвали толкова друг път.

 

Интересно дали ти си правил същото на 14-15 години. :D

А аз го споменах, защото е факт. Игрите се появяваха първо на /freeteam в голяма част от случаите. Имаше един платен сървър, който понякога се справяха по-бързо, но не защото получаваха достъп по-бързо, а защото имаха по-бърза връзка. По-бърза от 25КБ/сек. Не му помня името обаче...

 

Това какво и за колко дълго време се забравя зависи от важността, която си му предал. За мен явно не е било толкова важно, колкото за теб, затова и съм забравил голяма част от нещата, които тогава са ме вълнували.

Link to comment
Share on other sites

Започнат ли да затварят сайтове и да ограничават, Боко си е подписал оставката. Няма как да го направи.

Това едно, другото е, че както подписаха тихом мълком, така и ще оттеглят резолюцията си! Дори не съм сигурен, че вече не са я свършили тази.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...