Jump to content
BulForum.com

Идва ли краят на торент ерата?


Ferante

Recommended Posts

  • Replies 140
  • Created
  • Last Reply

Ако артист иска да види феновете си в затвора, той е "едноличен търговец"!

 

Един мой познат артист, когото уважавам, направи следното сравнение по повод дискусия, свързана с АСТА - да разпространяваш "пиратски" авторско съдържание в интернет - музика, филми, видео и т.н., било все едно да влезеш в магазина и да открадеш шоколадче. И, естествено, собственикът на магазина бил в правото си да те хване и да ти тегли един бой.

 

На пръв поглед звучи логично, но нека да се замислим.

 

Кой и защо "краде" шоколадчето, кой е собственикът на магазина и кой точно губи и кой печели в случая. И дали изобщо сравнението е релевaнтно?

 

Този, който краде шоколадчето, го "краде", първо защото е гладен за точно такова шоколадче и не може да си го позволи - заради безбожно високите цени, сложени от собственика на магазина.

 

Второ, там, където живее, изобщо не се продава това шоколадче и трето - обожава точно тази марка шоколадче повече от всичко на света. И той не само ще го изконсумира, но ще го сподели с всичките си приятели и дори ще ги убеди колко е прекрасно и вкусно то.

 

И да, собственикът на магазина, който продава шоколадчето с десеторна надценка, а дава някакви "трохички" от спечеленото на автора, създал това вкусно шоколадче, може и да загуби нещо. Но пък авторът само ще спечели. Защото без да плати и стотинка за реклама, благодарение на тези, които са "откраднали" и споделили с приятелите си неговото шоколадче, ще спечели стотици или хиляди нови фенове.

 

И дали е все едно и също да "откраднеш" и споделиш шоколадче или да свалиш и разпространиш песен, албум, филм?

 

По-скоро не е - това прилича повече на пламъка от свещ, с който да запалиш своята свещ и да дадеш твоя пламък и на други, без да отнемеш нито от топлината, нито от светлината на свещта, от чийто пламък си запалил твоята...

 

Да, производителят на свещи губи, че не купуваш от него и той би направил всичко да те остави на тъмно и студено, ако не му платиш. Но артистите, които съдават пламъка, предназначен да освети и стопли душите ни?

 

И те ли искат ние, които ги обичаме, които ги защитаваме, които сме на първите редове на концертите им или на първите прожекции на предпремиерите им, да стоим на тъмно и студено, ако не се изплатим на "производителя" на свещта и на всички по веригата, които са я опаковали и разпространили в магазините?

 

И артистите, на които сме фенове, и които обожаваме, дали ще се почувстват по-доволни и по-щастливи, ако ни видят с белезници или в затвора за няколко години, заради престъплението, че сме потребявали изкуството им без да платим на "магазинера"?

 

Хей, опомнете се! Задайте си елементарния въпрос - защо, по дяволите, тези хора си губят времето да свалят парчетата или филмите ви от интернет, защо си играят да ги разпространяват? За да спечелят? Защото ви мразят и искат да ви ограбят?

 

Или може би защото ви обичат и искат още повече хора да ви обичат? Това са ваши фенове! Не, това не са просто ваши фенове, това са ваши фенове-евангелисти! Те са най-ценното за един артист, един бранд! Трябва да се радвате, че ви свалят от мрежата и ви разпространяват - както никой от вашите "магазинери" няма да го направи!

 

И точно "магазинерите" и тия, които ви "опаковат" изкуството, наричат феновете ви престъпници и ги искат в затвора! Но кой истински артист иска да види феновете си в затвора? Или вие делите феновете си на плащащи и престъпници? Ако е така, заявете го открито!

 

Но не забравайте тогава нещо много важно - ако го направите, не се наричайте никога повече Артисти.

 

Вие не сте нищо повече от "еднолични търговци" и "творци-еднодневки"!

 

http://www.webcafe.bg/id_1157892425/fpage_1/#Comments

 

Един малко по различен поглед в/у нещата.На мен ми хареса,защото имам талантливи познати и приятели които се стараят да творят музика и са твърдо против цялата цензура.

Link to comment
Share on other sites

Един малко по различен поглед в/у нещата.На мен ми хареса,защото имам талантливи познати и приятели които се стараят да творят музика и са твърдо против цялата цензура.

 

Нищо различно няма в тоя поглед. Това е нормалния поглед на всеки, който защитава пиратството.

 

Пак ще кажа, че ако някой иска да си твори музика/филми/картини/дизайни и да я разпространява на фенове безплатно, с цел популяризация, има безброй начини, по които ще получи по-голяма гласност отколкото ако я качи в платен сайт и чака да я разпространяват пирати. Най-малкото, че в платения сайт, някой, който ИСКА да разпространява, трябва да я свали първо. Много, много, много по-бавно от другия начин.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ех, гадове...

 

 

 

alterIW has received a Cease and desist notification from Mitchell Silberberg & Knupp LLP, on behalf of Activision Publishing Inc, the legitimacy of which is under investigation.

 

Update, 2012-03-11: Letter is legitimate, alterIW will likely comply with Activision's demands in stopping all activity. There is no ETA on when servers will go down, but it will be very soon.

 

 

 

End of the line

by MaxDamage at Sun Mar 11, 2012 7:43 pm

Hello dearest Community,

 

As you've definitely heard, alterIWNet received a Cease and Desist notification from Mitchell Silberberg & Knupp LLP on behalf of Activision Publishing Inc, demanding that we stop our operations due to infringing US and International laws.

 

At this time, only initial negotiations have been made, but it is certain that alterIWNet will cease all operations by the end of next week, indefinitely. During that time, you can still play the supported games, as usual.

 

Please refrain from taking any actions on our behalf, such as harassing letters, posts, "denial of service" attacks, telling your grandmother or anything else that you may deem wise. There is nothing more we can do here, unless Activision recognise us as a legitimate modding community.

 

Additionally, do not trust rumors. Everything official will be posted in this announcement. Anything you've heard that contradicts this announcement or is not mentioned here is likely false.

 

Thank you all for your continued dedication and contributions to alterIWNet and to PC gaming as a whole.

 

Sincerely,

Max

alterIWNet Administrator

 

Прав си, не е съсвсем по темата, но CoD MW2 беше единствената пуцалка, която си цъках онлайн, сега ще трябва да си я купя.

Link to comment
Share on other sites

Това последното няма много общо с торентите.. И преди са затваряли сървъри и други неофициални сайтове за игри. Колко сървъра за WoW изгоряха...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ACTA се завръща тайно в родината ни - искат да ни обявят отново за престъпници и да ни следят безнаказано

 

Ето ви само един малък пример от проектозакона :

 

" Чл. 193.(1) Който противозаконно публикува или използва по друг начин, от свое име или под псевдоним, чужд обект на авторско или сродно на него право или значителна част от него, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба не по-малко от хиляда лева, както и с порицание. "

 

Ако това стане истина - честит ни затвор на всички. Все някога в блог, форум или друго публично място сме поместили снимка или текст които не са наши...

Link to comment
Share on other sites

Принудиха ме да си купя единствената игра, която играя...

 

 

Рейтинг: 10.365 Качено: 14.22 TB Свалено: 1.37 TB

кучетата си лаят, керванът си върви

... общо взето ме боли к*ра...

Link to comment
Share on other sites

ACTA се завръща тайно в родината ни - искат да ни обявят отново за престъпници и да ни следят безнаказано

 

Ето ви само един малък пример от проектозакона :

 

" Чл. 193.(1) Който противозаконно публикува или използва по друг начин, от свое име или под псевдоним, чужд обект на авторско или сродно на него право или значителна част от него, се наказва с лишаване от свобода до три години или с глоба не по-малко от хиляда лева, както и с порицание. "

 

Ако това стане истина - честит ни затвор на всички. Все някога в блог, форум или друго публично място сме поместили снимка или текст които не са наши...

Е, кво толкова е станало? Влизаме в ерата на "зрялата" демокрация.

Те вече могат Хапартамента да ти вземат без влязла в сила присъда а по подозрение, ти за няк'ви снимки, мп3-ки и филми се притесняваш.

След магистралите ще почнем да строим и затвори. Важното е бизнеса да върви (на некои хора).

Link to comment
Share on other sites

Тоя "репорПЛАТЕНаж" едва ли ще го погледна... За сметка на това ритуално сепуко ще спретна, някой ден, някъде, в една далечна галактика. Ако пък нашите клатикурци от (ХХ)БОП пак ме посетят - най-много пак да се посмеем. laughing1.gif

Link to comment
Share on other sites

Вчера английските интернет доставчици са започнали да блокират достъпа до "Пиратския залив", заради решение на съда, породено от оплакване на звукозаписната индустрия (нищо ново). Малко след това Pirate Bay си е сменил адреса и е "казал", че ще си го сменя всеки път, когато отново го блокират, за да осигури достъп на потребителите си (пак нищо ново). ;)

Link to comment
Share on other sites

 

тва го гледах.ГОляма тъпотия :laughing1: Най тъпото беше ,че обвиняват интернет доставчиците.Защо хората трябвало да плащат за 100 мега битов достъп до мрежата,след като и 10 мега бита стигали за нормална работа.

Link to comment
Share on other sites

Ако пък нашите клатикурци от (ХХ)БОП пак ме посетят - най-много пак да се посмеем. laughing1.gif

Посещавали ли са те?biggrin1.gifwacko.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

 

Какво става с тези един милион долара?

 

Групата похарчва половин милион, за да запише своя албум. Това им оставя $500 000. Плащат $100 000 на техния мениджър за 20 процента комисионна. Плащат по $25 000 на своя адвокат и бизнес-мениджър.

 

Е кои тогава са истинските крадци и пирати

 

 

" Преди няколко дни заварвам у нас пред хладилника Блатечки. Хапваше. И докато се усетя си тръгна, като ми отмъкна щафета салам.

На следащия ден,пак пред хладилника гледам - отново Блатечки, но тоя път с Калин. Врачански. Замезват и отпиват от ракията ми без бандерол. Успях само да им кажа:

- Абе, момчета, що поне не затваряте вратата на хладилника, че само тока не мога да платя.645903.gif

Изнесоха се с пита кашкавал и ракията ми!

Снощи обаче пред хладилника заварвам цяло стълпотворение - Блатечки, Врачански, една сюрия родни звезди дето дори не им знам имената. И половината комшии от "Листопада". Ядат, та чак ушите им плющят. Питам ги:

- Защо така?

А те се хилят645903.gif и ми викат:

- Тии... нали теглиш безплатно филмите ни!

Опулих се и докато да им отговоря се изнесоха с каквото бе в хладилника. Чак след минута успях да продумам:

- Ама... аз вас дори и да ми плащат не бих ви гледал!

Поглеждам в хладилника, а там останала само буца вмирисано козе сирене от село. В яда си го поръсих с мишеморка и отидох на работа.

 

Прибирам се преди малко, и кво да видя хладилника ми го няма..."645903.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

направо ме кефят тези автори (приличат ми на "Петимата от РМС", и ме водиха задължитено на кино или театър да гледам великите им прозведнения). не стига че правят филми с държавни пари, и им е платено, ами искат и още. Що не си кажат че филмите им нямат художествена ценност и се срамуват, че са ги направили и ги е страх Държавата да ги забрани като аморални. Но и на това нещо има противодействие. Филмите могат да се качват в някой Руски сайд или при Пиратите, а в тукашните форуми да се дава само линк. Например love.net е качен в thepiratebay.se (ако някой още не знае....

Link to comment
Share on other sites

Това е от днес - тракера на data-bg:

 

5f92bb11fcc4d30d.jpg

Датата умря отдавна, още през 2006/7-ма.

Калдата умря преди нея.

То и без това в БГ пространството нямаше нищо интересно като изключим някои потребителски директории на bubu.to, което умря преди горните два портала.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Demonoid hit by DDoS attack

 

Summary: Demonoid, one of the biggest torrent sites around, has been taken down by a massive Distributed Denial of Service (DDoS) attack. The website has been hit many times before, and this outage is another one that will take quite a while to resolve.

 

Demonoid has been hit by a massive Distributed Denial of Service (DDoS) attack, bringing down the famous BitTorrent tracker to its knees. The torrent website has been inaccessible to its millions of users for more than a day and is expected to remain offline for quite some time.

 

 

I said this attack was "massive" because it has resulted in a series of problems that may take a while to address. Over the years, Demonoid has been down many times, sometimes disappearing for months.

 

"It started as a DDoS but then it caused a series of problems," Demonoid's admin told TorrentFreak. "These problems need to be fixed before the site can go back up, and it’s a complicated fix this time. There might have been an attack from another angle, an exploit of sorts, but it’s hard to tell right now without a full check of everything. Our human resources became limited in the last few months. All tech issues are handled just by me now and there is no one else to take the job. I’ll fix the site as soon as possible, but it might be a while this time."

 

It's currently unclear whether or not the attack against Demonoid was anti-piracy related. Either way, Demonoid's users have to find an alternative for their downloading needs while they wait for its return.

 

http://www.zdnet.com/demonoid-hit-by-ddos-attack-7000001732/

 

грубо.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...