Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

I believe that the only consistent means for Terran to defeat protoss in a macro game begins after the first 2 medivacs come out, and ends once the terran feels he cannot drop/attack any more. This window is basically the entire game for Terran. If he doesn't abuse it or if he buggers up his medivac control and the Protoss can once again feel safe in his position then the Protoss will secure 3 bases and chronoboost his way to a very hard to stop army. 

 

 

It's why we see mass scv pulls so often. If this window is the only clear advantage for Terran in a macro game, and if macro games are the best way to play the matchup, then it only makes sense to maximize your chances of victory during this window. Choo choo!

 

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=434387

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Да не би да пропускам нещо? Сега не дават ли Бомбер - ММА? (даваха)

 

Наниуа е единствения чужденец?! :(

Да бе, т'ва дават. Ся е МЦ срещу Мару.

Link to comment
Share on other sites

Innovation BOOM. Иновейшън пада от треторазреден гм тос. Няма проблем, Иновейшън направи грешки. 

MC BOOM. МС пада от супер микро машина. Голям проблем, теран е имба, протос е слаб.

 

Terran! So stronk. Toss underpowered.

 

Ся Дийр ще бие Тейджа, а Соулкий ще 3-0 Нанива. 

Link to comment
Share on other sites

Гледам водовете от вчера и от всичко най-много се зарадвах на брилятния ход на Джае  - капана, който заложи на Диър в решаващият 5-ти сет. Всъщност Джае е май единствения зерг, който ме радва когато бие... особено срещу протос и особено срещу тосс като Диър.

 

 

---

Баба Яга, с този резултат в мирърите си само за рандъм. :)

Link to comment
Share on other sites

Гледам водовете от вчера и от всичко най-много се зарадвах на брилятния ход на Джае  - капана, който заложи на Диър в решаващият 5-ти сет. Всъщност Джае е май единствения зерг, който ме радва когато бие... особено срещу протос и особено срещу тосс като Диър.

 

 

---

Баба Яга, с този резултат в мирърите си само за рандъм. :)

Ами бил съм доста грандмастъри терани, включително и Тарсън, бил съм малко грандмастър протоси, но грандмастър зерг - никога. Не че не ме е пускало, просто е невъзможно. Те не се осират толкова, колкото мастърс зергите, не влачат 1500 минерала на 3-тата минута, не си държат овретата на 1 място, а ги разпределят по карата, и не забравят да спредват крийп. Всичко гореизброено може да бъде направено от 10-годишно дете с паралич, но явно е доста трудно за повечето зерги, които не са в гм. Не знам как може това да е честна игра: виждат цялата карта, имат 30+ работника от теб, имат най-бързите юнити в играта, както и най-лесните юнити за управление. Каква им е слабостта? Че не могат да бият в директна битка детбал на протос. А теран? Теранът да го духа.

Link to comment
Share on other sites

Нямаш добри резултати срещу зерг, заради психическата нагласа. ;)

И ти си прав. Аз и без това вече не играя сериозно. Сега просто ми е кеф да плюя зергите и протосите. ХОТС, между другото, прави и теран леко по-лесна, благодарение на хелбатите, които са доста а муув, и мините, които почти не изискват апм, освен да ги отровиш, и после да ги заровиш, но все пак не трябваше да е така. Трябваше зерг и протос да станат по-трудни за игра.

 

Ся тоя мадършип кор прави безсмислена всяка агресия с рийпъри или ранни казарми. Сякаш Близард са казали: всяка раса трябва да има право да направи безнаказано ескпаншън в първите 2 минути от играта, което не трябва да е така. Трябва да скаутнеш, да прецениш, да се бориш, за този ескпаншън. А в момента който не тръгне за бърза втора, че и трета база, е назад. В уаркрафт който се опиташе да експандне, мале, какви битки се водеха около експаншъните, какви епични неща. Ся зергът и протосът пускат проба/дрона, пускат базата, и почти няма как да ги накажеш. Трябва всички единици да им сложат двойно кръв, да намалят скоростта на играта, и да намалят сплаш демиджа, за да може нещата да бъдат по-контролируеми.

Link to comment
Share on other sites

Зерг не е имба, тц. По никакъв начин. Следя играта от ден 1-ви, но такава доминация никога не е била. Трябва да се появи нов Боксър, който да вкара нещата в час. Мислех, че е Мару, но не би. :(

Link to comment
Share on other sites

Гледайки Близарското турнирче, ми е смешно, как дори при изкуствено сложеното мнозинство терани, на финала са протос и зерг. 

 

A1yTCNQ.png

 

Не разбирам защо просто не признаете, че зерг и протос са точно два пъти по-лесни от теран, и ще се успокоя. Статистиките от 2 години го показват: теран е най-слабата раса, признайте го!

 

@Psihara^^, не бих казал, че се стига до такива смешни игри, каквито бяха в края на УОЛ, където нямаш шанс още като почне играта, но наистина се вижда колко по-лесни са зерг и протос от теран. Браво поне, че е Джейдонг зергът, иначе щеше да ме е яд. 

Link to comment
Share on other sites

Аз направих солидна пауза в която почти нищо не съм гледал, и сега виждам значителна разлика от началото на ХОТС.  В ТвП -то, ако терана не лагне протоса здраво, и се стигне до лейт, дори терани като Бомбър и Тейджа изглеждат безпомощни, за ТвЗ не знам тук нищо не съм гледал - освен сега Мару и Джае. Но и в двата мачъпа изглежда, че ако тосса или зерга, се опазят до лейт, играта 90 на 100 е тяхна. А като гледам става все по-лесно да се опазиш от терана...

 

Иначе и аз се радвам за Джейдонг. Надявам се сега и имбатосчето да успее да бие.

 

П.П. Иначе се вижда, че Близард се опитват да направят достигането до лейт все по-лесно и все по-сигурно, за да е уж по-интересна играта. Проблема е, че терана е с толкова куц лейт, че това прави играта имба.

Link to comment
Share on other sites

Браво на sOs, хитър като гълъба Димитър, това ми идва на ум. Надхитри Джае във всяка една игра, даже и в тази която падна. Поздравления !

 

Предпочитах Джае, но нали няма теран - голяма разлика няма !

Link to comment
Share on other sites

Гледайки Близарското турнирче, ми е смешно, как дори при изкуствено сложеното мнозинство терани, на финала са протос и зерг. 

 

Честно, стана ми мъчно за теб, когато видях резултатите. Това трябваше да бъде терански турнир, ясно виждах 4 Т на върха.

Link to comment
Share on other sites

Честно, стана ми мъчно за теб, когато видях резултатите. Това трябваше да бъде терански турнир, ясно виждах 4 Т на върха.

Няма проблеми, поне Джейдонг стигна доста. Доволен съм.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...