Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ами точно за тази сфера става въпрос - 3-4 темпеста и зерга ще е принуден да атакува, защото тоя юнит фактически не може да бъде докоснат от разстоянието, от което може да стреля.
Но протоса толкова е свикнал да побеждава без да се напряга особено, че мозъците им дори са изключили съществуването на този юнит.

Link to comment
Share on other sites

Ами точно за тази сфера става въпрос - 3-4 темпеста и зерга ще е принуден да атакува, защото тоя юнит фактически не може да бъде докоснат от разстоянието, от което може да стреля.

Но протоса толкова е свикнал да побеждава без да се напряга особено, че мозъците им дори са изключили съществуването на този юнит.

И все пак си е микро батъл. Темпестите може и да стрелят надалеч, но ако няма какво да скаутва напред, нямат видимост. Беше яко използването на ревълейшъна. Но все пак доста скучна игра. Дано да няма много такива за в бъдеще, защото си представям ако някакъв кежуъл вземе че гледа тая игра, ще се откаже напълно.

Link to comment
Share on other sites

защото си представям ако някакъв кежуъл вземе че гледа тая игра, ще се откаже напълно.

Споко, не я гледах :lol:

Кой би? Зерга, нали?

Link to comment
Share on other sites

Добре че не си... аз гледах 20 минути и съжелявам. Голяма скука. Още от 20 минута се знаеше кой ще победи, но зерга сякаш държеше да покаже на тоса колко е безпомощен и да го унижи публично. Играта можеше спокойно да продължи още час, но на тоса му писна и се самоуби :)

Link to comment
Share on other sites

Най-тъжното е, че ако искаш да победиш в мид-лейта, друг начин няма...

Аз мислех, че войд рей, темплар, колос аркон е доста силно, но се оказва, че и зерг има доста силен лейт гейм. Не знам, но често протосите обичат да правят тайминг пушове, за да прекратят играта по-рано. Виж МЦ как изрина т'ва зергче СоулКий и двата пъти в ърли-мид гейм. Причината протосите да правят такива пушове е това, че смятат, че зерг е доста силен в лейт гейм. Честно, всъщност ако протосът отвори робо, не съм виждал да побеждава в про-игра. Мута суичовете са твърде силни.

Link to comment
Share on other sites

Соулкий е толкова по-добър от Оз, че не е за говорене. И не е заради расата, а просто е друго ниво. Както мма е по-добър от идра, така и соулкий е по-добър от оз. Честно казано, не мога да повярвам, че т'ва протосче стигна дотук в турнира. Ама чийзът си е чийз, тайминг пушовете са си тайминг пушове. 

Link to comment
Share on other sites

Когато играем истински ГСЛ обаче, зергчетата и протосчетата си доминират.

 

 

Искам само да отбележа разпределението на расите в 2013 WCS Grand Finals (по-"истинско" от това не мисля, че има):

 

8 T

5/6 P

2/3 Z

 

/още не е ясно дали Naniwa, или Revival ще бъде шестнадесетият играч/

Link to comment
Share on other sites

Искам само да отбележа разпределението на расите в 2013 WCS Grand Finals (по-"истинско" от това не мисля, че има):

 

8 T

5/6 P

2/3 Z

 

/още не е ясно дали Naniwa, или Revival ще бъде шестнадесетият играч/

В един турнир МВП и Иновейшън...

Кажи ми, Пси, според теб, има ли по-добър играч от Иновейъшън? Има ли по-заслужаващ играч да спечели? Джейдонг и соулкий ли заслужават да спечелят?

Link to comment
Share on other sites

Яго, едно нещо не разбирам. Ако ми го обясниш задоволително, ще спра да се обаждам.

 

Ако зерг е по-лесната раса и само с а-муув може да биеш, защо най-добрият - не, според теб най-добрите 5 в света са терани? Защо Лайф, ДРГ & Ко. не са постоянно на върха? Защо Ино, Полт & Ко. не суичнат на зерг и повече никога да не загубят игра?

Link to comment
Share on other sites

Нека предположа - защото те са богове, а зергите всичките са некадърници. Реално проблема е, че бабата има проблем с играта и се опитва да го оправдае с баланса...

Link to comment
Share on other sites

И в този клип 5 от 7-те показани микровани единици са терански. Щото зергските и протоските не искат микро. И между другото, ако Тейджа суичне на зерг, няма с какво да е по-добър от всеки друг зерг, защото зерг не изисква някакъв скил повече от това, което Лайф примерно има. Докато при теран скил сийлингът е безкраен.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност ако се замислиш - микро може да се прави с юнити имащи голям рейндж. И колкото по-голям толкова по-добре се получава. Хайде сега изброй ми колко зергски юнита имат голям рейнжд? Освен инфесторите и вайпърите. Хайде сега се сети колко терански юнита имат нисък рейндж? Микро с меле юнити при това евтини и в количества? Ти май трябва да си аутоматора за да го направиш с ефективен APM над 2000, което за човек е абсолютно невъзможно просто. Ти срещу кои зергски юнити си ревал най-много? Май срещу тези с висок рейндж и поддаващи се на микро. Не защитавам зергите ама ти някак прекалено много ревеш и не е чак толкова зле ситуацията, колкото я описваш

Link to comment
Share on other sites

Всъщност ако се замислиш - микро може да се прави с юнити имащи голям рейндж. И колкото по-голям толкова по-добре се получава. Хайде сега изброй ми колко зергски юнита имат голям рейнжд? Освен инфесторите и вайпърите. Хайде сега се сети колко терански юнита имат нисък рейндж? Микро с меле юнити при това евтини и в количества? Ти май трябва да си аутоматора за да го направиш с ефективен APM над 2000, което за човек е абсолютно невъзможно просто. Ти срещу кои зергски юнити си ревал най-много? Май срещу тези с висок рейндж и поддаващи се на микро. Не защитавам зергите ама ти някак прекалено много ревеш и не е чак толкова зле ситуацията, колкото я описваш

Зергските и протоските юнити не могат да бъдат микровани и затова са бъфнати супер много и ако си оставиш юнитите на самотек, винаги протос и зерг ще побеждават с много. Затова теранът трябва да микрова постоянно, за да е на едно ниво с противника си, през което време горепосоченият противник може да прави други неща.

 

Т'ва е проблемът. Старкрафт е две различни игри: едната е с теран, която е микро фест, докато с протос/зерг, е юруш на юнитите и всичко е по-лесно. Затова смятам, че повечето зерги/протоси са безмозъчни а-мувъри, което не е далече от истината в мастърс/гм. По-нагоре има наистина добри зерги, като например Лайф, и добри протоси, като Партинг, Джиниъс, Диър.

 

Но нито един от тези играчи не може да подобри играта си твърде осезаемо, просто защото зерг и протос не предлагат чаак толкова възможности за подобрение. Затова играчи като МВП, Полт, Иновейшън, Тейджа са доста по-добри в от зергските си противници, защото просто теран е раса, при която човек може много повече и повече да се подобрява. И представи си как хората се подобряват, а противниците им си стоят на същото ниво, и тераните почват да побеждават, после биват нърфнати, за да се запази изкуственият баланс, и после тераните пак се подобряват и пак почват да печелят, протосите и зергите са си все същите като скил.

 

Стигал съм съм и с протос в мастърс, така че знам много добре какво изисква: яки тайминг пушове, и в големите битки да си наръсиш стормове/фийдбаци. Всичко друго е юруш. Не може никой да ме убеди, че не е така, дори и за прогеймърите, така че няма какво да говорим. Теран е много по-комплексна и трудна раса. 

 

И дядо, вайпърите и инфесторите не искат никакво микро, защото просто ги селектираш всичките и ръсиш магийката, която искаш, в областта, която искаш. Обаче другите ти юнити са на а-муув. Я си престави т'ва да го правиш с гоустове, докато с маринките стимваш и кайтваш, с малко мародери стимваш напред да убиеш колос, с викингите фокусираш колосите и гледаш да не те удари сторм? Протосът през тва време просто пуска всичко на а муув, хваща си темпларите и цъка т-та върху теранската армия. ТОВА е. Един сторм да те удари, край.

Link to comment
Share on other sites

За теб играта е само и единствено микро. Мисля че бъркаш старкрафт с уаркрафт

Не е само и единствено микро. Но почти перфектно макро е лесно постижимо в днешно време, но не и ако си теран, и трябва да микроваш постоянно на 3 фронта, а зергчето/протосчето просто си селектира част от юнитите и ги праща на а муув да се справят с дропа ти. Това показва колко по-малко усилия се изискват от протос/зерг, и колко много повече от теран, защото той трябва да макрова докато микрова, докато при зергите и протосите е много по-малко важно да не си изпуснат войската от поглед.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...