Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Поправи ме, но тейджа е само един, нали? Някак поне още трима трябва да има в топ 4 :)

Само Huyn е горе-долу на нивото на Тейджа. Те двамата са сигурни, а останалото може да е всичко: зерг, протос, но не и теран. Понеже ако не си свръх теран, нямаш шанс срещу обикновени играчи.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Тейджа беше много по-добър от Хиюн. Но аз съм учуден, че Джакджи успя да стигне в топ4. много добре играеше момчето, но още по-добре беше, че наскоро не беше експлодирал така, и съответно много хора не бяха сигурни какъв скил да очакват от него. Но това, че Тейджа беше уникален, нникой не може да го отрече.

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама зерга е за полуидиоти, та ми стана странно, как тоя олигофрен Хиюн не успя да вземе и една игра, пък уж игра и с двете ръце...

Link to comment
Share on other sites

Е да, ама зерга е за полуидиоти, та ми стана странно, как тоя олигофрен Хиюн не успя да вземе и една игра, пък уж игра и с двете ръце...

Хиюн е ГСЛ коуд С материал. Тейджа е един от боговете терани: МВП„ ММА, Тейджа, Полт, Бомбър. От тези гореизброените терани, ако говорим за скил, никой друг не трябва да може да им вземе дори игра. Така и стана в случая с Тейджа. 

Link to comment
Share on other sites

Само Huyn е горе-долу на нивото на Тейджа. Те двамата са сигурни...

 

Ми това е финала само дето си го писал на 14 -ти още. Определено имаш най-добрия поглед върху играта, наред със Сай, на който обаче му пречи пристрастността. :)

Конгратс !

 

Хиюн е ГСЛ коуд С материал. Тейджа е един от боговете терани: МВП„ ММА, Тейджа, Полт, Бомбър. От тези гореизброените терани, ако говорим за скил, никой друг не трябва да може да им вземе дори игра. Така и стана в случая с Тейджа. 

 

Se non e vero e ben trovato !

Само мога да потвърдя, че изглеждаха като учител и чирак, както винаги изглежда когато единия играч е класи над другия - поне към онзи период от време, в който са играни игрите.

 

П.П. Но терана не би трябвало да е раса за 5-6 нечовеци..., ама ако Близ не вземат да си поогледат статистиките точно такава и ще стане.

Link to comment
Share on other sites

Хехе, хем на едно ниво "горе-долу", хем игра не мога да си вземе. Абе май ще се окаже, че зерга не е толкова имба, колко някои се опитват да го изкарат...

Link to comment
Share on other sites

Хехе, хем на едно ниво "горе-долу", хем игра не мога да си вземе. Абе май ще се окаже, че зерга не е толкова имба, колко някои се опитват да го изкарат...

Ами да си кажа, аз смятах, че са на 1 ниво не горе-долу, ми направо на 1 ниво. Хиюн е показвал невероятни игри в ГСЛ-овете. Тази вечер обаче не беше на висотата на Тейджа. Което отново е доказателство, че само тераните могат да избухнат в подготовката си и да се появят на турнир много по-добри, отколкото са били преди. Причината за това е, че теран е раса, при която условиятат са толкова тежки, че е задължително да се подобриш с много, за да успяваш.

 

Докато при зерг и протос, голяма част от победите си взимаш поради това, че стормът/фънгълът/бейнлингите ти са се забили хубаво в група марини, което не е предпоставка да си подобриш играта, а напротив- да се задоволиш с успеха си, макар че, обективно погледнато, този успех е толкова твой, колкото и на расата ти. А задоволяването с успехи, които не са постигнати с труд, а с късемет, е голяма крачка към посредствеността. Не искам да казвам, че Хиюн е посредствен, той е един от 5-6-те зерга, които си заслужават да се гледат, но всички видяхме колко по-добър беше Тейджа. А по-добрият трябва да побеждава, независимо от расата си.

Link to comment
Share on other sites

Моля ти се! Понеже не успях да хвана първите две игри, а само последната, ще коментирам само нея - Скарлет през цялото време беше с поне 2 бази напред, като едната беше със златни минерали и пак до последно не се знаеше, какво ще стане. Добре че успя да зарови на двата пъти банелингите, в комбинация с наглостта на Бомбър да не използва грам скан през цялото време, това й помогна да спечели играта! Да не говорим, че крийпа беше стигнал до след средата на картата, а не видях нито един път да се разчиства от страна на терана, който се разхождаше like a sir по него през цялото време! Последните 10 минути Бомбър още повече си повярва, и почна да бълва само марини, без един медивак или мина! Честно ми кажи, заслужаваше ли да спечели? Ако Бомбър беше взел тая игра, аз щях да спра да играя Старкрафт.

Link to comment
Share on other sites

Моля ти се! Понеже не успях да хвана първите две игри, а само последната, ще коментирам само нея - Скарлет през цялото време беше с поне 2 бази напред, като едната беше със златни минерали и пак до последно не се знаеше, какво ще стане. Добре че успя да зарови на двата пъти банелингите, в комбинация с наглостта на Бомбър да не използва грам скан през цялото време, това й помогна да спечели играта! Да не говорим, че крийпа беше стигнал до след средата на картата, а не видях нито един път да се разчиства от страна на терана, който се разхождаше like a sir по него през цялото време! Последните 10 минути Бомбър още повече си повярва, и почна да бълва само марини, без един медивак или мина! Честно ми кажи, заслужаваше ли да спечели? Ако Бомбър беше взел тая игра, аз щях да спра да играя Старкрафт.

Скарлет можеше да има 5 бази, но 1-та не беше сачърейтед. Иначе самият факт, че Скарлет взима игри на Бомбър, е достатъчно доказателство, че зерг е имба.

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че Бомбър беше на ниво ли? Единственото, което видях от Бомбър беше що-годе добър сплит на марините. Ама да залагаш само на марини и да искаш да спечелиш е супер, супер нагло.

Току що един ме би правейки само хелиони марини срещу мута/бейн/линг, добре лие?! После ми говри, колко сте били ощетени, бахти мрънкачите!

Link to comment
Share on other sites

Искаш да кажеш, че Бомбър беше на ниво ли? Единственото, което видях от Бомбър беше що-годе добър сплит на марините. Ама да залагаш само на марини и да искаш да спечелиш е супер, супер нагло.

 

Току що един ме би правейки само хелиони марини срещу мута/бейн/линг, добре лие?! После ми говри, колко сте били ощетени, бахти мрънкачите!

При положение, че си правил грешните юнити, добре е.

 

Срещу марин хелиън се прави роуч блинг.  Мен ме биха и платини, и диаманти, с хай еко бейн бъст, така че не ми говори за бaланс. Толкова е лесно за изпълнение, и ако си тръгнал за 3 командни центъра и не го скаутнеш, си умрял, освен ако зергът не е свръх некадърен.

Link to comment
Share on other sites

Сигурно се шегувате, а? Ако бях почнал роуч, първо трябва да направя ъпгрейд, а до 3-то ниво на атака се стига след 10 минути. През това време, колко мародера щеше да направи и какво щеше да ме направи с 3:3? Марин/Хелион е толкова слабо срещу мута/бейн/линг, че изобщо не знам, защо го коментираме - проблема беше, че ги правеше в такива количества, че не можех да смогна да правя единици! Със същия успех можеше да прави и мародери. Просто изпуснеш ли терана да отиде на 3та база, пък да не говорим за 4та и играта приключва. Дори да си 2 бази напред, пак не става, защото темпа, с който прави единици е абсурден!

И вчера ти казах, ама ти пак продължаваш да гледаш лигата, а не скила - ладъра е на 3 дни, много ясно, че ще има хора в диаманта, които ще могат да те бият. Вчера направих 2 игри срещу някакви извънземни зерги, които буквално ме размазаха, а бяха диамант. Днес вече играя срещу някакви олигофрени, понеже нещата си идват лека-полека на мястото.

Link to comment
Share on other sites

Марин/Хелион е толкова слабо срещу мута/бейн/линг...

Т'ва не е грандмастър, че да е така. Хелиони от реактор и масовка маринки би трябвало да е абсолютната контра на зерглини+бейнлинги + муталиски. Кое трябва да бие? Хелионите би трябвало да смазват линги и бейнове, а марините знаем, че смазват муталиски, особено в игри между играчи със не-грандмастър микро. Все пак ти искаш с линги и бейнове да биеш хелиони, което, за съжаление, е напълно възможно, но не е и честно. Хелионите са контра на лингите, но изискват микро, марините са контра на муталиските, но изискват микро. Ти си юрнал всичко, както всички зерги правят, теранът е помикровал малко, и те е бил. Не може с линги да влизаш на маса хелиони. Роуч блинг е СВРЪХ силно, задължително трябват танкове да го спреш, иначе си мъртъв. А кой теран в днешно време прави танкове?

 

Ето ти туториал:

 

http://www.youtube.com/watch?v=GcETQhcdKFU

 

И зерг колко е лесен:

 

http://www.youtube.com/watch?v=67mcikYBiDg

 

Забележи вижъна около 7:47. Смешна раса. Във второто видео и двамата са средностатистически хай мастърс/гм зерг и теран и съответно нямат много добро микро. Зергът само а муувна, и това му беше достатъчно да спечели всички енгейджмънти. Рънъре, наистина, няма как да ме убедиш, че зерг е трудна раса. 

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХАХАХАХА, какво е помикровал бе?! Беше дал рали в мойта база и всичко се циклеше на колони! От време на време хващаше марините, за да ги събере за по-голям ефект и това е! Не ме карай сега да ти търся реплея, да видиш, каква смехория е! Хелионите са контра на лингите, но когато се микроват както трява, а тоя беше толкова нагъл, че даже не изчисти крийпа. Група хелиони могат да паднат от 3-4 бейна, но когато не можеш да смогнеш да ги правиш, какво значение има...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...