Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Точно това казвам - жалка история. То просто нищо не можеш да направиш срещу теран, освен оуин.

И от кога Ро96 са финали? Вижда се в баш финалите, колко зерги (1) и колко терана (5) има. И това е само началото, от тук нататък ще е само така.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Точно това казвам - жалка история. То просто нищо не можеш да направиш срещу теран, освен оуин.

 

И от кога Ро96 са финали? Вижда се в баш финалите, колко зерги (1) и колко терана (5) има. И това е само началото, от тук нататък ще е само така.

Имало е дриймхак със 7 зерга и 1 протос, така че нека да не говорим. Лайф е в пъти по-слаб от Тейджа в момента, Тейджа бие Иновейшън, а който владее Иновейшън, владее Аракис.

Link to comment
Share on other sites

Аха, значи е време за разплата, а не играта да стане по-добра... :D

И днес една въшка ми вика - трябва да текваш за ултра/инфестор/линг/бейн/мута, докато той играе МММ с мини. :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Аха, значи е време за разплата, а не играта да стане по-добра... :D

 

И днес една въшка ми вика - трябва да текваш за ултра/инфестор/линг/бейн/мута, докато той играе МММ с мини. :D  :D :D

 

То ако се замислиш това е добре, щото поне има накъде да текваш и то с единици, които могат да решат играта. Докато терана нещо не се сещам накъде да теква, с единици които стават за нещо. Като изключим добавянето на един-два тора, при хеви мута.

Link to comment
Share on other sites

1-2 тора обезсмислят напълно муталиските. И ми кажи, на колко бази трябва да съм, за да мога да правя ултри, инфестори, банелинги и муталиски, то това да не е мандра...

Link to comment
Share on other sites

Гледам европейските терани и ми се плаче. Торазине, Торазине :(((

И Кас и Луцифера и Хепи... няма изключения.

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/mouzKaelaris

 

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_WCS_Season_3_Europe/Premier

Link to comment
Share on other sites

Korea -> Zerg -> Mekia....

LOL

И двама Zero-вци...

 

А, да, и американците нямат кадърни терани...

За да си кадърен теран, трябва да си кореец с уникално микро. Т'ва е. Няма други тайни. Все пак обаче трябва да отбележа, че играта с теран започна да се доближава по трудност с другите две раси, но от грешната посока - теран е по-лесна вече за игра. Трябваше да е обратното- зерг и протос да бъдат направени по-трудни.

Link to comment
Share on other sites

Микрото не е най-важното нещо. Руският Happy може да прави такива неща:

 

7lgxO.gif

 

но за сметка на това е кон с капаци във всяко друго отношение и затова е малко вероятно да постигне някакъв успех. А междувременно Taeja и компания ще продължават да трупат трофеи.

Link to comment
Share on other sites

Хепи имаше добро микро и в Уаркрафт. Но тейджа е в пъти по-добър. С три мародера и медивак и аз мога да бия аркон и колос.

Link to comment
Share on other sites

Хепи имаше добро микро и в Уаркрафт. Но тейджа е в пъти по-добър. С три мародера и медивак и аз мога да бия аркон и колос.

И докато си зает да си играеш на шикалки, другия е прежалил тези юнити и се е заел да си оправи макрото, пуснал е още една база и ти след това се чудиш защо играта е толкова имба

Link to comment
Share on other sites

Което не променя факта, че според него микрото е всичко... само че ако се отплеснеш да правиш невъобразими неща с малко юнити и забравиш за всичко друго може да се окажеш в един момент в много интересна ситуация, когато каквото и микро да имаш няма да ти помогне срещу десетократно по-голямата армия, а дори да ти помогне след нея ще дойде втора, трета и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Което не променя факта, че според него микрото е всичко... само че ако се отплеснеш да правиш невъобразими неща с малко юнити и забравиш за всичко друго може да се окажеш в един момент в много интересна ситуация, когато каквото и микро да имаш няма да ти помогне срещу десетократно по-голямата армия, а дори да ти помогне след нея ще дойде втора, трета и т.н.

Микрото е единственото впечатляващо нещо в играта. И е факт, че теран е единствената раса, която изисква наистина впечатляващо микро всяка секунда от битката. Другите две раси са юруш и спами магийка. Дядо, на нивото, на което аз играя, мастърс, хората не се отплесват да правят невъобразими неща с малко юнити, понякога човек трябва да се примири със загубата на 2-3 марина и да прави други неща. Обаче когато правиш два дропа, които могат да направят огромен демидж, е хуаво да си ги контролираш, а не да се отплеснеш като поредния бронз, и два бейнлига на а муув да те отнесат.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен с това, което каза. Без грам микро се играе в бронза и златото, нагоре си трябва, но трябва да има баланс

Link to comment
Share on other sites

Доживях да видя мап хакер в Старкрафт 2...

Rep or doesn't count. Моят гейм сенз в ТвТ е толкова добър, че е почти като мапхак, всякакви чийзове ги усещам, дропове спирам, всичко е 6. Жалко, че в другите мечъпове не мога да ги усетя нещата.

Link to comment
Share on other sites

Rep or doesn't count. Моят гейм сенз в ТвТ е толкова добър, че е почти като мапхак, всякакви чийзове ги усещам, дропове спирам, всичко е 6. Жалко, че в другите мечъпове не мога да ги усетя нещата.

Ето - http://file.bg/c261246kqNMg

Айде, да приемем, че на 13.50 е имал късмет, виж на 23.10 и 24.40.

Link to comment
Share on other sites

Микрото не е най-важното нещо. Руският Happy може да прави такива неща:

 

но за сметка на това е кон с капаци във всяко друго отношение и затова е малко вероятно да постигне някакъв успех. А междувременно Taeja и компания ще продължават да трупат трофеи.

 

Кон с капаци е комплимент Сай. Човека просто е тъп.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквах толкова силна статистика... 

За на който не му се чете, в топ 200 ГМ и в Европа и в Америка и в Корея тераните са двойно по-малко от другите раси поотделно. А в топ 25 на корейските ГМ има само един теран.

Това като цяло говори по-скоро в посока на това колко по-труден за овладяване е терана.

 

На мен втория пост ми направи по-голямо впечатление, а именно това че при терана от 14 единици се ползват едва половината, т.е. другата половина е близо до безполезна. Докато и зерга и тоса имат по 14 използваеми единици. Искрено се надявам, че тук няма да видя коментари от сорта: "че и зерг и тосс играчите са умни, а тераните са глупави и не се сещат как да ползват всичките си единици".

Това отдавна прави впечатление и точно за това стана дума в последните реплики между мен и Рънър.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквах толкова силна статистика... 

За на който не му се чете, в топ 200 ГМ и в Европа и в Америка и в Корея тераните са двойно по-малко от другите раси поотделно. А в топ 25 на корейските ГМ има само един теран.

Това като цяло говори по-скоро в посока на това колко по-труден за овладяване е терана.

 

На мен втория пост ми направи по-голямо впечатление, а именно това че при терана от 14 единици се ползват едва половината, т.е. другата половина е близо до безполезна. Докато и зерга и тоса имат по 14 използваеми единици. Искрено се надявам, че тук няма да видя коментари от сорта: "че и зерг и тосс играчите са умни, а тераните са глупави и не се сещат как да ползват всичките си единици".

Това отдавна прави впечатление и точно за това стана дума в последните реплики между мен и Рънър.

В днешно време теранът не е чаак толкова по-труден от зерг и протос, но все пак си е доста по-труден. Виждам, че  и Дейвид Геноцида е решил да нърфне мината и да бъфне скоростта на хай темплара, така че да е по-бърз от стимнат марин/мародер. Голям кеф ще е да се ладърва за тераните. Оракълчето също планират да го направят да не струва газ. Роучовете ще ги направят свръх бързи под земя, за да може да регенерират докато ти влизат в сийдж линията. Въобще си личи, че Дейвид разбира какво върши.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...