Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Аз не мога да намеря потвърждение на това. Само някакви слухове, но това спокойно може и да не е вярно. Не виждам никъде ясно написано дали е или не е.

 

Ти кьорав ли си, глух ли си?!?!?!?! 

 

Амин!

 

Аз също не съм казал, че имам желание да я клатя. Просто ми е симпатична като излъчване. Подобна симпатия изпитвам към представители и на двата пола и всякакви сексуални ориентации. И ми харесва как играе.

 

Така де, няма лошо, ама защо хапчета раздаваш е въпроса.... Имаш в повече ли?

 

За Скарлет мога да кажа само, че има впечатляващо ЗвЗ, но иначе не мисля, че е нещо особено. 

 

Ти со по-голем от нея викаш... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Ти кьорав ли си, глух ли си?!?!?!?! 

 

 

Така де, няма лошо, ама защо хапчета раздаваш е въпроса.... Имаш в повече ли?

 

 

Ти со по-голем от нея викаш... 

За голямост, най-вероятно съм доста по-голям. А дали съм по-добър, не съм. Но все пак не е нищо особено от зергските играчи има по-добри некорейци, Димага примерно. Честно казано, единствените некорейци, които са по-зле от нея, са Идра и Нърчио.

Link to comment
Share on other sites

Когато опира до спорта, мисля че не коректно травестити или там, както им казвате, да участват в женски турнири, само защото те така се самоопределят. Може в електронния спорт все още да се разрешава (въпреки че мисля, че след този случай ще се вземат мерки, понеже е може би първия, а и женския е-спорт не е много популярен), но в истинския спорт това никога няма да го допуснат.

Link to comment
Share on other sites

Това е така. Но е-спорта и "истинския" спорт... Са едно и също. Все си е спорт. Не ги разграничавай. :)) И тук хората се трудят... Дали ще е шах, снукър, CS:GO, 110 метра хърдел - все си е спорт...

Link to comment
Share on other sites

Когато опира до спорта, мисля че не коректно травестити или там, както им казвате, да участват в женски турнири, само защото те така се самоопределят. Може в електронния спорт все още да се разрешава (въпреки че мисля, че след този случай ще се вземат мерки, понеже е може би първия, а и женския е-спорт не е много популярен), но в истинския спорт това никога няма да го допуснат.

В спортове като бокс, футбол, баскетбол, волейбол, въобще, всички спортове, в които има някакъв атлетицизъм, мъже не може да се състезават наравно с жени, защото имат много предимства, като костна структура, мускулна плътност, тестостерон и т.н. Но в спортове, които не изискват сила/ловкост/атлетицизъм, не виждам какъв е проблемът. Примерно в тенис на маса, шах, покер. Или старкрафт.

 

В друг спорт, примерно в ММА, имаше един травестит, дето се определяше като жена, но според мен не е правилно да се бие срещу други жени, тъй като има нечестни предимства.

 

Скарлет обаче няма никакво предимство/недостатък в старкрафт спрямо мен или който и да е мъж, примерно. Нито това, че съм с 20 сантиметра по-висок, нито това, че съм с 50 килограма по-тежък, нищо от тези неща не ми помага/пречи. Тогава защо Скарлет да не играе наравно с мъжете? 

Link to comment
Share on other sites

Starcraft 2: Heart of the Swarm - All Cinematics

http://www.youtube.com/watch?v=3VyLm7TY-BQ

 

Не бях гледал нищо от това. Размазващо!

 

---

Скарлет - жена или мъж - явно се справя много добре в Хотс, щом на Бомбър направи 2:3 в момента в който той е на върха. Поздравления !

 

Между другото съвсем на жена си прилича.

Link to comment
Share on other sites

Най-малкото при жените мисленето е много по-различно от товаи при мъжете. Не знам, какви глупости говорите - хем е-спорта е като нормлания спорт, пък хем при него мъжете нямали превес над жените. Последно имат ли или нямат превес едните над другите и е-спорта като нормалния спорт ли е?

Link to comment
Share on other sites

Аз за доста неща съм съгласен с него. А все ми се струва, че съм спортувал през живота си.

 

Ся тениса на маса не беше на място, щото си е адски тегавия спорт и изисква адски много.

Link to comment
Share on other sites

Скарлет обаче няма никакво предимство/недостатък в старкрафт спрямо мен или който и да е мъж, примерно. Нито това, че съм с 20 сантиметра по-висок, нито това, че съм с 50 килограма по-тежък, нищо от тези неща не ми помага/пречи. Тогава защо Скарлет да не играе наравно с мъжете? 

 

1. Women blink twice a much as men.

2. Women have fewer slow twitch muscle fibers (the muscle cells that work best for endurance activities).

3. Muscle contraction rates were the same in both genders, but the amount of time between when the stimulus was presented and when the muscle began to contract was less for men.

 

Мога и още да изброявам... ама иначе казано, физически за момента жена не е способна да постигне резултатите на мъж в никоя игра, която изисква нон стоп бързи реакции. Говорим за професионално ниво, а не за отделни единици. Хубаво е да се отбележи, че колкото повече продължава въпросната игра, толкова по-близо до мъжа ще отива жената, а след време евентуално ще го задмине в следствие на точка 2 и точка 1. СтарКрафт обаче не предлага такива възможности, тъй като игрите не са толкова продължителни.

Аз за доста неща съм съгласен с него. А все ми се струва, че съм спортувал през живота си.

 

Ся тениса на маса не беше на място, щото си е адски тегавия спорт и изисква адски много.

Рефлексите зависят най-много от възрастта, но също така зависят от расата, височината и пола на даденият човек. Всички знаем кои са окупирали първите места в класацията за тенис на маса...

Забавното е, че точно за този спорт би трябвало да си най-сългасен с него, понеже предоставя страшно много възможности... така например следствие на повечето сила в китката мъжете играят "на сила" и по-далеч от масата, докато жените играят възможно по-близо до масата и повече техника. Жените често побеждават мъже в този спорт... разбира се, те не се опитват да се надиграват с мъжете по сила... елиминират ги елегентно с блокове и техника.

Тениса на корт обаче е съвсем различно нещо... там чистата скорост на ударите при мъжете (без да се слага очевидната им по-голяма скорост при предвижване по корта и прочие) би донесла победата на мъжете.

Link to comment
Share on other sites

Жените често побеждават мъже в този спорт... 

Колко често? В процентно съотношение?

 

 

Хубаво е да се отбележи, че колкото повече продължава въпросната игра, толкова по-близо до мъжа ще отива жената, а след време евентуално ще го задмине в следствие на точка 2 и точка 1.

Честно казано, не мога да преценя по какъв начин ще повлияе точка 1 в перспектива,  но от точка 2 се разбира точно обратното - жените имат по-малко издръжливост от мъжете и съответно, колко повече продължава дадено натоварването, толкова разликата между мъжа и жената ще става по-голяма в полза на мъжа.

Link to comment
Share on other sites

В Старкрафт, ако погледнем обективно, най-добре би се представял нисък мъж с добро зрение и бързи рефлекси: тоест младо корейче като Тейджа примерно, който е и на (предела) на възрастта, в която рефлексите на мъжа са най-бързи.

 

Примерно се вижда как Нестий е много бавен, но това не му пречи да е добър. Уайт ра е по-бавен и от мен, но пак е по-добър. Не е всичко до рефлексите, старкрафт не е Куейк или Каунтър Страйк. Така че не виждам защо и жените да не се състезават наравно с мъжете. Ако ще делим мъже от жени, тогава трябва да делим и по възраст, раса, килограми и въобще всеки фактор, който може да повлияе. А тъй като играта е твърде комплексна, ще свършим най-накрая с 40 различни категории, защото всичко може да повлияе.

Link to comment
Share on other sites

Аз казах, защо жените няма да са по-добри от мъжете в Старкрафт - просто мисленето им е различно. Това е причината да са по-лоши шофьори от мъжете.

Link to comment
Share on other sites

Runner, в процентно съотношение не мога да ти кажа, понеже по принцип мъже вс жени не играят... правят го много рядко в разни шоу мачове. Да кажем, че работата е на кантар, макар че повечето специалисти биха заложили на жената. При тенис на маса, като спорт жените от европа играят по-близко до мъжете, а именно повече сила и по-голяма дистанция от масата. Жените от Китай играят като залепени до масата... ранглистата можеш да я видиш и сам.

Относно по какъв начин ще повлияе 1 - лесно... очите на мъжа се изморяват по-лесно. Противно на възприетата простотия, че зяпането в монитора довежда до слагане на очила... единственото до което довежда със сигурност е болки в очите и след това мозъка. Колкото по-продължителна е играта, толкова по-тежко става положението. Както казах, СК като игра не предлага достатъчно дълги мачове, за да се окаже това фактор в дългосрочен план.

Относно точка 2... жените по рождение имат повече телесна мазнина и благодарение на това + точка 2, могат по-дълго време да доставят равномерно количество енергия за мускулите. Съответно спрямо последните проучвания... цитирам: in an analysis of world-record times in events on land, in water, or on ice, the longer the event the better the women perform in comparison to men.

Относно уменията им за шофиране... надявам се си наясно, че в доста на брой страни, полицата за застраховка при жена шофъор е с по-ниска стойност, а това е базирано на броя катастрофи при 2та пола. Не, че по принцип не споделям тезата... но мойто е чисто сексистко и обратно на изнесените факти :D Жените на пътя карат по-бавно, по-спокойно, по-толеранти са и спазват по-принципно правилата на движение. Ще кажеш, че това не ги прави по-добри шофъори... но това ги прави значително по-редки преки свидетели на МПС (въпреки, че са по-разсеяни зад волана отколкото мъжете), което според общоприетите норми ги прави по-добри шофъори.

Baba_qga, рефлексите са само част от необходимото, за да си в топ-а. Освен това не бъркай АПМ с рефлекси... имаше една битка между Гууди и Нестий преди време, когато коментаторите се смееха как първият вадил едвам 70 апм и в която той разглоби вторият. Въпроса е, че когато играеш на competitive level всяка милисекунда е важна. Аз просто изброих няколко фактора, които при еднаква подготовка и възможности ще дават предимство на мъжа. Те съвсем не са единствените, но са най-лесни за наблюдение ;)

Link to comment
Share on other sites

Това да се "семоопределяш" като жена/мъж ако си роден с обратния пол не е същото като да се смоопределяш за най-добрия примерно.

 

Иначе Скарлет ФТВ!

Link to comment
Share on other sites

Гледам си WCS Еurope и се питам как може някой, който е бил N1 в света, сега да цъка толкова треторазредно ??

МВП е на път да бъде отстранен от напълно неизвестен европейски протос. Не е имба, играта в момента изглежда по-балансирана отвсякога, и донякъде докарва на СК1, но не знам какво е. 


http://www.twitch.tv/wcs_europe

Link to comment
Share on other sites

Точно разглеждам кой как се е класирал за Дриймхака и забелязах какво пишат на стрийма:

 

"Next TOD vs Batetoshko..." видях му и групата Е: Hyun и Ryuing - т.е. не че ще излезе, ама поне Тод да бие.


http://www.teamliquid.net/video/streams/dreamhackTV

 

http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_DreamHack_Open/Bucharest/Group_Stage_2

Link to comment
Share on other sites

5T in Ro8. Seems legit.

Innovation, Supernova, Taeja, MMA, Forgg от една страна, Елфи от друга. Елфи срещу мен се е затруднявал в УОЛ, не е пълен некадърник, но според мен дори не заслужава да е в този турнир.

 

А когато имахме 2 гсл финали ЗвЗ и 10 зерга в ро16, Пси си мълчеше.

Link to comment
Share on other sites

Няма какво да се чудиш. Трябва само да видиш "игрите", които Лайф направи срещу Тейжа... Жалка история. Убеден съм, че всеки друг от топ зергите на турнира щеше да играе в пъти по-добре. Явно е, че само с малоумни ол инове не става. 

 

П.П. Между другото също толкова жалки са ми и игрите на някои терани, които друго освен scv pull, не знаят да правят.


П.П.П. И що като виждате колко терана са в Ро8, не виждате колко зерга са в Ро96: 37 зерга, срещу 20 терана. Куцо и сакато дето цъка със зерг го докарва до финали, а тераните са почти само топ корейци.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...