Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Е как точно наличието на 80 зерга, 80 протоса и 40 терана в ТОП 200 е признак за баланс ???

 

И второ, гледам в ТЛ, че след Дриймхака са завършили още два големи тунира:  World Cyber Games 2013 и IEM Season VIII - Singapore. В първия победителя е Соулкий, във втория herO. Kaто на ВЦГ 2013 в топ 8 има един теран.

 

Така, че това с доминирането на терани по турнирите е доста относително. И пак да кажа добре, че е Тейджа. От последните 7 терански победи на финал, 4 са негови, което е повече от показателно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Е как точно наличието на 80 зерга, 80 протоса и 40 терана в ТОП 200 е признак за баланс ???

 

Четеш по диагонал, казах го още в предния пост, а и сам казваш, че зерг играчите са повече от тераните. Говорим в общ план, а не само в топа.

 

Така, че това с доминирането на терани по турнирите е доста относително. И пак да кажа добре, че е Тейджа. От последните 7 терански победи на финал, 4 са негови, което е повече от показателно.

 

Е, ти на черното бяло щом казваш, не знам, какво да говорим повече. :)

Link to comment
Share on other sites

Така, че това с доминирането на терани по турнирите е доста относително. И пак да кажа добре, че е Тейджа. От последните 7 терански победи на финал, 4 са негови, което е повече от показателно.

Т.е. че останалите терани са с 2 леви ръце и не могат да играят? Щото може да се третира и по този начин. Само казвам :)

Link to comment
Share on other sites

"Summer of Ticon_small.pngTaeJa? After DreamHack Winter, "Year of TaeJa" may be the more accurate phrase."  -> link: http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=437045 

 

Това в подкрепа на:

И пак да кажа добре, че е Тейджа. От последните 7 терански победи на финал, 4 са негови, което е повече от показателно.

 

 

Т.е. една птичка пролет не прави ! :)

 

Т.е. че останалите терани са с 2 леви ръце и не могат да играят? Щото може да се третира и по този начин. Само казвам :)

 

Или терана е толкова труден, че е чак непосилен и един Тейджа го е овладял. Естествено докато по-кадърните зерги се понаучат да грешат по-малко. :)

Link to comment
Share on other sites

Тейджа има 5 победи последната година, 6 с турнира от миналия ден.
Полт има 3 победи.
Останалите победи се разпределят между Йода, МВП, Мару, Иновейшън, Бомбър и ММА.
Общо 8 различни терана са взимали първите места по турнири тази година.
Статистиката ясно показва, че теран далеч не е толкова трудна, щом 8 различни играча могат да спечелят първите места с въпросната раса.

Какво има да говорим повече?

Link to comment
Share on other sites

Тейджа има 5 победи последната година, 6 с турнира от миналия ден.

Полт има 3 победи.

Останалите победи се разпределят между Йода, МВП, Мару, Иновейшън, Бомбър и ММА.

Общо 8 различни терана са взимали първите места по турнири тази година.

Статистиката ясно показва, че теран далеч не е толкова трудна, щом 8 различни играча могат да спечелят първите места с въпросната раса.

 

Какво има да говорим повече?

Grandmaster league

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли под ръка Fusion Core dance клипчето/гиф-а, където операторът сменя кадъра от Дей9 към публиката няколко пъти?

Link to comment
Share on other sites

032144105-big.jpg?r=0

 

Типичният сценарий и разпределение в почти всеки турнир, в който не участва Тейджа. Първа фаза 6 протоса, 5 терана, 5 зерга, втора фаза... един теран /ако въобще има/, три протоса и четири зерга.

Link to comment
Share on other sites

Тея дни на работа като няма какво да прявя си пускам стрийма на Дестини за малко смях, та често ми се иска да поиграя малко пак. Обаче 80лв не ми се дават, за да се депресирам, че не мога да стигна Мастерс и после си пускам PoЕ и забравям за СК :)

Link to comment
Share on other sites

Тея дни на работа като няма какво да прявя си пускам стрийма на Дестини за малко смях, та често ми се иска да поиграя малко пак. Обаче 80лв не ми се дават, за да се депресирам, че не мога да стигна Мастерс и после си пускам PoЕ и забравям за СК :)

То мастърсът е лесен, ама като почне да ти дава хай мастърс зерги, и разбираш, че грандмастърът е мираж.

Link to comment
Share on other sites

Аз за 3-3.5к игри не можах. Е, смених расите 3 пъти, но с всеки път стигах до Диамант и до там. Не можах да се оттърва от лоши навици и повтаряне на елементарни грешки. Пък и ръцете ме болят след няколко СК игри вече.

Link to comment
Share on other sites

Мда, а сега си представете колко е възможно канадка теран да бие МВП, примерно :)))))))))))))))))))

 

Зерг, расата, с която скилът няма значение.

Link to comment
Share on other sites

Т'ва е щото при зерг скилът има значение. 'Скил' :)

 

А, ЗвЗ финал, каква изненада :)

 

Изненада е, да. Отдавна не е имало ЗвЗ финал.

Link to comment
Share on other sites

ЗвЗ е най-противния мачъп, но нау а дейс е сигурно най-често играния. От това, което все пак се напъвам да изгледам между Скарлет и Джае, се вижда, че всичко е въпрос на търпение. Което е може би единственото умение важно за зерга.


Надявам се Джае да вземе финала, но повече от два сета ЗвЗ годишно ми идват в повече.  :sick

Link to comment
Share on other sites

Видях последните два сета на последния голям турнир за 2013 Хотсикс /това новия ГСЛ ли е ?/, между Рейн и Соулкий. И в двата които видях, Рейн беше почти flawless /тотал flawless засега само терани са постигали :) /. Като отново видях зерг, който прави грешка след грешка, някои дребни, но някой хюдж. И това пак от топ топ зерг, явно ще е така докато расата е толкова грешко нечувствителна.

Специално предпоследния сет беше обърнат от почти 100% загуба в победа за Рейн, това няма как да стане, ако другия не допуска грешки.

 

Иначе гледам Джае най-после е развалил магията и е взел голям турнир, надявам се оттук-нататък да няма втори места на всеки финал, който стигне.

 

П.П. И само за протокола, поредния голям турнир с микроскопично малко теранско участие /все пак го няма Тейджа/ и естествено без теран на финала. :)


Аз също не харесвам ЗвЗ, но още повече не харесвам ПвП.

 

То всеки мирър е скучен, но ЗвЗ чупи скукометъра, после е ПвП -то, а най-разнообразен може да бъде ТвТ.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...