Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Всъщност, очаквах нормален отговори и нормална дискусия. Ама ти пак се напъваш да ни доказваш словесното си бездарие.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

За тераните - много, ама наистина много се чудя защо така се подценяват рейвъните.

 

Лично на мен ми идват твърде бавни, и оттук лесно отстраними. Зерга в момента в който тръгне на брудс, и има междувременно 10-на къраптъра, спокойно може да игнорира антиеъра на терана и за 3-4 секунди да елиминира всички рейвъни.

Къде къде по-мощен кастър като Инфестора е толкова по-бърз... необяснимо защо, за мен. Да не говорим, че инфестора едно че е най-мощната единица в играта, второ супер бърз е, и трето има клоук ?!?

 

Виж направят ли фънгъла снаряд, който да може да се спира от пдд... мисля, че ще има промяна в честотата на използването им.

Между другото това, ако стане мисля, че напълно ще реши дискусията има ли дисбаланс в ТвЗ ? И в чия полза е. Но чак не ми се вярва да стане скоро, предвид тромавостта на Близард.

 

...

 

Масс интересни срещи, и особено ТвЗ -та. Но никъде не видях, истински лейт.

Link to comment
Share on other sites

Ако направят фънгъла да се прихваща от пдд-то, трябва да направят сторма и ЕМП-то също да се прихващат.

Link to comment
Share on other sites

Масс интересни срещи, и особено ТвЗ -та. Но никъде не видях, истински лейт.

 

Какво ще рече "истински лейт" ? О.О

 

--------------------------------------

 

http://www.mediafire.com/?z37vjm7df8552md

 

Риплеи от FXO EU KOTH

 

--------------------------------------

 

Съботната лудница със Старкрафт продължава!

 

FXO Invitational #4

 

Стрийм: http://www.justin.tv/fxopenesports#/w/1321892464

 

Бракет: http://challonge.com/images/brackets/FXOIS4EU.png

Link to comment
Share on other sites

Ако направят фънгъла да се прихваща от пдд-то, трябва да направят сторма и ЕМП-то също да се прихващат.

И фийдбака, за да може шибаните терани да бият протос само с рейвъни....

 

Колкото до днескашните турнири, гледайки Стрелок срещу Стефано, разбирам истината за играта. Бейнлинги - довиждане, теране.

Гледах и ГСЛ ЗенексЛайн срещу Нада.

ХАХАХАХХАХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХХАХА БАЛАНС?! Пак се връщам на старото си мнение, че за да загуби зерг от теран, трябва да има паркинсон и да е еднорък.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще рече "истински лейт" ? О.О

 

Бруд/инфестор касапнцица... примерно, или като цяло повечко Т2 и Т3.

 

Ако направят фънгъла да се прихваща от пдд-то, трябва да направят сторма и ЕМП-то също да се прихващат.

 

Сторма защо ? ТвП -то е съвсем близо до пълния баланс. Що се отнася до ЕМП -то не знам, не съм се замислял, но като че ли и без това го орязаха достатъчно мощно - намален радиус, ограничено действие до 100 енергия - малко ли е ?

Link to comment
Share on other sites

гледайки Стрелок срещу Стефано, разбирам истината за играта. Бейнлинги - довиждане, теране.

Cool story, bro. Не ми е ясно как при толкова много бейнлинги Стрелок се добра до финала срещу Кас.

 

Гледах и ГСЛ ЗенексЛайн срещу Нада

А гледа ли оГсТОП срещу Нестий? Гледа ли последния четвъртфинал? Я ми припомни, че забравих - как изглеждаха четвъртфиналите откъм раси? А полуфиналите?

 

Бруд/инфестор касапнцица... примерно, или като цяло повечко Т2 и Т3.

Гледай Кас срещу Хейпро от FXO KOTH (по-горе съм дал линк към риплеите) и Стрелок срещу Нерчио, сет 3.

 

Също така Кас срещу Нерчио на Имба Стейшън.

Link to comment
Share on other sites

Psy, лейт гейм е това: недокоснат зерг на три бази в 13тата минута с 80 дрони и яко изкарване на брууд и всичко, ремакс след ремакс на 15тата минута.

Как е възможно теран да доминира рано и в средата да са горе-долу равни, но пък лейт гейм да не е 100% сигурно, че ще спечели? ИМБА...

Link to comment
Share on other sites

Psy, лейт гейм е това: недокоснат зерг на три бази в 13тата минута с 80 дрони и яко изкарване на брууд и всичко, ремакс след ремакс на 15тата минута.

Как е възможно теран да доминира рано и в средата да са горе-долу равни, но пък лейт гейм да не е 100% сигурно, че ще спечели? ИМБА...

Теран доминира рано? Сигурно играем друга игра. В момента, в който излезне спийд, теранът трябва да си стои вкъщи.

Link to comment
Share on other sites

Баф мааму, банелинга имба, роуча имба, инфестора имба, бруда имба... Я в следващия пач направо да махнат зерга, та да остане равностойното ПвТ...

Link to comment
Share on other sites

А гледа ли оГсТОП срещу Нестий? Гледа ли последния четвъртфинал? Я ми припомни, че забравих - как изглеждаха четвъртфиналите откъм раси? А полуфиналите?

 

Гледай Кас срещу Хейпро от FXO KOTH (по-горе съм дал линк към риплеите) и Стрелок срещу Нерчио, сет 3.

 

Също така Кас срещу Нерчио на Имба Стейшън.

 

Почнах от Чая срещу ОГСТОП... и... добре де може ли да попълниш дупка в стената към мейна си с линг :) ?!? При положение, че си видял фабрика с реактор... т.е. хелиони, и то повечко. И въпреки, че беше far far behind - пак изравни играта /почти де/.

Чая направо през просото я подкара срещу терана.

 

Професор Тии е способен да бие всеки теран на Земята със затворени очи, но трябва поне малко от малко по-сериозно и с уважение да подхожда.

 

Kато гледам, че на четвърт финала, отбора на Слеъра има 3-ма представители, пък и наскоро май взеха ГСТЛ - явно става нещо там.

 

 

Ще гледам сега и Кас Хейпро.

 

---

GSL Super Tournament

 

jookTo[Z] vs Ryung[T]

 

 

Сет1: въпреки че, зерга беше почти смачкан, успя да извади малка армийка инфестор/бруд - ама наистина малка 5 брудлорда и 3 инфестора, която армийка така и не можа да бъде победена до края на играта, от многократно превъзхождащи я като лимит, като цена, като всичко друго само не и като мощ, теранска армия. С тази армийка изнесе ФЕ, мейн и добре, че терана може да си вдига сградите. Та така и победи, като унищожи всяка сграда на зерга.

 

Сет2: даже още по-интересна демонстрация на що е то бруд/инфестор. Като тук даже лимита не е равен: 174 за терана, и 142 за зерга - ОГРОМНА разлика, която обаче беше напълно irrelevant, когато зерга излюпи отново мистичната бройка от 5 брудлорда. 3 минути по-късно лимита е 131 на 193 в полза на зерга, а 10-на минути по-късно 35 на 150... :)

Ето това е Чудото, което никак не е дори близко до баланс. Единствено това за мен трябва да бъде избягнато в играта. Зерга като извади Чудото и терана да се чуди в кой ъгъл на картата да се скрие. Трябва да има по-адекватен отговор от група викинги, които без значение от бройката ще паднат от първите срещнали ги един или два Инфестора.

Тук не говоря за игри, които зерга отдавна е загубил, но се пробва да извади бруд/инфестор, за да обърне играта. Примерно зерг на 2 бази срещи теран на 2-3 бази, става дума за равна лейт игра.

Link to comment
Share on other sites

Чая направо през просото я подкара срещу терана.

 

Искаш да кажеш, че Нестий, двуктратен шампион от GSL, считан за най-добрия зерг на света, духовен лидер на всички малки зергчета, мечтаещи за слава, искаш да кажеш, че този титан на зергската мисъл е играл слабо? Как е възможно? Ако не се лъжа, ти самият беше намекнал, че елитните играчи просто не могат да играят слабо:

 

Така ли пък толкова толкова много, наистина елитни играчи всички до един са тъпаци както Runner обобщи ?

Не е ли възможно, усилията които терана трябва да положи, за да бие зерг - значително да надвишават тези на зерг в обратната ситуация ?

Поне аз стигам до подобен извод, като гледам как отлични, известни, много добри играчи терани, падат с такава лекота от зерг играчи

 

Айде да сравним усилията на ТОП в сет 1 и 3 с усилията на Нестий в сет 2.

 

Сет1: ... Та така и победи, като унищожи всяка сграда на зерга.

Не стига, че е победил непобедимата комбинация, ами и се оплакваш от начина, по който е победил! Е това вече е наглост :)

 

Примерно зерг на 2 бази срещи теран на 2-3 бази, става дума за равна лейт игра.

За това се вдъхнових от сентенциите на Баба_Яга: "Ако теран загуби игра срещу зерг при равен или по-голям брой бази в лейт гейм, то този теран трябва да излезе на двора и да се хакне с брадвата между очите, защото само хаби въздух, вода и храна със съществуването си".

 

------------------------------------------------------

 

Хора, изгледайте това (8 части):

 

http://www.youtube.com/user/MrBitterTV#p/u/40/PD-OxBifKBQ (започва от 4:30)

 

Опонентът е: http://us.battle.net/sc2/en/profile/917485/1/LagTTJEcho/ladder/41471#current-rank

 

По логиката на Светлия не трябва да има проблеми срещу qxc: http://sc2ranks.com/us/2735594/FXOqxc

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Ако не се лъжа, ти самият беше намекнал, че елитните играчи просто не могат да играят слабо...

 

Няма как точно това да кажа, при положение, че изключения винаги има. Но ако в множество срещи, в дълъг период елитен играч, прави грешки и пада от по-слаб/и и то само в определен мачъп, значи определено има нещо гнило.

 

 

По логиката на Светлия не трябва да има проблеми срещу qxc: ;)

 

Сай аз сравних, абсолютно неизвестен мастър играч с гранд мастър. А ти сравняваш СУПЕР известен мастър играч, с абсолютно неизвестен гранд мастър. Логиката куца страхотно.

 

Да не говорим, че на играчи от най-елитния клас като qxc, да им гледаш статусите е загуба на време - той се доказва пред очите на всички. Точно в тази връзка бях дал пример с MС, който беше класиран на 234 -то място в Корея...

Защото със сигурност елита не бичат като анонимките за статс, или както едно време в Хофа. Кой го знае колко акаунта има и кой, кога и т.н. играе с точно този акаунт.

 

Направо как не те беше срам да ги сравниш тия двамата по-горе... Ужас ! :)

Не онова, а това е наглост - сравняваш като равни поредната зергска анонимка, с един от най-най-елитните играчи на СА.

 

 

 

Това го бях написал като закачка (подсказка: намигащо човече).

 

Btw, ти откъде знаеш, че онзи Anub не е смърф акаунт на Димага, например? ;)

 

Както и да е, това клипче го посочвам, защото мисля, че предлага добър поглед върху TvZ на много добър играч, който определено разбира много повече от нас.

 

Абе аз да си кажа, че ти като закачка го казваш, ама утре някой ще те цитира съвсем сериозно. ;)

 

А клипчето ще го видя сега, щом си го оценил така.

Link to comment
Share on other sites

Това го бях написал като закачка (подсказка: намигащо човече).

 

Btw, ти откъде знаеш, че онзи Anub не е смърф акаунт на Димага, например? ;)

 

Както и да е, това клипче го посочвам, защото мисля, че предлага добър поглед върху TvZ на много добър играч, който определено разбира много повече от нас.

Link to comment
Share on other sites

Няма как точно това да кажа, при положение, че изключения винаги има. Но ако в множество срещи, в дълъг период елитен играч, прави грешки и пада от по-слаб/и и то само в определен мачъп, значи определено има нещо гнило.

 

 

 

 

Сай аз сравних, абсолютно неизвестен мастър играч с гранд мастър. А ти сравняваш СУПЕР известен мастър играч, с абсолютно неизвестен гранд мастър. Логиката куца страхотно.

 

Да не говорим, че на играчи от най-елитния клас като qxc, да им гледаш статусите е загуба на време - той се доказва пред очите на всички. Точно в тази връзка бях дал пример с MС, който беше класиран на 234 -то място в Корея...

Защото със сигурност елита не бичат като анонимките за статс, или както едно време в Хофа. Кой го знае колко акаунта има и кой, кога и т.н. играе с точно този акаунт.

 

Направо как не те беше срам да ги сравниш тия двамата по-горе... Ужас ! :)

Не онова, а това е наглост - сравняваш като равни поредната зергска анонимка, с един от най-най-елитните играчи на СА.

 

 

 

 

 

Абе аз да си кажа, че ти като закачка го казваш, ама утре някой ще те цитира съвсем сериозно. ;)

 

А клипчето ще го видя сега, щом си го оценил така.

Според мен зергът ще издуха терана в едно БО7.

Link to comment
Share on other sites

Довечера трябва да се гледа повторението на NASL - чета, че MC vs Select било повече от EPIC, особено Set 2.

 

---------------------------------------------

 

Link to comment
Share on other sites

Щом Артозис каза в прав текст - зерг имба, значи има нещо криво...

А т'ва дет обясняваш от вчера, че Нестий паднал от ТОП... Еми хач фърст срещу 2 ракс прешър... Ша ма прощаваш.

Аз и ти гледаме различни мачове, маа му стара. Тераните са тотално доминирани от зерг.

Link to comment
Share on other sites

Щом Артозис каза в прав текст - зерг имба, значи има нещо криво...

А т'ва дет обясняваш от вчера, че Нестий паднал от ТОП... Еми хач фърст срещу 2 ракс прешър... Ша ма прощаваш.

Аз и ти гледаме различни мачове, маа му стара. Тераните са тотално доминирани от зерг.

МММ, Артозис се е шегувал сигурно. Зергът не е имба, имба е само в ЗвТ. В ЗвП зергът е страната, която трябва да се напъне, за да не умре. Но в ЗвТ просто за зерга е страшно лесно да утрепе цялата армия на терана, който после не може да излезне от базата си половин час. Половин час след който си с 40 сцв срещу 140 дрони.

 

Колкото до изказването на Рънър, че теранът доминира ърли и мид гейм, това е пълна неистина. Ако зергът тръгне 15 газ, 15 пул, 21 хеч, теранът МОЖЕ ДА ГО ДУХА. Няма излизане от базата докато не изкараш над 4 хелиона. Това са 4 минути, в които зергът, имащ 20 зерглина и чувстващ се спокойно, може да направи с 20 дрона повече от терана и да пусне 3-ти хеч. Не, теран не може да прешърне зерг в началото по никакъв начин, освен с 2 ракс. А 2 ракс е самоубийство срещу посочения билд ордър. А по-нататъка... марин+танк пуш е смехория, всичко друго е също фейл. Обречена работа.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teamliquid.net/video/streams/TotalBiscuit

На финала Мороу вс Нърчио - ТвЗ. Мороу ще играе теран!

 

Рядък шанс да видим как играч с изключителни умения, особено като зерг, ще се справи с ТвЗ, като избере теран...

 

Сет1: Е..си, разпори го. ...май трябва ТОП ТОП зерг играч, да покаже как се играе ТвЗ. Това беше нещото което от толкова време исках да видя, зерг на макс с бруд/инфестор /верно в случая в по-малки количества, но все пак/ да бъде спрян и победен. Луд Мороу.

Runner, трябва да признаеш, че да играеш срещу собствената си раса е голямо предимство - познаваш в детайли всичко онова, което можеш да използваш срещу опонента, всяка слабост, всеки тайминг, всеки билд, всяка стратегия и т.н. Особено ако си бил ТОП теран играч.

 

Сет2: Да го видим сега срещу блинги как е ? Работата на Мороу сериозно закуца..., ако вземе този сет ще съм силно учуден.

Ахах 3 срещу 7 бази. Успех ! :lol:

Не не, този сет ще се размажа от смях - кофти е да усетиш да пауър ъф зърг - 6 блинг бомбички да ти взривят всички марини. Че и скан пуска после - за кога и той не знае. :lol:

 

Сет3: кофти - regame, и Мороу едва ли ще повтори турбо билда си - команд first.

И поредната порция смях, която чакам Сай и Ранър да коментират. Човекът с изключителното микро, чиито зерг армии са винаги в движение и навсякъде, изведнъж изглеждаше като стара баба с ортикарии. /Да отбележа, че още от първия сет кастъра се чуди защо е толкова бавен Мороу, а може би е доста трудно да си бърз с теран./

Сай, казваш, че терана трябва да има добър контрол на мм/танк - вярно е, но сам си представи колко добър трябва да е щом МОРОУ с ненормалното си микро, НЕ успява да си контролира добре армията - и Nerchio просто го изяде, при това с по-малък лимит. И то само защото терана няма право на нито една грешка, за разлика от зерга.

 

Сет4: в момента стоя пред задачата, да отгатна как точно ще бъде изяден Мороу. Дали като предястие, или ще живее малко повече и ще го мезнат с гарнитурка.

Така като гледам, работата отива на ордьовърче.

Мъкаааааа... :lol: Тия олинове отдаааавна отдавна станаха useless. Ц-ц-ц, а точно се обнадеждих от първия сет.

 

Сет5: ...очаквам Мороу да се пусне с нещо по-мощничко, а именно зерг. Даже и срещу противник, който категорично те превъзхожда в ЗвЗ, терана е значително по-лош избор.

:lol: Вечерта на смешките ! Мороу разбра, че лейт зерг е като да спреш танк с копие, не е невъзможно, но е силно малко вероятно, и реши да пробва разни бункер ръшове, ол инове и прочее и о, изненада. Оказва се, че и при тях успеваемостта е доста ниска. Явно е забравил как Близард добре бетонираха зерга, за да не бъде притесняван и да ФЕ почти както си иска.

 

---

А Мороу може ли да сменя расата си ? В някой от сетовете по негова преценка.

Да го е, Мороу рязко ми стана симпатичен. Отделно, че Nerchio ми е някак противен и дори да беше ЗвЗ /което нямаше естествено да гледам/, пак щях да съм за Мишока.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...