Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Сай, евала за анализите! Това с корейци/некорейци изобщо не ми беше хрумнало и е абсилютно вярно! Според мен на тоя етап изобщо не може да се говори за имба и смятам да престана с контрата на Светлия и Бабата. Ще изчакам да видя, какво ще кажат Близард в следващия пач и ще си покаже, кой крив, кой прав.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Знаех си аз, че си доста сладкодумен и убедителен. Как да ти чета целите постове при тези обстоятелства :), нали още малко и ще заскандирам: "Теран имба, теран имба!"

 

Логиката ти хич не е грешна, макар че да изключиш 4 топ терана от сметката с дадения от теб претекст е леко тенденциозно, но няма да се заяждаме.

Въпросът е, че твоята логика обхваща само една част от нещата /както и моята разбира се/ и дори и да приемем, че целия MLG е някакво нещастно съвпадение за тераните и щастливо за зергите, как точно да приема, че в последните 2 месеца зерг доминират масов турнир като Go2SC2 и то в съотношение 2:1 другите две раси взети заедно. Или пък много от ТвЗ срещите /коментирани от нас в последните 1-2 месеца/, в които ТОП терани изглеждат като овчици на заколение, пред абсолютно неизвестни зерг играчи. Тук най-добре описва нещата Баба Яга.

 

Много съвпадения стават, което пък вече говори за тенденция - както и статистиката дадена от теб. И дори и в момента да не е трагично положението, нещата се влошават с дни :) /визирам терана само в ТвЗ/.

 

В момента тендециите на баланса нищо не показват, защото за стетен път ще се повторя, терана играе тотално безидейно, предсказуемо и скучно. След като опонента ти е научил тактиката и знае, как да я контрира, какво очакваш да стане?!

 

Runner, с много лека ръка допускаш, че толкова много елитни играчи, са толкова безидейни, неуки, предсказуеми и скучни - направо да обобщим: ТЪПИ, и по никакъв начин не искат и не могат да измислят контра.

Аз съм сигурен, че е обратното, и ако още няколко месеца никой нищо не е измислил, дали ще продължаваш да твърдиш горното ?

 

Иначе и аз мисля, че Близард ще покажат кой прав и кой не.

Link to comment
Share on other sites

Брей, брей - накъде отива светът:

 

http://www.btv.bg/story/1835692284-Major_League_Gaming_%E2%80%93_maraton_za_geymari_na_jivo_po_btvbg.html

 

Това е било през сайта само предполагам. Дали има някой да го е гледал по ТВ ?

Link to comment
Share on other sites

В момента тече финала на поредния Go4SC2 - ТвП...

 

И понеже са най-слабата раса вероятно именно терана ще спечели (не гледам просто си предполагам)

Link to comment
Share on other sites

Терана прегази протоса. Теран imba!

 

При това с МММ някой танк за цвят и викинги нали? Щото е много трудно да се играе с теран и всички ги газят...

Link to comment
Share on other sites

Тъй като ме е налегнал адски мързел и не ми се работи, реших да разгледам ZvT финалите на Go4Sc2 от #92 насам.

 

# 94 - Darkforce vs Aures

# 96 - Stephano vs Cloud

# 97 - HappyZerg vs Laukyo

# 99 - Bigs vs Diestar

# 100 - Stephano vs Cloud

# 103 - Lalush vs Bratok

# 106 - Skinky vs Fargo

 

------------------------------------

# 94 - Darkforce vs Aures

 

Set 1) Ling/bling/muta > marine/tank.

Set 2) Ling/bling/roach/muta vs marine/tank. Aures скаутва Hive в самото начало на морфване => marine/tank/thor. Излюпват се брудлордове, изорават всичко.

Set 3) 2 base marine/tank/thor/helion push. Никакъв скаутинг. Изнася 3 от 4 бази на зерга, в това време се излюпват брудлордове и избиват всичко. Контра със 7 брудлорда и 9 коруптора, убиват една от трите бази на терана и падат от викинги. През това време Даркфорс възстановява всички загубени бази, пуска още една . 5:2 бази се оказва прекалено голямо предимство.

------------------------------------

# 96 - Stephano vs Cloud

 

Set 1) Ling/bling/muta > marine/tank.

Set 2) Като Set 1.

Set 3) Като Set 1 и Set 2.

------------------------------------

# 97 - HappyZerg vs Laukyo

 

Set 1) Ling/bling/muta/ultra > marine/tank/thor.

Set 2) Baneling bust след fail marine/scv push.

Set 3) Прекрасна marine/tank блокада в центъра...която не блокира нищо. Зергът вече е на 5 бази, теранът на 3, отново ултралиски с по-добри ъпгрейди.

------------------------------------

# 99 - Bigs vs Diestar

Set 1) Roach/infestor vs marine/tank. Дайстар скаутва greater spire -> mass viking. Bigs скаутва vikings -> ultralisk cavern и доста по-късно прави 5 брудлорда. Мощна битка, брудлордовете умират веднага, останалите армии се избиват една друга, зергът налива лингс, теранът продължава с викинги и гоустове.

Set 2) Marine/helion/marauder/tank > ling/roach/infestor.

Set 3) Подобно на Set 1, Дайстар скаутва greater spire със закъснение, не успява навреме да изтегли танковете и ги губи. Въпреки това е в добро положение, равен брой бази със зерга, една от които е златна. Дайстар прави една ключова грешка - отдалечава викингите прекалено далеч от танковете в опит да снайпне още един брудлорд, въпреки че вижда как инфесторите се приближават. Фангъл хваща 13 скупчени викинга, Дайстар панически търси с какво да ги спаси, но вече е прекалено късно.

Set 4) Marine/helion/thor/scv < ling/bling/muta - лош контрол от страна на Дайстар - маринки и сцв отпред, торовете бягат назад, бейнлингите изяждат биото, муталиските снайпват самотните торове, Дайстар рейджва.

------------------------------------

# 100 - Stephano vs Cloud

 

Set 1) 1 rax expand < mass lings

Set 2) Marine/tank/thor < ling/bling/muta

Set 3) Като Set 2.

------------------------------------

# 103 - Lalush vs Bratok

 

Set 1) Marine/tank/thor, no scouting. Вижда брудлордове -> прекалено късно за реакция.

Set 2) Marine/tank < ling/bling/muta

Set 3) Fail high economy baneling bust -> marine/tank push -> ултралиски разчистват танковете, но ги посреща голяма био топка - гг.

Set 4) Marine/tank/thor > ling/bling/muta.

Set 5) Ling/bling/roach/infestor > marine/tank/marauder.

------------------------------------

# 106 - Skinky vs Fargo

 

Set 1) Marine/tank < ling/bling/muta

Set 2) Marine/tank < ling/muta

Set 3) Marine/tank < ling/bling

 

От 21 спечелени сета само в 5 зергът прави брудлордове. В 2 от тези 5 сета теранът въобще си няма представа какво става в другата половина на картата. В един от сетовете Aures скаутна hive tech, но не реагира по никакъв начин. DieStar и двата пъти скаутна hive tech, но в единия случай беше подлъган, а в другия случай направи груба грешка и загуби цялата си anti-air армия.

 

С оглед на гореспоменатото ще задам следния въпрос: Когато става дума за broodlord/infestor, до дисбаланс ли опират нещата, или по-скоро до липса на тренинг? Колко са случаите, в които теранът скаутва навреме, взема правилното решение, не прави грешка и въпреки това губи?

 

В момента ми хрумва следното нещо: отиваш на дуел с ножове срещу равностоен противник. Дебнете се, ти го порязваш, той те порязва. В един момент малко встрани пристига авер на противника ти, който си носи столче и куфарче. Разтяга столчето, слага куфарчето в скута си, отваря го, вади пистолет на части, сглобява го, зарежда го и го подава на противника ти. Ако изпуснеш всички тези събития, какви са шансовете ти за оцеляване с нож срещу пистолет? :)

 

Несъмнено ситуацията е много сложна и изисква отличен мултитаскинг и добър поглед върху играта. Колкото е трудно да се справиш с late game zerg, не по-малко трудно е да стигнеш до там, когато играеш срещу теран, който знае нещо повече от свещения терански Граал - марин/танк.

 

Колкото до ling/bling/muta vs marine/tank - направо ми се скъса сърцето да гледам толкова ужасен контрол на танковете. Играч от класата на Cloud толкова пъти беше сгащен преди разпъване, че даже и в движение. А този Fargo беше толкова зле, че сигурно и срещу бавни зерглинги щеше да падне.

 

Сега гледам GSL Super Tournament - Nada vs Line. В първия сет Нада беше подготвен за брудлордове и след голяма касапница изнесе зерга. Във втория сет не беше подготвен и Line го изора. Същото стана и онзи ден между Ryung и JookTo.

Link to comment
Share on other sites

Супер информация и анализ Сай, но и ти като Runner твърдиш, че всъщност тераните се бият сами /не скаутват, не реагират на "пистолета", играят само мм/т и т.н. и т.н./.

Така ли пък толкова толкова много, наистина елитни играчи всички до един са тъпаци както Runner обобщи ?

Не е ли възможно, усилията които терана трябва да положи, за да бие зерг - значително да надвишават тези на зерг в обратната ситуация ?

Поне аз стигам до подобен извод, като гледам как отлични, известни, много добри играчи терани, падат с такава лекота от зерг играчи, които даже грандмастър лига не могат да качат, но при оптимално стечение на обстоятелствата /повечко терани по пътя нагоре/ стигат до полуфинали и финали.

И точно оттук стигаме и до статистиката: зерг шампиони 2:1 /други шампиони/ !

 

И още един въпрос, защо същите елитни играчи /тъпаци всъщност/, при ТвП мачъпа се представят поне 50:50, и случаи като тези зерг от платина или мастър, да мачка гранд мастър терани няма ?

Или поне аз не съм наблюдавал протоси, абсолютни новаци, неспособни да излязат в грандмастър лига, да бият с лекота по няколко грандмастър терана на турнир - ти ако знаеш дай някакви риплеи.

Link to comment
Share on other sites

Победителите в EU и NA ZOTAC CUP за същия период, използван в статистиката за Go4Sc2:

 

Jimpo (T)

Tarson (T)

Goody (T)

Satiini (T)

Lowely (Z)

Elfi (P)

Elfi (P)

Drewbie (T)

Dimaga (Z)

LastShadow (T)

Strelok (T)

Goody (T)

Nerchio (Z)

Goody (T)

Nerchio (Z)

 

Статистика: 9 (T), 4 (Z), 2 (P)

 

Поне аз стигам до подобен извод, като гледам как отлични, известни, много добри играчи терани, падат с такава лекота от зерг играчи, които даже грандмастър лига не могат да качат

 

Така го казваш, все едно е ежедневие. Преди да коментирам, ще те помоля да ме насочиш към риплей или VOD на такъв случай - не казвам, че не се е случвало, просто в момента не се сещам. И чак платина да мачка грандмастър, оливаш се малко ;)

 

Или поне аз не съм наблюдавал протоси, абсолютни новаци, неспособни да излязат в грандмастър лига, да бият с лекота по няколко грандмастър терана на турнир.

 

Не знам как да отговоря на това. Динамиката на TvP е съвсем различна, a и аз нямам толкова добър поглед върху развитието на този мачъп. Знам обаче, че ако протосът има колоси или темплари с достатъчно сторм, а теранът няма викинги или гоустове за ЕМП, битката няма да трае дълго. В TvP тераните скаутват, защото ЗНАЯТ, че ако не са готови за колоси, ще умрат. Викинги се правят редовно, а от скоро и гоустът става стандартна част от мид-лейт гейм армията.

 

И оттук идва въпросът: Защо тераните НЕ ЗНАЯТ, че ако не са готови за брудлордове, ще умрат? Защо играч от класата на Браток ще тръгне да окупира центъра на картата с марини, танкове и торове, когато Лалуш ражда брудлордове на две плюнки разстояние? Как играч от класата на Браток може да се справи с нещо, което не знае, че го има? Това не разбирам - скаутването е основен, ако не най-важният елемент от играта - защо толкова елитни играчи не го правят в TvZ?

Link to comment
Share on other sites

Вчера ни размазаха грозно с нещо което не бях виждал преди - mass ghost единия другия не помня вече но срещу 30 ghost-a марините гинат трагично бързо (аз играх теран), 3 Thorа даже не направиха нищо отделно успя да пусне няколко добри nuke-a. Играта ме накефи.

 

Светлия кажи сега колко игри има когато теран "загубил с лекота" от друг е играл по-различно от МММ+/- танк?

 

Преди няколко дни един тъпак ми игра САМО на марини от може би 8 казарми... след като видях какво върши пуснах 3 factory-та с реактор и наблъсках сини хелиони... и той направи.... позна - още марини.

 

Това не разбирам - скаутването е основен, ако не най-важният елемент от играта - защо толкова елитни играчи не го правят в TvZ?

 

Защото мулетата трябват за минерали а минералите трябват за MOAR RINES!!!

Link to comment
Share on other sites

Аз ще ти кажа, защо според мен ТвП то е в отношение 50:50 - причината е, че протоса, също както и терана не се развива. До сега положението беше такова, че зерга трудно хващаше игра срещу протос, съответно протоса не си даваше зор да мисли за нови стратегии. Съответно в ТвП нещата са аналогични - терана, както и при ТвЗ си седи на едно ниво и не се развива, съответно и протоса седи на едно ниво, като единственото, на което се набляга е усъвършенстване на тактиките, които работят. Обаче зерга, който беше тотално извън картата трябваше да намери начин да се върне и съответно стратегиите се проминиха и нагодиха към тези на противника. Просто е въпрос на време терана да разбере, че вече е време да се мисли и да изкара някаква работеща тактика за моментното състояние на зерга. Обаче, когато това стане, а то ще стане и то без намесата на Близард, просто не искам да си представям мъката, която ще изпитва зега, за да хване игра от теран!

Link to comment
Share on other sites

Ето пример за обратното - как слаб теран мачка грандмастъри:

 

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=223517

 

Important details :

 

Practise walling off with supply + barracks : it's not that easy !

 

L O FUCKING L

 

some of my fave quotes from using this build (particularly vs protoss)

 

1) "nice cheese gg"

2) "fuck u cheesing faggot"

3) "I hope u die"

4) "fuck u go have sex with kangaroo"

5) "ur awful fucking noob"

6) "fuck u noob cheeser"

Link to comment
Share on other sites

Как играч от класата на Браток може да се справи с нещо, което не знае, че го има? Това не разбирам - скаутването е основен, ако не най-важният елемент от играта - защо толкова елитни играчи не го правят в TvZ?

Защото зергът вижда цялата карта и ако изпратиш 1 юнит, той ще дойде с два и ще го убие. Ако изпратиш 5 юнита, зергът ще види колко са, ще помисли той с какво да ги убие, и ще прати необходимото, за да убие скаутите. Теран от друга страна, стои в тъмните векове и се чуди откъде ще му дойде. Святкането просто го забрави, святкането за теран, който е с 90 работника назад е като пържени картофи за дебел мазник с три инфаркта: стъпка към края.

Link to comment
Share on other sites

Ето пример за обратното - как слаб теран мачка грандмастъри:...

 

Сай за турнирни резултати става дума. За НЕграндмастър играч достигнал полуфинал, на не помня кой точно турнир. Но ако върнеш няколко страници назад ще видиш за какво става дума.

Случаен играч на име Анбу достига полуфинала и играе с Калин. Нашия човек по дадени прични, първия сет се пуска теран /расата с която е играл най-много/... след което бива смачкан от зергчето дето беше в средата тогава, на някаква мастър дивизия, най-вероятно по 3-10-15 игри седмично.

Сет 2 и 3 Калин играе протос, и мощния зерг, който само преди минути натика терана /Калин/ в на кучето..., беше 2 поредни сета на свой ред смачкан.

Доста странна ситуация, на която попаднах съвсем случайно, благодарение на Runner. Сигурен съм, че се случва непрестанно. Ако добре погледнеш ситуацията, сам ще разбереш колко абсурдна е, но пък е факт.

 

И едно пояснение за обща информация:

Да, лигата и класирането ти не е всичко, нито е най-важното, но да не забравяме, че ГРАНДмастър играчите в Европа са около 200, докато мастър са 8000 !!! Та хич не е без значение, как зерг класиран 5-8000 места след теб, те бие когато си теран и пада когато си тосс - т.е. когато нещата са балансирани и опира до лични умения - които както е видно са с ОГРОМНА разлика. ;)

 

Сай от кой дол ще донесеш вода сега ? :) Ще изчакам да видя.

 

 

Ти гледа ли мача? Ако не си, свали риплея от тук: http://www.bitsperbeat.com/sc2/?site=match-details&ID=109367, стигни до 17:30 и ми кажи защо падна Калин и кой е виновен за това?

 

Гледах го тогава, с Runner точно затова коментирахме. Сега няма как да го гледам, по-късно ще го видя, да е максимално подробно, но ясно е , че за всяка загуба си има причина. И това което в момента с Runner правите е единствено да изтъквате колко зле играят тераните в ТвЗ ! Ама пък чак всички, не е ли странно ?!?

НО нали в горната ситуация играчите са едни и същи, уменията едни и същи, турнира един и същ, времето е едно и също, САМО расите са различни и изведнъж каква интересна разлика се получава... ГРАНДмастъра като играе теран става слаб и в не знам си коя минута допуска фатална грешка и пада от някой зерг класиран хиляди места под него, и изведнъж същия ГРАНДдъра-бъра се пуска 2 поредни сета тосс и става силен и тогава проличава логичната многохилядна разлика ?!?

Link to comment
Share on other sites

Святкането просто го забрави, святкането за теран, който е с 90 работника назад е като пържени картофи за дебел мазник с три инфаркта: стъпка към края.

 

Теран и протос могат да бълват работници постоянно и ако играчът не се възползва от това, проблемът е в него.

 

Хванах първото ZvT, което видях от sc2reps - Bratok vs Lalush на Шакурас. Да видим каква е възможната бройка работници на терана до 10 мин.

 

10 минути = 600 секунди

1 сцв = 17 секунди

Орбитал команд = 35 секунди

До 10-та минута първият команден център има 565 секунди за правене на сцв, т.е. 565/17 = ~ 33.

 

Браток отвори с 2 ракс и СС на 20 съплай. Орбиталът беше готов на 6:15, т.е. до 10-та минута има 225 секунди за правене на сцв, т.е. 225/17 = ~ 13.

33 + 13 + 6 начални = 52 работника на 10 минута. Браток имаше 43 - субоптимално, но в рамките на разумното. Лалуш имаше 47. Ти колко работника имаш на 10-та минута?

На 20-та минута Браток е на 4 бази (2 орбитал, 2 фортрес) с 50 сцв и около 270 енергия на орбиталите, Лалуш е на 3 бази с 64 дрони и 30 съплай повече при почти еднакъв брой убити работници за двете страни. 30-та минута няма, защото зергът умира на 29-та минута, но това са подробности.

 

Разбира се, това са субективни сметки, но при всички случаи, ако теранът е 90 работника назад, трябва да наблегне на макрото си.

 

Случаен играч на име Анбу достига полуфинала и играе с Калин.

Намерих риплей, сега ще погледна.

 

Ти гледа ли мача? Ако не си, свали риплея от тук: http://www.bitsperbeat.com/sc2/?site=match-details&ID=109367, стигни до 17:30 и ми кажи защо падна Калин и кой е виновен за това?

 

Ако някой познава Калин, нека му прати това, за да не се излага срещу мид-мастър зергчета.

 

Link to comment
Share on other sites

Сай, викам да започнем начисто или от друга гледна точка поне.

 

Казвате, че едва ли не терана се самозакопава използвайки само свещенния терански граал: мм/танк. Ок, в крайна сметка нищо чудно да сте прави. Но дайте всички заедно да видим какво друго, какви други единици, какви други стратегии трябва да има терана, за да не се бие сам в ТвЗ.

 

Защото усилията, които е положил терана, за да бие лейт зерг ми изглеждат направо грандиозни, за разлика от обратното. Но нали винаги чуждата паничка е по-пълна.

 

Аз някак не се сещам за нещо по-различно от мм/танк в 90% от случаите когато терана е победил - да разгледаме само тях.

Само дето са в съчетание с извънземни едновременни дропове на поне 3-4 места, плюс основна битка или поне заблуждаваща маневра, което на мен ми се вижда непостижимо за простосмъртен играч. За разлика от това да се защитаваш, защитаваш и да извадиш 10 бръда и 10 инфестора и да минеш през терана.

Кажи си твоето мнение, еднакво трудно ли ти изглежда на теб, или пък дори по-трудно за зерга, или може би малко по-трудно това което терана трябва да направи ?

 

---

Ще ми се да можем да видим, в момента някое ТвЗ, но и на двата турнира които текат сега има 2 ЗвЗ -та. :)

Димага и Вирус-нещо-си, и оооо Шет и Мороу !!!

 

Верно ли в NASL класирането в топ 10 към момента е 6 зерга, 3 терана и 1 тосс ?

Link to comment
Share on other sites

ling/bling/muta не бива да може да побеждава mm/tank. MM/TANK е T1-T2-T2 комбинация като се нуждае от общо 3 upg-та от допълнителни сгради. L/B/M е Т1-Т1-Т2 комбо, която се нуждае от 2 upg-та... И те не се правят в допълнителни къщурки.

Поне така си мисля...

Link to comment
Share on other sites

ling/bling/muta не бива да може да побеждава mm/tank. MM/TANK е T1-T2-T2 комбинация като се нуждае от общо 3 upg-та от допълнителни сгради. L/B/M е Т1-Т1-Т2 комбо, която се нуждае от 2 upg-та... И те не се правят в допълнителни къщурки.

Поне така си мисля...

 

Ling/bling/muta не може да бие добре контролирана армия от marine/tank или ако може, то ще е при значително повече съплай за зерга. Не знам дали си правите сметка колко огромна е разликата между ситуация, в която танковете посрещнат линговете със залп в максимален рейндж, и ситуация, в която танковете още се разпъват, когато първите лингчета започнат да ги блъскат. Танковете са основата на тази композиция и когато не се използват оптимално, нещата се вкисват. На това разчита и зергът - да издебне момента, в който максимален брой танкове са мобилни. Във въпросния случай зергът видя танковете в движение и прати цялата си армия, която стигна до тях, преди да се разпънат. Ако зергът се беше забавил 4 секунди (или теранът беше сийджнал по-рано), резултатът щеше да е черва и киселина навсякъде или в най-лошия случай теранът нямаше да загуби 90% от танковете си и всичко останало. A малко по-рано армията на Калин беше до кулата, с мобилни танкове, без маринка на кулата за видимост - like a grandmaster! Ако зергът беше ударил тогава, щеше да е още по-забавно.

Да, в секунди се измерват критичните ситуации, deal with it. Когато зергът прaти ято муталиски над стимнати марини или редица кули, всички пискат "lol, noob, l2p", a когато теранът се размотава с танковете и бъде сгащен, реакцията е "еми той беше смачкан".

 

A това с ъпгрейдите и ресурсите е отделен въпрос. На зергът му трябва линг спийд (100/100) и бейнлинг спийд (150/150), на теранът - стим (150/150), шийлд (100/100) и сийдж (150/150). Да, теранските ъпгрейди са повече и по-скъпи, но за сметка на това зергската армия е по-скъпа откъм газ. Поне така си мисля.

 

Светлия, моите проблеми относно марин/танк са в случаите, когато разчитат на тях срещу брудлордове :) Иначе е супер стабилна композиция, просто трябва добър контрол. А с какво друго може да бие терана - какво ще кажеш за хелион/мародер, син хелион/тор/банши, клоук банши?

Link to comment
Share on other sites

Според мен терана скоро ще изкочи с някакъв нов билд и игрите ще станат още по-заплетени и интересни. Тогава пък зергите ще почнат да реват, както беше до скоро. Абе въртележка ще е, поне докато не минат една-две годинки след като излезе и последния експанжън на играта...

Link to comment
Share on other sites

Защо тераните спряха да правят reaper-и? Одеве ни се наливат 10-тина линга и още толкова марина... аз имах 4 reaper-a и ставаха още 2.. с малко микро избих всичко и вкарах 4ма на зерга между дроните които избиха поне още 5-6 дрона. преди да ги смачкат кралицата и дроните дружно. След това още 2 засилих и в резултат зерга направи 2 кули (-1 дрона, -200 минерала, по-малко работници). 2v2 игра разбира се но брутално ефективни са срещу марини и зерглинги гадовете. Верно ъпгрейда на скоростта изисква още 100 газ + време за построяване на factory но и без скорост са си голяма напаст... още повече ако успееш да атакуваш от една страна с мародери примерно а от друга да вкараш малко reaper-и и да снайпваш дрони докато кралицата ги удря по главите. При 6 reapera може да избиеш почти всички преди да се усети да дръпне назат някоя хлебарка примерно или малко зерглинги а микро на 2 фронта не може никой или почти...

Link to comment
Share on other sites

Светлия, моите проблеми относно марин/танк са в случаите, когато разчитат на тях срещу брудлордове :) Иначе е супер стабилна композиция, просто трябва добър контрол. А с какво друго може да бие терана - какво ще кажеш за хелион/мародер, син хелион/тор/банши, клоук банши?

 

Сай, няма ли танкове, инфесторите ще направят всичко на пюре - включително и 2 контрола /2х12 по старому :)/ гоуста да има - щото 1-2 инфестора да останат незасегнати и гг, пък 1-2 винаги остават, освен ако не си сторъката Шива с 6000 АРМ и зерга да е минимизирал примерно. И дори да има хай левъл зерг изнесен с нещо от горните, съотношението успех/неуспех е сигурно 1:100.

Пак ще кажа INFESTOR is to RULE them all !

A пък ако е Идра ще каже: "Торс + инфестор/лингс/роуч е прити мач ок срещу хелиони, баншита и каквото още терана има да извади".

 

Инфестора е за нърф, one way or another !

 

П.П. То това е и големия проблем пред терана, брудлорда прави танка obsolete, пък без танк много поздрави на терана от Сандокан с двата ножа, когато зерга му влезе с бруд/инфестор+туй онуй.

 

Според мен терана скоро ще изкочи с някакъв нов билд и игрите ще станат още по-заплетени и интересни. Тогава пък зергите ще почнат да реват, както беше до скоро. Абе въртележка ще е, поне докато не минат една-две годинки след като излезе и последния експанжън на играта...

 

Направо не ми се вярва, но ще видим.

Link to comment
Share on other sites

Защо тераните спряха да правят reaper-и?

Защото станаха прекалено скъпа и безполезна единица. С една дума.. насраха ги.

Стават само за скаут в началото на играта. После много лесно се контрират. Бяха ми една от любимите единици преди да ги засерат. С повече микро се бутаха кралици, дрони и лингове... сега освен за скаут и 1-2 дронки за друго не стават.

Случаите за които говориш са от ниските лиги... при по-високите най-вероятно ще ти го засекат още преди да е направил първият хоп/пийк в базата на противника.

Ако се чудиш защо са безполезни според мен. Контрират се с лекота от кралици, лингчета (ако са спийдлингчета направо няма кво да се напъваш да го мърдаш), хлебарки, мута. Ако си срещу протос - столкъри, феникси. Теран - марин микро, мародер. Както виждаш все нисък левъл единици, което ги прави безполезни. А парите за нитро джет пака се инвестират в нещо, което реално върши работа. Примерно стийм.

 

Светлия... не разбра ли, че инфестора е създаден да е супер единицата на играта... има повече скилове от супермен - невропаразит, фънгъл, инфестед теран и бъроу. Дори Чък Норис го е страх от него :) Повечето в близард са нердове и комплексари, което обяснява защо най-силната раса е зерг. Даже в следващият патч може да вдигнат кръвта на инфестора, че сега е много фраджайл :)

 

Аз викам в следващия пач да сложат ъпгрейд за инфестора, който да струва 50/50, да става за 5 секунди и да се казва poweroverwhelming...

Оу, ти реши да добавиш към дългата листа с желания. Може и да му сложат емблема диамантено S на гърдите, което да показва когато изпълнява фаталити - обезглавяване на цяла рота загубени марини. А самият скил може да бъде допълнен с войс - Ултраа Киллл... което ще е още по-яко когато инфестора всъщност убие група от ултри :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...