Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Аз викам в следващия пач да сложат ъпгрейд за инфестора, който да струва 50/50, да става за 5 секунди и да се казва poweroverwhelming...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Пф, мани, винаги първата версия е небалансирана (Хюман в Рейн Кейъс). Тераните да престанат да мрънкат и да почват да чакат Сърцето на Лайната или да почнат да играят протос срещу зерг. Или 2 ракс бункер ръш. Другото е само хабене на нерви в игра срещу дебил с мапхак и чийт за минерали.

 

... 4ма на зерга между дроните които избиха поне още 5-6 дрона. преди да ги смачкат кралицата и дроните дружно.

4 рийпъра да умрат от ДРОНИ и кралица е нещо досега невиждано от мен. За съжаление, мисля че знам как е станало. Дроните са били толкова много, че рийпърите са се отказали да стрелят.

Link to comment
Share on other sites

4 рийпъра да умрат от ДРОНИ и кралица е нещо досега невиждано от мен. За съжаление, мисля че знам как е станало. Дроните са били толкова много, че рийпърите са се отказали да стрелят.

 

Просто не ги гледах после погледнах в риплея какво е станало. В това време пуснах малко друга войска и сгради и бях ги оставил каквото направят да направят бях пуснал доста след тях още 2ма да си помисли че ще ги пращам така през интервали в същото време подготвях баншита ама моя човек се оказа че е събрал толкова дрони и бейнлинги че като ги наля изрина сградите на другия теран и дроните на зерга и те си излезнаха...

Link to comment
Share on other sites

Чудесно микро за qxc, но съотборника му игра като пълен нуб. Не прати нито един линг на кулите. Когато преследваше първият рийпър не раздели линговете. Закъсняло и неправилно паркиране на кралиците и спайновете. Лош таргет файър по рийпърите (не целеше вече ранените). Много късно премина на хлебарки. При толкова много грешки даже много живя.

И както самият хъски каза... "никога не съм виждал толкова много рийпъри в про-левъл игра". Прав е човека... и никога и няма да види.

Link to comment
Share on other sites

:) Изпревари ме за секунди, но точно го догледах.

Сай, 10х наистина хубава игра, но точно това което отбеляза basten, забелязах и аз. Подобна стратегия, изпълнена втори път, дори и срещу така слабо представил се зерг, ще бъде отразена с лекота.

Пък срещу зерг, който малко от малко мисли и има микро, дори и за пръв път да я види няма да успее - basten изброи защо.бна

 

То затова и подобна игра се открива по-трудно от игла в ... Аз поне никога не съм виждал на високо ниво, успешно изпълнена такава стратегия. И не вярвам, че някога бих и видял.

Link to comment
Share on other sites

... пълен нуб ... нито един линг на кулите ... Закъсняло и неправилно ... Лош таргет файър ... Много късно премина ... При толкова много грешки

 

Ясно, значи все пак е възможно един играч да падне, когато не скаутва, не реагира правилно, закъснее с реакцията или направи грешки.

Link to comment
Share on other sites

Ясно, значи все пак е възможно един играч да падне, когато не скаутва, не реагира правилно, закъснее с реакцията или направи грешки.

Аз никога не съм твърдял обратното ;)

Link to comment
Share on other sites

И аз до скоро не бях вжидал банелинг дроп върху колоси, но се оказа, че работи чудесно... Какви са тия щуротии, "не съм виждал"?! Кой знае, колко още стратегии, които не сме виждали ще излезнат. А това с рипърите е чудесен опънинг, ако зерга не е тръгнал за хлебарки. След това с малко мародери, марини и танкове, може да спре всичко, което зерга ще изкара в мид гейма! А по тоя начин просто го принуждава да почне хлебарки или да се закопае яко с кули, което пък не е ефективно, защото 8 рийпъра свалят кулата с по 3 удара, а с малко микро срещу зерглингите връщат зерга в първи клас. Докато зерга изкара муталиски, терана ще е нанесъл такъв удар на икономиката, че няма връщане в играта!

Link to comment
Share on other sites

...

Преди да говориш поне пробвай да играеш другата раса. Твърденията ти са като от секцията за научна фантастика. А ако знаеш с 50 рийпъра какво мазало става. 1шотват всичко, мега имба са. Ако можеше да хвърлят гранатите във въздуха щяха да са перфектният каунтър и на бруудлордовете.

 

Аз поне играя играта, а повечето от вас дори и това не правят. А пък малкото които го правят, да не би да имат опит и с другите раси, по вашата логика, че да се изказват?

Ти си фанатик. Аз, за моя радост, се различавам от теб. За да играеш дадена игра се изисква да имаш поне бегли познания за правилата и участниците в нея. Ти очевидно нямаш. Липсва ти каквото и да е знание за всичко различно от зерг. Тъжното е, че липсата ти на каквото и да е знание за "врага" обуславя и факта, че си постоянно изложен на риск да те бият далеч по-слаби от теб играчи, които обаче са си написали поне наполовина домашното.

Както и да е... сега можеш да продължиш с твърдението за имба терански единици, тактики, чийзове и да се вайкаш за каквото там намериш.. понеже ти винаги успяваш в това начинание.

Link to comment
Share on other sites

Аз поне играя играта, а повечето от вас дори и това не правят. А пък малкото които го правят, да не би да имат опит и с другите раси, по вашата логика, че да се изказват?

Link to comment
Share on other sites

Хора, импровизирайте бе, д'ге! Защо трябва винаги сляпо да се разчита на вече изготвени стратегии, идеята е да мислиш, не да разчиташ твоето гуру да измисли нещо против стратегията, която винаги те мачка!

 

За тераните - много, ама наистина много се чудя защо така се подценяват рейвъните. В единицата, където лъркърите правеха на салата m&m, тераните вадеха тонове sci-vessels. Гледах една игра, в която нестий утрепа ооогромно количество марини с три заровени блинга. Редовно танковата линия бива осрана с infested terran bombs от заровени инфестори. Всичко това би било безполезно срещу някой-друг рейвън. Да не говорим, че pdd (ако не се лъжа) убива фънгъл снаряд.

Link to comment
Share on other sites

Представете си сега science vessel като на мисиите което поправя механични юнити... батълкрузъри примерно... 1:1 батълкрузъри със s.v. :)

 

ПС: Не съм виждал B.C. може би от месец насам ... поне не повече от 2-3 и като цяло са били безполезни щото другия вади същото количество коруптори, викинги или void rays (или blink stalker) и се приключва с динозаврите прекалено бързо. То и carrier-и не съм виждал или mothership...

Link to comment
Share on other sites

Хм и аз не знам, защо не се ползват БК... А пък, когато някой ги прави, почти не използва яматото...

 

Абе тромави са, правят се бавно, малко като подвижни крепости въпреки че следващата игра днес ще правя именно carrier-и :)

Link to comment
Share on other sites

За тераните - много, ама наистина много се чудя защо така се подценяват рейвъните.

 

шото като играеш за рейвъни на земята армията ти остава мега нищожна.

 

кажи речи имаш достатъчно еденици да покриеш един фланг в ТвЗ,което автоматично означава 15+фрага за муталиските като пристигнат, пък в ТвП с тая армия можеш да забравиш да отрепеш Протоса като извадиш рейвъните, пък оттам нататък колкото повече се точи играта толкова по малък е шанса да спечелиш

 

 

ама нищо де, то ПДД-то е неква манна небесна

много ми е чудно що не пробвате да играете малко с Теран, че да ги пробвате тия стратегиидето ги мислите

Link to comment
Share on other sites

Абе не съм расист по принцип, ама всичките терани ли сте такива мрънкала? Това някакво изискване ли е, за да избереш тази раса? Въобще не съм целял (до момента) да се заяждам, зададох обикновен въпрос, при това чисто теоретичен.

 

шото като играеш за рейвъни на земята армията ти остава мега нищожна.
Един рейвън са два танка по-малко (и четири марина повече). Не съм казвал да се масират рейвъни, просто някой-друг, против изброените горе инфестори и блинг мини.
кажи речи имаш достатъчно еденици да покриеш един фланг в ТвЗ
Фланг? Тоест?

 

,което автоматично означава 15+фрага за муталиските като пристигнат
Защото? Кое му е автоматичното?
, пък в ТвП
Никой не ти говори за TvP

 

Въпроса си го зададох по-скоро към адекватните терани, визирайки основно Бабата и евентуално Светлия, с надеждата да дадат нормален и обоснован отговор.

........

Щото, едИници, Утрепеш.

Среден (3)

Ученикът се нуждае да обърне повече внимание

на родния си език.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Абе тромави са, правят се бавно, малко като подвижни крепости въпреки че следващата игра днес ще правя именно carrier-и :)

 

И MotherShip... по дяволите скъсах се да се хиля. Просто излезе ли mothership-a гледаш как юнитите им вървят към него в неведение и войската отдолу ги тормози. А зелътите даже не ги пускат да се доближат особено. Много добра комбинация - зелъти с mothership отгоре.. после и малко стокъри и 2-3 void-a... а докарам ли и 5-6-10 carriera играта свършва :lol:

 

5-6 поредни игри - тотално размазване

Link to comment
Share on other sites

Мен пък ме впечатли предложеният клип накрая:

Нито една бойна единица и победи. Евала на бронза и разнообразието там :)

Link to comment
Share on other sites

Това ще да е било някой portrait-farmer, който е решил да се позабавлява :)

--------------------------------------

 

http://www.teamliquid.net/video/streams/iCCup.TV

 

MC vs Xiaot

 

Най-добрият корейски протос срещу най-добрия китайски протос

 

MC too good, 3:1

---------------------------------------

 

Sennheiser Playoffs - http://www.teamliquid.net/video/streams/GG.net_Stream

 

Бракет: http://www.esl.eu/eu/sc2/sennheiser_cup/#/eu/sc2/sennheiser_cup/playoffs/rankings/

 

Kas vs Seiplo - freewin for Kas

WhiteRa vs Cloud - freewin for WhiteRa

Tefel vs Dimaga - 2:1

Bratok vs Nightend - 2:0

Goody vs Syz - 2:0

Stephano vs Vortix - 2:1

Nerchio vs Satiini - 2:1

Strelok vs Hasu - 2:1

 

Kas vs Tefel - 2:0

Stephano vs WhiteRa - 2:0

Bratok vs Goody - 2:0

Strelok vs Nerchio - 2:1 (Сет 3 - Nerchio: zerg so imba omg omg! :) )

 

Kas vs Bratok

Stephano vs Strelok

 

---------------------------------------

 

FXO EU KOTH - http://www.teamliquid.net/video/streams/Khaldor (немски каст)

 

Изиграни мачове:

 

WhiteRa vs Ourk

WhiteRa vs Strelok

Strelok vs Nerchio

Nerchio vs NightEnd

Nerchio vs Kas

Kas vs Haypro

Kas vs Bischu

Kas vs SaSe

SaSe vs xLord

SaSe vs Hasu

SaSe vs Lalush (EPIC !!! Няколко битки 200 vs 200 supply, над 10 бази общо, roach/hydra/infestor/corruptor/broodlord vs blink stalker/immortal/colosus/void. Mass fungal, mass neural parasite, mass pew pew :D)

SaSe vs Mana

 

SaSe прибира 200 $ за най-дълга серия победи (5) + 100 $ като last man standing. 300 $ за 5 сета - не е зле :)

 

---------------------------------------

 

Liquid regretfully announces that Dario “TLO” Wünsch will be unable to play for the next few months due to the Carpal Tunnel Syndrome he experiences in both hands. He will however continue to be involved with E-Sports even as he takes a break from gaming to give his wrists time to heal. Sadly, this means that he will not be attending Dreamhack Summer or the Homestory Cup III as a player.

 

:(

Link to comment
Share on other sites

Среден (3)

Ученикът се нуждае да обърне повече внимание

на родния си език.

 

 

нещо си забравил лекарствата да си пиеш ми се чини

 

сладур:))

 

зададох обикновен въпрос, при това чисто теоретичен.

 

аха

и получи също толкова обикновен отговор, при това практичен.

само не знам що реши, че можеш да обвиниш друг в хленчене и после ей така между другото сам да започнеш да църкаш като мишка с по петнайсе цитата и некви полуживи опити за остроумие.

 

отговора ли нещо не ти хареса или очакваше тук всички да почнем да клатим глави в одобрение къв велик теоретик по СК2 си?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...