Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Изобщо не съм съгласен, че Идра има слаба психика. Дори напротив. Ти как разбираш, кога един човек има психика? Да не би да съдиш от първите две игри, които си излезе предварително?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

И малко да погледнем върха на най-големия турнир на Земята, към момента.

Грубо казано, от каймака на каймака, най-отгоре изплуваха:

7-8 зерга !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2 тосса !

...и 1 /един, единствен/ теран !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Дали има някой коментар ?

 

---

Runner, за мен е слаба и то много. За теб може и най-силната да е. Фактите обаче говорят сами за себе си. Не виждам смисъл да спорим по темата.

Link to comment
Share on other sites

Колкото е добър в играта, толкова е слаб в психиката - това всеки фен го знае и го преглъща. Супер много ме е яд за първите 3 игри. Да беше паднал 4:0 с игри като последната, ок. Ама така да профукаш 2:0 предимство... Не е за първи път, няма и за последен да е. Не знам, на 20 години е, може би след година-две-три-четири ще се оправи. Иначе сам се прецаква с тази нагласа.

 

Колкото до последната игра - Идра беше толкова напред в икономиката - 5 бази срещу 3. Трябваше да си кротува, да чисти ДТ и да се налее с 10+ брудлорда. Вместо това излезе с хидри извън крийп - хидрите може да са добри срещу гейт единици, но когато стокърите са в съотношение 2:1 + блинк + извън крийп = няма да стане.

 

Жалко, много жалко.

 

Ама това във всеки спорт го има. Все едно Арсенал не са ме вбесявали - даже напротив, заради тях съм рейджвал повече, отколкото заради Идра :)

 

Дано Лосира вземе турнира!

Link to comment
Share on other sites

Ами как да спориш, като нямаш факти? Идра се държа много добре в сравнение с това, което обикновенно показва. Това е факт, че може да се контролира, а хора със слаба психика не могат. Дори след последната игра каза ГГ, а ти знаеш, колко рядко е това нещо при него.

Link to comment
Share on other sites

Losira:MMA

 

Сет1: терана размазан, категорично, тотално и чисто. Добре де, може ли добър играч, какъвто би трябвало да е ММА, да бъде разчленен само и единствено с лингс ?!?

Идра, ако не се беше... не знам какво да кажа - просто му пусна първата игра, съвсем буквално, ММА още там щеше да спре.

Link to comment
Share on other sites

Сет1: терана размазан, категорично, тотално и чисто. Добре де, може ли добър играч, какъвто би трябвало да е ММА, да бъде разчленен само и единствено с лингс ?!?

Ще направя един последен опит за разговор с теб. Отговори ми на въпроса: "Защо в този конкретен случай добър играч като ММА беше разчленен само и единствено с лингс?"

Link to comment
Share on other sites

Ще направя един последен опит за разговор с теб. Отговори ми на въпроса: "Защо в този конкретен случай добър играч като ММА беше разчленен само и единствено с лингс?"

 

Сай, ако погледнеш писал съм чисто - просто беше надигран. Отговора за мен е, защото игра като играч от бронза.

 

 

Сори, вече съм параноик покрай теб :) Реших, че и тази загуба ще я запишеш в графата "зерг имба".

 

Стига вече де ! :)

Имба е само инфестор/бруд, и съм сигурен, че ще стане ясно от действията на Близард. Всичко друго си е ок.

Link to comment
Share on other sites

Явно не си само ти параноика. И аз помислих, че се възмущава, че терана е бил надигран по този начин...

 

Така се получава, когато зерга играе на равни начала в отношение на тайр единици с терана...

Link to comment
Share on other sites

Страхотен 3-ти сет, който Лозира просто изтърва. И сега ще трябва да фейсне... МС. :)

 

 

Да, изтърва го без да иска, нали? :D Ей така - на косъм... :D:D:D

 

Ами трябва да признаеш, че през повечето време водеше. И към края поосра нещата, колко лингчета загуби само от мискликвания незнам.

 

---

Трябва и аз да си призная обаче, че има ли З в мачъпа, ми е къде къде по-интересно. :)

Защо ли ?

Link to comment
Share on other sites

Losira:MC

 

Вече чувам как МС търка доволно ръце. :)

 

 

Защо така чуваш, защото П>З ли?

 

Да бъда честен, преди мислех така, НО предвид развитието на играта към момента мисля, че баланса в ЗвП е перфектен.

 

А го чувам, защото както е набрал инерция в ЗвП, направо ще изнесе Лозирата на носилка/болнична/. :)

 

...забравяш Муун.

Link to comment
Share on other sites

Защо така чуваш, защото П>З ли?

 

То голяма инреция ще е 4 игри за няма и половин час...

 

Еее, изпуснал съм мачовете с Муун...

Link to comment
Share on other sites

Само като гледам как започва Сет1, мога да предвидя как ще свърши. Тосса с икономика по-голяма от зерга. :)

Този път обаче правилния отговор от зерга, вместо да се напъва да пушва... втори екс. Чиста работа.

Аааа... направо му и ми скри шапката. Луд луд Лозира. Идра да гледа, вместо да циври, как зерг не се предполагало да бие тосс... Даже и спайър не се напъна да прави. :)

Link to comment
Share on other sites

Зергите са ебати циркаджиите. 10 лимит отгоре, 30 работника отгоре, 2 бази отгоре, 600 минерала отгоре и се отказва (1-ва игра). Очакваше сигурно да е 2000 минерала отгоре, за да не се откаже маминото. Цялата карта виждаше. ПФФФФФФФФФФФФФФ толкова е жалък.

 

ВТОРАТА ИГРА ПРОСТО НЕ МИ СЕ КОМЕНТИРА

Бахти жалкото говно да падне от 2-ракс които е скаутнал. Скаутва 2-ракс и ПАК ПУСКА ХЕЧ фърст на клоуз споун. БАТИ ЖАЛКАТА ГНИДА.

ПС: втората игра: 600 минерала ВЛАЧИ. Под всякаква критика.

Link to comment
Share on other sites

Айде, чао, чао МС!!! Щял да печели всеки турнир, на който участвал, гадния кореец!

 

И кво стана с ИМБА зерга?!? ММА:Losira 5:1... При РАВНОСТОЙНИ противници!!! Светлия, Светлия...

Link to comment
Share on other sites

С наглото и арогантното поведение след мачовете с Idra - МС според мен не заслужаваше да спечели каквото и да е повече от дъвка Wrigley's. Че гракена е нестабилен - нестабилен е, ама ония е леке. Не знам какво има между тях, ама сцената беше грозна.

 

А идра... не знам, добри игри показа през турнира, но сетовете с МС, но адски бързо се отказваше. Първите три игри... просто... сякаш искаше тоя турнир да свърши по-бързо.

Link to comment
Share on other sites

Много емоционални три дни като цяло. Малко сън, много радост, много нерви. Определено можеше и по-добре да се развият нещата. Яд ме е, че си легнах преди Лосира - МС, но не ме е яд, че пропуснах финала.

 

Идра се пази за последния турнир с 50 000 долара за първо място ;)

 

God save the Gracken!

 

Btw, темата в Team Liquid за третия ден на турнира: Longest active thread on TeamLiquid - ~28000 replies, 2.1 million views in 14 hours.

 

http://www.youtube.com/user/teamliquidnet#p/u/1/yPskOimdW4c

Link to comment
Share on other sites

Третия ден беше размазващо як, имаше всичко: театрални постановки, сирена, хай хай левъл игри, драми и т.н.

Като цяло съм доволен, наличието на 7 пъти повече зерг играчи от терани, във финалната фази, напълно потвърждава всички мои думи. :)

Runner, Лозира игра почтено - нито веднъж не изкара бруд/инфестор, да не кажа, че и инфестори май въобще не извади. Само лингс много лингс, и тонове лингс - в различни пропорции и разновидности /блингс/.

Основната причина за резултата е /освен добрата игра на ММА/, че беше твърде предсказуем - всяка игра едно и също. Но пък се получиха добри игри. ММА показа качества, каквото и да си говорим. Въобще финала беше напълно заслужен.

Но за мен нищо не може да затъмни черешката на вечерта: Идра:МС. :)

 

П.П. Лошата новина е, че отново корейците се доказаха като най-добрата школа в света. От толкова много best of the best играчи, само 4 корейци, от които 3-ма се наредиха първи, втори и трети... Леко тъжно даже.

 

Сай, гадното на Идра е, че наистина може да стане първи на последния и най-голям турнир, защото има качествата, но също толкова лесно може и нищо да не направи заради странното си държание.

Link to comment
Share on other sites

До сега съм изгледал всичкото неща, което може да се изгледа някъде. Корейците играят коренно различна игра от останалата планета. GSL-а е в пъти по-интересен от всичко, което се случва по другите турнири.

Link to comment
Share on other sites

За корейците - нищо ново под слънцето. Винаги са били и винаги ще бъдат бест оф дъ бест, що се отнася до компютърни игри. За да стане не-кореец на тяхното ниво - трябва да живее там, да стане част от техния начин на живот, да играе на по-високо равнище. Още от едно време корейските квалификации за WCG бяха по-интересни и на по-високо равнище от самото WCG...

 

А за Идра - детето има нужда да порастне. Да стабилизира малко психиката си, малко по-здрави нерви. Под сериозен стрес и напрежение се пречупва като суха съчка под веригите на руски танк. Най-елементарна психо-атака от страна на МС и стана ясно - беше спечелил и четирите игри още от преди да са започнали. Зрялост, е това, което му липсва на малкото гракче за да стане нещо повече от "големия" зерг, който не е спечелил нищо значимо. И в това отношение Борето ми е малко комичен, щото е абсолютен fanboy на едно голобрадо хлапе, дето е с незнамсиколко години по-малък от него, дето на малкия пръст не може да му стъпи като житейски опит и се държи като неклатен пубер...

Link to comment
Share on other sites

При Идра няма средно положение - или си върл фен, или го мразиш в червата си и с нетърпение чакаш поредната му издънка. По-малко комични ли са хората, които само чакат подобни изпълнения като снощи, за да почнат да lol-ват по форумите и да го наричат червей?

 

Фен съм на Идра не заради драмата около него, а заради стила му на игра и вижданията му за играта като цяло. И по-точно - механика, механика, механика. Колкото по-близо до точна наука, толкова по-добре. Както и да го погледнеш, в StarCraft няма безброй възможности за развитие - има краен брой възможности за развитие. Ако знаеш всички тези възможности, ако знаеш как да реагираш на тях и ако имаш механиката да изпълниш съответната реакция, какво друго ти трябва? Ясно ми е, че това е само една от философиите, че много хора предпочитат нестандартен, разчупен, дори "cute" стил на игра, но в по-широк мащаб механиката винаги ще бъде по-напред. Идеален пример - ТЛО. Играч с несъмнен талант, който едва ли не нарочно се опитва да бъде разчупен. Може би има повече фенове от Идра, кой знае, със сигурност има по-малко хейтъри (честно, кой може да хейтва ТЛО???), но постигнал ли е повече от него? И друг пресен пример от снощи - Slush унищожи Ret със супер нестандартен билд, който половин час по-късно фейлна жестоко срещу Идра.

 

Да оставим психиката настрана. Това, което ме дразни, е, че въпреки всичко Идра още е далеч от желаното ниво на "механизация". Пак пример от снощи - ZvP на Талдарим. 99,999999% от случаите протосът ще отвори с фордж. Ок, това не изключва на 100% шансовете да отвориш с хач фърст, но определено те принуждава да си 100% нащрек за канон блок. Ръгни един дрон да патрулира на най-ключовото място, още един дрон зад минералите на експото - ще пострадаш малко откъм икономика, но няма да загубиш играта 1 минута по-късно. Може да загубиш 20 минути по-късно, но поне няма да си загубил по такъв идиотски начин. Аз лично спрях последните три опита за канон блок, които се опитаха да ми направят при хач фърст. Вярно, противниците не бяха МС, но и аз не съм Идра.

 

Ако с времето Идра намери начин да контролира емоциите си, ще стане почти невъзможен противник за който и да било. Ама ако беше толкова лесно човек да контролира емоциите си, светът щеше да е съвсем, съвсем различно място.

Link to comment
Share on other sites

При Идра няма средно положение - или си върл фен, или го мразиш в червата си и с нетърпение чакаш поредната му издънка. По-малко комични ли са хората, които само чакат подобни изпълнения като снощи, за да почнат да lol-ват по форумите и да го наричат червей?
Тук грешиш. На мен ми е по скоро жал за него. Защото смятам, че наистина разбира играта, слушал съм, когато той коментира игри и говори доста адекватно, но именно болното му его и лабилната психика му пречат да е нещо повече от това, което е.
Да оставим психиката настрана.
Груба грешка!
Пак пример от снощи - ZvP на Талдарим. 99,999999%...
В коя от игрите от сета игра адекватно? Четвъртата. В останалите игра прибързано, претупано, нервно. Пак опираме до психиката. Не можеш да имаш добра механика, когато нервите ти се пропукват. За това мога да съдя и по себе си - в момента играя десетки пъти по-малко от силните ми геймърски години и все пак се представям далеч по-добре. Именно, защото играя спокойно и разумно. Хващайки мишката аз съм спокоен, чисто съзнание и мога да извлека от себе си много повече, отколкото едно време, когато бях изнервен, много по-лабилен психически и доста по-избухлив (доста хора помнят как изкъртих клавиатурата и почнах да скачам върху нея на едно LAN парти).
Ако с времето Идра намери начин да контролира емоциите си...
Ще стане Yellow на StarCraft2. Ама туй с емоциите не става за един ден, нали се сещаш ;)

 

__________

Ред: След ненамсиколко време без да съм играл установих, че за никакъв х*й не ставам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...