Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Бахти кифлата!

Yep, cute but кифла.

 

Преди няколко месеца (skip to 13:00):

 

Нямате си представа какви дискусии се водят сега в TL - основното мнение е, че Katy е "attention whore" и "gold-digger" :D

 

I <3 SC2 community!

Link to comment
Share on other sites

То цялото интервю е на ташак, не знам как някой може да си вади каквито и да било изводи. Интернет - сириъс бизнес :д

 

btw - Hottest Voting Streak 14 Correct votes in a row

Link to comment
Share on other sites

Hottest Voting Streak 10 Correct votes in a row :(

 

На фона на MLG уикенда тази седмица ще е сравнително суха откъм SC2 content. Все пак ще има EG Masters, заключителните мачове от NASL и разни седмични купички. След това обаче идва Dreamhack Summer, Homestory Cup 3, IPL 2, Shoutcraft Invitational...

Link to comment
Share on other sites

Тоест, въпреки невероятно имба зерга, терните продължават да доминират цялата игра към днешна дата?

Link to comment
Share on other sites

Тая статистика отгоре... ще се направя, че не съм я видял. :)

 

---

Но да кажем, че все пак ще й хвърля едно око:

 

На всеки голям турнир може да се види, действителното положение на нещата. Примерно последния: на върха 7 пъти повече зерг играчи, от теран играчи ?!?!?!?!? Коментари ?

 

Това, че има огромна маса зерг, които не могат да овладеят механиката дори на най-ниско ниво, за стратегии да не говорим, какво ?

 

Ако някой намери подобна статистика на първите години на СК1, там терана е бил сигурно под 10% успеваемост, е и ? Близард да не го бъфнаха, така че по големите турнири тераните да доминират както зерг сега ?

След като минаха няколко години се видя, че е съвсем прилично балансирана раса, която завоюва доста успехи - просто има по-...емка механика и не е за всеки. За сметка на това сега реагираха погрешно и резултата е налице... ;)

Link to comment
Share on other sites

"След като минаха няколко години"... Колко години минаха, от както излезе СК2? Искаш да нърфнат зерга, да бъфнат терана и когато тераните започнат да научават как се играе с тяхната раса, не само да доминират, както в момента, ами направо да не оставят никакъв шанс за другите раси ли? Правиш си заключения на базата на няколко седмици и то без да виждаш, че в момента тераните нямат други стратегии освен ММ/танк, докато зергите са станали безобразно креативни и използват всякакви трикове и по-голямата част от наличните си юнити, за да могат да се противопосатавят на теранската доминация. Така ли трябва да играе всяка игра терана - ърли/мид/лейт - марини, медиваци и танкове?!

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя на друго - бабата как не е изригнал още с обилна доза emorage. Идра го изринаха, една кофа зерги омазаха останалото, въобще - толкова храна за него... Сигурно го е налегнала работа, друго обяснение за радиомълчанието му нямам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Аз се чудя на друго - бабата как не е изригнал още с обилна доза emorage. Идра го изринаха, една кофа зерги омазаха останалото, въобще - толкова храна за него... Сигурно го е налегнала работа, друго обяснение за радиомълчанието му нямам :lol:

Плача от кеф. ПЛАЧА!

ММА игра ТОЛКОВА ПО-ДОБРЕ от лосира, че мед ми капе на душата.

Аз се отказах да играя сериозно теран и си джиткам протос, но винаги сърцето ми ще е при земляните. Колкото до добри игри, вижте Димага срещу Хепи. Двете най-дълги игри изобщо. За макро зерг макрото на Димага издиша доста....

Link to comment
Share on other sites

Идеален пример - ТЛО.... честно, кой може да хейтва ТЛО???

:beer:

 

Голям фен съм му. И може да не печели повечето игри но дори и когато губи пак е забавно да го гледаш. Все пак това е игра мамка му и е за забавление а не бързо пресмятане на формули. Какво мун е забавното да гледаш едно и също до припадък единствено защото въпросното нещо е най-дуракоустойчиво срещу всички възможни глупости които може да ти сервира противника и всеки път едно и също с малки разлики и се стига до това кой къде е гледал във въпросната секунда и кой има по-голямо АПМ...

 

Да е жив и здрав ТЛО!

Link to comment
Share on other sites

ДядоМраз, когато се намесят пари (при това големи пари, а не парцаливите 20 евро, които се дават на някои от ежеседмичните турнири), "все пак това е игра" престава да има какъвто и да било смисъл. Боксът и той е вид игра - интересно ми е колко пъти Кличко е излизал на ринга да се забавлява :)

 

Светлия - изчерпателен и аргументиран пост, както винаги :)

 

на върха 7 пъти повече зерг играчи, от теран играчи

 

Efs1b.jpg

 

Аз преброявам 13 терана, 11 зерга и 8 протоса. Ще кажеш "Кой гледа топ 32, виж топ 16 - 5 терана, 9 зерга и 2 протоса. Не, не е достатъчно показателно, виж топ 8 - 1 теран, 5 зерга и 2 протоса. Доминация, майна, рзбийш ли!".

 

На това ще отговоря по следния начин - да видим какво е станало с тераните, които по принцип имат добри резултати в TvZ:

 

qxc - отстранен от теран

KawaiiRice - отстранен от теран (Sjow, който обича да държи хелионите си на холд позишън до скалите, за да е по-удобно на кучетата да ги приклещят)

Thorzain - отстранен от протос

Moonan, Drewbie, Select (не чак толкова добри в TvZ, но все пак са материал) - отстранени от теран

Fenix отстрани 7 (седем) зерга, преди да бъде спрян от Slush.

ММА - отстранен от...oh wait...10:1 winrate TvZ...lolwut?

 

A ако европейските чудовища нямаха проблеми с визите? Bratok, Strelok, Happy?

 

Предишният голям турнир кой беше? TSL? Ro16 - 6 terran, 3 zerg, 7 protoss. Ro8 - 4 terran, 4 protoss.

 

Последното издание на GSL:

Code S - Ro8 - 3 terran, 3 protoss, 2 zerg.

Code A - Ro8 - 6 terran, 2 zerg.

World Championship - Ro8 - 2 terran, 2 zerg, 4 protoss.

Super Tournament (още се играе) - Ro16 - 9 terran, 6 zerg, 1 protoss.

 

Прав си, вижда се действителното положение на нещата.

 

А, малко по-рано днес DeMuslim (<3), който последно време реве по-силно и от теб, който троши хардуер на MLG, защото играта не му дава шанс да бие равностойни или по-добри противници, би Morrow в клануора между EG и Mouz. Сигурно преди това е изял три банички с късметчета, не мога да си обясня по друг начин този резултат.

 

A, и месечните финали на Go4Sc2 вчера - Ro4 - Kalin, Naama, Happy, Bratok.

 

Zerg power! Такава доминация, направо не се диша.

 

Тая статистика отгоре... ще се направя, че не съм я видял.

 

thumbsup_2.gif

Link to comment
Share on other sites

Сай, какъв голям пост, за да кажеш, че не са 7 пъти, а 5 пъти повече зерг от теран играчи. И пак зависи откъде броиш, но нека да е топ 8:

 

...виж топ 8 - 1 теран, 5 зерга и 2 протоса. Доминация, майна, рзбийш ли!"...

 

:)

 

За теб 500% не са ли доминираща разлика ? :)

 

Пък за Go4SC2, да не се хващам пак да броя, че ще си разваля настроението. Че един път нямало зерг /вчера/ никак не е определящо.

 

Доминацията на зерг е жестока, като предстои развитие, ако обърнеш внимание на тенденциите в дадената от самия теб статистика - и ако се запазят ще се превърне в брутална.

 

П.П. Да не говорим, че и по време на самия турнир, и от кастъри и от интервюиращи се чуха думи по повод жестоката доминация на зерг в подобен голям турнир. Даже май и Идра питаха дали не е време да се балансира зерга. :)

Link to comment
Share on other sites

Да, при зерга тепърва предстои развитие, а тераните са стигнали максимума на развитието си и сега единствено Близард може да ги спаси, щото рийш ли е мега имба да си специалист на танк/марин комбинацията и да не можеш да биеш срещу всичко, което противника ти изкара...

 

Не, честно, не знам как не ти беше неудобно да го направиш тоя пост след инфото, което Сай пусна!

Link to comment
Share on other sites

Ти какво очакваш от Радио Имба? Взима 1 ред и игнорира всичко останало около него, нищо че му обясниха защо половината от останалите терани не са в топ 10 и кой ги е отстранил (да не говорим, че един е отстранил един чувал зерги).

Светъл, я кажи ти колко точно я играеш тази игра, колко игри имаш, коя раса си, в коя лига си в момента и т.н., че само приказки без покритие бълваш. Или вземи млъкни, че само баланс ти е в главицата.

 

Иначе точно за ГО4СЦ2 бях постнал една статистика как сигурно 80% от победителите са терани преди време, но той пак си повтаря своето.

Link to comment
Share on other sites

Момчета, налистина ли не помните предишния ник на Светулков? Беше "Neslomim". И точно такъв е ината му - несломим. Също така е несломимо упорството, с което отхвърля такива подробности като факти, логика, здрав разум. Та смятам, че ония ник му беше доста по-подходящ. Само му четете писанията за филма АваТОР.

Споренето със светлия е по-зле от споренето с радиоточката - радиоточката има on/off бутон...

 

Link to comment
Share on other sites

Сай, какъв голям пост, за да кажеш, че не са 7 пъти, а 5 пъти повече зерг от теран играчи. И пак зависи откъде броиш, но нека да е топ 8

 

Не че нещо ама верно ли това е единственото което прочете от целия пост? Аз гледам да не се заяждам не че чета нещата за баланса които пишете тука (поне не подробно - хвърлям по 1 око чат-пат) и не искам да го приемеш като заяждане ама някак от целия пост да избереш точно това ми се струва като доста тенденциозно изопачаване на фактите.

Link to comment
Share on other sites

Е, ние Светлия си го знаем, че си чете по диагонал и подбира, каквото на него му отърва, така че не му се сърдим... :)

Link to comment
Share on other sites

:) Сутринта бързах и затова прочетох до половината поста на Сай... сега дочитам вече целия. Това е най-вече към djadomraz и Runner - и в моя защита.

 

 

1) За топ 8 стана ясно - пълна зерг доминация !

 

2) MLG по-като цяло - да хвърлим едно око на пууловете /нали там са отбрани best of the best/:

зерг: 1 -ви места = 2

------2 -ри места = 3

------3 -ти места = 4

 

теран: 1 -ви места = 1

-------2 -ри места = няма

-------3 -ти места = няма

 

По-друг начин казано в топ3 на 4-те групи/pools/: 9 зерга... и 1 теран !

Това ако не е груба доминация, кое ли е ? А кой от кой е отстранен е следствие на факта, че всички терани бяха смачкани в групите и се изправяха един срещу друг - в последните места на сийда - точно "загубеняците" на турнира.

 

... докато го писах пуснах няколко сълзи... Сай и аз не знам как не ти е неудобно да говориш за MLG, но Фактите са налице - аз именно и само тях гледам, за мое съжаление.

Ако има съмнение можем да броим заедно. :)

 

3) Сай, спомена и Go4SC2 - преброх последните 21 състезания /линк: http://www.esl.eu/eu/sc2/go4sc2/standings / от #92 насам:

Да хвълим едно око на златото /първите места - шампионите - най-важната позиция/: общо 21 състезания, като от тях:

зерг = 13 златни медалиста

теран = 6 златни медалиста

тосс = 2 златни медалиста

 

...any comments ?

 

Това за европейските чудовища звучи страшно, стига да не ми беше смешно, ако бяха там какво щеше да им се случи..., но Сай това са мои и твои предположения, нямат място при фактите.

 

Над другите турнири, които си дал, нямам наблюдения, но като гледам инфото което си дал, нещата са pretty much even - на развален английски.

 

И в крайна сметка доминация откъдето и да се погледне ! :)

 

П.П. Antares защо да гледаме миналото :), хората се развиват непрекъснато. Неслучайно си смених и ника.

 

---

Сай е така сладкодумен и добре аргументиран, че човек, ако не внимава ще остане с впечатлението, че на MLG в топ 20 са 21 терана.

 

 

...

 

Runner, нали говорим за тенденциите и баланса към момента - затова съм взел последните два месеца. И оverall-а и последните 150 да вземем, не показват какво е ВЕЧЕ положението, а само какво е било някога...

А за това кой от кой е отстранен, вече показах защо и колко непоказателно е.

Link to comment
Share on other sites

Пак четеше отгоре-отгоре. Сай ти даде причините да няма толкова терани в горните позиции - или отпаднали от миръри, или от протоси:

qxc - отстранен от теран

KawaiiRice - отстранен от теран (Sjow, който обича да държи хелионите си на холд позишън до скалите, за да е по-удобно на кучетата да ги приклещят)

Thorzain - отстранен от протос

Moonan, Drewbie, Select (не чак толкова добри в TvZ, но все пак са материал) - отстранени от теран

Fenix отстрани 7 (седем) зерга, преди да бъде спрян от Slush.

ММА - отстранен от...oh wait...10:1 winrate TvZ...lolwut?

 

И стига с това МЛГ, то е ясно, че зергите дръпнаха, но не заради някаква имба, а заради тотално безидейната игра на тераните. Стахана предсказуеми до безобразие! Но не искам да си представям, ако почнат да играят като зергите, какво ще стане...

 

А от линка, който си дал, видя ли Overall Ranking-a? На първите 4 (ЧЕТИРИ) места са ТЕРАНИ! После има един протос, след него ЕДИН зерг и след тях ОЩЕ СЕДЕМ ТЕРАНА!!! В ТОП15 - 11 терана! Коментс?

 

И като сме почнали - от последните 50 Go4SC2 - 27 първи места са на терани! Пириъд!

 

П.П. Antares защо да гледаме миналото :), хората се развиват непрекъснато. Неслучайно си смених и ника.

Вълка кожата си мени, ала нрава... :)

 

Runner, нали говорим за тенденциите и баланса към момента - затова съм взел последните два месеца. И оverall-а и последните 150 да вземем, не показват какво е ВЕЧЕ положението, а само какво е било някога...

В момента тендециите на баланса нищо не показват, защото за стетен път ще се повторя, терана играе тотално безидейно, предсказуемо и скучно. След като опонента ти е научил тактиката и знае, как да я контрира, какво очакваш да стане?!

Link to comment
Share on other sites

Осъзнавам, че това, което ще напиша, лесно може да се разглежда като "нагласация", ако човек откаже да се задълбае малко по-навътре в нещата, за да намери причината за случилото се. Може да съм тотално заблуден, но ето как се движи логиката ми:

 

А кой от кой е отстранен е следствие на факта, че всички терани бяха смачкани в групите

 

Тук си прав, тераните бяха смачкани в групите. Четиримата играчи с най-лош резултат от групите са терани (Select 0:5, Gretorp 0:5, Moonan 0:5, TLO 1:4). Но за това не допринесоха само зергите. PvT мачовете също са в полза на протосите - 7:3. Ако един играч падне 0:5, лично на мен първата ми реакция ще бъде "Проблемът е в него, не в расите", защото очевидно е падал и от зерг, и от протос, и от теран. Може да е имал кофти ден (например Select) или просто да е мега тъпо парче (например Gretorp).

 

Но основната причина за надмощието на зергите според мен е корейският елемент. Тераните бяха ощетени от заместването на Bomber с МС, а зергите бяха подсилени с July, който спечели последната покана след някаква прекалено сложна за мен система от Clan House Tournaments. Между другото така и не ми стана ясно защо я има тази пета покана, при положение, че групите са четири. Та, 3 зерга и 1 теран. Не е ли всеобщо мнение, че корейците са по-добри от "чужденците"? Losira 5:0, July 4:1, Moon 3:2, MMA 5:0, MC 4:1 (като загубата на July е от ММА). Korea vs Rest of the World - 20:3. Ето това за мен е доминация. Като се има предвид това, не е ли разумно да се предположи, че корейските зерги ще имат надмощие над некорейските терани? Което е и факт - Korean zerg vs Non-Korean terran: 8:0. Същото обаче важи и в другата посока - Korean terran vs ANY zerg: 5:0. Въобще корейците много объркаха нещата в този турнир - ако не се бяха избили един друг в късните етапи (Moon > July, MC > Moon), не топ 3, а топ 5 щеше да е само корейци.

 

Ето го и моментът с "нагласацията":

 

В групите резултатите от TvZ са следните: 6:16 - положението е плачевно, наистина.

 

Ако изключим резултатите на гореспоменатите най-слаби терани (Select, Gretorp, Moonan, TLO) под претекст, че поради една или друга причина проблемът е в тях, а не в зерг като раса, резултатите от TvZ са следните: 5:8 - предимство, но приемливо.

 

Ако изключим и корейският елемент от двете страни на барикадата, резултатите от TvZ са следните: 3:4 - съвсем в реда на нещата.

 

Сигурно вече се смеете, много "ако" се събраха. Напълно е възможно да говоря врели-некипели, но поне се опитвам да взема под внимание всички обстоятелства. А резултатите са такива при тези обстоятелства.

 

Трябва ми пиене...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...