Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Този опенинг ако се направи както трябва работи, но зергите вече не са чак толкова алчни и пускат първо пуула.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Е аз го правя когато видя че е пуснал експанд и няма пул... ако е малка рампата пускам фордж, дърпам назад пробата и като стигна 150 минерала я пращам наобратно. Тъкмо като стигне рампата имам 300 минерала, пльосвам 3 пилона и те стават точно като ми стане форджа (а той обикновено скаутва че съм пуснал гейт и аз почвам да му гоня дрона с 1 проба и трябва да е доста упорит да ме скаутва още)...

 

А одеве си беше на scrap stataion - бях тръгнал за 4 гейта но като видях че нито овърлорд идва нито е пуснал пул набързо пльоснах един фордж при мен и малко след това пилон при него и засилих 1 зелът в неговата база... и тъкмо стана хача и ми станаха и кулите а фордж срещу зерг никога не е излишен - +1 на атаката върши чудеса срещу зерглинги. 5 зелъта срещу 15-20 зерглинга печелят зелътите.

 

Поздрав за Runner:

 

ff0173fd2043463cc92176c6e42fb0e3.jpg

 

Този опенинг ако се направи както трябва работи, но зергите вече не са чак толкова алчни и пускат първо пуула.

 

Освен това по-хитрите слагат по 1 дрон на рампата на 'patrol' - и забележат ли проба засилват още 2-3 дрона да я гонят. А не запушиш ли рампата не минава номера с блокирането

Link to comment
Share on other sites

http://www.justin.tv/gosucoachingtv/b/281778316

 

EG vs Liquid

------------

 

IdrA vs TLO

StrifeCro vs Tyler

Axslav vs Haypro

iNcontrol vs Ret

Ace match?

 

Битка за третото място на GCPL. Страхотни мачове!

 

Спойлвам крайния резултат, но на който му е интересно, първо да гледа VODа :)

 

 

(Z)EGIdrA <2-0> (T)LiquidTLO

(Z)EGStrifeCro <0-2> (P)Liquid`Tyler

(P)EGAxslav <2-0> (Z)Liquid`Haypro

(P)EGiNcontroL <1-2> (Z)LiquidRet

Ace

(Z)EGIdrA <2-1> (T)LiquidJinro

 

Link to comment
Share on other sites

Абе колко често ви игнорват след игра? И колко често малко преди да излезнат пишат "get cancer" или нещо подобно? (последните 2 пъти дори не съм правил нищо кой знае какво cheeze-ващо като canon rush примерно)
Report и да гният без акаунт! Като нямат емоционалната стабилност да я играят тая игра - да не я играят!
Link to comment
Share on other sites

Случвало ли ви се е да играете срещу някого и да го биете за 10 минути, обаче той отказва да излезе. Примерно правиш му 4 гейт, влизаш в базата му и го отнасяш, но той вдига и си отива. Крие експанди, окупира се, прави само защитни юнити. Играта се проточва, ти си леко изнервен, хвърляш юнит след юнит към неговата база и изведнъж...откриваш, че от половин час губиш всеки сблъсък, а по някое време се оказва, че и има повече и по-добра армия от теб.

Link to comment
Share on other sites

Да, с/у теран. Окупира остров с кули, викинги, танкове и батълкрузъри не мога да припаря - хвърлям 2-3 мадършипа, 10-12 кериъра, блинк сталкери, войдреи... но поне през останалото време взимам колкото мога експанжъни и накрая той умира от глад и го прегазвам. Игра, която трябваше да трае 15-20 минути беше проточена на около час.

Link to comment
Share on other sites

Да, с/у теран. Окупира остров с кули, викинги, танкове и батълкрузъри не мога да припаря - хвърлям 2-3 мадършипа, 10-12 кериъра, блинк сталкери, войдреи... но поне през останалото време взимам колкото мога експанжъни и накрая той умира от глад и го прегазвам. Игра, която трябваше да трае 15-20 минути беше проточена на около час.

Ето ви няколко забележителни игри.

ghost!

mech dimaga

manner

Link to comment
Share on other sites

Преди време аз имах подобна игра - направих прекалено ранен експанд (на скрито място) още преди да направя казарма (с теран) после направих казарма и бункер на входа после танкове, после още 1 експанд. Той ме нападна и аха аха да ме изнесе някак успявам да се задържа. В момента в който проби основната ми база имах още 3 други експанда, в основната бях пуснал planetary fortress а другите мощно копаха с мулета мани ами едното беше на златен експанд. Малко преди да падне казармата и танкаджийницата пуснах на единия остров (т.е. остров ама с камък на него) 4 factory-та, 4 старпорта и едно armory. Докато избие другите експанди натрупах камара баншита, танкове и торове. В момента в който сканира какво съм насъбрал точно преди да избие последния експанд изплю нещо в стил "ебаси м***та" и излезе без бой :) Ама беше срещу някакъв противник от златото май... чуствах се прекалено уверен за да правя глупости.

Link to comment
Share on other sites

Снощи си викам: "Трябва да стана в 8 за финала на GSL!"

Днес ставам и поглеждам часовника: 8:03

Like a boss!

:)

 

Go July! For the SWARM!

 

Резултат:

 

 

Force Field vs July - 4:1

 

Link to comment
Share on other sites

Снощи си викам: "Трябва да стана в 8 за финала на GSL!"

Днес ставам и поглеждам часовника: 8:03

Like a boss!

:)

 

Go July! For the SWARM!

 

Резултат:

 

 

Force Field vs July - 4:1

 

Така става като пуснеш агресивен зерг срещу агресивен протос. Виж за сметка на това тотално балансираните игри на Идра срещу QXC

http://www.youtube.com/watch?v=DlDX3BxnZ90&feature=feedu

http://www.youtube.com/watch?v=vywDM6BfZYU&feature=feedu

 

for da zuarmm

Забележете как коментаторите се дивят когато Идра загуби муталиска от кулите.

О май год, хи лост а мюта.

 

Никой не му пука обаче, че идра се наливаше постоянно на 4-5 кули, убиваше ги за секунда и без да губи нищо, убиваше по 10-на марина, оставени да пазят от въздух. И коментаторите не направиха ни един коментар. Очевидно една муталиска е по-скъпа от 150 марина и 2000 кули. Честен свят. Балансиран свят. Ако можеха да балансират не расите, а мечъпите, щеше да е прекрасно, защото сега с теран срещу зерг се чувствам като японец пред цунами.

Link to comment
Share on other sites

mc игра невероятно на финала. Като започнем от най-яките ff евър и стигнем до начина по който си маскираше билдовете. Радвам се за Jully че игра финал.

Link to comment
Share on other sites

MC може и супер да е играл, но Играта се е сбъркала доста. В момента терана, който го хване той го бие...

Много странно реагират от Близард. Реакциите им са с огромно закъснение и играта се дебалансира повече, отколкото се балансира.

Вчера погледах малко ТСЛ... пълен смях. Ако не бяха побутнали грубо Боксъра срещу брата румънец - жив теран нямаше да мине първия кръг досега /случайника Торазин не го броя/.

Аз ли не съм си сложил фаровете, ситуацията ли е много тъмна - незнам.

 

П.П. Мисля да си пусна Торазина - явно нещо необичайно е станало, за да бие ФД - и искам да видя какво е.

Link to comment
Share on other sites

Побутнали били боксера. пък как торзайн успял да бие ФД, само нещо случайно ще да е станало. гледай първо и после пиши.

Link to comment
Share on other sites

MC може и супер да е играл

мхм,страшно игра,думи неам просто - първата игра 4 гейт,останалите три победи - 6 гейта от две бази

 

голямо про,няма що - строи нексуси и танцува в противниковата база,ама като видя,че без сирената е за никъде и спря да се прави на много велик:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Махнете си теранските и зергските очилца и гледайте реално за да се радвате на играта. Не знам защо избирате да мрънкате за баланс вместо да забележите гениалните ходове, които направи мс.

 

мхм,страшно игра,думи неам просто - първата игра 4 гейт,останалите три победи - 6 гейта от две бази

 

голямо про,няма що - строи нексуси и танцува в противниковата база,ама като видя,че без сирената е за никъде и спря да се прави на много велик

 

4 гейт , 6 гейт и строенето на нексуси НЕ Е ЧИЙЗ.

Билда е най-маловажното нещо. Аз играя freestyle всеки път и много често се е стигало до 6 гейта от 2 бази, защото играта е отишла в тази посока.

Link to comment
Share on other sites

мхм,страшно игра,думи неам просто - първата игра 4 гейт,останалите три победи - 6 гейта от две бази

 

голямо про,няма що - строи нексуси и танцува в противниковата база,ама като видя,че без сирената е за никъде и спря да се прави на много велик:rolleyes:

Аман от такива изказвания. Ако 4-гейт и 6-гейт е сирене, то какво е зерг за фаст експанд или зерг за бейнлинг бъст. Или зерг за найдъс уърм. На бас се хващам, че е голяма иновация в твоите очи. При положение, че Джулай е най-големият чийзър на света (7 пуул, бързи роучове, хай еко бейнлинг бъст), просто не виждам за какво си говорим. Протосът би, защото беше в пъти по-добър и в микро, и в макро от противника си и всеки го видя.

Live with it.

Link to comment
Share on other sites

И изобщо няма нищо общо с това, което ти казваш, че с протос имаш над 80% win rate срещу зерг, нали?

 

От няколко дена не мога да си хвана игра сещу протос, а какво ли не пробвам. Единствената играта от може би над 20 е чийз - заблудих го че правя ФЕ, спрях го и му се излях с хлебарки на неговия ФЕ...

 

Вече като видя теран и ми олеква, че не ме е пуснало срещу протос, като срещу теран има по-голям win rate и честно казано се чувствам много по-комфортно.

Link to comment
Share on other sites

И изобщо няма нищо общо с това, което ти казваш, че с протос имаш над 80% win rate срещу зерг, нали?

С теран имам 80% срещу протос. С протос имам 70% уин рейт срещу всички раси...Все пак 4 гейт не е чийз, а е нормален оупънинг.

Link to comment
Share on other sites

В sc2ranks.com мога да си видя winrate-а на различните карти, точно така баннах скрап стейшъна :> Но на расите не съм го срещал никъде. Трябва да разцъкам sc2gears 100% има такава статистика.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...