Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Точно обратното, за да загубиш игра от зерг, трябва да си пълен некадърник или терана трябва да е бронз, че мастър зерг да спечели!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Точно обратното, за да загубиш игра от зерг, трябва да си пълен некадърник или терана трябва да е бронз, че мастър зерг да спечели!

Не виждам защо мислиш така. Турнирите биват доминирани от протоси в момента. Зерги и терани печелят игри по равно. Поправи ме, ако бъркам.

Всъщност какво ти говоря.

Виж July vs Nada.

Game 1. Terran applies pressure. Зергът се зашити без никакъв проблем, през цялото време имаше повече работници и накрая просто контраатакува.

Game 2. Същата история. Нада натисна, направи бункер, ала бала. После естествено, не можа да го задържи и си се прибра в базата, пускайки експанд и правейки стена от бараки. Забележи, че той нямаше никакъв вижън, докато Джулай виждаше цялата карта. Джулай реши да направи бейнлинг бъст на казарми. Направи го. Джи Джи. После вярвайте на Рънър, че бейнлинг бъст не успява. Не успява само ако некадърник го прави.

 

Game 3. Нада разнообразява. Сини хелиони, убива 20 работника, 20-на зерглина. Равносметка : 47 дрони, 39 сцв-та. Рънъре, приятелю, какво да говорим изобщо?

 

Но естествено, зерг е изключително трудна раса и с теран е много лесно. Затова Нада беше надигран като малко момиченце.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай, в Старкрафт 2 Нада с какви постижения се отличава? Както казах, зерга трябва да е класи над терана, за има шанс да вземе игра.

Не съм гледал въпросните игри още, но щом е направил банелинг бъст на бараки и е взел играта, просто няма смисъл да коментирам нивото на терана. Знам, че по принцип Нада е име, ама да паднеш по тоя начин, наистина трябва да си некадърник!

Link to comment
Share on other sites

Хахахаха, той бабата сигурно си мисли, че някой зерг го е измислил това...

Но пък гледам, че класацията малко се е променила. В момента 1во и 2ро място са два протоса. А зерг има чак на 17то място...

 

Между другото, кой е CupCake? Първи е в моята девизия, а гледам, че е 97ми в света.

Link to comment
Share on other sites

Нормално е да се променя. Даже всеки ден се променя. Просто тогава се беше получило така, че 10 терана са отгоре, затова го щракнах.

Link to comment
Share on other sites

GSL March 2011, Code S, Semifinal 1

 

oGsMC vs sanZenith

 

Общо взето това е мач между най-добрия протос (играч?) в света и някой, който до скоро имаше славата на най-ужасния играч в Code S :) Дали ще станем свидетели на чудо, или МС ще го прегази за 15 минути.

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая хава днес - пуска ме с 1 от silver и 2ма от бронза... следващата игра - аз + един от среброто срещу платина и бронз... някак да ги беше размесило поне. Предните игри такъв бой ядах пък че не ми се говори. А съм сигурен че дори да съм играл зле не е било чак толкова. На всичкото отгоре 2 пъти двоен 6-pool да им го натаковам

Link to comment
Share on other sites

Ах, как се е променила играта. Протосите, които допреди няколко месеца, въобще не ги бръснехме в дискусиите... сега доминират категорично. :)

А July, чиято игра особено харесвам, гледам се е представил блестящо /ще трябва да се свалят игри да се гледат тия дни явно/, което отдавна чаках. Предвид доказаните му качества и умения.

И Сай как свършиха днешните полуфинали ?

Link to comment
Share on other sites

UP and DOWN мачовете другата седмица се очертава да са като финала на ШЛ и световното в едно. Какви групи са се заформили само..

Link to comment
Share on other sites

Ето ги и самите групи (за мързеливците :) ):

 

dHA6p.jpg

 

А - 3 PvP = rock, paper, scissors.

B - MKP = dead!

C - FD = dead!

D - no fucking idea

E - MVP = win!

F - Rain = so dead!

G - don't care

H - Losira = winnnnnn!

Link to comment
Share on other sites

KAK се играе с идиот от такава класа който бяга с reaper-и от зелъти вместо да ги застреля (полу-убити зелъти при това ... 2 срещу 6 рипъра) а след това атакува хлебарки и стокъри с тях... при това с 5 рипъра срещу 12-15 хлебарки + 8 стокъра... как може да съществува такъв кретен изобщо. Че и да ми се падне за "ally"... пу дей*а нещастниците. Мани ми като му казвам да не бяга от лингите ами да ги стреля щото 5 рипъра застрелват лингите по-бързо отколкото ония бягат той ми вика "shut up"...

Link to comment
Share on other sites

Защо си хабиш времето и нервите с 2в2 и повече? И то на рандом с някви. Не мога да го разбера къде ви е кефа, мазохисти ли сте? :)

Link to comment
Share on other sites

Натам върви. Следващия олигофрен с който се паднах ми вика "I go for fast muta"... гледам после има-няма 15 дрона. Прави експанд и на него само 3 дрона за газ... ебати майстора. В това време единия от противниците си беше направил 2 експанда с дрони на макс (Аз тормозя другия с 4 гейта). Моя докато се намеси отиде та се невидя. Имаше в един момент шанс да направи нещо онзи напуска 5 кули едновременно и нашия серсем вместо да избие дроните взе да цели кулите... даде му точно толкова време колкото другия да дойде с повече муталиски от нашия човек... симфония!

Link to comment
Share on other sites

Ам, що бе. Играх веднъж с един тип, дето цяла игра глупости, не мога да си нацеля shortcut-ите (бях играл SC1 преди т'ва), правя глупости, ония с някакви мизерии ги изби почти сам двамата. Накрая му писах съобщение да му се извиня. Отговора му беше "I always flame, when my part sux. I didn't flame you. So it's OK." :D

Link to comment
Share on other sites

Промени по новия пач в тестовия сървър:

 

o Ghost

+ EMP now drains up to 100 energy instead of all available energy. The effect on Protoss shields remains unchanged.

 

o Infestor

+ Health increased from 90 to 110. -- This change has been revoked.

+ Now fires a missle instead of being instant cast. -- This change has been revoked.

Link to comment
Share on other sites

Не е кой знае какво, но пак е нещо. По-големият проблем е щита, освен сентри кой друг стои с повече от 100 енергия в армията на протос? Почти никога не се случва това.

Link to comment
Share on other sites

Днес нова мода - теквам бързо до колоси, вадя 4 колоса и ги омазваме ГРОЗНО (да имам още 4-5 стокъра). Поне 5 поредни игри...

Новата ти мода е използвана от всеки протос в днешно време срещу ПвТ и е причината win/loss rate срещу протос да ми е над 80%. Обожавам колоси.

 

Така, нека да се обърна към Рънър. Рънъре, с 300 игри с протос съм мастърс лига с над 70% уин рейт. С теран със 700 игри съм едвам 3000 точки и имам 50% уин рейт, като уин рейтът ми срещу протос е над 80%. Или аз съм УЖАСНО зле със теран срещу зерг, или има нещо гнило в Дания. С протос не ми пука какъв е противникът, срещу теран си правя 3 гейт експо, срещу зерг правя 4 гейт или каквото ми дойде, и пак бия. С теран не знам къде се намирам срещу зерг. Кажи ми как те бие теран, за да се поуча. Дай реплей, в който падаш от имбата, наречена теран. Дай реплей, в който марини ти бият хлебарки + бейнлинги. Дай реплей, в който 3 сийджа = непристъпна позиция. Защото при мен 3 сийджа са храна за 10-на зерглина и 3 роуча. Дори от ГСЛ не мога да се науча, защото там теран не може да оцелее срещу зерг. Може и малко зерги да са, но вървят като танкове!

 

П.С ето няколко яки игри на Лейлъш:

game1

game2

game3

 

Няма биене това момче.

Link to comment
Share on other sites

Я дай ти няколко риплея с протос как биеш терани, особено такива които се окупират, експандват акгресивно и дроп-харасват и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...