Jump to content
BulForum.com

StarCraft 2


Dread Lord

Recommended Posts

Абе "под 500" си е леко пресилено, но карай. Аре, ти си разбирача, ти си прав. Расата е виновна!

 

Само един въпрос - може ли снимка с автограф? Ше си я направя на mousepad при един приятел. Може и пари да изкарам, ако почна да продавам падове с лика на легендата :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 10.1k
  • Created
  • Last Reply

Само един въпрос - може ли снимка с автограф? Ше си я направя на mousepad при един приятел. Може и пари да изкарам, ако почна да продавам падове с лика на легендата :lol:

Нали се сещаш, че тоя мохабет се изтърка вече? ;)

И игрите не трябва да са 500, а 1000.

Link to comment
Share on other sites

Абе "под 500" си е леко пресилено, но карай. Аре, ти си разбирача, ти си прав. Расата е виновна!

 

Само един въпрос - може ли снимка с автограф? Ше си я направя на mousepad при един приятел. Може и пари да изкарам, ако почна да продавам падове с лика на легендата :lol:

Наистина имаш над 500 игри 1в1? Тогава извинявай, и ти имаш право на мнение.

Link to comment
Share on other sites

Иване, ти събра ли 500 игри 1:1? К'во се обаждаш тогава :lol:

------

Ред: Оф, добре бе, Нострадамус, нали ти казах, че си прав. К'во почна да ровиш като прасе в тикви старите си менния, велик си ОК. Сега миряса ли?

Link to comment
Share on other sites

И все пак в лейт гейм възможността да защитиш цялата си база от ВСИЧКО, (марини, мародери, баншита, муталиски, зерглини) с един сторм ми се струва прекалена. Когато някой остави базата си незащитена, би трябвало да може да го накажеш, а не той да уарпне 1 хай темплар и да убие с него и медивака, и марините, а каквото е останало, да бъде изядено от зиалота. Стормът трябва да бъде нърфнат.

 

Преди три месеца отбелязах, че стормът ще бъде нърфнат. Тогава никой не смяташе, че трябва да бъде така. Ето че стана. След няколко месеца хлебарката ще бъде или с увеличена цена, което ме съмнява, или с намалена кръв, което е възможно, или с 3-5 секунди увеличен билд тайм, което е почти сигурно. В момента хлебарки са хард каунтър на всеки 1 тиър юнит освен на мародера, което е странно. По дяволите, хлебарки са дори хард каунтър на сталкър + колос. Антарес, може да се подиграваш колкото си искаш, но аз нямам високо мнение за играта ти, нито за възприятелните ти способности, така че не ме интересува какво мислиш. Според мен на играчи като теб им стига пач 1.0, но хората, които умеят да разсъждават, знаят какви са промените, които ще настъпят.

Link to comment
Share on other sites

:) Еее Baba_qga, как да не отбележа, че съм те изпреварил точно с 5 месеца и 20 дни по-рано, когато отбелязах, точно това което сега направиха от Близард с хай темплара.

 

---

Гледам и ти играеш с тосс, Калин който е може би най-добрия бг играч след Зийракс, също е транзишнъл от теран на протос. И ако разнообразието е предполагаем мотив за теб, то за Калин, който играе за голям отбор - мотива е по-скоро повече победи.

Link to comment
Share on other sites

А аз се чудя, щом за бабата не е проблем да си сменя расите, защо не мине зерг?!

Runner, погледни следния скрийншот. Димага срещу Хасу, крос позишън на Метало. Обърни внимание на броя на работниците на Димага. Обърни внимание на минутата. Още 6 се правят. Другото което е, забележи вижъна на зерга. Кажи ми според теб не може ли да направи 10 роучове до момента, в който мизерната армия на Хасу стигне до него. При положение, че си 10 работника назад и противникът ти вижда цялата карта и може да изкара контрата на твоята войска докато ти стигнеш до него, не виждам какво говорим.

http://img24.imageshack.us/i/screenshot2011022801320.jpg

Link to comment
Share on other sites

Runner, погледни следния скрийншот. Димага срещу Хасу, крос позишън на Метало. Обърни внимание на броя на работниците на Димага. Обърни внимание на минутата. Още 6 се правят. Другото което е, забележи вижъна на зерга. Кажи ми според теб не може ли да направи 10 роучове до момента, в който мизерната армия на Хасу стигне до него. При положение, че си 10 работника назад и противникът ти вижда цялата карта и може да изкара контрата на твоята войска докато ти стигнеш до него, не виждам какво говорим.

http://img24.imageshack.us/i/screenshot2011022801320.jpg

След като гледах днес две от игрите на NesTea, където изгуби от Зенет и Еснеър, направо не знам... Зерг като него да изпитва такава безпомощност, направо не е истина.

И тоя сриншот не знам, защо го даваш. Има един овърлорд до неговата база и е хванал едната кула, какво толкова? Това е напълно нормално за зерга да има няколко овърлорда из картата, също както и да има ФЕ и повече дрони от провника. В случая обаче протоса има ександ и съм сигурен, че ако Димага е останал само с една база е изгубил играта. Това, че има 10 работника от протоса нищо не значи, още повече, че няма никаква армия. В следващия момент протоса може да уорпне 5 стокъра и да прилючи играта на зерга, защото както казваш ти, прави 6 дрона, което значи, че няма достатъчно ларви да направи повече армия. Дай направо въпросния реплей, за да видя в крайна сметка как е завършила играта.

Link to comment
Share on other sites

След като гледах днес две от игрите на NesTea, където изгуби от Зенет и Еснеър, направо не знам... Зерг като него да изпитва такава безпомощност, направо не е истина.

И тоя сриншот не знам, защо го даваш. Има един овърлорд до неговата база и е хванал едната кула, какво толкова? Това е напълно нормално за зерга да има няколко овърлорда из картата, също както и да има ФЕ и повече дрони от провника. В случая обаче протоса има ександ и съм сигурен, че ако Димага е останал само с една база е изгубил играта. Това, че има 10 работника от протоса нищо не значи, още повече, че няма никаква армия. В следващия момент протоса може да уорпне 5 стокъра и да прилючи играта на зерга, защото както казваш ти, прави 6 дрона, което значи, че няма достатъчно ларви да направи повече армия. Дай направо въпросния реплей, за да видя в крайна сметка как е завършила играта.

Да, 16 зерглина, 2 роуча и два куина изобщо няма да спрат 6 сентрита и 1 зелот. Между другото както ясно виждаш на скрийншота, Димага има 400 ! минерала, които му стигат за 5 роуча. И представи си ако Димага не беше решил да прави работници, а беше почнал с роучове. Тъй като зергите не могат и да си представят, че другите играчи не виждат цялата карта, ти сигурно си мислиш, че ако Димага влезе с 10 роуча на 6 сентрита и 1 зелот, Хасу ще ги е видял от другия край на картата. Да, ама не, за разлика от гнусната ти раса, другите нямат мапхак. Така че в момента Хасу опрерира на тъмно, докато ДИмага има повече работници, вижън над цялата карта и възможност да води ритъма на играта. Да ви имам в зергите. И не, не е нормално една раса да има по-малко работници от друга, освен ако не е теран, който има мулета. 10 работника по-малко са си 10 работника по-малко, а армията на Димага в този момент е също толкова силна колкото тази на Хасу.

Link to comment
Share on other sites

Утре в 10:00 часа наше време започва ден 1 на IEM World Championship. Ще се играят мачовете от група А.

 

09:10 CET (10:10 EET (+02:00))

QXC vs IdrA

MorroW vs Tarson

ACE vs White-Ra

 

10:25 CET (11:25 EET (+02:00))

MorroW vs White-Ra

ACE vs IdrA

QXC vs Tarson

 

11:40 CET (12:40 EET (+02:00))

QXC vs White-Ra

IdrA vs Tarson

ACE vs MorroW

 

14:35 CET (15:35 EET (+02:00))

IdrA vs White-Ra

ACE vs Tarson

QXC vs MorroW

 

16:45 CET (17:45 EET (+02:00))

White-Ra vs Tarson

ACE vs QXC

MorroW vs IdrA

 

Взимайте си болнични! :)

Link to comment
Share on other sites

Да, 16 зерглина, 2 роуча и два куина изобщо няма да спрат 6 сентрита и 1 зелот. Между другото както ясно виждаш на скрийншота, Димага има 400 ! минерала, които му стигат за 5 роуча.

Само че удобно пропускаш момента, че дори и да има пари, не може да ги направи, защото няма ларви.

 

И представи си ако Димага не беше решил да прави работници, а беше почнал с роучове. Тъй като зергите не могат и да си представят, че другите играчи не виждат цялата карта, ти сигурно си мислиш, че ако Димага влезе с 10 роуча на 6 сентрита и 1 зелот, Хасу ще ги е видял от другия край на картата. Да, ама не, за разлика от гнусната ти раса, другите нямат мапхак. Така че в момента Хасу опрерира на тъмно, докато ДИмага има повече работници, вижън над цялата карта и възможност да води ритъма на играта.

Той протоса щото не е пратил проба да скаутне зерга, нали, и е тръгнал на тъмно да прави ФЕ, без да знае Димага за какво играе. Защо ми говориш глупости не мога да разбера?!

 

И е голям проблем протоса да уорпне 5 стокъра, когато зерга е на рампата му, нали? Защото уорпа е много честен и си правиш единиците за 2 секунди точно. Още по-малко време ви трябва от "мигновеното" излюпване на хлебарките!

 

Да ви имам в зергите. И не, не е нормално една раса да има по-малко работници от друга, освен ако не е теран, който има мулета. 10 работника по-малко са си 10 работника по-малко, а армията на Димага в този момент е също толкова силна колкото тази на Хасу.

Ти си единствения човек в света, който си знае неговото за икономическото развитие на расите. Всепризнат факт е, че ако зерга е на едно ниво спрямо другите раси, то другите раси имат предимство в тоя момент! Хубаво е да го запомниш!

Link to comment
Share on other sites

Той протоса щото не е пратил проба да скаутне зерга, нали, и е тръгнал на тъмно да прави ФЕ, без да знае Димага за какво играе. Защо ми говориш глупости не мога да разбера?!

Ти добре ли си?! След като изкара първите си кучета, ти си на тъмно докато не изкараш обзървър. Докато зергът ВИНАГИ вижда всичко. Рънър, ако ми кажеш, че според теб протосът може да вкара проба в базата на зерга след като зергът е изкарал 4-те кучета, просто не виждам за какво говорим. При теб може и да става, но при добрите играчи, а Димага го бива, няма да стане. След това хвани дали играе за бейнлинг бъст, дали играе за роуч уарън, дали играе за маса спийдлинги или не прави нищо друго освен дрони, което естествено е най-често срещано. Проклети гадни иманяри. И не, протоските юнити не са по-евтини, нито по-силни от зергските, че да казваш, че зерг на 40 работника е по-слаб от протос на 40 работника. Кое ти е по-слабо, не разбирам? Не стига че роучовете са двойно по-евтини от сталкър, но дори един роуч има повече демидж, по-голям мувмънт спийд (да, правилно прочете! ) и повече кръв. Хлебарка на ъпгрейд ИЗВЪН КРИЙП е по-бърза от сталкър. Тва е такъв смях. За хиляден път ти казвам, ако загубиш игра със зерг си еднорък едноок пират на 20 ракии с напреднал паркинсон.

Link to comment
Share on other sites

То няма и смисъл след първата проба да се скаутва повече, защото просто няма нужда от скаут. Особено ако зерга е тръгнал за ФЕ, защо му е да скаутва? То е ясно, че след ФЕ е абсурдно да правиш каквито и да е мизерии и играта отива към макро такава, освен ако педераския просто не реши да прави някой чийз като войд рейд ръш, 4 гейт ръш, дарк темпар ръш, като и 3те са смъртоносни ако не си подготвен за тях.

Иначе то е ясно, че след ФЕ-то ще се играе за хлебарки/спийдлинги, не знам какво има толкова да се притесняваш от нещо, което е 100 от 100 игри...

За банелинг бъста е ясно, че ще се играе преди ФЕ и точно за това пробата като ти влезе в базата и види екстрактор преди пуул и веднага ти светва лампата, на къде отиват нещата, след което съответно протоса се подготвя (то голямата подготовка - да изкараш няколко сентрита и да си блокираш входа) и ако банелинга бъста не успее си 100% аут. Абе просто няма толкова предсказуема раса като зерга, каквото щеш да ми говориш. Още повече, че зерга се нагажда спрямо играта на другите, а не обратно!

И като гледам, Идра, НесТий, Мороу, че дори и ФрутДийлъра (който напоследък изобщо ичезна от полезрението) трябва да са еднооки пирати вече, защото напоследък ги мачкат за добър ден!

Link to comment
Share on other sites

Всички събития извън Корея досега са били със слаба организация. Този IEM не прави изключение. Вече 35 минути закъснение, много е вероятно да мине и 1 час.

 

Най-накрая: http://www.own3d.tv/live/5093/ESL_TV_Event_2

 

IdrA vs qxc - 2:0

Morrow vs Tarson - 2:0

WhiteRa vs ACE - 0:2

 

IdrA vs ACE - 0:2 :(

Tarson vs qxc - 2:0

Morrow vs WhiteRa - 1:2

 

Tarson vs IdrA - 1:2

qxc vs WhiteRa - 1:2

ACE vs Morrow - 2:0

 

IdrA vs WhiteRa - 2:0

qxc vs Morrow - 1:2

ACE vs Tarson - 2:0

 

Tarson vs WhiteRa - 2:1

Morrow vs IdrA - 1:2

ACE vs qxc - 2:0

 

ACE (5:0 игри, 10:0 сета) се класира директно на полуфинал, Idra (4:1 игри, 8:4 сета) и Morrow (2:3 игри, 6:7 сета) са на плейофи.

 

qxc ще иска да забрави днешния ден, колкото се може по-бързо - 0:5 игри, 2:10 сета. Ауч!

Link to comment
Share on other sites

Бабо, нещо да кажеш за резултатите? Викаш, тия двамата пирата по-добре да спират да играят тая игра, а?

Link to comment
Share on other sites

rR7My.png

Тази гледка стопля сърцето ми.

 

Жалко за WhiteRa, но просто на Скрап няма какво да се направи с/у теран, който си масира танкове и експандва спокойно.

Иначе промените по картите като Металополис и СС където има пушек са просто изкл. малоумни.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...