Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

A защо така мозилата ми през повечето време ми взима доста от процесора? Май преди не беше така. Компа ми е 1700 Mhz 256 МВ Ram. Не мисля че е слаб чак пък толкоз, че да ми товари машината една интернет страница. От няколко седмици насам гледам, че компютъра ми почна да мисли по-бавно и от този на комшийката (който по-принцип е по-слаб от моя :) ). Бави ми се като отваря папките, файловете, а ако искам да отида в My Computer, майко мила :wacko: Бави се поне 5 сек. докато зареди.

Проверих за spyware и вируси, но няма. Няколко пъти погледнах в Task manager-a и гледам, че доста често ми скача към 70-80% firefox-a (особено като ми се зарежда някоя страница). А в комбинация и с Bitcomet направо трепят рибата.

 

Де да знам изобщо от това ли е. Просто някой може ли да ми каже това за firefox нормално ли е? Че вече се чудя къде да търся причините. Правих му и дефрагментация и съм изключвал всички възможни работещи програми и няма голяма разлика.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Понякога се омазва профила (основния, с който работи фокса). Пробвай да направиш нов профил (някъде пишеше каква е точната команда). не вреди да пробваш и шорткъта Firefox (Safe mode), от старт менюто, да видим дали някой модул не мизерства.

От друга страна това с бавното отваряне на експлорър ми напомня едни вирусоподобни хави, дето не се откриваха от нищо, но като отидеш в Add/Remove Programs , се виждха там и се махаха лесно и всичко се оправяше.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

възможно ли е да блокирам определен сайт през мозилата, без да ползвам firewall? ... т.е. искам да не може да се влиза в определен сайт с браузъра. в настройките не намирам нищо в тоя ред на мисли

 

::edit::

 

аз се оправих ... с host файла става да се "забрани" (по-скоро излъже)

Link to comment
Share on other sites

възможно ли е да блокирам определен сайт през мозилата, без да ползвам firewall? ... т.е. искам да не може да се влиза в определен сайт с браузъра. в настройките не намирам нищо в тоя ред на мисли

 

::edit::

 

аз се оправих ... с host файла става да се "забрани" (по-скоро излъже)

 

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3145

 

Това премахва дори и линковете, които водят до определения сайт.

Link to comment
Share on other sites

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3145

 

Това премахва дори и линковете, които водят до определения сайт.

 

с host файл е по-добре, щото няма да го отваря от какъвто и да е браузър, а така само от мозилата и за другите трябва да търся отделно решение. :)

 

освен това виждам, че това разширение е за 2.0, а аз все още нямам намерение да слагам 2-ката ;)

Link to comment
Share on other sites

Може ли да попитам защо? :huh:

'щото на няколко места бях сложил 2-ката и като тръгнах да търся някакви настройки вътре, гледах по 15 мин. като теле в железница ... и така и не открих това, което ми трябваше на момента. сега не мога да се сетя какво точно беше, но ме подразни и реших че няма смисъл да слагам и при мен 2-ката.

 

... и общо взето не барам нещо, което си работи и не виждам смисъл да слагам новото просто защото е ново. разширенията, които ползвам си ми работят със старата версия и така ....

Link to comment
Share on other sites

samkijot, силно те съветвам да сложиш 2-ката :) .

Каквито и липси да си имал под нея, намери начин да ги елиминираш, а за 2-ката вече като че ли има повече разширения. Държи се адски по-добре от старите версии, по-пъргава, ползва доста по-малко памет с времето (моя FF постоянно прави ъптайми от по 2-3 седмици - да, без да го спирам е отворен със седмици, и така съм от повече от година) затова мога да го твърдя. Много по-стабилен е, с по-малко бъгове от общ характер, по-добре се справя с кода на сайтовете (старата версия понякога имаше някои glitches).

Кажи какви настройки не си намерил, 2-ката има даже повече настройки.

По принцип и аз съм така - нещо като работи добре, не го бутам, но някои неща просто плачат да се бутнат :) .

Например преди време и Acrobat Reader 6 ми работеше добре, но се оказа, че 7-цата е в пъти по-бърза, да не повярваш. Сега 8-цата е малко по-бавна за сметка на не знам какво, но не е проблем толкова.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

имам проблем ...

Та проблемчето ми е че като пусна да се сваля нещо не ми показва прозорчето с свалянето а като си го пусна прозорчето ми го дава празно сеинчое не свалям а аз дефакто си свалям ....

някой ще може ли да помогно по този проблем

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Първоначално firefox зарежда бързо но след 15-20 минутна работа из нета става доста бавен в рендирането на web site и то при машини с по-малка рам памет . И причината е проста тегли голям ресурс от страна на памет.

Link to comment
Share on other sites

Здарвейте,имам проблем с ePay.Проблема се състой в това,че днес си преинсталирах Уиндоуса и съответно всички програми.Сега обаче не мога да си влезна в акаунта в ePay,защото бях активирал сертификат за достъпност!Моля ви помогнете ми да се справя с този досаден проблем,защото аз основно от ePay си плащам всички сметки.Благодаря ви предварително!!!

Link to comment
Share on other sites

Здарвейте,имам проблем с ePay.Проблема се състой в това,че днес си преинсталирах Уиндоуса и съответно всички програми.Сега обаче не мога да си влезна в акаунта в ePay,защото бях активирал сертификат за достъпност!Моля ви помогнете ми да се справя с този досаден проблем,защото аз основно от ePay си плащам всички сметки.Благодаря ви предварително!!!

За целта прокативната дейност отново е най-добрия приятел. Било е нужно да си архивираш сертификата от опциите на FF, отнема секунди и файла е 2-3 КБ.

Иначе в меню е-Сертификат отляво, пробва ли? Има получаване/подновяване на нов сертификат.

Ако оттам не стане (досега не съм стигал ситуация да си загубя сертификат от банка или където и да е, опазил ме Господ), трябва най-вероятно лично да докажеш самоличността си някъде в офис на Epay. Не съм сигурен дали дотолкова е затегната процедурата, но би трябвало да е.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ми е, че преди време лисицата заби брутално и трябваше да я затвора с енд таск. Но след това не можеше да се зареди. Кликваш 1ви път, появява се като процес в таск мениджъра, няма лисица. Кликваш 2ри път, появява се само рамката на прозореза с надписа отгоре Мозила файърфокс и дотам. Реинстал не помогна. Продължава да не иска да се зарежда. Рънвал съм антивирус сканове, спайуер сканове но....

Оттогава съм с Опера и въпреки че браузера е добър, ми се иска да се върна на фаирфокс.

Any ideas ?

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ми е, че преди време лисицата заби брутално и трябваше да я затвора с енд таск. Но след това не можеше да се зареди. Кликваш 1ви път, появява се като процес в таск мениджъра, няма лисица. Кликваш 2ри път, появява се само рамката на прозореза с надписа отгоре Мозила файърфокс и дотам. Реинстал не помогна. Продължава да не иска да се зарежда. Рънвал съм антивирус сканове, спайуер сканове но....

Оттогава съм с Опера и въпреки че браузера е добър, ми се иска да се върна на фаирфокс.

Any ideas ?

Изтрий всички профили и директории на лисицата, В 99% това помага.

Говоря за всички директории, в Program Files, в Application Data под Documents And Settings.

Това го правиш след като я деинсталираш. После я инсталираш на чисто.

Преди това обаче можеш да си запазиш букмарковете (bookmarks.html) от Application Data дир-а, в текущия профил.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Имам малък проблем с лисицата. Днес докато сърфирах из нета ми си активира pop-up blocker-a (този който върви с firefox-а ) и тъй като трябваше да видя съдържанието на страницата, която беше блокирана се наложи да го изключа. Проблема е , че blocker-a напълно изчезна - тоест не се появява в горния десен ъгъл, когато блокира някоя страница (и от тук няма как да разбера,че примерно нещо е блокирано , например лично съобщение от форум и др.).В настройките не открих нищо. Някой да знае как мога да го върна в предишното положение ?

firefox 2.0.0.4(6 се сваля в момента :wacko: )

 

Реших си проблема (с about:config )

Link to comment
Share on other sites

При мен Firefox КАКВОТО и да правя или не правя, повече от 25 дена не може да издържи на ъптайм :bgrin: .

Одеве след 24 дни ползване нонстоп отново изгърмя с някакво съобщение, гласящо "Error" в малко прозорче. И на предната инсталация на Windows пак повече от 25 дни не даянеше. Тва да не е някакъв hard-coded таймаут :bgrin: в програмата...

През 20-22 дни си знам да го рестартирам, ама тоя път се улисах..

Някой ако е успял да го подкара за повече от месец без да го спира, да обади как е постигнал магията :D

 

EDIT: Да се възползвам и да питам един въпросец..

Абе има ли начин да се настрои като ползвам стрелките за скролиране, да скролира по-бързо? С едно натикане на стрлка надолу примерно скролва с много малко (сантиметър има няма).. Internet Explorer в това отношение е трепач, там скролирането е по-пъргаво и на по-големи стъпки.

В FF ме дразни, дано има начин да може да се настрои на по-големи стъпки да скролва (става дума за ползване на клавишите-стрелки).

Link to comment
Share on other sites

1. Някой ако е успял да го подкара за повече от месец без да го спира, да обади как е постигнал магията :D

 

2. Дано има начин да може да се настрои на по-големи стъпки да скролва (става дума за ползване на клавишите-стрелки).

 

1. "Магията" се казва смяна на операционната система (напр. с Win98SE), но не ти препоръчвам да стигаш чак дотам. :devil Продължавай с рестарта през 20 дни...

 

2. Голям мързел си... :D ...на 2-3 см. над горната стрелка се намират бутоните PageUp/PageDown - знам че е почти невъзможно да си преместиш пръста чак дотам, но с мобилизиране на волята си (до краен предел) понякога се получава. Резервен вариант е да използваш Силата...а ако и с нея не стане - обади се на Йода...той ще ги натисне от разстояние. :woot :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

1. "Магията" се казва смяна на операционната система (напр. с Win98SE), но не ти препоръчвам да стигаш чак дотам. :devil Продължавай с рестарта през 20 дни...

 

2. Голям мързел си... :D ...на 2-3 см. над горната стрелка се намират бутоните PageUp/PageDown - знам че е почти невъзможно да си преместиш пръста чак дотам, но с мобилизиране на волята си (до краен предел) понякога се получава. Резервен вариант е да използваш Силата...а ако и с нея не стане - обади се на Йода...той ще ги натисне от разстояние. :woot :bgrin:

Хаха, днес доброто настроение май се усеща във форума :D .

По точка 1 - not an option, а и се съмянвам самия Вин98 да издържи повече от седмица, камо ли да задържи Лисицата месец (хех, това е голям виц) :bgrin:

По т. 2 - тук нямам твоите умения в съчиненията :) на тема Междузвездни войни, нито разполагам с тяхната сила и власт, приложена конкретно върху комуникацията с компютъра и по-специално Firefox, мога само да кажа, че имам дълги пръсти, които са полезни в някои по-странични начинания, и в този дух на мисли силата е в мен, но в случая силовия метод не решава изначалния ми проблем със скролирането.

PgXX клавишите решават проблема с един екран наведнъж откъдето иде и заглавието им, докато стрелките първоначално били с функцията да местят нещо нагоре надолу с по един ред ;) . Обаче в FF това е взето твърде насериозно и наистина с по един ред горедолу местят страницата.

Стрелките влизат там, където един екран е твърде много скролнато пространство, и губиш връзката с това което си гледал до тоя момент.

Та ако можеше съвсем малко да се ускори действието, т.е. с по-големи стъпки да скролират, ще е супер. За случаите, в които ръцете ми са заети по клавиатурата и мишката спокойно си гризе сиренцето междувременно.

Та тва е :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

По т.1 - секънд едишъна държи доста повече от месец непрекъснато включване, но при едно единствено условие - IE не трябва да фигурира никъде, тъй като е основният виновник за скапването на цялата система след време (явно заради интеграцията)....ааа...да - и не трябва да триеш голямо количество файлове наведнъж (thanks за инфото и bat файла в другата тема...родих се... :punk )

 

По т.2 - с пейджовете пак не губиш смисъла, защото на всяка следваща страница виждаш последния ред от предишната...но в частност ми е ясно какъв ти е проблемът с комфорта - просто не е същото. ;)

Сега като си с тази хубава мишка, нямаш ли си някаква опция в драйвера? Аз съм с клавиатура и мишка A4Tech - и с двете (благодарение на драйверите им) мога да си регулирам стъпката при скролиране.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

имам следният проблем с фирефокса

http://img251.imageshack.us/img251/7769/asdhx3.jpg

това става когато се опитам с 1 цъкане на левия бутон на мишката да сваля някой фаил, ако дам десен и запиши като - няма проблем. Помагайте защо се получава така.

Link to comment
Share on other sites

имам следният проблем с фирефокса

http://img251.imageshack.us/img251/7769/asdhx3.jpg

това става когато се опитам с 1 цъкане на левия бутон на мишката да сваля някой фаил, ако дам десен и запиши като - няма проблем. Помагайте защо се получава така.

Странно и на мен преди малко ми изкара същата грешка :lol: :confused

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...