Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

А някой да знае къде се намира файла на firefox, в който се пазят паролите? :rolleyes:

Понеже попрекалих вече с преинсталациите, а не ми се прави нова. Може би направих грешка като първо инсталирах мозилата и след това използвах backup-a на уиндоуса, за да възстановя файловете. Сега никак не иска да ми ги възстанови, а имам доста пароли, които не помня. Както и сайтовете. :) Само основните.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
А някой да знае къде се намира файла на firefox, в който се пазят паролите? :rolleyes:

 

Файловете са signons2.txt и key3.db. Намират се в папка C:\Documents and Settings\[user Name]\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxx.default

http://kb.mozillazine.org/Signons.txt

Link to comment
Share on other sites

имам един въпрос относно Firefox 2.*.*.*, който засяга и Bitcomet. при опит за отваряне на торент файлове, когато се ползва лисица, самите файлове "искат" да бъдат записани някъде. даже и тогава, торента не се отваря в bitcomet-ата, а изрично е посочен този клиент по подразбиране. с IE няма проблем - като се натисисне линк, който е торент файл веднага се зарежда в bitcomet-aта, докато при Firefox-a изобщо не го отваря автоматично, а трябва да се прави ръчно т.е. да се стартира запазения торент файл.

как се оправя това?

Link to comment
Share on other sites

някои да знае в коя папка се съхраняват инсталиранита добавки и теми???

за да мога след като преинстална windows-a да не търся добавките една по една :P

Link to comment
Share on other sites

Ако някой може да помогне, моля да го направи!!!

Проблема е следния, ако това е проблем... при случаен преглед на Windows Task Manager в папката Processes срещу FIREFOX.EXE в колоната Mem Usage се мъдри числото 76 560 К, а друг път ми се е случвало, когато са отворени много прозорци на FIREFOX числото да надхвърли 230 000 К.

Това нормално ли е за този броузър или нещо е сгрешено в настройките???

Link to comment
Share on other sites

По принцип е нормално да държи около 50-100МБ с повече прозорци, че понякога и повече, но чак толкова... Свали си taskinfo и с нея виж точно колко рам ти ползва програмата, понеже на ТМ не винаги може да се има доверие.

С коя версия си?

Link to comment
Share on other sites

Последната е 2.0.0.6, ако си сложилл това, което се води за firefox 3 или някаква бета - махни и си сложи стабилна версия.

Link to comment
Share on other sites

Mozilla Firefox е най-добрия браузър

след него Netscape

После идва Opera

след това Safari

след това каквото друго се сетите...

....................

и на последно място след всичко останало IE (shit.gif) с най-ужасната защита и най-бавното зареждане на браузъра и интернет страниците и също тока """""редките""""" крашове които не знам защо имам crazy2.gif

Link to comment
Share on other sites

Във темата може някой да го е написал ама не ми се ровят 42 стр. и за това ще попитам ,дали някой може да ми каже, как да си направя лисицата, да сменя табовете, като все едно се завърта кубче?

Link to comment
Share on other sites

Във темата може някой да го е написал ама не ми се ровят 42 стр. и за това ще попитам ,дали някой може да ми каже, как да си направя лисицата, да сменя табовете, като все едно се завърта кубче?

 

например с ето това

Link to comment
Share on other sites

Искам да ви питам има ли такава опция която като напишеш адрес той винаги да се отватя в нов таб и да не закача отворените преди това сайтове? Btw, това с куб ефекта е добро :>

Link to comment
Share on other sites

Options - Tabs - New Pages Should be Opened in - New Tabs

това е когато кликаш на линкове, а за писане в адрес бара не знам.

 

На мен за писане ми трябва :( линковете нека си седят така.

Link to comment
Share on other sites

Толкова ли е неудобно преди да напишеш адрес да натиснеш ctrl+T? :>
Свикнал съм с Maxthon-а и ми е много удобно да се пазят страниците дори да пишеш нови... май няма да мигрирвам към лисицата.
Link to comment
Share on other sites

Имам един незначителен , но много дразнещ понякога проблем .

Когато пиша по форуми (предимно там се усеща и дразни най-много) , на всеки десет секунди ми прави засичане с времетраене около 3 секунди и след това се оправя .

Това става само по време на писане и се появи скоро .

Не съм инсталирал почти никакъв софтуер , който да попречи на работата на фаерфокс .

Браузера е обновен до последната версия заедно с джавата и флаш плугина и имам няколко скина за фаерфокса , които не са обновени съобразно със самата версия на фокса .

Имам касперсккай интернет секюрити суйт 7 и това е единственият софтуер , който работи постоянно .

Отделно имам сервисес за мобилни телефони от инсталирането на менаджери за ЛГ и Сони Ериксон , а за сървър на диабло .

Но , това за сървара е направено след като вече проблема съществуваше .

Виндолс ХР Про с СП2 .

п.п. Пробвах с чиста инсталация на новата версия на браузера и пак не се оправи .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Малък проблем с фокса. Като пусна нещо да се сваля и не ми се отваря даунлоад прзорчето (ctrl+j). Като го отворя не ми дава нещо да се е сваляло, стой си празно, но на десктопа ми излиза файла който се е свалил. Сваля се но не го показва... Преинсталирах, но същата работа, настройките се запазват.

Link to comment
Share on other sites

Хаха, днес доброто настроение май се усеща във форума :D .

По точка 1 - not an option, а и се съмянвам самия Вин98 да издържи повече от седмица, камо ли да задържи Лисицата месец (хех, това е голям виц) :bgrin:

По т. 2 - тук нямам твоите умения в съчиненията :) на тема Междузвездни войни, нито разполагам с тяхната сила и власт, приложена конкретно върху комуникацията с компютъра и по-специално Firefox, мога само да кажа, че имам дълги пръсти, които са полезни в някои по-странични начинания, и в този дух на мисли силата е в мен, но в случая силовия метод не решава изначалния ми проблем със скролирането.

PgXX клавишите решават проблема с един екран наведнъж откъдето иде и заглавието им, докато стрелките първоначално били с функцията да местят нещо нагоре надолу с по един ред ;) . Обаче в FF това е взето твърде насериозно и наистина с по един ред горедолу местят страницата.

Стрелките влизат там, където един екран е твърде много скролнато пространство, и губиш връзката с това което си гледал до тоя момент.

Та ако можеше съвсем малко да се ускори действието, т.е. с по-големи стъпки да скролират, ще е супер. За случаите, в които ръцете ми са заети по клавиатурата и мишката спокойно си гризе сиренцето междувременно.

Та тва е :bgrin:

 

Е добре де, с ролчето на мишката на мен ми сваля по 3 реда. Значи имаш за 1, за 3 и за страница, какво повече? Сега ако кажеш, че мишката няма ролче, да ти съберем пари тук във форума и да ти купим една освен... :D

 

имам един въпрос относно Firefox 2.*.*.*, който засяга и Bitcomet. при опит за отваряне на торент файлове, когато се ползва лисица, самите файлове "искат" да бъдат записани някъде. даже и тогава, торента не се отваря в bitcomet-ата, а изрично е посочен този клиент по подразбиране. с IE няма проблем - като се натисисне линк, който е торент файл веднага се зарежда в bitcomet-aта, докато при Firefox-a изобщо не го отваря автоматично, а трябва да се прави ръчно т.е. да се стартира запазения торент файл.

как се оправя това?

 

И на мен ми беше станало така. По неизвестни причини... По също толкова неизвестни причини след ъпдейт на FlashGot се оправи пак така мистериозно...

Link to comment
Share on other sites

Абе изтрих всички проложения , а проблема остава .

Само на фаерфокс го прави .

Преинсталирах браузера и пак същото .

Значи нещо друго го причинява .

Като пиша сега и след определено време ми замръзва браузера за около 3 секунди и после ми изписва написаното , докато съм цъкал по клавиатурата .

Мисля , че е от джавата ама не съм напълно сигурен .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...