Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

Липсва ми някакъв протокол...по-точно, програма, към която да го асоциирам....за пръв път ми се случва....само при един единствен линк го дава:

123rn1.jpg

 

 

Ако е необходимо ще цитирам и линка...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply
Липсва ми някакъв протокол...по-точно, програма, към която да го асоциирам....за пръв път ми се случва....само при един единствен линк го дава:

123rn1.jpg

 

 

Ако е необходимо ще цитирам и линка...

Сигурно линкът не е направен както трябва... от http е изпусната първата буква ;)

Link to comment
Share on other sites

Сигурно линкът не е направен както трябва... от http е изпусната първата буква ;)

Бахти...защо имам самочувствието, че съм умен...като не сетих да проверя най-елементарното нещо - пропусната буква в адреса на линка. :woot

А и тия дето са писали лисицата защо ме надценяват...не можеше ли да ме подсетят мъничко, вместо да ми дават онова съобщение...да изпишат: "Ей...какво ttp бе, няма такъв филм...я вземи да си добавиш едно h, че да ти се отвори страницата." :bgrin:

 

Мерси за жокера. :punk

Link to comment
Share on other sites

Бахти...защо имам самочувствието, че съм умен...като не сетих да проверя най-елементарното нещо - пропусната буква в адреса на линка. :woot

А и тия дето са писали лисицата защо ме надценяват...не можеше ли да ме подсетят мъничко, вместо да ми дават онова съобщение...да изпишат: "Ей...какво ttp бе, няма такъв филм...я вземи да си добавиш едно h, че да ти се отвори страницата." :bgrin:

 

Мерси за жокера. :punk

Ти май подценяваш лисицата.

Може да си имал предвид ftp://.

А и без това, за това което предлага за тия смешни 5-6 МБ, добре са се справили, а кода за подсещането баш на такава грешка можеше да покачи кода й с примерно 100-тина-200 байта, що да са..

 

A, wyw wryzka, че някъде мернах мнение да съм си вземел мишка със скролче и форума да съберял пари да ми купи, спокойно, има си скролче, ама си нямам жица на мишката, една жиця няма да е зле да ми купите, че някой може да ми открадне плъха от домашните, и тогава съм за мустака.

Въпроса ми беше точно този, който зададох, пределно наясно съм с възможностите на скрола, питах за клавиатурата, а защо понякога ми е по-лесно да ползвам стрелките вместо мишката, това е въпрос за друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Какво ще стане, ако кръстосате огнената лисица с хамелеон? Може би на този въпрос ще даде отговор третата версия на Firefox
Една от промените, планирани за Firefox 3, е интерфейс, сливащ се с операционната система. Под Windows Vista браузъра трябва да изглежда като приложения за Vista, под XP - за XP, под MacOS - като приложение за MacOS. От Mozilla искат графичния интерфейс на Firefox да пасва по-добре на Windows, отколкото IE, и по-добре на MacOS, отколкото Safari. Разбира се, преобразяването не спира с тези операционни системи. Дали ще стартирате браузъра под GNOME или KDE на Linux - и получавате браузър в стила на една от двете системи. 
Да се определи как да изглежда браузъра под Linux е много трудно - споделят от компанията - не само заради множеството различни дистрибуции, но и заради многото графични среди, от които потребителя може да избира. Firefox трябва да може да се слее с всяка една система. Но най-голямото предизвикателство пред екипа разработчици е да запазят идентичността на Firefox - независимо на каква система работи потребителя и доколко браузъра е изменил вида си за да се слее с нея, потребителя от пръв поглед да разпознае че това е именно Firefox.

 

Source -> http://www.download.bg/index.php?cls=news&...e&id=451644

Link to comment
Share on other sites

Eми това ще е много , много ... "еднообразно" .

Хехехе ще си е супер уе , просто се базикам .

Ако го сложа под дос как ли ще изглежда ? :blink:

п.п. Никой ли си няма на идея защо ми замръзва фаерфокса за секунди , а съм с най-новата джава и флаш и нямам излишни приложения !

Link to comment
Share on other sites

п.п. Никой ли си няма на идея защо ми замръзва фаерфокса за секунди , а съм с най-новата джава и флаш и нямам излишни приложения !

Za kolko sekundi?Ako e nad 8 - smeni si kompa.Shegichka :)

Proveri si nastrojkite na refresha.

Link to comment
Share on other sites

Еми замръзва за около 3 до 5 секунди и то само когато го изпозвам , ако си седи и не пипам нищо не го прави тоя номер ... замръзва на всеки 10 секунди някъде .

Какви са тея настройки ве ?

С малко повече детаили ми обесни !

Link to comment
Share on other sites

С малко повече детаили ми обесни !

 

Извинявай за объркването, говерех за Опера, че като го пусках тоя пост, бях с нея.Иначе..де да знам, никакъв свестен съвет не ми идва в главата..Може би от самия лоадинг..Или нещо от тоя род.

Link to comment
Share on other sites

От вчера ми излиза често едно съобщение, май май когато има pop-up, но не съм сигурен, което гласи:

 

TypeError: cmr_tmp.value has no propertis.

 

На какво се дължи и как да го поправя?

Link to comment
Share on other sites

Аве тоя факан FF много взе да дразни, особено с тоя бъгав Bookmarks Manager :pirate .

Не стига че с сто врътни успявам да си копирам някои букмаркове в друг фолдер за по-удобно (копирам, а не местя), ами и изтриването НЕ работи! Избирам си линкове които искам да изтрия от Bookmarks, и по никакъв начин не могат да се изтрият, нито с Del, нито с меню Edit - Delete.

Еб*х мамицата му мръсна, такива идиотски бъгове даже в Windows не съм виждал от Вин2000 насам :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

@tedy, давай го по-спокойно бе...нима ще разрешиш на някаква лисица да ти скапва настроението? :D

 

Искаш да кажеш, че въпреки че влизаш в меню "Управление на отметките" (на български), пак не ти дава да триеш и да копираш? Току що опитах - при мен всичко си работи... ;)

Link to comment
Share on other sites

Влизам в Bookmarks Manager и от тоя прозорец се опитвам да копирам, трия и т.н.

Абе триенето се получи, но за целта трябваше рестартирам лисицата за да видя промените.

Оказва се, че май 13 дни ъптайм не й понасят добре :zzz . С нея макс. 25 дни ъптайм съм й правил преди да крашне, да екситне и т.н., но при нормална работа. Явно за работа с букмарковете и 13 дни й стигат. Ама досега само съм вкарвал, сега просто реших да ги поподредя...

Явно няма пълно щастие, като си пусна компа и програмите, които ползвам постоянно, да ги спра точно преди шътдаун, примерно след 3-4 месеца :sayjin

Фокса през 20 дни средно, 8-цата на Dreamweaver през 7, ама ся CS3 ще видим през колко.

Link to comment
Share on other sites

Пълното щастие е само в мечтите ни (някъде из Карибите... :bgrin: ). И моята лисица не издържа повече от 20-тина без да се оплаче от нещо...обикновено един рестарт я оправя, а ако е нещо по-тежко - рестарт на бозата и е като нова. Но това пак е добре...като се сетя докато бях с IE каква мъка беше... :cry

Link to comment
Share on other sites

Пълното щастие е само в мечтите ни (някъде из Карибите... :bgrin: ). И моята лисица не издържа повече от 20-тина без да се оплаче от нещо...обикновено един рестарт я оправя, а ако е нещо по-тежко - рестарт на бозата и е като нова. Но това пак е добре...като се сетя докато бях с IE каква мъка беше... :cry

И ти си прав, веднъж пробвах IE да го държа отворен 10-12 дена с един отворен сайт, като много по-често лагваше адски при активиране след като е бил минимизиран примерно един ден, докато FF колкото и време да е бил минизиран, се появява доста по-пъргаво, невероятно но факт при мен.

А 2-ката откакто съм с нея процесът й екситва доста по-бързо, почти веднага, докато 1.5 като й давах Exit или от хикса горе, минаваха 10-20 секунди докато екситне процеса й, правопропорционално на ъптайма, който е изкарала.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер пък ми се случи една доста странна работа...отварям си аз сайтове...всичко ОК...затварям по едно време лисицата, че с 98 като отвориш повечко програми едновременно, сам знаеш какво става със системните ресурси....пускам я пак след десетина минути (началната ми е сайта на форума)...и като започна стената (Нортън) да ме пита едно след друго - "Файърфокс иска да използва такъв и такъв протокол...да го разреша ли...препоръчвам да го разреша...". Гледам протокола - TCP...викам си хубаво...да го ползва (и то постоянно)...веднага - друг въпрос...същият но за UDP...и него разреших...упс - съобщение за грешка: "Сайтът не може да бъде отворен!". Пускам си друг сайт с друг адрес - пак същата работа - същите въпроси един след друг... и пак сайтът го няма никакъв накрая... :confused

Дезактивирах временно стената за 2 минути - отварят се нормално всички сайтове. Активирах я пак - пак се отварят, все едно нищо не е станало...чудна работа...май стената ми направи фасон за няколко минути. :P

Link to comment
Share on other sites

мога ли да сменя езика на падащите менюта и прочие от български на английски.. немога да намеря откаде нещо :blink: или трябва да сваля наново лисицата ?

Link to comment
Share on other sites

Аз на един временен windows така се случи че там дръпнах един ФФ и като се инсталира се оказа на Бг целия и май няма начин да се смени, просто версията е такава, дори в ftp-то има десетки версии на различни езици на инсталационното екзе.

Номера е като го сваляш браузъра да има EN настройки къде точно беше не се сещам, т.е. сайта разбира по хедъра на заявката, беше май Accept-languages: и там приоритети на езиците.

Настройката е Languages и избираш само English US [en] или подобно, за да не види че си българин, пфу :D

Link to comment
Share on other sites

Аз на един временен windows така се случи че там дръпнах един ФФ и като се инсталира се оказа на Бг целия и май няма начин да се смени, просто версията е такава, дори в ftp-то има десетки версии на различни езици на инсталационното екзе.

Номера е като го сваляш браузъра да има EN настройки къде точно беше не се сещам, т.е. сайта разбира по хедъра на заявката, беше май Accept-languages: и там приоритети на езиците.

Настройката е Languages и избираш само English US [en] или подобно, за да не види че си българин, пфу :D

 

 

да усетих се че разбира че съм българин и затва ми дава българска лисица.. затва питах дали тряя го свалям наново :P мерси все пак :D

еее кво напрайте вие уе :). Няма начин да се смени езика и аз да кажа. трябва да свалиш нова и вместо да променяш езици и глупости на уина просто натисни "Other Systems and Languages" на главната страница на мозила :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Абе...пиша си днес аз из форума, натискам да вкарам линк и се оказва, че вместо линк вкарвам цвят, вместо имейл - линк, вместо картинка - имейл и т.н.....с др. думи всеки бутон ми се е изместил с по едно поле наляво. Като се загледах...се оказа, че някъде се е покрил бутонът за зачеркване на буквите и от там идва цялото изместване. Пуснах за сверка IE - там си седи бутонът и всичко си е ОК.

Реших да изтегля последната лисича версия, ъпдейтвах - все тая...проклетият бутон се е запилял някъде безвъзвратно. Единственото дето се сещам да направя е да махна лисицата и да я кача отначало, но не ми се ще, защото съм си правил доста настойки, качвал съм някои добавки и отново трябва да настройвам и качвам бая работи.

Аз ли съм пипнал нещо без да искам или просто лисицата е решила, че е време да покаже характер :confused

Link to comment
Share on other sites

Абе...пиша си днес аз из форума, натискам да вкарам линк и се оказва, че вместо линк вкарвам цвят, вместо имейл - линк, вместо картинка - имейл и т.н.....с др. думи всеки бутон ми се е изместил с по едно поле наляво. Като се загледах...се оказа, че някъде се е покрил бутонът за зачеркване на буквите и от там идва цялото изместване. Пуснах за сверка IE - там си седи бутонът и всичко си е ОК.

Реших да изтегля последната лисича версия, ъпдейтвах - все тая...проклетият бутон се е запилял някъде безвъзвратно. Единственото дето се сещам да направя е да махна лисицата и да я кача отначало, но не ми се ще, защото съм си правил доста настойки, качвал съм някои добавки и отново трябва да настройвам и качвам бая[/b] работи.

Аз ли съм пипнал нещо без да искам или просто лисицата е решила, че е време да покаже характер :confused

характер. И тия бая работи.. имал съм случаи със странности благодарение на множество качени 'работи'.

В момента съм с 2 или 3 разширения без които просто не мога, та така. нямам проблеми, освен прословутото рестартиране на 25 дена.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...