Jump to content
BulForum.com

Firefox


groover

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

лисицата почна да crash-ва както си browse-вам през различни страници. не виждам някаква закономерност между тях .... с версия 1.5.0.5 съм

 

... и почва да става нетърпимо :angry1

 

ще пробвам, като disable-на всички разширения

Link to comment
Share on other sites

Във форума на FF хората ми се струва, че отново ще се позавърнат към IE, а особено след като версия 7 ще има табове и други неща, без които FF юзерите не можем, като нищо може да мина на IE7 Final, ако това с FF се окаже, че наистина върви към зле, макар че го ползвам 2 години вече, сигурно и повече.

Да ти кажа - не си струва. Пробвах IE (този с табовете) и е адски неудобен - табовете ги има колкото да ги има: като отвориш нов таб става точно същото както и ако отвориш нов прозорец, само дето имаш "шорткът" към него горе на екрана, ОСВЕН ТОЗИ долу в таскбара...

Link to comment
Share on other sites

Да ти кажа - не си струва. Пробвах IE (този с табовете) и е адски неудобен - табовете ги има колкото да ги има: като отвориш нов таб става точно същото както и ако отвориш нов прозорец, само дето имаш "шорткът" към него горе на екрана, ОСВЕН ТОЗИ долу в таскбара...

Нещо като че ли си в грешка :P

И аз го пробвах (beta 3), и си работеше сносно и честно казано не беше неудобен, доста неща са заимствали от Firefox, но и доста са изтървали и действително има какво да се желае, освен това е доста бъгав, за няколко минути ми се набиха 2-3 бъга в очите. Ще видим финалната версия предполагам ще е доста по-изчистена, пъргава и добра. Аз разбира се оставам на FF, и трябва наистина нещо сериозно да стане с лисицата за да мина на IE, но нищо не се знае, важното е човек да е щастлив.

Link to comment
Share on other sites

На IE7 не е ли с един гаден дебел шрифт. Така и не разбрах дали може да се сложи на стандартния. Иначе заместител на FF e Опера 9

Link to comment
Share on other sites

На IE7 не е ли с един гаден дебел шрифт. Така и не разбрах дали може да се сложи на стандартния. Иначе заместител на FF e Опера 9

Относно IE 7 и гадния шрифт (ефектът се нарича ClearType, подобно на системната настройка за LCD монитори за заглаждане на ръбовете) - Tools -> Internet Options -> Advanced -> под Multimedia изчистваш Always use ClearType for HTML. Рестартираш IE7 и си готов.

Колкото до Опера, мнението ми за този браузър ще си остане най-лошото. За мен това не е браузър, въпреки че е бърз и т.н. Нивото на съвместимост е ужасно.

Link to comment
Share on other sites

Апф имам малък проблем... Блокнах 1 картинка и вижте кво стана :( о0

Някви идей как да се оправи ?

 

С Remove It Permanently ли си или с AdBlock? В зависимост кой екстенжън ползваш, отиди на опциите и дай unblock, ако вече не си се справил, де.. :ph34r: :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Хм,не знам сега даже аз за какво става въпрос,ама ми се появи някакъв....проблем.Сигурно.Знам ли.Не за първи път като ми се Ъпдейтва лисичката и после след като я рестартна и ми се губи всякаква информация която съм запазила - Букмарксите,темата която съм сложила...а сега,много странно,там където отстрани има поленце за бързо търсене ( :blink: ) ми беше на гугъл...а сега няма нищо и се опитах да сложа някакво ( как му се вика Search Engine?) и не ства и :angry1 ... И така,всеки път си оставам без тия запазените линкове...и другите работи.

Някой може ли да ми каже нещо от настройки ли е да го оправя? и Това със поленцето за търсене как да си сложа пак гугъл.... :unsure: :blink: ако някой е разбрал нещо,нека каже плс :huh:

П.с. Като пробвах да сложа ново Search Engine... там цъкнах на първото появило се ( а9 ) и натиснах ок нали...ама ..на,нищо не стана :angry:

Хелп :)

Link to comment
Share on other sites

Имам следния досаден проблем:

Значи пре**ах си компютъра и му праснах един преинстал на Win-а

Настройвам си аз player-ите в един хубав момент разбирам ,че Firefox-а не може да ми пуска филми online.... дава бял прозорец и нищо , а не като IE където направо се интегрира в прозорец с отворена Media Player. А преди и FireFox-a ми го правеше така. А също като пусна филм online не ми resize-ва прозореца където ми върви филма.... как се прави това?

Help-вайте щото дори да съм знаел , вече не помня, защото доста отдавна не бях преинсталирал Windows.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Някой може ли да ми каже как да си направя субтитрите на филмите да ми излизат на български защото сега ми излизат някакви символи и знаци и нищо не разбирам.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Влезте в този сайт - http://www.football365.com

Би трябвало да ви се появи нещо за някакъв плъг ин на Медиа Плейър. Някой да знае как мога да го махна това да не ми се появява повече, че е меко казано дразнещо :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Моля някой да ми помогне и да ми каже каде се намира папката с фаворити на лисичето, че не мога да я намеря ще се побъркам..... :angry1 :cry :cry :cry

Link to comment
Share on other sites

Моля някой да ми помогне и да ми каже каде се намира папката с фаворити на лисичето, че не мога да я намеря ще се побъркам..... :angry1 :cry :cry :cry

Не е папка, а един файл.

C:\Documents and Settings\<username>\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxxx.default\

 

Там има един файл bookmarks.html

В него са ти всички букмаркове в специален XML-подобен формат.

Link to comment
Share on other sites

Chatzilla ! Това е irc client на java платформа и се инсталира като addon за firefox !

Ето един скреен !

Инсталирате го по обичайния начин ! На TOOLS > EXTENSIONS и провлачвате линка за сваляне в прозорчето , но трябва браузъра да е под администраторски акаунт ! Ето го DOWNLOAD ! Офицялната страница към това скриптче е тук ! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Много ме нерви това, че като дадеш да запомни паролата и всеки може да я види. При опера и IE не се виждат. Няма ли решение на това дразнещо нещо

Link to comment
Share on other sites

Много ме нерви това, че като дадеш да запомни паролата и всеки може да я види. При опера и IE не се виждат. Няма ли решение на това дразнещо нещо

мисля че нещо се бъркаш.вижда се само юзър нейма,паролата е със звездички

Link to comment
Share on other sites

Сложи си Master Password или нещо такова беше.Така няма да ги показва преди да я въведеш тази парола!

Честно казано аз бях доволен от лисицата преди да се появи новата версия.Много бавно започна да ми зарежда страниците.Сега съм пак на версия 1.5,но вече свикнах да ползвам Опера.

Link to comment
Share on other sites

Абе хора само при мене ли се получава забавяне след като цъкна нещо да се сваля и при появата на прозорчето замръзва за секунди !

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа дали ще излезе скоро нова версия на BookmarksHome,съвместима с Firefox 2.0?A има ли нещо подобно на Bookmarkshome,защото мисля да мина на версия 2.0 на лисицата,обаче не ми се иска да се лишавам от удобството bokmarks да ми бъдат стартова страница?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...