Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

След като си поиграх малко и успях да инсталирам кръпката за работещ "3 buttons DOWNLOAD MODE", веднага инсталирах и Андроид 2.2.1 (FROYO.XFJS2). И първите ми впечатления са: "WOW"! Дори без да му правя Factory Reset запазвайки всичко инсталирано на телефона и без никакви лагфиксове, той започна да работи видимо по-мазно от 2.2 с лагфикс. Има доста промени спрямо предишната ми версия (FROYO.XFJP7) Промените, които веднага се набиват на очи, са основно в Галерията, която се изстрелва много бързо и най-после подрежда снимките от камерата в обратен ред, и софта на Камерата. Също вече имам опция за промяна фона както на началния екран, така и на заключения екран и др, които ще ги опиша като имам два телефона един до друг (стария и новия). Но като цяло телефона е много по-жив и на места на които е имало очевиден лаг преди, сега върви напълно гладко. Доволен съм и ще си отворя една бира! :beer:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Доволен съм и ще си отворя една бира! :beer:

Мдам, добре, че Самсунг си седнаха на задниците и оправиха софтуера, защото първоначалните опити бяха абсолютна трагедия. Допускам обаче, че сериозно участие в този процес са взели пичовете от Гугъл, които са им показали как трябва да се прави софтуера като хората. :)

Link to comment
Share on other sites

Допускам обаче, че сериозно участие в този процес са взели пичовете от Гугъл, които са им показали как трябва да се прави софтуера като хората. :)

Нищо чудно, ако някой им сере по готиния робот те да се опитат да го забършат. Това би могло да обясни добрите резултати. Връщам се назад и си спомням как креташе завалията с 2.1. Как взе да шава с 2.2 И гледам сега в какво прерасна.

 

Не знам само какво са постигнали с 2.3 и новия Touchwiz. Защото като гледам впечатленията на първите докоснали се до новия SGS2... смятат, че е по-бавен от очакваното. Което както си спомням беше и едно от първите впечатления на представянето на SGS преди време. Но ако сега е дошъл моментът да се съвземат, значи дори и да има проблеми при него, те ще бъдат решени много навреме. Още повече, че новия Андроид е оптимизиран за hummingbird заради Nexus S, който дефакто си е същински SGS в друга кутия.

 

И... Браво! Нека вървят в същата посока!

Link to comment
Share on other sites

Не успях да се стърпя и радостта ми от безупречния 2.2.1 беше за кратко. Да ми е честит новия Gingerbread. Нещата наистина се развиват много добре.

post-1079-0-04035000-1299007653_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Не успях да се стърпя и радостта ми от безупречния 2.2.1 беше за кратко. Да ми е честит новия Gingerbread. Нещата наистина се развиват много добре.

Как се държи? Уж била доста бета версия още.

Link to comment
Share on other sites

Вярно е! Доста бета е. И е доста нестабилна. Иначе е пъргава и няма лаг. Липсват и някои от ефектите на Gingerbread, които може би не са добавени още. Но пък има доста нови и променени неща. Все още не изглежда като SGS2, но е интересно.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Сериозно обмислям дали утре да си взема HTC Desire (615лв) или Galaxy S (770лв)... 3.7 супер лцд срещу 4 амолед и въобще по-класен телефон, но гаден и лъскав.

Link to comment
Share on other sites

Desire e с хардуерни бутони :) И е с HTC Sense (т.е. хубав dialer). Но ако Т9 набирането не ти е особено важно и ако не ти пречат сензорните бутони определено галаксито е по-добър и екрана му е по-готин (поне според мен по-малко изкривява цветовете като го въртиш - т.е. под какъвто и ъгъл да го гледаш все се вижда същото докато HTC-то като го погледнеш изотдолу и става доста светъл)

Link to comment
Share on other sites

Сериозно обмислям дали утре да си взема HTC Desire (615лв) или Galaxy S (770лв)... 3.7 супер лцд срещу 4 амолед и въобще по-класен телефон, но гаден и лъскав.

Не може да има чудене в този случай. Галаксито е светлинни години пред Desire, особено след като Samsung стабилизираха софтуера (страх ме е да кажа думата бетон, за да не го уручасам). :)

Link to comment
Share on other sites

Сериозно обмислям дали утре да си взема HTC Desire (615лв) или Galaxy S (770лв)... 3.7 супер лцд срещу 4 амолед и въобще по-класен телефон, но гаден и лъскав.

 

Никога не бих взел Galaxy S за 770лв. Ама никога. Лично мнение.

 

Vivacom предлагат LG Optimus 2X за 800лв с включени в тая цена месечните такси за договор 1 година. Поне 2 пъти по-бърз е от галаксито.

Link to comment
Share on other sites

Никога не бих взел Galaxy S за 770лв. Ама никога. Лично мнение.

 

Vivacom предлагат LG Optimus 2X за 800лв с включени в тая цена месечните такси за договор 1 година. Поне 2 пъти по-бърз е от галаксито.

Моето мнение е, че 1ghz single core е повече от достатъчен за каквото и да е в днешно време. За какво не стига 1гхз процесор? А не виждам как ще е 2 пъти по-бърз при положение, че 2.2/2.3 не е оптимизиран за dual cores. Гледам на сайта на Vivacom и така и не мога да намеря с коя тарифа телефона излиза 800лв с всички такси до края на договора? Мда, видях сега :)

 

Вчера гледах SGS, Nexus S и Desire S и на вид ми харесва само и единствено SGS. Голяма тежест има и екрана иначе досега да си бях взел Desire-а макар и неговата цена да е 650лв в магазин... а нямам време да поръчвам онлайн. По-късно ще ида в един магазин и като нищо после може да се похваля с SGS- бял или черен.

Link to comment
Share on other sites

Моето мнение е, че 1ghz single core е повече от достатъчен за каквото и да е в днешно време. За какво не стига 1гхз процесор? А не виждам как ще е 2 пъти по-бърз при положение, че 2.2/2.3 не е оптимизиран за dual cores. Гледам на сайта на Vivacom и така и не мога да намеря с коя тарифа телефона излиза 800лв с всички такси до края на договора? Мда, видях сега :)

 

Вчера гледах SGS, Nexus S и Desire S и на вид ми харесва само и единствено SGS. Голяма тежест има и екрана иначе досега да си бях взел Desire-а макар и неговата цена да е 650лв в магазин... а нямам време да поръчвам онлайн. По-късно ще ида в един магазин и като нищо после може да се похваля с SGS- бял или черен.

 

За момента е достатъчен, но при 30лв разлика, не виждам защо да не се презастраховам за в бъдеще. Още повече, че екрана на Optimus 2X е като на iPhone 4 с IPS матрица и по-висока яркост от тази на Galaxy S.

 

Виж Quadrant тестовете. А и то няма во век и веков да седи на 2.3.

 

А и след като 1ГХз процесор е достатъчен, защо ще даваш 100+ лева повече за Samsung-а?

Link to comment
Share on other sites

А ако самсунга ми излезе 700лв и дори 650лв? Сега гледам ревюта на 2X, пърформанс и снимки. Като пърформанс от тестовете - екстра, като визия - не ми харесва. В случая не съм толкова за пърформанса на 2x, мисля, че не искам да дам 800лв за телефон, който не харесвам на външен вид макар и да е на много добра цена за това, което предлага като хардуер.

 

Колкото и да му е хубав дисплея на 2X след като човек види тези снимки http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_vs_lg_optimus_2x-review-585p2.php просто се отказва директно от 2X когато качеството на дисплея има някакво значение. Ще мина през офис на виваком да го видя на живо и да попитам дали е кодиран. Ако е кодиран директно отпада. Другото предимство на SGS и Desire 1 е невероятно разнообразие от custom rom-ове. Сигурно и 2X ще има след време, но за момента Desire и SGS са доста по-добре.

 

Заради дисплея бих дал, заради чувството на телефона в ръката, заради липсата на грозните бутони на HTC-то. Мен много ме дразни вляво да са едни, а вдясно да са други.

Link to comment
Share on other sites

Заради дисплея бих дал, заради чувството на телефона в ръката, заради липсата на грозните бутони на HTC-то. Мен много ме дразни вляво да са едни, а вдясно да са други.

 

Кои бутони?

 

Колкото и да му е хубав дисплея на 2X след като човек види тези снимки http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_ii_vs_lg_optimus_2x-review-585p2.php

 

Аз нали казах още като взех Desire HD че от екрана не съм доволен. Самсунга не бях забелязал да променя цветовете като го въртя а този мръдна малко и се променят.

Link to comment
Share on other sites

Display test	50% brightness	100% brightness
Black, cd/m2	White, cd/m2	Black, cd/m2	White, cd/m2
iPhone 3GS	0.84	134	2.51	504
iPhone 4	0.14	189	0.39	483
Sony Ericsson XPERIA Arc	0.03	34	0.33	394
LG Optimus 2X	0.23	228	0.35	347
HTC Incredible S	0.18	162	0.31	275
Samsung I9100 Galaxy S II	0	188	0	269
Samsung Galaxy Ace	0.23	160	0.34	234
Sony Ericsson Xperia Neo	0.05	68	0.10	134

Някой да ме светне какво да разбирам от тази таблица :wub:

@Dreamer - мен Galaxy S ме грабна от раз,но в случая не ми се даваха една торба пари за телефон.

HTC-то е предложение ако ще пипаш РОМ-ове и тн.

Аз се отказах от тази идея.

Отделно в къщи съм тръгнал към WI-Fi N а Desire не виждам да има :lol:

Link to comment
Share on other sites

Кои бутони?

Сензорните на Некус С... ужас. Не, че и галакси няма сензорни бутони, но на нексус ми се сториха особено гадни.

 

 

Аз нали казах още като взех Desire HD че от екрана не съм доволен. Самсунга не бях забелязал да променя цветовете като го въртя а този мръдна малко и се променят.

Мдам... чудесен е екрана. Вече от личен опит може да го кажа :) Да ми е честит :Р

 

Display test	50% brightness	100% brightness
Black, cd/m2	White, cd/m2	Black, cd/m2	White, cd/m2
iPhone 3GS	0.84	134	2.51	504
iPhone 4	0.14	189	0.39	483
Sony Ericsson XPERIA Arc	0.03	34	0.33	394
LG Optimus 2X	0.23	228	0.35	347
HTC Incredible S	0.18	162	0.31	275
Samsung I9100 Galaxy S II	0	188	0	269
Samsung Galaxy Ace	0.23	160	0.34	234
Sony Ericsson Xperia Neo	0.05	68	0.10	134

Някой да ме светне какво да разбирам от тази таблица :wub:

@Dreamer - мен Galaxy S ме грабна от раз,но в случая не ми се даваха една торба пари за телефон.

HTC-то е предложение ако ще пипаш РОМ-ове и тн.

Аз се отказах от тази идея.

Отделно в къщи съм тръгнал към WI-Fi N а Desire не виждам да има :lol:

Ами разбирай, че 0 значи чисто черно, перфектно. Което прави и несравним контраст спрямо другите. Откъм white sgs е по-зле, но компенсира другото. SGS също е предложение ако искам ромове, все пак са продали над 10 милиона... няма как да няма яко къстомзации.

Link to comment
Share on other sites

Мдам... чудесен е екрана. Вече от личен опит може да го кажа :) Да ми е честит :Р

Взе ли го? Браво! Усещам, че тъпчем една пътека с тебе.

Link to comment
Share on other sites

Да, взех го :) Направо си е така, Спиката обаче си остава при мене, в момента е с клокнат кърнъл на 1000mhz и той... само дето колкото ме ядосваше бавнодействието на спиката досега сега след SGS просто не знам как ще го изтрая :))))))) В момента е с 2.2, но сигурно тия дни ще кача 2.2.1 или някой от къстъм ромовете колкото да си поиграя преди да излезе някой финален 2.3 ROM.

Link to comment
Share on other sites

А, и мойта си остава. Не бих я продал животинката. Сега жената я ползва, много си я хареса. Качвай бързо 2.2.1 да усетиш що е то бързина! Иначе очаквам всеки момент да излезе официален 2.3. Вече пробвах първата бета, стахотна идея, но имаше нужда от още много много работа по нея.

 

...И да ти е честит! С много здраве да си го ползваш и много работа да ти върши!

Link to comment
Share on other sites

Мерси, тия дни като имам време ще кача ако не през KIES то по другия начин. Ама поне на 2.2 не виждам някакви лагове на първо четене :) Та щом се чува отвсякъде, че 2.2.1 фърчи значи не мога да си представя колко ще е по-бърз. Cheers :)

Link to comment
Share on other sites

Аз бях качил ултра бързата и нам си каква версия като излезе - не усетих разлика да ти кажа... почвам да си мисля че някои хора само си мислят че нещо е по-бързо. Има оправени единични неща но като цяло аз поне не усетих СЪЩЕСТВЕНА разлика. 1-2-5% не са нещо осезаемо според мен.

Link to comment
Share on other sites

Честито Кире, със здраве да го ползваш! Иначе и аз не мога да разбера какво толкова всички наблягат на някакви 4-5% по-добра производителност, вследствие по-добрата оптимизация. За мен най-важните неща са изключително подобрената стабилност, която няма нищо общо с оригиналната 2.1 версия, както и значително подобреното време на ползване на батерията.

Link to comment
Share on other sites

Мдам... чудесен е екрана. Вече от личен опит може да го кажа :) Да ми е честит :Р

 

 

Ами разбирай, че 0 значи чисто черно, перфектно. Което прави и несравним контраст спрямо другите. Откъм white sgs е по-зле, но компенсира другото. SGS също е предложение ако искам ромове, все пак са продали над 10 милиона... няма как да няма яко къстомзации.

 

Да ти е честит!

 

То 0 значи перфектно черно, но тая таблица е на Galaxy S 2, а не на Galaxy S. Galaxy S 2 има друг екран.

 

Колкото до 10-те милиона, те ги броят общо всичките Galaxy S устройства. Европейския вариант и 5-те модификации в САЩ. Което пак сегментира нещата и прави различни РОМ-ове.

 

Аз си чакам Nexus One-а другата седмица..

Link to comment
Share on other sites

Мдам... чудесен е екрана. Вече от личен опит може да го кажа :) Да ми е честит :Р

 

 

Ами разбирай, че 0 значи чисто черно, перфектно. Което прави и несравним контраст спрямо другите. Откъм white sgs е по-зле, но компенсира другото. SGS също е предложение ако искам ромове, все пак са продали над 10 милиона... няма как да няма яко къстомзации.

Честито!

Добър избор.

Питах защото има и мойто Галакси - да видя как се справя с батковците :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...