Jump to content
BulForum.com

Сглобяеми къщи, мнения!!!


Recommended Posts

13 minutes ago, charmock said:

Последния пост в тази тема е преди 10 години и информацията доста се е променила. Тъ, замислил съм в Равногор на мястото на бутната плевня, която е с каменни основи да сложа една сглобяема къща. Гледам, че по нагоре Виден е дал линк към хора занимаващи се със сглобяеми къщи, но линка вече не е активен. Ако някой се е занимавал с подобно нещо в последните една-две години ще съм благодарен да даде насоки и евентуално фирми или хора занимаващи се с това, както и съвети разбира се.

От известно време и мен ме вълнуват. Има не малко групи и във фейса по темата. От това което чета една от най препоръчваните фирми е Екозид. Има и други с доста положителни мнения, но за тази са най - много. Не очаквай да ти излезе по - евтино от масивно строителство. Според мен обаче имат много предимства спрямо това което се строи масово в Бг.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

11 minutes ago, netrootbg said:

От известно време и мен ме вълнуват. Има не малко групи и във фейса по темата. От това което чета една от най препоръчваните фирми е Екозид. Има и други с доста положителни мнения, но за тази са най - много. Не очаквай да ти излезе по - евтино от масивно строителство. Според мен обаче имат много предимства спрямо това което се строи масово в Бг.

Аз съм на ясно, че няма да има кой знае каква разлика в цената. По скоро ме вълнува по-бързото изграждане на такава къща. Пък и дори да тръгна да правя масивно, то са хора, майстори, търсене на материали, висяне до главите им... абе с две думи мързелив съм и не ми се занимава :). Сега ще я погледна тази фирма Екозид.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, charmock said:

Аз съм на ясно, че няма да има кой знае каква разлика в цената. По скоро ме вълнува по-бързото изграждане на такава къща. Пък и дори да тръгна да правя масивно, то са хора, майстори, търсене на материали, висяне до главите им... абе с две думи мързелив съм и не ми се занимава :). Сега ще я погледна тази фирма Екозид.

За по - бързото е със сигурност. Да не говорим и предимствата по отношение на изолацията. А за там си трябва добра.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, netrootbg said:

За по - бързото е със сигурност. Да не говорим и предимствата по отношение на изолацията. А за там си трябва добра.

А те прекарват ли вътре в къщата ток и вода или там трябва отделно да се занимавам с ВиК (да еба тяхната мама) и енергото (и на тях също майка им)?

Link to comment
Share on other sites

Обикновено ВиК е до тапа, а ел. инсталцията е до ключ/контакт. Издават ти я с под готов за крайна настилка и стени/тавани готови за боя по твой вкус. Даже и врати има. Става за два месеца. С копането и бетонния фундамент.

Link to comment
Share on other sites

Ерато явно тотално са зарязали къщите, то и при такива безумни цени разбираемо. Гледам ги правят пелети и брикети... Намирам сега това - https://loghomesbulgaria.com/bg/ и това - https://www.milinkamuk.com/price (БЕЗУМНИ ЦЕНИ!!!!), инфо има и тук - https://forum.napravisam.bg/viewtopic.php?t=19559&start=60

Link to comment
Share on other sites

Има една фирма в Брацигово: Братя Пашкулеви ООД . Когато аз се интересувах от въпроса със сглобяемите къщи преди 3-4 години, някой ми ги беше препоръчал. При мен обаче съвсем бързо се промениха плановете, та не съм влизал в контакт с тях. Може да ги провериш, дори само заради факта, че базата им е в Брацигово- близо ти е и ти е на път.

Link to comment
Share on other sites

Общо взето 2 етажа по 33 кв. с фул екстри излиза около 45000 евро. Под фул екстри имам предвид там нЕква си супер-юбер изолация, дограма по избор, входни и интериорни врати по избор, скрита и направена ел. инсталация, ВиК до тапа и ред други неща. А като се замисля, че къщата с двора ги купих за 32000 евро!?!?!? Ще го мислим и обсъждаме с жената кво ще правим. Хем ми се иска, че ще стане много хубаво, хем нещо не ми се дават толкова пари, че знае ли се кви времена ще дойдат да го еВа.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, charmock said:

Общо взето 2 етажа по 33 кв. с фул екстри излиза около 45000 евро. Под фул екстри имам предвид там нЕква си супер-юбер изолация, дограма по избор, входни и интериорни врати по избор, скрита и направена ел. инсталация, ВиК до тапа и ред други неща. А като се замисля, че къщата с двора ги купих за 32000 евро!?!?!? Ще го мислим и обсъждаме с жената кво ще правим. Хем ми се иска, че ще стане много хубаво, хем нещо не ми се дават толкова пари, че знае ли се кви времена ще дойдат да го еВа.

Всички говорят за дефлация. Това означава инфлация + криза. Цените няма да паднат никога надолу. Кеш-а ще се обезцени. Ако ги имаш можеш да ги инвестираш в това. Обаче то не е точно инвестиция. Само разход ще ти е. Ако пък се занимаваш с разни инвестиции, предстоят интересни времена. Ти си знаеш най - добре финансите, състоянието и плановете.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, charmock said:

А като се замисля, че къщата с двора ги купих за 32000 евро!?!?!? 


Аз какво ти казах? Тоя вариант го отсвирих още преди години - те са луди с тия цени! Ама тотално луди. 

Link to comment
Share on other sites

Строеж на традиционна къща с всичките тия довършителни работи, надали ще излезе по-малко от 45 000 евро.
Един колега започна да строи едноетажна къща така от нулата в Радиново. Мисля, че имаше 150 000лв бюджет. Вероятно до момента е поне двойно и все още има недовършени неща.

 

Строежът започна преди 5 години.

Link to comment
Share on other sites

Светът е пълен с глупаци и затова разни "предприемачи" карат Ес класи... 
Асене, в момента правя пристройка на къщата си на село, като раздъвам хола двойно с още 25 квадрата, като добавям и още две помещения и е бая над 33 квадрата общо. В момента върви грубия строеж, като дядо ми без да ме пита тръгна да го прави с рамбалки, та после слагах пълнеж, па трите части са на три различни нива и покрив ще правя с плоча на две нива. Точно вчера се върнах след поредните 2000 за материали и кофраж (бах маа му кофражни дъски на 550 кубика с отстъпката). Та - дотук по мои сметки съм дал няма 8000 лева със сигурност, като всичко е налято и изградено. Предстои ми бетон за колони и трегери, плочи, бетонпомпа и още сериозни надници - работи ми мой човек на 120 лева!!! - като грубото мисля да затворя за под 20000 лева. Нататък имам сигурно няма и толкова още преди да стигна до обзавеждане по груби мои сметки. Ако си на равен терен без копане на мазета и бла бла бла 33 квадрата са един хол място... Демек смях в залата в сравнение сцената на къщата и с цената, която някакви кретени са ти поискали. Иска се само да намериш читави хора (най-трудното) и с познания в областта да си куппиш материалите изгодно. Трябват си и познания за материалите разбира се. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

Видене, честно брат, не ми се занимава с тая мъка да търся материали, хора и дивотии. Искаше ми се на тези основи на плевня, които са каменни и около метър високи да направя нещо, защото и самото им премахване си е бая игра. Те са доста големи камъни, пък и в нотариалния акт има записана двуетажна постройка по 33 кв. на етаж и ми се искаше да направя нещо сглобяемо. Не съм се отказал още от идеята, едни познати ми казаха за някви фургони, които са прспособени за жилищни и излизат доста по евтино.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, charmock said:

Видене, честно брат, не ми се занимава с тая мъка да търся материали, хора и дивотии. Искаше ми се на тези основи на плевня, които са каменни и около метър високи да направя нещо, защото и самото им премахване си е бая игра. Те са доста големи камъни, пък и в нотариалния акт има записана двуетажна постройка по 33 кв. на етаж и ми се искаше да направя нещо сглобяемо. Не съм се отказал още от идеята, едни познати ми казаха за някви фургони, които са прспособени за жилищни и излизат доста по евтино.


Сега навлизат силно тия схеми с контейнерите, там не съм гледал цени, но не си мисли, че е по-малко играчка. 

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, charmock said:

Точно към тези щях да те насоча. Преди се намираха малко след кръговото на Асеновградско шосе в посока Асеновград. Живял съм в подобен контейнер 9 месеца. За вила са подходящи и като пари излизат евтино.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...