Jump to content
BulForum.com

Сглобяеми къщи, мнения!!!


Recommended Posts

  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ТЕЗИ, са най-добрите, които открих когато търсих преди време. Виско качество са, съответно не са и евтини. Строят бързо. По желание на клиента може да има изменения в стандартните им проекти, но те започват от кота първа плоча нагоре. Тоест ако си мераклия може да си направиш ти мазето и да си отлееш плочата - те градят нагоре. Гледам са обновили сайта, може и да "влезеш" в готова къща вече...
Link to comment
Share on other sites

Мерси за линка, обаче още не сме решили дали да е такава, и затова искам да разбера дали някой живее в такава къща и как е?

 

 

обещавам 4е като ида на село 6те ти снимам ка6тата излезна ни около 25 000 лв материала които включва подложен бетон кнауф дограми врати исталация вик ел инсталация греди усб абе по4ти си4ко без обзавеждане, теракот, фаянс и там 4е6ми мивки и тези работи с една дума груб строеж+изолация(вътре и вънка)

сглобяването - ние + приятели + бира (занимаваме се с строителство) и периода бе6е около 30-40 дни

си4ко до клю4 излезна около 50-55 000лв като има6 на предвит 4е не сме купили плазма от 5000 а телевизор от 200 лв гледахме да минем по танко но парите си варвят -само една баня е около 1500 лв обзавеждането една спалня е около 1000 и като земе6 6каф4ета гардероби и там една камара буклуци отива около 4000

.....

но об6то зето е страхотно осебенно ако сте живели в блок сега в къ6тата е прекрасно става6 сутрин пие6 кафе на верандата (а не на терасата) сабирате се с приятели в двор4ето на ваздух(обожавам това през лятото)

зна4и подобна е на тази http://www.saw-trade.com/108m2.html разгледаи го този саит има много примамливи цени....

ПРОСТО Е СТРАХОТНО

...съжалявам за правописните гре6ки ама в бързането е така :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Йордане, а как е шумоизолацията вътре в къщата вярно ли е че всичко се чува?

 

 

Това са глупости. Като гледам колегата горе бърка понятията сглобяема къща и "направи си сам". Погледни внимателно сайта на ЕРАТО и виж техноплигиите, изолациите и прочее. Къщите са много добри, имат много сериозна гаранция, но както казах не са без пари. Ако добре помня разговора с мениджъра, стандартна тяхна къща на ключ излиза около 240-250 евра на квадрат. Но това беше отдавна - в момента не знам как е.

 

По принцип винаги излиза по-евтино да си направиш нещо сам, па ако може и с двете си ръце. Дай да си изясним понятията - търсиш СГЛОБЯЕМА къща или ЕВТИНА къща. Двете далеч не се припокриват.

Link to comment
Share on other sites

Абе ако всички на Ерато са като тази до входа на ВИХВП - не, благодаря. 2 или 3 пъти вече я "дозалепват", че дървото съхне и между талпите се отварят пролуки или пък се сцепва самото дърво.

Link to comment
Share on other sites

Абе ако всички на Ерато са като тази до входа на ВИХВП - не, благодаря. 2 или 3 пъти вече я "дозалепват", че дървото съхне и между талпите се отварят пролуки или пък се сцепва самото дърво.

 

Тва до ВИХВП е смях в залата. Мисля че е КАТО на ЕРАТО, но аз видях как го направиха - няма нищо общо дето се вика. Всеки ден ги наблюдавах като отивах на работа - тотален резил. Погледни в сайта на хората има всички данни и е детайлно обяснено самото строителство, ще разбереш.

Link to comment
Share on other sites

Това са глупости. Като гледам колегата горе бърка понятията сглобяема къща и "направи си сам".

 

не колега не баркам нещата , а това 4е с това се занимавам ве4е над 12 години и ми излезна с 20 000 по евтино ... при условие 4е с това се занимавам защо отделно да плащам труд на някой който няма да го направи както аз си искам .. а колкото до изолацията няма такова нещо сичко си е 6

Link to comment
Share on other sites

С кое се занимаваш по-точно? Сковавате къщи с подръчни материали или издигате сглобяеми къщи, което ще рече произведени по дефиниция сглобяеми къщи? Правиш ли разлика изобщо? Реално погледнато всеки може да сглоби някаква барака. Сглобяемите къщи обаче са серийно производство по предварителни фиксирани проекти или по поръчка на клиента. Не знам как по-ясно да обясня разликата между двете неща...

Link to comment
Share on other sites

Искам да чуя мнения от хора, които живеят или имат наблюдения за такива къщи.А пък ако някой живее в такава къща много бих искал да я видя!!!

Здравейте,считам за нужно да се внесе уточнението,че тези къщи са основно три вида:

1.Къщи от масивни цилиндрични дървени трупи /руски,финландски и прочие названия/такива правят Ерато,

2.Сглобяеми от фабрично изготвени сандвич-панели,които са дървена рамка със залепени дървесни плочи от двете страни и топлоизолация между тях.На местостроежа те се сглобяват и върху тях се поставят довършителни работи -обикновено гипскарто отвътре и някаква облицовка отвън /например сайдинг/,

3.Къщи с дървена носеща конструкция /скелет/,който на местостроежа се сглобява,обшива се отвътре и отвън с изолация по средата, а после се довършва както при панелите-този тип се нарича "послойно изграждане на място"

И трите типа се практикуват в Бг,но само при третия може да се варира в цената в големи граници,защото е възможно повече неща да се уточнят от клиента- размери,качество на материалите ,количества и т.н.Именно затова и от този тип се правят къщите от най-ниския ценови клас.При първите два типа,особено първите,не е възможно да се свалят цени без сериозно да пострада качеството.

Така че, уважаемият chervanskyi би трябвало да си изясни след като се запознае с технологиите какво желае и какво може да си позволи и тогава да решава да търси предимства и недостатъци.

Колкото до редовните квалификации "...колиби,бунгала,не стават за целогодишно ползване,чува се всичко отвън и пр./ -считам,че е ненужно да се коментират,защото това е спор с невежи хора, а с такива по принцип не се спори.

Сhervanskyi,предлагам на вниманието Ви снимки от такива къщи реално изпълнени и обитаеми от няколко години /в редовна експлоатация,с разрешение за ползване/ - http://jaj-13.blogspot.com/ Ако искате,обадете се и ще Ви дам още пояснения. Успех!

Забравих да кажа,че аз самият ползвам такъв тип сграда.

Edited by jimiendany
Link to comment
Share on other sites

Във фирмата в която работя масово се правеха офиси от термопанели , дори в момента обитавам такъв офис. Мога да дам положителна оценка на подобни постройки. Металната конструкция,на кояро се захращат термопанелите ги прави много стабилни ,полагането на гипсокартон скрива метала и дава допълнителна топлоизолация , подът е ламаниран паркет ,като под него се слага някаква друга изолация. За едностайна постройка според е най-дорбрия вариант ,но незнам дали е възможно да се вдигне къща на същия принцип.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,считам за нужно да се внесе уточнението,че тези къщи са основно три вида:

1.Къщи от масивни цилиндрични дървени трупи /руски,финландски и прочие названия/такива правят Ерато,

2.Сглобяеми от фабрично изготвени сандвич-панели,които са дървена рамка със залепени дървесни плочи от двете страни и топлоизолация между тях.На местостроежа те се сглобяват и върху тях се поставят довършителни работи -обикновено гипскарто отвътре и някаква облицовка отвън /например сайдинг/,

3.Къщи с дървена носеща конструкция /скелет/,който на местостроежа се сглобява,обшива се отвътре и отвън с изолация по средата, а после се довършва както при панелите-този тип се нарича "послойно изграждане на място"

И трите типа се практикуват в Бг,но само при третия може да се варира в цената в големи граници,защото е възможно повече неща да се уточнят от клиента- размери,качество на материалите ,количества и т.н.Именно затова и от този тип се правят къщите от най-ниския ценови клас.При първите два типа,особено първите,не е възможно да се свалят цени без сериозно да пострада качеството.

Така че, уважаемият chervanskyi би трябвало да си изясни след като се запознае с технологиите какво желае и какво може да си позволи и тогава да решава да търси предимства и недостатъци.

Колкото до редовните квалификации "...колиби,бунгала,не стават за целогодишно ползване,чува се всичко отвън и пр./ -считам,че е ненужно да се коментират,защото това е спор с невежи хора, а с такива по принцип не се спори.

Сhervanskyi,предлагам на вниманието Ви снимки от такива къщи реално изпълнени и обитаеми от няколко години /в редовна експлоатация,с разрешение за ползване/ - http://jaj-13.blogspot.com/ Ако искате,обадете се и ще Ви дам още пояснения. Успех!

Забравих да кажа,че аз самият ползвам такъв тип сграда.

Има още и:

4Система IBT

5Къщи със стоманена носеща конструкция

 

Като определено няма да е от 1 вид. Много е интересно IBT.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,считам за нужно да се внесе уточнението....

 

Най-после едно интелигентно и компетентно изказване. Аз също съм благодарен за информацията и ще я имам предвид завбъдеще

Link to comment
Share on other sites

Тва до ВИХВП е смях в залата. Мисля че е КАТО на ЕРАТО, но аз видях как го направиха - няма нищо общо дето се вика. Всеки ден ги наблюдавах като отивах на работа - тотален резил. Погледни в сайта на хората има всички данни и е детайлно обяснено самото строителство, ще разбереш.

Тя е на ЕРАТО - "Биомаса център" е някаква тяхна марка, и те дадоха къщата, като се правеше офиса.

Link to comment
Share on other sites

Няма нищо по-добро от масивното/тухлено строителство , освен това при тая криза и след значителното поевтиняване на материалите м2 излиза не много повече.

Link to comment
Share on other sites

С кое се занимаваш по-точно? Сковавате къщи с подръчни материали или издигате сглобяеми къщи, което ще рече произведени по дефиниция сглобяеми къщи? Правиш ли разлика изобщо? Реално погледнато всеки може да сглоби някаква барака. Сглобяемите къщи обаче са серийно производство по предварителни фиксирани проекти или по поръчка на клиента. Не знам как по-ясно да обясня разликата между двете неща...

не мисля 4е е голяма философия да си купи6 нужните матеряли като греди усб изолация кнауф керемиди кабели траби ... си4ко се прави на дървен скелет (както е споменал колегата по горе) и по4ва да се затваря едно по едно така или ина4е ти трява проект които се изготвя от архитект и ти спазва6 ве4е по него...

ако иска6 приготви 50 бона и 6те доидем да дигнем и натеб една БАРАКА

Edited by iordan_pld
Link to comment
Share on other sites

обещавам 4е като ида на село 6те ти снимам ка6тата излезна ни около 25 000 лв материала които включва подложен бетон кнауф дограми врати исталация вик ел инсталация греди усб абе по4ти си4ко без обзавеждане, теракот, фаянс и там 4е6ми мивки и тези работи с една дума груб строеж+изолация(вътре и вънка)

сглобяването - ние + приятели + бира (занимаваме се с строителство) и периода бе6е около 30-40 дни

си4ко до клю4 излезна около 50-55 000лв като има6 на предвит 4е не сме купили плазма от 5000 а телевизор от 200 лв гледахме да минем по танко но парите си варвят -само една баня е около 1500 лв обзавеждането една спалня е около 1000 и като земе6 6каф4ета гардероби и там една камара буклуци отива около 4000

.....

но об6то зето е страхотно осебенно ако сте живели в блок сега в къ6тата е прекрасно става6 сутрин пие6 кафе на верандата (а не на терасата) сабирате се с приятели в двор4ето на ваздух(обожавам това през лятото)

зна4и подобна е на тази http://www.saw-trade.com/108m2.html разгледаи го този саит има много примамливи цени....

ПРОСТО Е СТРАХОТНО

...съжалявам за правописните гре6ки ама в бързането е така :rolleyes:

 

А колко квадрата е горе долу тая къща за 55 бона?

Link to comment
Share on other sites

не мисля 4е е голяма философия да си купи6 нужните матеряли като греди усб изолация кнауф керемиди кабели траби ... си4ко се прави на дървен скелет (както е споменал колегата по горе) и по4ва да се затваря едно по едно така или ина4е ти трява проект които се изготвя от архитект и ти спазва6 ве4е по него...

ако иска6 приготви 50 бона и 6те доидем да дигнем и натеб една БАРАКА

Ако строителството ти иде толкова отръки,както и правописа и грамотността...

Link to comment
Share on other sites

А колко квадрата е горе долу тая къща за 55 бона?

104 обща квадратура

 

Ако строителството ти иде толкова отръки,както и правописа и грамотността...

по цял ден бачкам не лягам като теб с клавиатурата сяка ве4еро6те не сам запопмнил коп4етата и кои си ти 4е 6те ми държи6 сметка колко съм грамотен

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Тъй като съм се захванал да проучвам сглобяеми и прочее къщи, съживявам темата. Има ли някой, който си е правил такава къща наскоро, или е виждал акава направена?

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм се захванал да проучвам сглобяеми и прочее къщи, съживявам темата. Има ли някой, който си е правил такава къща наскоро, или е виждал акава направена?

 

Ние се отказахме от това наше начинание.Ибаче сега вече 1 година работя в такава къща(не е къща за живеене ами клиника) и мога да ти кажа, че не е зле!Тя май е на Брацигово(не помня как им се казва фирмата).

Edited by chervanskyi
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Здравейте,

понеже съм запознат със сглобяемите къщи косвено покрай мой познат, който наскоро си построи такава мога да споделя някои неща.

Първо, доста по- евтино излиза от монолитното строителство. Приятелят ми си построи 92м2 къща на 1 етаж за около 60 000лв. с фундамента, проекта и къщата с довършителните работи, което излиза някъде около 650лв./м2, а ако беше тухлена щеше да му струва поне 74-75 000лв.

Второ - човекът е доволен, поне досега, понеже е добре изолирана и не държи студено, колко ще издържи във времето никой не знае, а колкото до сроковете неговата къща я построиха за 2 месеца и половина всичко на всичко, а понеже аз съм си строил тухлена и знам как е, мога да кажа, че се строи много по- бавно.

Ако някой проявява сериозен интерес към сглобяемите къщи е добре да се запознае по- обстойно с тях.

Ето тук има доста информация: http://krasivdom.com/2010/01/05/%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B8-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D1%80%D0%B5%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82-2/

В статията са описани различните видове дървени къщи, като най- добрият вариант са монолитните дървени къщи понеже конструкцията е най- здрава при тях, а моят приятел точно такъв тип предпочете след проучване.

Общо взето това е. Дано да съм бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Последния пост в тази тема е преди 10 години и информацията доста се е променила. Тъ, замислил съм в Равногор на мястото на бутната плевня, която е с каменни основи да сложа една сглобяема къща. Гледам, че по нагоре Виден е дал линк към хора занимаващи се със сглобяеми къщи, но линка вече не е активен. Ако някой се е занимавал с подобно нещо в последните една-две години ще съм благодарен да даде насоки и евентуално фирми или хора занимаващи се с това, както и съвети разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...