Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Дайте да се разберем нещо, не си спомням да съм казал, че чистата П4 не струва или нещо от тоя род ;) напротив смятам, че е много добър процесор(даже и едната ми машина е П4) спора(който не аз започнах) се отнася за съвсем друго, а именно за процесори доста по евтини от П4 :) и това, което исках е като правим сръвнение да го направим както трябва, а не да се получи поредната тема AMD vs. Intel (както и стана) :angry1 аз съм фен на AMD толкова колкото и на Intel и това, че за момента съм на това мнение не значи, че съм луд фен на АМD просто до такъв извод стигам на фона на конкретните резултати и както вече споменах ако "утре" резултатите са други и мнението ми ще е друго, но това ще бъде само защото цифрите го показват, а не защото съм фен на нещо си ;)

 

ПС:Ако съм засегнал някой с по горните си постове не е било умишлено :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply
Foxy,не си прав приятелю. Аз не съм похарчил 100$ отгоре за да показвам и си правя супер пи-та по форуми. За това за което ползвам този компютър ,амд просто ще ми "умре" на 5-тата секунда и ще ми скапе работата.Затова съм избрал интел,не е от фенщина. След като съм имал вече наблюдения върху такъв процесор мога да кажа че си заслужава парите. Вие като нямате ,нямате право да ми казвате че процесора е безмислено скъп и че амд е по добър,щото е по ефтин.

 

 

няма такова нещо ,нямам нищо против твоя П4 и не споря за това за какво го използваш ,знам 4е е по-добър ,...но исках да кажа , 4е като се има в предвид колко е скъп щеше да е смешно да не е по-добър от Амд-то....естествено НЕ смятам 4е си профан, дал напразно пари за процесор и състема ..много ясно 4е щом си се изръсил в пове4е ,то зна4и има за какво ,въпроса беше за друго ...и за друг ...,но не ми се разтяга пове4е тази тема !

Link to comment
Share on other sites

И аз предлагам да спрем до тук ,и да пише само този който направи нещо интересно като резултат. Все пак доста се отклонихме от темата ;)

Link to comment
Share on other sites

минута и десет секунди :D с Дюрон 1600@2000

сега ще пробвам за още :)

ест. тва за 1МВ

novite testove:

@2040MHz (170x12) - 1:00 (to4no 1 minuta)

posle ako ne me domyrzi 6te go probvam na 2200Mhz ama trqa mu praa pak pinmod-a

Link to comment
Share on other sites

AMD Duron 1800MHz

256MB DDR400

Gigabyte 7S748

 

1MB-1 минута и 8 секунди.

 

Нищо не еклоквано,не са барани тайминги(щот не знам как,пък и щот ме е страх)

Link to comment
Share on other sites

И кво искаш да кажеш че SIS e по добре от VIA ?

 

SiS 746 и 748 в някои отнoшения са по-бързи от KT600 , но за стабилност хич ги няма.Старото ми дъно беше с SIS 746 , модел на ECS L7S7A2 и на бенчмарковете вадише повече точки от nForce2 - ECS при 256МB рам, и при еднакви тайминги.В момента съм с ECS KT600-A и вадя ± същите резултати колкото SIS-a , с Athlon 2000+ (166x10) правя 1 мин. и 04 сек. , а с SIS 1мин. и 01 сек.На PC MARK 2002 вадя еднакви резултати , а на 2004 правя доста повече точки от SIS (~ CPU 2900 )

Link to comment
Share on other sites

и колко е рекорда за сега за да се помъча

Ako ne ti se chete (i ako ne se laja) maj beshe 38 sek. s clocknat P4 na 3.55 Ghz( Prescot).

(Mojat lichen rekord na tazi chestota 3.55 Ghz(Northwood) e 42 sek. ;) )

 

Edit: Chak sega se osvobodi mjasto i kachih kartinkata s rezultata. Rezultat

Link to comment
Share on other sites

и колко е рекорда за сега за да се помъча

 

Пробвай,38сек е рекорда ,като гледам с тоя мобайл(235 шина) и тая памет наистина ме страхуваш :bgrin: . Давай да видим какво може ,щото секи ги хвали тея процесори :evil

Link to comment
Share on other sites

И кво искаш да кажеш че SIS e по добре от VIA ?

 

Виа и Сис ,ами до скоро бяха в един дол дренки, долу горе са на кантар ,но нямам впе4атления от Дуал 4енал-а на Виа КТ880 ли какво беше там ?

Link to comment
Share on other sites

Виа и Сис ,ами до скоро бяха в един дол дренки, долу горе са на кантар  ,но нямам впе4атления от Дуал 4енал-а на Виа КТ880 ли какво беше там ?

Ми не е вярно. Имах SIS и беше пълен леш. VIA е къде къде по-стабилно. И мога да ти кажа, че един познат има абсолютно същия комп като моя, само че чипсета му е Nforce 2. Резултатите от PC Mark 2004 и 3Д Марк 2001 са съвсем, ама съвсем малко по-добри.

Link to comment
Share on other sites

Ми не е вярно. Имах SIS и беше пълен леш.

Макар че никога не съм имал ВИА и аз смятам че чипсетите са им по добри.Все пак има и значение какъв модел е бил;) Сега неможеш да сравняваш SIS748 с КТ266 или КТ600 със SIS735 ;) .Аз съм с SIS748 и не съм имал проблеми,така че си ми върши идеална работа.A пък и мойто дъно струва $43 ново,а дъно с КТ600 за $43 не съм виждал :D

 

ПП Предлагам да спрем с offtopica че много се насъбра.Който има нещо да казва и да му спори(винаги има и такива) да си нарави тем VIA vs. SIS и да си пише там на воля :P

Link to comment
Share on other sites

Ina4e rezultatite mi kak gi namirate ?  ;)  :D

 

Boza nali ?!?  :woot  :lol:  :punk

Ами за тези пари ($56) можеше да си земеш по-добър процесор,но нямаше да е на intel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Че аз на 1.1 вадя по добри резултати - нещо бъгаво имаш  :cry

Нищо бъгаво няма просто Celeron-ите вадят много лоши резултати на тоя тест. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...