Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply
  • 5 weeks later...

54sec...eto tuk...

na Duron 2260Mhz....:)

v tiq jegi ne moga poveche...i sega edva go udarjam... :sayjin

 

Edit: s ram V-Data 512 DDR400 (3-3-3-8)...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

без клок (default 2 GHz) със клок (2.3 GHz)

 

16К - 1s - 1s

32К - 1s - 1s

64К - 2s - 1s

128К - 3s - 3s

256К - 10s - 9s

512К - 26s - 22s

1МB - 1m 01s - 53s

 

Сега се сетих да питам. Нормално ли е като вдигна леко напрежението на VCore и след това и FSB се появява един доста гаден звук. Такъв леко писукащ...нз как да го опиша. По анимационните филмчета има същия звук като има напрежение някъде (малко тъпо го обясних, ама дано сте разбрали) Обаче го има само когато е на Idle режим. Когато е натоварен дори и малко изчезва. Някой знае ли какво е?

Link to comment
Share on other sites

mi pri men go ima sushtiq zvuk...v moq sluchai si go obqsnqvam s tova...

pri teb neznam kak e...no vuv vseki sluchai ne si samo ti...:)

 

Edit:tezi rezultati s CPU-to ot podpisa li ti sa...?

Link to comment
Share on other sites

mi pri men go ima sushtiq zvuk...v moq sluchai si go obqsnqvam s tova...

pri teb neznam kak e...no vuv vseki sluchai ne si samo ti...:)

 

Edit:tezi rezultati s CPU-to ot podpisa li ti sa...?

По оня повод в онази тема - нямах предвид дали върви на Windows 2003, а казвам, че явно в този Уиндоус вече присъства подобен код на онзи пач, с който в idle температурата на процесора ми е с около 8-10 градуса по-ниска отколкото докато бях с Windows XP.

Подобен звук чувах и аз преди, но бях с Windows XP SP1, вграден, не знам дали причината беше точно това, имах и други проблеми със същия уиндоус, но откакто съм с Win2003, нямам никакви шумове.

И наистина, този резултат с машината от подписа ли ти е??

Защото ако е така, е много учудващо, понеже аз например с barton 3000+ (s.А nForce2 дъно) неклокнат, приключвам 1M за 49 секунди, понякога за 50.

Link to comment
Share on other sites

Update:

1MB-53sec...

i sq ako kajete che Durona ne e kultov procesor... :punk

Донякъде.

Но я вземи го тествай с някоя сериозна програма (а не с програма на 10 години, каквато е суперпи), или го натовари с тежки приложения, имам предвид ТЕЖКИ! :D

И все пак работи на 2260 МХц, въпреки малкия кеш. Моя работи на 2100 МХц, и пак е по-бърз в суперпи. Да не говорим за нормална всекидневна работа ;)

Link to comment
Share on other sites

e ti puk...

imam vpredvid che kato procesor za 40$ e idealen... ;)

ne sum trugnal da go sravnqvam s tvoq Barton 3000+...moq e samo na 2502+....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера си играх с процесора до колко ще успея да го клокна. Лошо е че много се дига PCI/AGP шината и затова повече от 115 става прекалено много. Но успях да постигна 862МХц (7.5х115@1.6в) 2.15.291.JPG Пробвах го и на 133х7.5 но не му стига ток. Правих волт мод и го подкарах на 1.85 но нямаше фект. Някой ако има подобен дурон да пусне и той да каже за колко време смята спи-то.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

пачнато супер пи за прескот:29с

Със супер пи мод 1.4 - 32.750 с

3.93ГХц Р4 2МБ кеш, 700МХц 3-4-3-8-16-1Т

 

Малко е забравихме темата, ама дъно да се поразмърда. Утре ще сложа и на 32мб резултат че ще го остава сега да се смята.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ето малко резултати с конфигурацията от подписа

 

дефолт

200Mhz 2-5.3.3-8 Trc=12 1T 45.202

дефолт

 

синхронно

245MHZ 2.5-3-3-8 Trc=12 1T 36.705

синхронно на макс

 

асинхронно

277MHz-шина памет 2.5-3-3-8 Trc=12 1T 34.953

асинхронно на макс

 

Паметта ме спира, но може още хайвана.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

С новото охлаждане :bgrin: Рам памета е на 590МХц 4-4-4-12 :) За съжаление не мога да е пусна на по високи МХц иначе сигуро щях да слезна под 30с :bgrin:

spi1mb4435mx.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

ново резултатче, най-накрая под 30с :bgrin:

spi4500hz7fw.th.jpg

Памета е на 750МХц 5-5-5-15

Системата НЕ Е СТАБИЛНА - става само за 1МБ СПИ :bgrin: това е при зададен волтаж 1.55в. Има хляб в този процесор - трябва ми по добро охлаждане ;)

Защо никой не публикува свой резултати?! :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Хм .. ето го и моя на 4,5 -

p4-d940-4,5ghz.jpg

 

Интересно, компа е стабилен дори и за работа (не само за спи :bgrin: ) и то при 1,47V на ядрата. Нямам идея защо при теб така се получава. По-бърз съм щото паметта ми е на 844 :punk

Link to comment
Share on other sites

При мен проблема идва от това че процесора ми е по 90нм технология и грее зверски, а и при 750МХц памета ми едвам работи. С дуал чнъл ще слезна под твоя резултат :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Като гледам почти сте достигнали 5 GHz, а резултатите са слаби. Става ясно, че Конро наистина е нещо добро:

 

o632886874908125000.jpg

 

Някъде беше казано, че Core 2 Duo ще направи PentiumD да изглежда като антика. Чак изглежда невероятно постигнатото от Интел.

 

Евала !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...