Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply
Abe neshto se zainatih s tia 37 sekundi .Imam samo edin vapros predi utre da naprava novi testove: Kolko e dopustimata granica za naprejenie na kingston pamet .2,6-2,7 ????

 

Ами колко, дигаш докато грее търпимо , то дънто ти едва ли ще ти даде да и пуснеш 5 Волта:))), до 2,9-3 Волта няма да изгори от напрежение :))) ,ако и туриш нещо да и го духа нямаш грижи! Дано само да ти помогне напрежението, защото на някой бройки не помага...,даже и кингстон:))))

Ааа и внимавай с таймингите ,ако дигаш 4естотата много ,върни малко таймингите и няма нужда да дигаш волта много ,макар 4е за теста ти трябват и хубави тайминги! Аре късмет там с клока!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

хм.. ето един резултат на една 'нормална' машина :rolleyes:

само процесора е клокнат.. то си се вижда от инфо-то.!

Между другото.. с тези АМД/Интел.. ще ме накарате да си взема едно скъзи контролерче и някакво малко хардче около 2гига, и да видим тогава кой/кого с това 'супер пи' ;-)

 

имам едно въпросче, главно към XeForce3, как да си променя множителя на процесора !?

не разбирам абсолютно нищо от овърклок.. затова питам.

моя си е 11х по дефаулт.. и си нямам на идея как да го кача на 12х примерно.

и.. още един въпрос - от къде се барат тези тайминги на паметта !?

някой те беше питал, но не му отговори.. изчетох всичко от началото на темата.. блах; цели 14 страници.. и нема нищо писано по въпроса.

ако е в биоса.. значи го нямам..

 

cpuz и super pi ме мързеше да ги качвам някъде.. така че ето ви линкове от вкъщи.

http://83.148.87.136/info/index.php?dir=&f...erpi%2Bcpuz.JPG

http://83.148.87.136/info/cpuz.htm

Link to comment
Share on other sites

Между другото.. с тези АМД/Интел.. ще ме накарате да си взема едно скъзи контролерче и някакво малко хардче около 2гига, и да видим тогава кой/кого с това 'супер пи' ;-)

 

Ще те разочаровам, но и на двата райд масива и на РАМ диск - резултата ми е абсолютно еднакъв :P

Link to comment
Share on other sites

Свалих го на 37 сек обаче повече не мога :cry Ще изчакам да стане още по студено (да падне снега :evil ) и ще опитам пак :punk

Link to comment
Share on other sites

аз пък под 45 сек. не мога да падна да му се не види ама и не 4аткам много от таймингите на рам-а

ина4е сам с бартон 2500~3200 и 512 dual channel DDR на asus a7n8x

Link to comment
Share on other sites

Ще те разочаровам, но и на двата райд масива и на РАМ диск - резултата ми е абсолютно еднакъв :P

значи кофти налъгва някой в предните страници.. :blink:

бяха писали, че тъй като програмата пише по харда, имало значение с какъв хард диск си..

макар че по лични наблюдения хард дискът ми не се затрудни грам при така нареченото 'писане' по него..

а някой ще ми отговори ли за тайминг-а на паметта и за отключването на 12х ?

един приятел ми каза че зависи от ядрото на Athlon-a.. в предния пост съм сложил линк към резултатите от cpu-z - ако може някой да ги погледне и да ми каже за какво става въпрос :rolleyes:

 

За да не се връщате на по-предни страници.. ето го линк-а

Link to comment
Share on other sites

Не ми се връща назад сега да проверявам,но не мисля че някой би могъл да изръси такава глупост че зависело от твърдия диск. Паметта и процесора единствено играят роля,като рама е по важен в случая.

Link to comment
Share on other sites

аве аз с Дюрон го праа за 1 минута

кви са тия Атлони по 1:10

 

Ami taka e kato mi raboti winampa i Photoshopa ednovremenno i sum pusnal Ad-aware da tursi spy. Sorry

Link to comment
Share on other sites

С АМД 2500+ - 1мб - 46 сек. Всичко си е по подразбиране т.е. няма клок нито на паметта, нито на процесора. Само цпу -то е пуснато на 200 шина. Рам -а е 512.

На 220 шина падам на 41 сек.

Едит: Охлаждането ми е обикновен Титан, ако съм с по-хубаво охлаждане ще падна и под 36 сек.предполагам ;) , но така пали на 240 шина ама не мога да го охладя :woot и не ми се рискува. А и няма да е rock stable на 2600МНz. А пък и да не искам прекалено много от цпу за 90$ и така дава толкова от себе си за тия пари колкото нито едно Р4 ... :wir

... не трябва да се спори за AMD vs Intel. Тука рама коли и беси  А оня дето сас 250 шина направил 37 сек може да ходи да се снима профилактично,щото аз на 237 ги права 38 ,а ако имам готина памет на 250 ша падна под 30  Бъдете здрави

Oтносно горния цитат с 220 шина имам 41 секунди, като съм с най-обикновена, даже гадна А-дата :) и още по-обикновено дъно, за процесора няма да казвам колко е обикновен, възможно най-глупавия 2500+ Атлон(Котлон). Всичко без шината е по default. :angry1

Link to comment
Share on other sites

Кво значи аз мога тва ,аз мога онова? Като можеш направи го. Това че аз съм с Кингстън ,а ти с "най обикновенна ,даже гадна А-дата" няма почти никакво значение за резултата и за клокването. И аз съм с боксова перка но си охлаждам пентиума на 245 шина ,а ти щом грееш на 240 толкова че да не запалиш начи процесора ти е по топъл от моя (някой твърдяха че прескотите били котлони :wacko: ) Но и ти си прав за тези пари толкова ,не го мъчи повече хайванчето че да не му стане нещо....

Link to comment
Share on other sites

... ,а ти щом грееш на 240 толкова че да не запалиш начи процесора ти е по топъл от моя (някой твърдяха че прескотите били котлони  :wacko: ) ...

:) Къде пък съм казал, че ще се запали ???, просто за мен екстремална температура на цпу -то е над 40 градуса по Целзий :), в момента на 220 шина е 33 градуса в Idle режим. Явно при тоя Прескот нещата ти вървят към запалване и ти си мислиш, че всички процесори са така ;), е не може всички да сме с хубави процесори.

Link to comment
Share on other sites

Ами ето едно резултат4е тук с АМД -процесор4е ,Интел май изостават за сега:))...резултатът не е мой естествено ,но аз само информирам ,някой може да не го знае този резултат все пак !

 

http://free.datacom.bg/dwnld/martink/SuperPiKingston.jpg

 

Едит4е: ако някой не може да отвори линка ,става въпрос за 35сек.:)

Link to comment
Share on other sites

Е.. то остана и 64 битов процесор да не падне под 35 секунди ;)

Не знам какъв смисъл имаше тоя пост..

Link to comment
Share on other sites

Ами ето едно резултат4е тук с АМД -процесор4е ,Интел май изостават за сега:))...резултатът не е мой естествено ,но аз само информирам ,някой може да не го знае този резултат все пак !

 

http://free.datacom.bg/dwnld/martink/SuperPiKingston.jpg

 

Едит4е: ако някой не може да отвори линка ,става въпрос за 35сек.:)

Da

Tova mi haresa

Mai shte si vzimam domashna 64-bitova mashina :)

Link to comment
Share on other sites

Купувайте ,смело напред,жалко че го няма човека който е постигнал този резултат за да ви обясни от къде идват тези 35 секунди,и дали 64 битовия процесор на амд има нещо общо с тях изобщо ;) Той човека си е написал във файла ,ама кой да гледа - СуперПиКингстън ,много ясно няма да го наименува СуперПиАМД64 :lol:

 

Къде пък съм казал, че ще се запали ???

 

Под "запали" имах предвид да ти зареди до виндоус,но няма нищо грешката е моя че не го написах в кавички.

 

...в момента на 220 шина е 33 градуса в Idle режим

 

Силно ме съмнява да държиш такива температури,със обикновена перка,или си го сложил във фризера ама нещеш да си признаеш :P

Link to comment
Share on other sites

Купувайте ,смело напред,жалко че го няма човека който е постигнал този резултат за да ви обясни от къде идват тези 35 секунди,и дали 64 битовия процесор на амд има нещо общо с тях изобщо  ;) Той човека си е написал във файла ,ама кой да гледа - СуперПиКингстън ,много ясно няма да го наименува СуперПиАМД64  :lol:

Под "запали" имах предвид да ти зареди до виндоус,но няма нищо грешката е моя че не го написах в кавички.

Силно ме съмнява да държиш такива температури,със обикновена перка,или си го сложил във фризера ама нещеш да си признаеш :P

nedei zavijda na choveka che si ima amd64 :)

shtoto i na men shte zavijdash skoro

a na priqteli ne se zavijda ;)

Link to comment
Share on other sites

Хех ,кво да завиждам ,мен ми става мъчно като ги гледам колко са зле тия куци пилета ,а още по болно ми е когато приятели се подлъгват та да си фарлят парите на вятъра :P Абе дет се вика ще ви уври тиквата ма няма да е неска :D

Link to comment
Share on other sites

А бе верно, че прочетох на още 2-3 места, че тия новите селерони много греят :P , защото са били с Prescott ядрото на интел :P ... искам само да ви светна, че слуховете нямат нищо общо с истината :P . Процесора ми в idle състояние е под 30 градуса, ето как изглежда в момента докато не е в idle :)

 

post-1347-1098572260_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Купувайте ,смело напред,жалко че го няма човека който е постигнал този резултат за да ви обясни от къде идват тези 35 секунди,и дали 64 битовия процесор на амд има нещо общо с тях изобщо  ;) Той човека си е написал във файла ,ама кой да гледа - СуперПиКингстън ,много ясно няма да го наименува СуперПиАМД64  :lol:

 

Ami i az vi kazvah v na4aloto ,4e ne zavisi tolkova ot CPU-to tozi test,no vie se otrepahte da se hvalite s tezi inteli , a sega kato se oburnaha neshtata ve4e zavisi i ot pametta -taka li? :))))

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...