Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Аз от 10 страници вече говоря че не зависи толкова от цпу-то ,но нали знаеш глас в пустиня. Иначе в началото всеки си мислеше че цпу-то ако е бързо и резултата ша е малък.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Е тука се получи нещо интерсно :D -> P4 1,5@2,22 Super PI.jpg

Ако не сте виждали 2 волта на цпу сега е момента :bgrin: Чак се изненадах че като му вкарах толкова ток не грееше много ( и че не се изпържи :wacko: ) С боксов куулер съм ,тази температура е в идъл.Само мога да кажа че тва е максимума повече не мога да смъкна като резултат. Тва е - 1,19 :angry1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Реш и аз да го поръчкам малко моя на асихронна шина направих това с машината отдолу.38 секундиПо коледа като дойде новата памет ще гоним 300 шина и 35-36 секунди

btw,кое е най-доброто време.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
btw,кое е най-доброто време.

 

Преди седмица достигнах 34сек. с Р4 3Ghz клокнат на 3,8Ghz (253 шина) Чакам да ми докарат Залмана че да го пусна на 4Ghz щото сега с боксовия държа на 3,9 но не съм стабилен за тестове :bgrin:

 

П.С. Скрийн шота е в нас ,сега не мога да го постна ,а пък нали отрязаха форума за на вън :cry ,така че дерзайте. Intel Forever :punk

Link to comment
Share on other sites

em huuu we overclocovciii, na men mi e samo za 1M-47 sec

 

AMD Athlon XP-A, 2200 MHz (5.5 x 400) 3200+

Barton

s dual channel RAM 512MB DDR400 KINGSTON (2x256)

e se pak da nesi mislish che e mnoo dobur rezultat se pak az s config ot podpisa s PQI ram i to 256 i ne s barton a t-bred go varta za 47 sec 1MB

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ael ми беше пратил преди време едни шокиращи снимки с резултати на неговият процесор...аз искам обаче да попитам:

 

Ael, на каква температура ти работи процесора на пълно натоварване, особено ме интересува клокнат? Дай скрийншот.

 

ПС: Имам малко инфо за Presscot, което смятам да изложа след отговора ти. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

баси бартона на 200 шина по зле от моя Дюрон ве :D (и той обаче на 200 шина)

 

едит: тва е от мен JIS, просто Rennie се беше логнала на моя компютър и ... баси

Link to comment
Share on other sites

баси бартона на 200 шина по зле от моя Дюрон ве :D (и той обаче на 200 шина)

 

едит: тва е от мен JIS, просто Rennie се беше логнала на моя компютър и ... баси

dai da vidim kartinka de

Link to comment
Share on other sites

Аз от 10 страници вече говоря че не зависи толкова от цпу-то ,но нали знаеш глас в пустиня. Иначе в началото всеки си мислеше че цпу-то ако е бързо и резултата ша е малък.

 

Taka e, ne6tata sa kompleksni. Vsiako zveno ot sistemata triabva da e na 6, za da polu4i6 dobur rezultat.

Link to comment
Share on other sites

Е как ще е малко клокнат тоя процесор ве :) т'ва са си 2500МХз с 512кб кеш, аз междо другото със стария процесор успях да го врътна за 40сек, когато имах НФ7-С рев 2.0, защото го бях подкарал на 11х233, обаче снимките от тестовете имам само на 4мб може да ги видите. По принцип супер пи са важни МХц на процесора но и таймингите на рам памета. Скоро като си взема А64 3200+ ще споделя и аз някой резолтат от супер пи :D Чакам да се появи ЛанПарти СЛИ-Д в бг.

Link to comment
Share on other sites

Е как ще е малко клокнат тоя процесор ве :) т'ва са си 2500МХз с 512кб кеш, аз междо другото със стария процесор успях да го врътна за 40сек, когато имах НФ7-С рев 2.0, защото го бях подкарал на 11х233, обаче снимките от тестовете имам само на 4мб може да ги видите. По принцип супер пи са важни МХц на процесора но и таймингите на рам памета. Скоро като си взема А64 3200+ ще споделя и аз някой резолтат от супер пи  :D  Чакам да се появи ЛанПарти СЛИ-Д в бг.

Бая зелени ще трябва да се изръсиш , сподели колко пари си дал , след като вземеш всичко де :) И си мисля ,че 3200+ 40 $ не си заслужават ( лично мнение )

Link to comment
Share on other sites

Ами по груби сметки излиза че ако си взема дъно ДФИ лан парти СЛИ-Д ще струва около 220$, процесора струва 248$ или 207$. А иначе си взех и 6600 128мб на албатрон PCI-E, и си имам 512 РАМ ДДР 566, само до следващото лан парит ще трябва да си взема още 512 рам че да може да подкарам двуканалния ДДР :D С двуканален ДДР пройзводителноста ще се подобри доста почти 60%-70% (пропусклива способност).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз искам,само това да не е на някой от Xtremesystems с 100 каскадно охлаждане,но въпреки това на 3гхз 21 секунди е невъзможно,за 21 ти трябжат поне 3.8

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...