Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Виш тук щом мислиш че си измислям  ;)  Просто видео картата се клоква зверски  :rolleyes:

Не казвам че си измисляш. Еднственото нещо което виждам на тоя ъндърклок е това че си намалил волтажа (което не играе абсолютно никва роля при тестовете). Шината си е 133 пак ,а съм сигурен че тая FX 5200 си и изпънал жартиерите до дупка.

@Pero не че не ми харесва израза ,аз затова се смея ,не ти правя забележки ;) Айде със здраве :tongue

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply
@Gorgar ето ти снимка - печелиш единствено с тва че шината ти е доста пред мойта ,а не щото Атлоните са с няква "хипер" технология.А и тука не сам клонал видеото изобщо. Предлагам да прекратим спора кой е по по най  ;)

 

S udovolsvie shte izchakam sledvashiq ti test.

Neka videm kolko moje da izkara tvoita kloknata video karta!

Link to comment
Share on other sites

Ael не че нещо ама при мен резултатите са същите а картата е някакъв GF4 MX440 64MB 8х(и то без изобщо да съм и изпънал жартиерите) :woot а ако сложа твоя титаниум........... :punk :woot :bgrin: гледката ще стане още по грозна за P4 :)

Link to comment
Share on other sites

Ael не че нещо ама при мен резултатите са същите а картата е някакъв GF4 MX440 64MB 8х(и то без изобщо да съм и изпънал жартиерите) :woot  а ако сложа твоя титаниум........... :punk  :woot  :bgrin:

Stiga ste zavijdali!

Titaniuma si e titanium :P

Link to comment
Share on other sites

Не казвам че си измисляш. Еднственото нещо което виждам на тоя ъндърклок е това че си намалил волтажа (което не играе абсолютно никва роля при тестовете). Шината си е 133 пак ,а съм сигурен че тая FX 5200 си и изпънал жартиерите до дупка.

@Pero не че не ми харесва израза ,аз затова се смея ,не ти правя забележки  ;) Айде със здраве  :tongue

Процесора ми иначе по дефаулт е 1600(12х133@1.5в), смъкнал съм го на честотата на твоя 1500+ (1333МХц) за да ти покажа че П4 е барлив процесор. С твойта Титаниумка - ще изкарам с АМД с около 10%-15% по одбри резолтати - сигорен съм, то след като с FX5200 (една от най-слабите карти) вада колкот теб ;)

Link to comment
Share on other sites

Stiga ste zavijdali!

 

Да завиждаме :woot :confused като гледам резултата май е повече за съжаление отколкото за завиждане жалко за хубавата карта да се изложи така заради някакъв си процесор(P4) :woot

Titaniuma si e titanium :P

 

За това никой не спори ;) но като гледам в комбинация с P4 май нещо..... :bgrin: а ние със "смотаните" AMD-та дори и обикновенни GF4-ки се справяме по добре :D На тази карта и трябва AMD за да покаже какво може :punk

Link to comment
Share on other sites

На всеки му трябва АМД - за да покаже какво може :D Интел - показаха какво могат - преи години ;) Кажете кога ИНТЕЛ са били на върха? Може би още при MMX процесорите? :P Или по рано :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

На всеки му трябва АМД - за да покаже какво може  :D Интел - показаха какво могат - преи години ;) Кажете кога ИНТЕЛ са били на върха? Може би още при MMX  процесорите?  :P  Или по рано  :rolleyes:

Mai po rano!

Predi da se poqvi procesora na moq Avatar.

Sled tova pochna padenieto.

Link to comment
Share on other sites

Oле,наговорихте един куп глупости ,ако вече сте свършили с простотиите и чесането на езици,ще помоля да затворат темата ,щото и без тва се изметна и отиде на оффтопик. Даже няма да си давам зора и да ви отговарям на простотийте че ми стана много смешно :lol:

Link to comment
Share on other sites

1MB - 1min 41sec :cry na Atlon Xp 1700+ :sick

Link to comment
Share on other sites

Oле,наговорихте един куп глупости ,ако вече сте свършили с простотиите и чесането на езици,ще помоля да затворат темата ,щото и без тва се изметна и отиде на оффтопик. Даже няма да си давам зора и да ви отговарям на простотийте че ми стана много смешно  :lol:

 

Започна темата а сега била офтопик(защото резултата не ти харесва) ;) А това дали ще ни отговаряш е без значение те резултатите "говорят" достатачно :bgrin: така, че смей си се на воля щом така ти става по леко :woot

Link to comment
Share on other sites

Niakoi moje li da mi kale za6to PC-to polzwa samo polovinata svobodna pamet pri iz4isleniqta?

Link to comment
Share on other sites

Много ме изнервихте вчера с тия подигравки :angry: Направих тестовете на Server 2003 (който е по тежък от хилавия XP и удря спирачка малко) Видео картата не съм я клоквал изобщо (щото целта на занятието е да мерим ЦПУ-тата) Процесора е клокнат на 2,02Гхз (135 шина а не ~166 където фърчат АМД-тата)

Картинка 1 - тука правя теста само на игрите като на 3D Марк-а останалото е на дефълт.

Картинка 2 - а тука всички тестове. Забележете температурата която развих :woot Охлажданетоне ми не е много добро (и при затворена кутия) а и вчера беше много топло (стайна температура ~32°). Като се има на предвид че ако ЦПУ-то бачка на 35° а не на 62° (както е в случая) тогава ще му се дигне произодителноста. Да не говорим че сигурно не сте виждали 50° на дъно :D Чакам Gorgar ,а и XeForce3 с неговия ъндърклокнат 1500+ :sick

 

Peace :punk

Link to comment
Share on other sites

Много ме изнервихте вчера с тия подигравки :angry:  Направих тестовете на Server 2003 (който е по тежък от хилавия XP и удря спирачка малко) Видео картата не съм я клоквал изобщо (щото целта на занятието е да мерим ЦПУ-тата) Процесора е клокнат на 2,02Гхз (135 шина а не ~166 където фърчат АМД-тата)

Картинка 1 - тука правя теста само на игрите като на 3D Марк-а останалото е на дефълт.

Картинка 2 - а тука всички тестове. Забележете температурата която развих  :woot  Охлажданетоне ми не е много добро (и при затворена кутия) а и вчера беше много топло (стайна температура ~32°). Като се има на предвид че ако ЦПУ-то бачка на 35° а не на 62° (както е в случая) тогава ще му се дигне произодителноста. Да не говорим че сигурно не сте виждали 50° на дъно  :D  Чакам Gorgar ,а и XeForce3 с неговия ъндърклокнат 1500+ :sick

 

Peace  :punk

NНе можеш ли да разбереш че твойта видео карта е много по добра от нащи ве човек? На глупав ли се правиш или на кво? МИ то е ясно че Титаниум-а ще вади повече отколкот един ФХ 5200 - независмо на колко е клокнат, защото титаниума си е с 40% по добра пройзводителност от 5200, карти като титануима вадат 16000-17000 на 3Д Марк 2001, а карти като FX 5200 вадат максимум 11000-12000 3Д Марк 2001, не може точно в този случай да се сравнява така кой процесор е по добър, защото графичните процесора са с огромна разлика. Може да се види колко точки ще изкара твоя процесор на PC Mark 2004 и колко нащи, или на 3D Mark 2003 теста само за процесор да пуснеш - друг начин не виждам (с различни карти да сравняваме процесори ;) замисли се малко) Апак и аз ако пусна мойто АМД на 2000МХц (10х200) то ти няма въобще да можеш да се конкурираш с мен :D

Link to comment
Share on other sites

Не го приемай толкова навътре :D ,до вчера видеото не ми беше по добро когато губех , а днес изведнъж излезнах с някаква невероятна карта която върши работата и на цпу-то. Пускам сега да се сваля 3D Mark 2003 и PC Mark 2004.

 

1MB - 1min 41sec  na Atlon Xp 1700+

 

За това няма ли да кажеш нещо :confused

Link to comment
Share on other sites

Ами за това какво да кажа? Занчеш ли колко неща зависят процесора да не може да си свърши работата както трябва? АКо човека е с СДР - как мислиш че ще е по бързо? Той не е дал достатъчно факти за да си кажа мениение-то затова съ мълча.

А иначе виш по горните ми постове съм споменал че твойта карта е по хубава - няколко пъти :rolleyes: И не само аз съм споменавал.

Link to comment
Share on other sites

XeForce, коя година ти е произведено дъното и процесора? Същото искам да попитам и Ael? Ето ви и един "по-така" тест, но при него от огромно значение е с колко памет разполагате, хайде да ви видим сега кой кого ;-)

SuperPI-то явно става за измерване на някаква част от копроцесора, като се вземе впредвид че е писана 95 година /XeForce, като твърдиш че има нови версии, дай да ги видим ;-)/ най-вероятно е оптимизирана за компроцесора на някой тогавашен Интел или някой "екзотичен" вече процесор ДЕК, СЪН или IBM.

Link to comment
Share on other sites

Каде е тоя по така тест ? Нещо не схванах. XeForce3 ето ти един резултат на PC Mark 2004 - Картинка Виж ти колко ще изкараш. Иначе дъното ми е 2003г. , а за ЦПУ-то нямам идея :confused

Link to comment
Share on other sites

Каде е тоя по така тест ? Нещо не схванах. XeForce3 ето ти един резултат на PC Mark 2004 - Картинка Виж ти колко ще изкараш. Иначе дъното ми е 2003г. , а за ЦПУ-то нямам идея  :confused

Мойто дъно е декември края на 2002 ;) Процесора ми е 2003 36 седмица - но технологията опредлено не е от тогава, а още от 2003 началото когато сеп оявиха първите Т-Бред Б. Моя процесор е Дурон 1600 с отключен Л2 кеш, та стана на атлон. Процесора който си ми показъл е на някакъв целерон :) а не на твоя П4, иначе аз съм правил тестове преди доста време на PC Mark 2004 и ето и резолтата - дори честотите не са еднакви ама както и да е - то се знае че АМД-то вади повче ;) макар и тоя Celeron да е с 524FSB. Не мога да те разбера защо не искаш да прогледниш и да видиш че АМД са по-добри???

 

ЕДИТ: Да наистина теста е от 95-та година, аз се заблудих с Приме 95 (защото той има нови версии http://www.mersenne.org/gimps/ ) Е да ама архитектурата на процесорите не чак толкова променена от тогава - все са си 32 битови ;) - апак и каквото е за АМД - това е и за ИНТЕЛ :P

Link to comment
Share on other sites

Чакай ся ,аз постнах тая снимка само ей така. Селероните са куци и то много .Тва го знаем.Просто този комп ми беше под ръка и затова ти дадох пример с него .Довечера ще направя теста на мойто ПЦ (Р4-ката) и тогава пак ще говорим . А за честотите ако не знаеш какво е това 524ФСБ мога да ти обясня. При Р4 шината се умножава х4 а при АМД х2 така че ФСБ-то навсякъде си е равно просто е в други "мерни единици". На тоя селерон шината му е 133 (100 дефълт) и е 2 пъти по ефтин от твоя АМД. Довечера ще дам резултата от Р4-ката ....

@little селерона е на работата,а другиа си е в нас. Ние водихме спор за Р4 vs AMD а не Celeron vs AMD...

Link to comment
Share on other sites

...Иначе дъното ми е 2003г. , а за ЦПУ-то нямам идея  :confused

Любо неска не си в час пич :P

 

А за тоя твоя тест ,само Фотошоп 7 не сам си сложил покраи тея тестове :wir

Link to comment
Share on other sites

Ми там сме напред с Интелите ... все още ;-) Карай, сори за офтопиците. Спирам. А ако случайно си си купил Р4-то за игри....ами сори...набутал си се...

Link to comment
Share on other sites

Много добре знам как стоят нещата с х4 и х2 ;) Не успях да те разбера за на кой Celerona говориш? И че бил в пъти опо евтин от мойто АМД? МОйто АМД струваше 68лв ;) (45$) - ти кагот стигнеш пройзводителноста на мойто АМД с ЦЕЛЕРОН - (за 45$) може би ще сме 2006 :P

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...