Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Да ве прави сте P4 не струва,Super PI e най хубавата програма и показва как издънката на AMD - Duron се оказва процесора на 21 век, a някви "тъпи" програми като 3D Mark които се ползват от милиони хора за тестове "не стават" за нищо и си губим времето само в приказки. Ако си толкова уверен че ще ми биеш 4-ката свали си някоя по класна програма. Сра а ???

 

А Celerona че е куц го знаем Gorgar,нямаше нужда от тия доказателсва... Пак припомням - тука не играе роля само цпу-то !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

Аз не плаша никой. Сега като попрочетох по задните страници забелязах че тая програма си работи за АМД. А ако някой иска да ме убеди че АМД е по производително от Интел да докаже със сериозни тестове ,а не празни приказки и ахо-ихи само колкото да си правим вятър на устата. Gorgar ще ги дърпаме 2-те пц-та навит съм само да ми кажеш по каква схема ще играем ?

Link to comment
Share on other sites

Аз не плаша никой. Сега като попрочетох по задните страници забелязах че тая програма си работи за АМД. А ако някой иска да ме убеди че АМД е по производително от Интел да докаже със сериозни тестове ,а не празни приказки и ахо-ихи само колкото да си правим вятър на устата. Gorgar ще ги дърпаме 2-те пц-та навит съм само да ми кажеш по каква схема ще играем ?

Няма нужда да се палиш толкова - ти май живееш в 20 век, щом все още мислиш че интел са номер 1. Теста въобще не е направен за АМД платформи, защото смисъла на теста е да изчислява. ИНТЕЛ с неговите хиляди инструкции (който не се изпозлват никаде) се затруднява при изчислението на 2+2 ;) защото му е малко кеша. Ми виш че Celeron-ите с тая 100 шина и 128Ке- (не говора за Прескот) са просто за никаде. А иначе НОВИТЕ ДЮРОНИ въобще не са издънката на АМД (това нее интел за да има слаби процесори), защото когато ти успееш 1600МХц CELLERON - да го пуснетш на 2500МХц и да изкараш със GeForce FX 5200 128/128bit 325/625 - 10000+ точки на 3D МАРК 2001 и 2065 точки на 2003 ще си изхвърля АМД-то и ще си купя CELERON - обещавам го пред всички това. Но аз знам че няма да успееш. А и ето ти една снимка от моя дурон :P на 1333МХц@1.088 Волта (10х133) SP_01_13s ;) Който и друг тест да кажеш ще го направа и ще ти докажа че АМД са по добри (апак и да не говорим за цена - качество :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

когато ти успееш 1600МХц CELLERON - да го пуснетш на 2500МХц и да изкараш със GeForce FX 5200 128/128bit 325/625 - 10000+ точки на 3D МАРК 2001

 

Vupreki che PCto mi v momenta e v kritichno sustoqnie - sas Cel kloknat na 2,6 vadq okolo 10000 na sushtiq test - bez da sum kloknal videoto (Ti4)

Link to comment
Share on other sites

Vupreki che PCto mi v momenta e v kritichno sustoqnie - sas Cel kloknat na 2,6 vadq okolo 10000 na sushtiq test - bez da sum kloknal videoto (Ti4)

Не говоря за GeForce4 Ti - защото на 2000МХц (15х133) всичко на дефаулт GeForce4 Ti - Васи 12000 марка - така че не може да става дума за сравнение, защото всичко става коренно различно като се смени и видео картата - аз му гарантирам че и на равни МХц (реални) винаги АМД ще е по-добро. А камоли сравнение междо Целерон и Дюрон не може да се прави - щото новите дюрони са с няколко процента по слаби от атлоните.

Link to comment
Share on other sites

Абе тая програма (1995 година производство :confused ) изобщо не може да ме убеди ама по никав начин че AMD са над Intel. Софтуера е писан за виндоус 3.11 така че не може да гарантира как ще се държи при процесори още не планувани по онова време. Верно че е един прост алгоритъм който развива дадено число до 1мб големина ,но общо взето е пълна глупост и не виждам как може да се водите по него.Както казах преди ,само по сериозни тестове могат да ме убедят че АМД са по производителни от Интел.... Удеве пуснах мойта "скапана" P4 na 2,1Ghz и го докарах до 1м25с. Само едно се чудя как така всички големи компании за 3D анимации избират двупроцесорни ксеони(например),а не някви смотани атлони или дурони които им трябват минимум 3 вентилатора за да не се рестартират по време на работа...

Link to comment
Share on other sites

Абе тая програма (1995 година производство  :confused ) изобщо не може да ме убеди ама по никав начин че AMD са над Intel.  Софтуера е писан за виндоус 3.11 така че не може да гарантира как ще се държи при процесори още не планувани по онова време. Верно че е един прост алгоритъм който развива дадено число до 1мб големина ,но общо взето е пълна глупост и не виждам как може да се водите по него.Както казах преди ,само по сериозни тестове могат да ме убедят че АМД са по производителни от Интел.... Удеве пуснах мойта "скапана" P4 na 2,1Ghz и го докарах до 1м25с. Само едно се чудя как така всички големи компании за 3D анимации избират двупроцесорни ксеони(например),а не някви смотани атлони или дурони които им трябват минимум 3 вентилатора за да не се рестартират по време на работа...

Човек това което го казваш не е истина - програмата приме 95 не е излезнала 95, има си нови версии. Това за компаниите който предпочитали ксеони - вече е мит, защото АМД са много по добри в 3Д, нямам намерение да те обеждавам че АМД са по добри. Ти си си втълпил че Р4 е велик процесор и затова така мислиш, но мисленето ти е грешно.

Link to comment
Share on other sites

..... а не някви смотани атлони или дурони които им трябват минимум 3 вентилатора за да не се рестартират по време на работа...

ne se seshtam da mi e restartiral

ama shtom kazvash :)

Link to comment
Share on other sites

Както казах преди ,само по сериозни тестове могат да ме убедят че АМД са по производителни от Интел.... Удеве пуснах мойта "скапана" P4 na 2,1Ghz и го докарах до 1м25с. Само едно се чудя как така всички големи компании за 3D анимации избират двупроцесорни ксеони(например),а не някви смотани атлони или дурони които им трябват минимум 3 вентилатора за да не се рестартират по време на работа...

 

Нямам против да си тествам машината и на някой от тестовете , за които си споменал.Между другото кой тест за теб е сериозен? :wacko: Невярвам много на синтетичните тестове , но да ти кажа честно съм много разочарован от P4.Нека прекратим спора, за това кой е по добрият процесор.Все пак темата е за друго, а самите резултати сами говорят по себеси.

 

Restpect!!! :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Абе тая програма (1995 година производство  :confused ) изобщо не може да ме убеди ама по никав начин че AMD са над Intel.  Софтуера е писан за виндоус 3.11 така че не може да гарантира как ще се държи при процесори още не планувани по онова време. Верно че е един прост алгоритъм който развива дадено число до 1мб големина ,но общо взето е пълна глупост и не виждам как може да се водите по него.Както казах преди ,само по сериозни тестове могат да ме убедят че АМД са по производителни от Интел.... Удеве пуснах мойта "скапана" P4 na 2,1Ghz и го докарах до 1м25с. Само едно се чудя как така всички големи компании за 3D анимации избират двупроцесорни ксеони(например),а не някви смотани атлони или дурони които им трябват минимум 3 вентилатора за да не се рестартират по време на работа...

kat te gledam i na 3dmark si zle

a uj sa seriozni programi :)

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля че няма смисъл да спорим, Gorgar ,като съм зле ,давай да те видим с твоите 7800 точки на 3D Mark 2001. Гледам че конфигурациите са ни почти еднакви,и твоя се клоква до 2Гхз (само дето шината ти е доста по добре) а и рама ти е марков и е повече. Давай, да се пробваме,печели този които изкара повече точки,независимо по какъв начин. Ако си съгласен кажи ???

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля че няма смисъл да спорим, Gorgar ,като съм зле ,давай да те видим с твоите 7800 точки на 3D Mark 2001. Гледам че конфигурациите са ни почти еднакви,и твоя се клоква до 2Гхз (само дето шината ти е доста по добре) а и рама ти е марков и е повече. Давай, да се пробваме,печели този които изкара повече точки,независимо по какъв начин. Ако си съгласен кажи ???

 

:) Би ли постнал само информативно резултатите на PC MARK 2002 pro , аритметичния и мултимедийния тест на Сандра.Прото искам да стравня нещо, естествено ако ти се занимава ;) :).

Link to comment
Share on other sites

И аз мисля че няма смисъл да спорим, Gorgar ,като съм зле ,давай да те видим с твоите 7800 точки на 3D Mark 2001. Гледам че конфигурациите са ни почти еднакви,и твоя се клоква до 2Гхз (само дето шината ти е доста по добре) а и рама ти е марков и е повече. Давай, да се пробваме,печели този които изкара повече точки,независимо по какъв начин. Ако си съгласен кажи ???

syglasen

na defolt nastroiki obache

bez nomera

:)

Link to comment
Share on other sites

syglasen

na defolt nastroiki obache

bez nomera

:)

 

Xex, няма ли да е по интересно кой как ще клоне пц-то че да е по бързичко. Това имах предвид с "независимо по какъв начин".Естествено до снимката с резултата ще е и CPU-Z че да е види кой как е клоквал. На дефълт ме обземат някви слаби съмнения че може и да ме биеш случайно :woot

Link to comment
Share on other sites

Xex, няма ли да е по интересно кой как ще клоне пц-то че да е по бързичко. Това имах предвид с "независимо по какъв начин".Естествено до снимката с резултата ще е и CPU-Z че да е види кой как е клоквал. На дефълт ме обземат някви слаби съмнения че може и да ме биеш случайно  :woot

pcto kvoto iskash go pravi

no nepromenqi nastrikite na 3dmark

tova imam v predvid

Link to comment
Share on other sites

Това е реолзтат с максимално издута видео карта + downclock на процесора :P за да грее по малко. Процесора е 1500+ (133х10@1.1в) а ето и резолтата 7696 АМД - NO COMMENT

Link to comment
Share on other sites

А бе XeForce тая програма наистина е от 95 година тфа си го пи6е вътре в нея а и можеш да отвориш EXEто с ресурс едитор и да видиш че на стринговете за версията се споменава тук таме 95! Как ще тестваш процесори от 2001 -4 година с тоя боклук? Ти наред ли си ве? Тая програма има ли поддръжка за инструкциите които ги имат днешните процесори? Как ще тестваш процесор без да му ползваш инструкциите? ТА ТОГАВА ЕДВА СА ЗАПОЧВАЛИ ДА ПРАВЯТ ПРОЦЕСОРИ С MMX!!!

 

PS:

А за професорите на Gorgar и Ael, честно казано не знам кой е по добрия но със сигурност знам че трябва да ги тестват с не6то след което пише поне 2003:

SiSoft Sandra 2003/4

PCMark 2004

Aquamark

3DMark 2003 (Изключение 2001SE)

Аиде стегнете се тва Super"Лайно" никаква работа не върши!

 

Аиде със здраве!

 

Тоя пост е мой...забравих да си сменя ника.

Link to comment
Share on other sites

ХАХАХАХ само ме карате да се смея.

Аре да правим тестове. Обаче искам да се съберем, така че някой да ми даде една хубава видеокарт. Само тогава ще правим тестове на 3D MA.. която версия си искате. Даже със осран WINDOWS ще правя тестовете и пак ще ги размажа тия P4.

Не че се хваля но просто много заблуда има тук.

Link to comment
Share on other sites

Pero ти си оня дето размазва Р4 :lol: ....

@SupraTRD около 4060 ми дава на Сандра 2004 SP2 на бенчмарка при неклокнат (тоест 1,5)

@Gorgar ето ти снимка - печелиш единствено с тва че шината ти е доста пред мойта ,а не щото Атлоните са с няква "хипер" технология.А и тука не сам клонал видеото изобщо. Предлагам да прекратим спора кой е по по най ;)

@XeForce3 как да бъда сигурен че процесора е толкова колкото казваш,пак и виж си видеото .

@DJ Nicolaeff прав си и аз мисля че тва супер пи е в гъза. Оня ден пуснахме един Р4 2,40Гхз на 3,15Гхз и направихме 54с като се има предвид че рама беше на 417 :blink: Така че теста е барлив,не се водете по него....

 

Peace All !

Link to comment
Share on other sites

Pero ти си оня дето размазва Р4  :lol: ....

@SupraTRD около 4060 ми дава на Сандра 2004 SP2 на бенчмарка при неклокнат (тоест 1,5)

@Gorgar ето ти снимка - печелиш единствено с тва че шината ти е доста пред мойта ,а не щото Атлоните са с няква "хипер" технология.А и тука не сам клонал видеото изобщо. Предлагам да прекратим спора кой е по по най  ;)

@XeForce3 как да бъда сигурен че процесора е толкова колкото казваш,пак и виж си видеото .

@DJ Nicolaeff прав си и аз мисля че тва супер пи е в гъза. Оня ден пуснахме един Р4 2,40Гхз на 3,15Гхз и направихме 54с като се има предвид че рама беше на 417  :blink:  Така че теста е барлив,не се водете по него....

 

Peace All !

 

 

Неведоми са пътищата божии.

 

Ael, такъв е израза размажа, ако не ти харесва ще използвам нещо друго важното е да разбереш същноста. P4 има такава архитектура, която му позволява висока честота но малка производителност. Ми това го знае целия свят вече. Не е тайна пък и да е тайна не и в България хахахахаххаха.

 

Аз вече ще говоря като теб за да не ми правиш забележки.

 

Peace All !

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...