Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

ОК ето я цялата конфигурация AMD Atlon XP 1700+ с дъно K7S5A, 256MB DDR RAM, GeForce 4 MX 440 (64MB) и едно мизерно охлаждане (не знмам кво) харда едва ли ви интересува 40GB Maxtor (Не помня другите детайли). От къде идва тая мизерия? Странно- има бая "real memory" но твърд не иска да уползотвори повече от 83МБ за изчисленията :confused . Ако са нужни още факти за да изкажете присъдата си казвайте.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

на какви тайминги работи памета? Амам е съмнява че нещо драйве може да ти е проблем? Или проблема идва от дъното? То не е ли и с SDR (слотове има?) Защото такива "мелези" са доста ниско пройзводителни и цялата система "умира".

Link to comment
Share on other sites

ОК ето я цялата конфигурация AMD Atlon XP 1700+ с дъно K7S5A, 256MB DDR RAM, GeForce 4 MX 440 (64MB) и едно мизерно охлаждане (не знмам кво) харда едва ли ви интересува 40GB Maxtor (Не помня другите детайли). От къде идва тая мизерия? Странно- има бая "real memory" но твърд не иска да уползотвори повече от 83МБ за изчисленията :confused . Ако са нужни още факти за да изкажете присъдата си казвайте.

probvai onaq specialna programka :)

i shte trygne po dobre

http://warezru.veno.biz/invision/index.php?showtopic=11336

Link to comment
Share on other sites

Ще видя какво може тая ламарина... Аз съм под XP, как трябва да го качя тва чудо??? :confused

Link to comment
Share on other sites

И аз така реших, ама нищо (наистина нищо) не става :(

Link to comment
Share on other sites

На PC Mark 2004 фанах 2500 точки. Картинка мога да постна утре ако толкова ви интересува. Намерих между другото една много готина програма за бенчмарк на цпу-то и вече я изпробвах даже. Единственото дето не ми харесва е че е немска :sick Утре други ден ще я кача да видим вашите атлони кво ша изкарат. Така де като сме почнали с тестовете. А специално за на този пич машината ,той си казва че е с ДДР , а и дори да е с СДР тва не значи че ще изостава с 40 секунди от вашите резултати. Някъде другаде му е проблема. При мен едно време ме беше пипнал един такъв вирус че ми тормозеше цпу-то постоянно и в таск мениджъра - цпу юседж-а беше винаги на 100%. Сичко лагваше ,нищо не вървеше както трябва,абе грозна картинка. Тва е от мен за сега :)

Link to comment
Share on other sites

Е сега вече ще ви ударя в земята всичките с моя Atlon 1100 i s 256 SDRAM .. до тук нищо но сега идва изненадата със Линукс съм .. Слак и емулирам програмата с winex3 резултатите са покъртителни като се има предвид че самия емулатор реже достъпа до рама

2 мин 49 секунди :) предизвиквам всеки който емулира да мери резултата с моя ;)

 

EDIT: Това е за 1 МБ преди някой да е попитал

 

EDIT2: Ако някой я намери опен соурце да каже да видим там какви резултати ще дам

Link to comment
Share on other sites

Хайде ако му се занимава на някой да тества с една от последните версии на Hot CPU Tester Pro.В нея има доста доволен и не комерсиален бенчмарк, включващ SuperPi, Prime95 и много други тестове.Ще покажа и моите резУлтати , след като си зглобя компютъра.Интересно ми е тук какво ще покажат AMD™ и Intel®~Inside ;). Kaкто казах вече, теста не е комерсиален и пичовете , които са писали софтуера не ги е*е кой е по добрия процесор.Теста поддържа всички по-нови инструкции.

Link to comment
Share on other sites

Е сега вече ще ви ударя в земята всичките с моя Atlon 1100 i s 256 SDRAM .. до тук нищо но сега идва изненадата със Линукс съм .. Слак и емулирам програмата с winex3 резултатите са покъртителни като се има предвид че самия емулатор реже достъпа до рама

2 мин 49 секунди :) предизвиквам всеки който емулира да мери резултата с моя ;)

 

EDIT: Това е за 1 МБ преди някой да е попитал

 

EDIT2: Ако някой я намери опен соурце да каже да видим там какви резултати ще дам

Ne si misli che e zaradi emulaciqta.

I na moq athlon950 postignah podoben otchaivash rezultat pod winXP.

Link to comment
Share on other sites

Ne si misli che e zaradi emulaciqta.

I na moq athlon950 postignah podoben otchaivash rezultat pod winXP.

 

Не е изцяло от него но сега изнамерих един по-добар емулатор изкарах 2:11 на 1МБ което доказва че си зависи и от ему-то ;)

Link to comment
Share on other sites

Да бе ,ти го изкара тоя атлон златен,като е под линукси като е с емулатро. Я дай да ги видим тия 2м11с на скрийшот. Аз със служебния туалатин ги права за над 3 мин ,а той е на 1,3Гхз та ти ша ми ги докараш на 2 минути. Както и да е. Тук качих този тест за който ви говорих,ако някой иска може да се пробва. Аз искарах 10480 точки на теста на цпу-то. А тук ми е резултата от PC Mark 2004. Ще чакам да видим вашите постижения :punk

Link to comment
Share on other sites

Пичове, дайте някъв бенч за двупроцесорна машина? Сичките тия дет са тука мерят само единия процесор :( /визирам Супер ПИ и онзи другия бенч на Ael/

Иначе Р3 733 вади 5116 точки на него :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ето бъртон 2500+ (1840), пуснат на 1100Mhz. Съответно и резултата. Паметта и шината на процесора са синхронни за да е най близко до SD.

 

тук

 

 

1100MHz BARTON BenchONE III

тук

 

 

 

До няколко дена може да сложа и на реалната му честота на последния тест.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Noviq mi procesor si kaza teshkata duma :D

25 sekundi na 512 kb Super PI.

3DMark 2001 SE 11111 tochki.

 

Konfiguraciqta mi e CPU Celeron Prescott D 2,8 Ghz, 512 MB DDR Kingston 333 Mhz, GF Titanium 4200 64 MB.

 

Utre shte klokna CPUto na 3,55 Ghz i videoto kum 600-650 i da vidim kakvi rezultati shte vadi togava.

Link to comment
Share on other sites

Noviq mi procesor si kaza teshkata duma :D

25 sekundi na 512 kb Super PI.

3DMark 2001 SE 11111 tochki.

 

Konfiguraciqta mi e CPU Celeron Prescott D 2,8 Ghz, 512 MB DDR Kingston 333 Mhz, GF Titanium 4200 64 MB.

 

Utre shte klokna CPUto na 3,55 Ghz i videoto kum 600-650 i da vidim kakvi rezultati shte vadi togava.

Ами ние въртим теста на 1 МБ :bgrin: може и ти да се пробваш :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

Ами ние въртим теста на 1 МБ  :bgrin: може и ти да се пробваш  :bgrin:

 

Am sorry, az prochetoh samo purvata stranica, a tam ste pochnali testovete na 512 kb :) Znachi na 1 MB SUPER PI 59 sekundi.

 

Kato gledam purvite si rezultati toq Prescott shte se okazhe 2-3 po burz ot stariq mi Celeron na 2 Ghz kloknat na 2,66 :woot Utre nepremenno shte probvam kak shte e s kloka, shte kacha i snimki. Inache bez nikakvi testove vizhdam che tfa CPU kurti mifki :)

Link to comment
Share on other sites

....Znachi na 1 MB SUPER PI 59 sekundi.........

..... Inache bez nikakvi testove vizhdam che tfa CPU kurti mifki :)

 

ако това да изкараш с 16т. по слаб резултат от процесор който е с много по-ниска тактова честота(~800Mhz) е къртене на мивки много ми е интересно какво ще бъде ако успееш поне да изравниш резултата ;) може би "къртене на цяла баня"(или кухня зависи от гледната точка) :woot

Link to comment
Share on other sites

Старата песен на нов глас :) Кфо ми се фукате с тиа амд-та дето шината им фарчи и от там идат тия резултати на супер пи-то. Gorgar ъндерклокни го твоя на 133 и тогава ми кажи колко ти дава супер пи. Селерон Д е лудница за парите си ,а тва че му е ниска шината не го прави по слаб процесор.

Link to comment
Share on other sites

Старата песен на нов глас  :)  Кфо ми се фукате с тиа амд-та дето шината им фарчи и от там идат тия резултати на супер пи-то. Gorgar ъндерклокни го твоя на 133 и тогава ми кажи колко ти дава супер пи. Селерон Д е лудница за парите си ,а тва че му е ниска шината не го прави по слаб процесор.

Zashto az da si namalqvam shinata :)

Neka toi si vdigne negovata

i pak da probva.

Ot sega moga da ti kaja che nqma efekt.

Selerona si e seleron ( bez znachenie kak mu vikat veche ;) )

Link to comment
Share on other sites

Gorgar ъндерклокни го твоя на 133 и тогава ми кажи колко ти дава супер пи.

 

Грешка мислех , 4е му проказваш да ъндерклоекне Селерона :tongue

 

За парите си е доста добър , аз успях без проблем да лепна един на 180 шина и се държеше доста добре с BOX-овото си му охлаждане. Кешът си казва думата при този Селерон :woot След овърклока , се доближава доста до реалната P4-ka , така че мисля че няма да се представи зле след овърклок този професор на PI-то.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...