Jump to content
BulForum.com

Super PI


Recommended Posts

Така - имаше такова "дърпане" в харуербг, та сега е време и тук да си направим, доста хора с добре клокнати процесори се появиха, това мен ме радва и ме принуждава да вземам нов :D ама за ся ще си мъча дурона. Та който иска да участва да си свали Super_PI и да посне снимка като мойта - за да е всичко достоверно. Знам че хората с Бартан ще направат много по добър резултат но е важно тръпка да има :rolleyes: А ето го и моя резултат само 44 секунди :( - рама трябва да е доста агресивна за да може да се стигне по добро време с 256кб кеш на процесора :wacko: Успех на всички. Чакам да се похвалите с 40 секунди та и по малко :D а CPU-Z може да си свалите от тук. :wub:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 414
  • Created
  • Last Reply

С тоя целерон ако ще и на 10ГХц да е пак ще е повече от 1 мин :D

 

Иначе искам да помола някой с БАртон на 2200 (11х200) да пусне и да кажи за колк осекунди върти Супер ПИ на 1МБ, искам да вида колко секунди е разлиакта от +256Кб повече кеш.

Link to comment
Share on other sites

С тоя целерон ако ще и на 10ГХц да е пак ще е повече от 1 мин  :D .............................

Da be da :) :) :)

ETO TUK vij :)

Link to comment
Share on other sites

00:01:05 часа на 1MB :)

ама тва на 12х166 демек на 2000МХз ... утре като го клокна че ся ме мързи пак ще пиша

ПС: мързи ме и да сложа скрийншот :P

Link to comment
Share on other sites

Иначе искам да помола някой с БАртон на 2200 (11х200) да пусне и да кажи за колк осекунди върти Супер ПИ на 1МБ, искам да вида колко секунди е разлиакта от +256Кб повече кеш.

 

BARTON 2500+@3200+

 

000h 00m 01s [64k]

000h 00m 03s [128k]

000h 00m 09s [256k]

000h 00m 23s [512k]

000h 00m 50s [1M]

000h 01m 53s [2M]

 

RAM-a ми е кофти V-DATA 256MB 333MHz

 

на 2500+ дава следните резултати:

 

000h 00m 01s [64k]

000h 00m 03s [128k]

000h 00m 10s [256k]

000h 00m 24s [512k] -->тук

000h 00m 57s [1M]

000h 02m 10s [2M]

 

Като гледам разликата е в двойно повечето RAM която имаш.

Утре ще пробвам да падна под твоя рекорд /засега/

 

п.с. Дай пример за агресивни тайминги на RAM, че не са ми много ясни /засега/

Link to comment
Share on other sites

XeForce3 твоя е точно с 200Mhz отгоре и не може така трябва да върнеш малко щото моя нещо го мори жегата. Тия куци BARTON-и мамицата им, още миналия път ти казах че куцат същите са като старите атлони само дето има кеш в повече ама като не знае как да използва на ето снимчица.

 

11х200=2200 тук

Link to comment
Share on other sites

Като гледам разликата е в двойно повечето RAM която имаш.

Утре ще пробвам да падна под твоя рекорд /засега/

 

п.с. Дай пример за агресивни тайминги на RAM, че не са ми много ясни /засега/

Да и от това може да идва ралзиакта че ми е в двуканален режим (не че има разлика) - таймингите на памета трябва да са 11-2-2-2 - обаче с тая памет която имаш ще трябва да пуснеш 3.3 волта за да може да изгрее на 200 шина с такива тайминги - ти пак си слуил на хубава 333 че пали на 400. Мойта В-ДАТа държи до 466МХц - ама чипсета ми не може да се нахрани с ток :( По дефаулт е 166 (333) а аз го пускам на 466 - и не може да се направи нищо, апак и сега е много топло - а охлаждането ми куца, :( - тоя резолтат на 2400МХц е преди 2-3 месеца. Като покачиш таймингите (т.е. понижиш) овиличи и нап режението поне на 2.7 (а ако искаш може и на 2.8 - то това мисля че е макса на солтека, ти с какво дъно си? ФРН2/3???)

Link to comment
Share on other sites

И после хората със celeron - си мислят че имат процесори - no comment  :wub:

Ako tozi test beshe edinstvenoto neshto po koeto se sydi dali edin procesor e procesor shtqh da se syglasia s teb. V momenta kakto ti kazah PCto mi e v otvratitelno sastoqnie, XPto mi zarezhda 1 minuta, a we plache za format i ram minimum 256 MB. Inache na tozi test v drug Celeron na 1,7 izkara 00m 50s. No ne beshe na dyno s SIS chipset :P

Link to comment
Share on other sites

Ako tozi test beshe edinstvenoto neshto po koeto se sydi dali edin procesor e procesor shtqh da se syglasia s teb. V momenta kakto ti kazah PCto mi e v otvratitelno sastoqnie, XPto mi zarezhda 1 minuta, a we plache za format i ram minimum 256 MB. Inache na tozi test v drug Celeron na 1,7 izkara 00m 50s. No ne beshe na dyno s SIS chipset :P

Объркал си се - няма да е било на 1Мб. Процесора на cna е 2000МХц@2800МХц (целерон) - двуканален ДДР и правише 1:20 мин мисля теста или и 1:19 не съм много сигорен.

Link to comment
Share on other sites

Объркал си се - няма да е било на 1Мб. Процесора на cna е 2000МХц@2800МХц (целерон) - двуканален ДДР и правише 1:20 мин мисля теста или и 1:19 не съм много сигорен.

Shte ti donesa screenshot za da se uverish ;) , na nego RAMa mu e 2x512 MB 400 Mhz, a danoto ne go znam, no beshe dal mnogo kinti predi nqkolko meseca za tfa dynce, koeto napraktika kyrti ot vsqkade. Samo ne sam siguren dali procesora beshe li kloknat ili ne, no i da e bil rezultata si beshe okolo 50 sekundi na 1 MB.

Link to comment
Share on other sites

Shte ti donesa screenshot za da se uverish ;) , na nego RAMa mu e 2x512 MB 400 Mhz, a danoto ne go znam, no beshe dal mnogo kinti predi nqkolko meseca za tfa dynce, koeto napraktika kyrti ot vsqkade. Samo ne sam siguren dali procesora beshe li kloknat ili ne, no i da e bil rezultata si beshe okolo 50 sekundi na 1 MB.

Да не е бил с чист П4?

Link to comment
Share on other sites

Това трябва да е бил P4...няма начин да е Celeron

Link to comment
Share on other sites

Да и от това може да идва ралзиакта че ми е в двуканален режим (не че има разлика) - таймингите на памета трябва да са 11-2-2-2 - обаче с тая памет която имаш ще трябва да пуснеш 3.3 волта за да може да изгрее на 200 шина с такива тайминги - ти пак си слуил на хубава 333 че пали на 400. Мойта В-ДАТа държи до 466МХц - ама чипсета ми не може да се нахрани с ток  :( По дефаулВ е 166 (333) а аз го пускам на 466 - и не може да се направи нищо, апак и сега е много топло - а охлаждането ми куца,  :(  - тоя резолтат на 2400МХц е преди 2-3 месеца. Като покачиш таймингите (т.е. понижиш) овиличи и нап режението поне на 2.7 (а ако искаш може и на 2.8 - то това мисля че е макса на солтека, ти с какво дъно си? ФРН2/3???)

С FRN3 съм.

Ама като го пускам на 3200+ RAM-a си стои на 333MHz че ме е страх да не я гръмна. Т.Е. на нея не и пипам честотата.

Link to comment
Share on other sites

на 1М с Duron1200 256 Ram  - 01m 56 s

Като си пусна BARTON-а на 1200MHz изкарах 01m 26s na 1M

 

все пак има разлика м/у Duron, Athon i Barton

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...